Vizita.si

kako stres vpliva na telo

Koža 17. 08. 2020 05.00

K nastanku aken prispevajo številni dejavniki, najpogostejša je dedna nagnjenost

Že dolgo je znano, da so akne in druge nečistoče na koži ne le mladostniška težava, pač pa jih imajo tudi odrasli. K njihovemu nastanku prispevajo številni dejavniki, med katerimi je najpogostejši dedna nagnjenost.

Duševno zdravje 06. 08. 2020 05.45

Kako čustva vplivajo na naše vedenje?

Čustva vplivajo na to, kako dojemamo življenje, kako živimo in, navsezadnje, kako komuniciramo z drugimi. Poznamo različne vrste čustev, ki jih v grobem ne bi smeli deliti na negativna ali pozitivna, temveč na osnovna in bolj kompleksna.

Zdravje 14. 07. 2020 08.25

8 nenavadnih simptomov stresa in tesnobe

Ko govorimo o tesnobi, nam običajno pridejo na misel tisti najbolj pogosti znaki in simptomi, ki vključujejo nerazložljiv strah in skrbi, vznemirjenje, izogibanje določenim situacijam ali krajem, tresenje, znojenje, vrtoglavico ter ostale čustvene, telesne in kognitivne pojave.

Zdravje 28. 12. 2011 08.22

Je popoldanski spanec koristen?

Ste med tistimi, ki bi si tudi čez dan radi privoščili malo krepčilnega spanca, a imate zaradi tega slabo vest? Preberite si, kdaj je popoldanski počitek pravzaprav še kako zdrav.

Zdravje 03. 07. 2020 10.23

Simptomi, ki jih nikakor ne smete zanemariti

Nekateri na videz psihični simptomi so pogosto posledica fizičnih težav, lahko pa je ravno obratno. Glavobol, pomanjkanje energije, nespečnost ali izguba želje po seksu so lahko simptomi veliko resnejših psihičnih težav, kot se zdi na prvi pogled.

Zdravje 19. 06. 2020 08.00

6 razlogov, zakaj je priporočljivo spati na levem boku

Imate svoj najljubši spalni položaj? Se zbujate nenaspani, utrujeni in zaležani? Morda pa se razlog skriva ravno v vašem najljubšem spalnem položaju, ki najbrž ni primeren za počitek telesa.

Ginekologija in porodništvo 18. 06. 2020 07.30

Prehrana za vse, ki imate težave s policističnimi jajčniki

Policistični jajčniki so najpogostejša hormonska motnja, s katero ima težave vsaka deseta ženska v rodnem obdobju. V nadaljevanju si lahko preberete, zakaj je izjemno pomembna pravilna prehrana, s katero lahko obvladate zahrbtno bolezen sodobnega časa.

Zdravje 16. 06. 2020 07.30

Vas boli hrbet? To je najpogostejša napaka, ki jo delamo

Kar štirje od petih ljudi se enkrat v življenju spopadejo z bolečino v spodnjem delu hrbta in bolečine v hrbtu so tudi glavni vzrok težav z gibljivostjo. A najpogostejša napaka, ki jo delamo ob bolečinah v hrbtu, je, da predolgo počivamo.

Duševno zdravje 03. 06. 2020 07.42

6 mitov o stresu

Stres je v zadnjih letih zelo pogosta tema pogovorov in zdi se, kot da predstavlja nevidnega sovražnika, ki se ga vsi zavedamo, a pogosto ne znamo z njim upravljati. A stresa ne gre posploševati, saj gre za zelo subjektivno doživljanje. Da se boste znali učinkovito spopadati z njim, izpostavljamo pogosta negativna prepričanja o stresu in načine, kako življenje uravnovesiti.

Bolezni 08. 05. 2020 10.00

Glivica, ki jo pogosto spregledajo celo zdravniki

Mnogi se spopadajo z utrujenostjo, pogostimi glavoboli, ekcemi na koži, zamegljenim vidom, depresijo, pogostimi glivičnimi vnetji in drugimi težavami, za katere pa zdravniki preprosto ne najdejo vzroka in jih vedno znova pošljejo domov, češ da ne gre za nič resnega. A počutje je še vedno slabo. Eden izmed razlogov je lahko tudi prekomerno razraščena glivica kandida.

Bolezni živčevja in možganov 08. 05. 2020 08.00

Kako najbolj preprosto in zanesljivo prepoznamo znake možganske kapi

Možganska kap je po celem svetu najpogostejša nevrološka bolezen. Samo v Sloveniji jo letno doživi več kot 4.000 ljudi. Smrtnost je visoka, izredno velika pa je tudi invalidnost, ki jo povzroča, saj mnogi utrpijo tudi hude posledice, kar njim in njihovim svojcem bistveno spremeni kakovost življenja. Evropski dan osveščanja o možganski kapi vsako leto obeležujemo na drugi torek v mesecu maju. Tokrat je to 12. maj.

