kaj pomeni

Intimnost nikakor ne zajema le spolnosti
Menite, da je spolnost najpomembnejši element v razmerju, ali ne? Dejansko na to vprašanje ni enoznačnega odgovora, ker vsakemu od nas spolnost pomeni nekaj drugega – bolj ali manj pomembnega. Ljudje smo si različni, in kar je pomembno za nekatere, drugim morda sploh ni.

Kaj odvajanje blata pove o vaši prebavi?
Redno odvajanje blata je osnova zdrave prebave. Res pa je, da ima besedica 'redno' pri tem precej relativen pomen. Nekateri namreč blato odvajajo trikrat dnevno, drugi samo vsake tri dni - in v obeh primerih gre lahko za redno odvajanje blata, če ni prisotnih bolečin, neznačilne barve in nenavadnih vonjav. Kako torej sploh vedeti, da z našo prebavo nekaj ni v redu?

Razlogi, zakaj se lahko pojavi rumen jezik
Rumen jezik navadno pomeni razbarvanje vašega jezika zaradi kopičenja odmrlih kožnih celic. Največkrat je to posledica slabe ustne higiene.

Dejstva o dlakah na obrazu, ki jih moraš poznati
So se vam nad ustnico ali na bradi začele pojavljati dlačice? To niti za punce ni nič čudnega, a tokrat bomo pozornost namenili zgolj fantom.

Zato so nohti na rokah lahko rumeni
Sindrom rumenih nohtov ne pomeni, da so nohti umazani, niti ne nakazujejo nujno na glivice! Poglejmo, kdaj in zakaj pride do sindroma rumenih nohtov.

Zato bi morali po teh živilih posegati pogosteje
Prebava ima izjemno pomembno vlogo v našem telesu. Vpliva na absorpcijo hranil v krvni obtok in na raven energije v telesu. Zanemariti ne gre niti vpliva na imunsko odpornost, miselne procese ter splošno zdravje. Glede na to, da prebavnih procesov ne vidimo s prostim očesom, lahko vplivamo samo na vstopno točko hrane v telo, kar pomeni, da lahko s pravilno izbiro živil do neke mere vplivamo tudi na to, kako hitro se bo hrana prebavila.

Kaj je Klippel-Feilov sindrom?
Klippel-Feilov sindrom je stanje, pri katerem imate dve ali več vretenc zraščenih skupaj. Povzroča nenormalnosti hrbtenice in lahko vpliva na številna druga področja telesa.

Kaj je MRSA?
MRSA, na meticilin odporni Staphylococcus aureus, je vrsta bakterije, ki povzroča okužbo in je odporna na antibiotik meticilin (kar pomeni, da je ni mogoče zdraviti z meticilinom) in včasih tudi na druge antibiotike.

Zakaj 'moramo' sanjati?
Zakaj naši možgani potrebujejo sanje? Raziskave kažejo, da sanje niso le stranski produkt spanja, ampak opravljajo pomembne funkcije za naše dobro počutje. Poglejmo, kaj so zapisali na greatergood.berkeley.edu.

Kdaj si v odnosu vzeti 'pavzo'? Najpomembnejše, kako?
Ste naklonjeni 'pavzi' v razmerju ali ne? Ob tovrstnih vprašanjih se navadno vnamejo burne debate, nekateri so absolutno za, drugi ne, toda najpomembnejše, kar je treba definirati, je to, da ne, premor ne pomeni nujno razhoda.

To se zgodi, če jemo preveč mastne hrane
Naše telo potrebuje (zdrave!) maščobe za pravilno in optimalno delovanje. A govora je o zdravih maščobah v normalnih mejah.

Osamljenost, pogosta težava sodobnega človeka
Včasih niti ne pomislimo, kako srečni smo lahko, če smo obkroženi z družino in prijatelji ter smo v sebi prijetno pomirjeni, ampak kaj pa, če tega nimamo? Še več, osamljeno se lahko počutimo tudi takrat, ko je okoli nas množica ljudi, a se z njimi ne čutimo zares povezani. Govorimo o epidemiji osamljenosti, ki se je razširila tudi v slovenski družbi. In kakšne so lahko posledice, med drugim na naše zdravje?

Kaj je afrodiziak?
Afrodiziak je vsaka hrana ali snov, ki naj bi povečala spolno željo ali izboljša spolno zmogljivost. Izraz izhaja iz grškega imena za boginjo ljubezni Afrodito.

Lahko debelost vpliva na možgane?
Raziskovalci Univerzitetnega kliničnega centra Leiden na Nizozemskem so pregledali z magnetno resonanco narejene slike možganov kar 12 tisoč ljudi. Ugotovili so povezavo med debelostjo in večjim tveganjem za pojav sprememb v možganih, poročajo na strani Združenja radiologov Severne Amerike. Ni pa še jasno, kaj točno te spremembe povzroča ter kaj za posameznika pomenijo.

Genetska motnja, ki povzroča ukrivljenost prstov
Dupuytrenova kontraktura je neboleče stanje, pri katerem se en ali več prstov upogne proti dlani. Prizadetih prstov se ne da popolnoma poravnati.

5 stvari, ki se zgodijo, če vsak dan jeste kosmiče
So kosmiči zdravi ali bi morebiti morali za zajtrk ali malico izbrati kaj drugega?

