kako si pomagati

Shujšajte z Alenko Godec!
Priljubljena slovenska pevka in ambasadorka zdravega hujšanja Alenka Godec je z zdravim načinom življenja izgubila kar 15 kilogramov. K temu pa želi vzpodbuditi tudi druge, ki imajo težave s prekomerno težo. V ljubljanskem parku Tivoli bo tako to soboto spodbujala vse, ki bodo tekli na prvem humanitarnem teku v boju proti debelosti.

VIDEO: Vam izpadajo lasje?
Za preprečevanje plešavosti je pomemben predvsem zdrav življenjski slog. Čim manj stresa, alkohola, cigaret in nezdrave hrane. Vse to v kombinaciji z dednim materialom vodi v pretirano izpadanje las.

Manekenka z zlomljenim vratom in hrbtenico
Kot večino drugih dni se je mlada manekenka Katrina po šoli vračala domov. A tokrat se je pot končala drugače. Med vožnjo je izgubila nadzor nad vozilom in odneslo jo je s ceste.

Ženska s plastično masko
Pam Warren je pred desetimi leti preživela grozljivo železniško nesrečo - 'Paddington nesrečo'. Tri tedne po njej je bila v komi, ko se je zbudila, se je z grozo zazrla v ogledalo, njen obraz je bil popolnoma opečen in iznakažen ...

Kako si pomagati, ko peče zgaga!
Zgaga je predvsem težava starejših, a se lahko pojavi tudi pri drugih. Poslabšujejo jo močna živila, kot so alkohol, kava, česen, čebula, mastne jedi in slabo prežvečena ter hitro zaužita hrana. Kako si pomagati pri zgagi in kdaj k zdravniku, si preberite v članku.

Glivice - prekletstvo sodobnega človeka!
Kandida je ena izmed najbolj pogostih okužb sodobnega človeka, saj prizadane skoraj vsako tretjo osebo. Medtem ko kot kandido večina zdravnikov prizna le vaginalno kandidozo, pa nekateri trdijo, da gre pri kandidozi za zakisanost celega organizma.

Kako omilimo bolečino pri poškodbah?
Topli spomladanski dnevi v ljudeh zbudijo željo po gibanju, hkrati pa se poveča tudi število poškodb. Ljudje si namreč prevečkrat zadajo pretežko nalogo, na katero fizično še niso pripravljeni. Pogosto pa je vzrok za poškodbe tudi premalo ogreto telo. Poškodbe niso nedolžne, saj lahko pustijo trajne posledice.

Bolečina v komolcu
Poletje je čas športnih aktivnosti, pa tudi čas večjega števila poškodb. Ena izmed njih je vnetje kit v komolcu, še posebej pri večji športni preobremenitvi, na primer pri plezanju, golfu ali tenisu.

Vas napenja? Preverite, kako si pomagati!
Gre za zelo razširjeno težavo, ki običajno nastane zaradi določene hrane, lahko pa tudi zaradi čustvene vznemirjenosti. V nekaterih primerih nas opozori na resnejša obolenja.

Vadba v vodi za nosečnice
S fizioterapevtko Andreo Basković Juričan smo se pogovarjali o prednostih vodne vadbe in o tem, na kaj morajo biti pozorne nosečnice, ko se odpravijo v bazen ali v morje.

Delo za računalnikom lahko tudi boli
Vsakodnevno delo za računalnikom, kjer držite roko dlje časa v nenaravnem položaju in izvajate ponavljajoče gibe, na primer tipkanje po tipkovnici, lahko povzroči bolečine v zapestju.

Neprijetno vnetje mehurja
Vnetje mehurja je v spomladanskem in poletnem času zelo pogosta zdravstvena težava, ki jo spremlja pekoča bolečina in zbadanje v predelu mehurja.

„Poletna“ bolečina v grlu
Poletje je, vas pa boli grlo. Vas zanima, kakšni so vzroki in kako ukrepati?