Duševno zdravje 23. 04. 2020 09.15

’Možganska megla’ je lahko posledica nepravilnega delovanja ščitnice

Nenadni izbruhi jeze, nepojasnjena tesnoba, občutek ’prazne’ glave, jokavost in izolacija od ljudi. Zveni znano? Tovrstne spremembe v čustvovanju so med drugim lahko znak hormonskega neravnovesja in se lahko pojavijo povsem iznenada. Pomembno je, da znamo poslušati svoje telo in ustrezno ukrepati v primeru večjih težav.

Duševno zdravje 17. 04. 2020 11.04

Kako pozdraviti posledice dolgotrajnega stresa?

So vam že kdaj rekli, da je stres le v vaši glavi in da preprosto nehajte skrbeti in se sprostite? Lepo bi bilo, če bi bile stvari tako preproste, a niso, pravi psihoterapevt Peter A. Lavine, ki je specialist za zdravljenje travmatičnih dogodkov. Preverite, kako pozdraviti posledice hudega stresa v preteklosti.

Duševno zdravje 16. 04. 2020 08.02

Izjemni učinki objema, zaradi katerih boste v trenutku želeli nekoga objeti

Tehnologija vedno bolj spreminja naše življenje in načine, kako komuniciramo drug z drugim. Vse manj je stikov z ljudmi v živo, posledično vedno manj dotikov in s tem tudi vedno manj objemov. A objemi so za naše zdravje (predvsem duševno) izjemno pomembni. Premalokrat se namreč zavedamo dejstva, da tudi objemi zdravijo. S tesnimi dotiki lažje premagujemo stres, s katerim se soočamo v življenju, prav tako strah, bojazen in bolečino. Objemi so zdravilo za depresijo in anksioznost, znižujejo krvni tlak in na splošno izboljšajo tudi naše fizično zdravje.

Odnosi in spolnost 09. 04. 2020 08.33

Kakšni so lahko vzroki za motnjo spolnega vzburjenja pri ženskah?

Motnja spolnega vzburjenja je vztrajna nesposobnost spolnega vzburjenja kljub ustreznemu draženju. Pri ženskah je podobna moški impotenci. Obe motnji pa imata tako telesne kot duševne vzroke. Padec libida občuti kar tretjina žensk, v starosti od 18 do 60 let.

Zdravje 14. 01. 2020 06.55

Psihologinja razkriva najboljši način za premagovanje nespečnosti

Kognitivno vedenjska terapija trenutno velja v svetu in pri nas *za najboljši način zdravljenja nespečnosti. S tem področjem se v UKC Ljubljana ukvarja klinična psihologinja Vita Štukovnik, ki smo jo vprašali, kako terapija poteka in kaj bi morali vedeti, če imate težave s spanjem. S kognitivno vedenjsko terapijo se te običajno začnejo izboljševati že v nekaj tednih.

Prehrana 27. 03. 2020 09.12

Strokovnjakina razkriva: kakšna mora biti prehrana v času koronavirusa?

Ste ostali doma in razmišljate, kako prilagoditi prehrano, da se ne bi preveč zredili ali pa vas je strah, da bo stres vplival na vaše zdravje? Po nasvet smo se obrnili na nutricionistko Mojco Cepuš.

Zdravje 17. 03. 2020 07.28

S pomočjo teh nasvetov boste lahko lažje zaspali

Imate težave s spancem? Dolgo v noč pogledujete k stropu, premlevate in premišljujete ter kljub utrujenosti ne morete zaspati? Za vas imamo nekaj nasvetov, kako si pomagati pri težavah z nespečnostjo.

Duševno zdravje 28. 02. 2020 13.22

To preberite, če mislite, da ste preveč utrujeni

Ali veste, kdaj pretiravate? Kdaj ste na dobri poti proti izgorelosti? "Ločiti je namreč treba proces izgorevanja in njegovo končno stopnjo – izgorelost," pojasnjuje dr. Andreja Pšeničny, psihologinja in psihoterapevtka. "V procesu smo že, ko se začnemo prisilno pretirano angažirati, ko začnemo delovati deloholično, perfekcionistično, ko se prek vseh meja trudimo, da bi drugim ugajali in podobno."

Zdravje 14. 02. 2020 08.54

Ublažite posledice vremenskih sprememb

Nenadne vremenske spremembe niso le neugodne in nezaželene, ampak so tudi pomemben zunanji dejavnik, ki vpliva na naše zdravje in pogosto povzroča motnje v razpoloženju, depresijo, glavobole in boleče sklepe. Okrepite si imunski sistem in zmanjšajte posledice vremenskih vplivov.