Dihalna motnja, ki se lahko pojavi zaradi debelosti
Sindrom hipoventilacije zaradi debelosti je dihalna motnja, ki lahko prizadene nekatere posameznike z debelostjo oziroma prekomerno telesno težo.

Kaj je sindrom aktivacije mastocitov?
Mastociti povzročajo alergijske simptome. So alergijske celice, ki so odgovorne za takojšnje alergijske reakcije. Poglejmo podrobneje, za kaj gre in kaj nam lahko pomaga, ko pride do alergijskih reakcij.

Kaj storiti, če je odnos fantastičen, spolnost pa malo manj?
Menite, da je lahko odnos dober tudi brez dobre spolnosti? Odvisno od naših preferenc in tega, kaj je tisto, kar nam je (najbolj) pomembno.

Možgani imajo večji vpliv na vaše telo, kot si mislite
V začetku leta se številni odločijo razstrupiti svoje telo oziroma mu s prilagoditvijo prehrane pomagati, da se očisti škodljivih snovi. A tako kot organizem, 'čiščenje' občasno potrebuje tudi duša. Naše misli namreč pomembno vplivajo na čustva, vedenje in procese v telesu. Če torej poleg organizma razstrupite tudi svoje misli in se naučite imeti radi svoje telo ter mu znati prisluhniti, boste poskrbeli za bolj zdrav življenjski slog in postali boljša verzija sebe. Toda kako se lotiti tega procesa?

Ali riževa voda pomaga pri rasti las?
Na družbenih omrežjih so se pojavili posnetki, ki svetujejo uporabo riževe vode za boljše zdravje las. Mnogi priporočajo izpiranje z riževo vodo, saj naj bi ta spodbujala rast las, jih delala bolj močne in še mnogo drugega. Poglejmo si, kaj je res in kaj ne.

Edini pravi način, kako se lotiti razstrupljanja
Prazniki so za nami in mnogi ste si verjetno tudi letos zadali novoletne zaobljube, ki pa so večinoma tako korenite in obsežne, da jim bo težko slediti vse leto. Zato vam predlagamo, da jim dodate še kakšno manjšo, tako, ki jo boste brez težav vključili v vaš vsakdan in jo ohranili vse leto – in še dlje. Za začetek bo denimo kot nalašč odločitev, da telo razbremenite ostankov praznikov, mu pomagate, da se očisti strupov in ga podprete z zdravimi navadami, ki bodo brez težav postale del vaše vsakodnevne rutine. Se sliši zapleteno? Pa ni!

Zakaj kihamo?
Kihanje je odziv telesa in je namenjeno odstranjevanju dražilnih snovi iz našega nosu. Vendar pa je kihanje lahko tudi neobičajno.

Kaj je trzljaj telesa, preden padete v globok spanec?
Ljudje mislimo, da bomo s krajšanjem spanca pridobili produktivnost in podaljšali dan, v katerem nas čaka mnogo opravil, vendar dolgoročno ta miselnost v realnosti ne bo obstala. Pojavili se bodo namreč utrujenost, kronična zaspanost, pomanjkanje energije, možen pa je tudi razvoj depresije. Včasih ti dejavniki sprožijo tudi čudne kratke trzljaje v času, preden pademo v globok spanec. Kaj to pomeni?

Kdo je nagnjen k pomanjkanju magnezija?
Magnezij je mineral, ki ima številne ključne vloge v telesu. Njegova pomembnost izhaja iz različnih funkcij, ki jih opravlja, in vpliva na različne vidike našega zdravja. Poglejmo si, na kaj vpliva magnezij, zakaj je pomemben, nekaj zanimivosti o tem mineralu, navsezadnje pa tudi, kdo je nagnjen k pomanjkanju?

Kako pridobiti mišice?
Rast mišic zahteva čas, vztrajnost in dolgoročno predanost procesu. Vsekakor pa je z ustrezno vadbo, prehrano in predanostjo, skoraj vse mogoče.

Kaj stran postelje, na kateri spite, pove o vas?
Verjamete, da lahko stran, na kateri spite, pove veliko o vas?

Kaj naj bi naši strahovi razkrivali o našem značaju?
Vsi imamo takšne ali drugačne strahove. Večje ali manjše. Poznamo strah pred temo, strah pred določenimi živalmi – denimo pajki ali kačami, potem pa so tu še strahovi, kot je denimo strah pred javnim nastopanjem ali strah pred zaprtimi prostori.

Pomanjkanje magnezija lahko povzroči te težave
Magnezij je esencialen mineral, ki ima v našem telesu številne pomembne funkcije. Zakaj je pomemben za naše telo in kakšni so znaki pomanjkanja? Navsezadnje pa, kakšne težave povzroči pomanjkanje tega minerala?

Ali je mogoče odpustiti prevaro?
Danes imamo sto in en način definiranja intimnopartnerskega odnosa. Nekateri prisegajo na tradicionalne vrednote, drugi na odprto zvezo, eni se intimnosti branijo bolj kot česar koli drugega, spet drugi pa vidijo odnos na povsem svoj način. A pri vseh različicah in odtenkih odnosov ostaja prepričanje, da je varanje še vedno varanje, ne glede na to, kako ga poimenujemo. Pa je res tako?