Čustveno vampirstvo
Ko začne partnerski odnos načenjati nezaupanje, se rodi ljubosumje. Posledica je, da eden izmed partnerjev želi nadzirati življenje drugega in si ga lastiti. Razvije se posesivnost, ki globoko poseže v odnos.

Ste se zastrupili z gobami? Preverite!
Slabost, bruhanje, bolečine v trebuhu in driska so lahko znak, da ste se zastrupili z gobami. V tem primeru čim prej poiščite zdravniško pomoč. Podobni znaki lahko pojavijo tudi, če ste se gob le preobjedli.

Virtualni 'hug' namesto toplega objema
Ali na internetu preživite več časa, kot je to nujno potrebno? Ste med tistimi, ki tudi svoje seksualne izkušnje nabirajo tam? Si ne morete več pomagati?

Kako prepoznamo morebitnega samomorilca?
Slovenija se uvršča med šest samomorilno najbolj ogroženih držav v svetu. V Evropi celo med prve štiri. Kljub temu da število samomorov z leti upada, je ta podatek še vedno skrb zbujajoč. Zato je še toliko bolj pomembno, da čim prej prepoznamo samomorilne znake.

Poklicna izgorelost, bolezen sodobnega časa
Poklicna izgorelost je vse bolj razširjen problem sodobnega časa. O tem smo se pogovarjali z psihologinjo Andrejo Pšeničny.

Dehidracijo lahko plačate z življenjem
V pasje vročih dneh, ko se temperatura dvigne nad 30 stopinj Celzija, ljudje lahko zelo hitro dehidrirajo, sploh starejši in otroci. Za njih je dehidracija zelo hitro lahko tudi usodna.

VIDEO: Manj denarja, več debelih ljudi
Prekomerna teža povzroča nevarne bolezni, kot so srčno-žilna obolenja, diabetes, osteoporoza, nekatere vrste raka itd. Med strokovnjaki vzbuja skrb tudi gospodarska kriza, saj ocenjujejo, da bodo ljudje v tem času jedli cenejšo hrano, v kateri je več sladkorja in škodljivih maščob.

Kako iz začaranega kroga pomladanske utrujenosti?
Spomladi se številni spopadajo s pomanjkanjem energije, brezvoljnostjo, nespečnostjo in splošnim slabim počutjem, ki mu pravimo pomladanska utrujenost. Ta je posledica upada odpornosti predvsem pri tistih, ki so skozi dolgo zimo jedli enolično hrano in tako pridobili premalo vitaminov in mineralov, ali pa če so zanemarili rekreacijo.

Zasvojenost z igrami na srečo
V ZDA je vsaka četrta oseba, zasvojena z igrami na srečo, ženska, vendar se jih zdravi le od tri do sedem odstotkov. Pri nas se s problemom, kako uspešno pomagati zasvojenim z igrami na srečo in njihovim svojcem, ukvarjajo v Nacionalnem inštitutu za psihoterapijo.

Kaj nam sporočajo nohti?
Mogoče se nam zdi zdravje nohtov samoumevno, vendar to ne drži. Prav naši nohti so lahko dober pokazatelj našega zdravja.

FOTO: Kako preprečiti težave s hrbtenico in z očmi?
V današnjem času, ko za računalnikom presedimo včasih tudi več kot 10 ur, je še toliko bolj pomembno, da poskrbimo za svojo hrbtenico. Za vas smo pripravili nekaj vaj, dva strokovnjaka, otroped in oftalmolog pa sta nam pojasnila, zakaj in kako razgibamo hrbtenico ter poskrbimo za utrujene oči.

POPovi zdravniki obiskali POP TV
Za zdravnike, zdravstvene delavce in druge strokovnjake, ki sodelujejo v zdravniški svetovalnici POPovi zdravniki, smo pripravili srečanje ob startu nove spletne strani – Vizita.si.

Smeh in veselje - formula za srečo?
Sposobnost, da občutimo srečo, je v veliki meri odvisna od 'igre' kemičnih procesov med hormoni in živci. Za dobro voljo namreč skrbi eden od hormonov.