Dieta 20. 01. 2020 08.03

Dieta s črnim čajem za detoks in izgubo odvečne teže

Črni čaj ima na naše telo mnogo blagodejnih učinkov, zato se potrudite, da boste dnevno spili vsaj skodelico te tople in dišeče tekočine. Za blažji okus lahko dodate tudi malce mleka.

Zdravje 24. 12. 2019 10.25

Tako preprosto se znebite napihnjenosti in napenjanja

Nezdrava prehrana, hiter tempo življenja, stres in uživanje antibiotikov lahko kaj hitro porušijo našo prebavo. Pojavijo se napihnjenost, napenjanje, bolečine v trebuhu in prebavne težave. Včasih smo te težave reševali s fermentiranimi živili, ki vsebujejo probiotike, a danes lahko preprosto posežemo po probiotičnih zdravilih, ki vsebujejo primerni sev zdravih bakterij za uravnavanje prebave.

Zdravje 23. 12. 2019 08.24

To je edini pravi način, da shujšate in ostanete vitki

Danes obstaja cela poplava nasvetov, kako izgubiti odvečne kilograme. Vrsta diet in drugih trikov, ki so se do sedaj že večkrat izkazali za neuspešne. A shujšati se da. Prav tako tudi ohraniti zdravo telesno težo. Vendar ne na hiter in čudežni način. Dietetičarka Marina Zakič v svojem zapisu razkriva, kaj je edini pravi in učinkoviti način za izgubo odvečnih kilogramov.

Imunski sistem 09. 12. 2019 08.59

6 najboljših spodbujevalcev imunskega sistema

Ste v teh dneh nenehno prehlajeni in kar ne pridete na zeleno vejo? Potem preverite, kako lahko okrepite svoj imunski sistem, da boste bolj odporni in pripravljeni na nove izzive, ki jih prinaša novo leto.

Zdravje 28. 10. 2019 13.24

Kakšne so posledice, ki jih povzroča pomanjkanje spanja?

Zakaj se ne bi prebudili polni energije in dobre volje? Vse, kar potrebujete, je kakovosten spanec, ki bo zagotovo pripomogel k temu, da bo vaš dan resnično čudovit. Vsak dan znova.

Srčno žilne bolezni 09. 10. 2019 08.05

Kako uspešno znižati holesterol?

Stresnemu načinu življenja se danes težko izognemo, hkrati pa premalo časa namenjamo skrbi za svoje zdravje. To pušča nemalo posledic. Zaskrbljujoč je podatek, da ima več kot 60 odstotkov Slovencev povišan holesterol, kar med drugim vodi v srčno-žilne bolezni, te pa so tudi najpogostejši vzrok smrti pri nas. Kako si lahko pomagamo?

Novice 01. 10. 2019 07.49

Tako lahko odpravite bolečine v križu, vratu, mišicah ...

Pretiravanje z aktivnostjo in po drugi strani neaktivnost, sedeče ali stoječe delo, nepravilna drža, nošenje različnih bremen, stres in še bi lahko naštevali. Vsi ti dejavniki so sicer del našega vsakdanjika, hkrati pa so tudi krivci za bolečine v križu, vratu, sklepih in mišicah. Preprečimo ali odpravimo jih lahko na več načinov.

Bolezni 09. 09. 2019 11.28

Živila, ki vam lahko rešijo življenje

Znanstvenik iz Univerze Harvard dr. William Li je razkril živila, ki vam lahko rešijo življenje. Vsi se dobro zavedamo, da je zdrava prehrana ključnega pomena za naše zdravje, a dr. Li je razkril, katera živila natanko lahko izboljšajo vaše naravne obrambne mehanizme telesa in pomagajo okrepiti telo za boj proti bolezni.

Zdravje 22. 08. 2019 07.57

Terapija s pomočjo živali

Terapija z živalmi je ciljno usmerjena pomoč, pri kateri je žival, ki mora biti ustrezno šolana, bistveni del zdravljenja. Terapijo vodi strokovnjak, žival pa mora biti za terapijo ustrezno veterinarsko pregledana in spremljana.

Zdravje 20. 05. 2019 09.18

Pomembno sporočilo Kate Middleton

''90 odstotkov odraslih možganov se razvije pred petim letom starosti in kar otrok izkusi v teh zgodnjih petih letih, neposredno vpliva na to, kako se možgani razvijejo,'' je na Instagram profilu KensigtonRoyal sporočila Kate Middleton in objavila fotografije svoje družine, ki je preživela nekaj lepih trenutkov v naravi.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1049