ki to niso

Kaj nam sporočajo nohti?
Mogoče se nam zdi zdravje nohtov samoumevno, vendar to ne drži. Prav naši nohti so lahko dober pokazatelj našega zdravja.

Moja zdravnica 2009 je postala Alenka Simonič
Na Ljubljanskem gradu so že trinajstič podelili priznanje moj zdravnik. Letos ga je prejela Alenka Simonič, splošna zdravnica iz Novega mesta. Poleg nje pa so priznanja dobili še: Ana Slapšak Gorinšek, Nenad Šepić in Dušan Kolarič.

Podarite si vitamin C!
Začnite svoj dan s sveže stisnjenim sokom iz pomaranč. Z njim boste v organizem vnesli veliko snovi, ki telo ščitijo pred različnimi obolenji.

Slovenci smo cepljenju naklonjeni
Eno izmed farmacevtskih podjetji, ki deluje v Sloveniji, je v okviru raziskave ”Odnos do cepljenja v Sloveniji" ugotovilo, da imamo Slovenci izrazito pozitiven odnos do cepljenja.

Nordijska hoja
Nordijska hoja je kot nalašč za tiste, ki bi se radi začeli rekreirati. Zanjo ne potrebujete veliko opreme, primerna je za vse generacije, ne glede na kondicijo. Samo začeti je treba.

Multipla skleroza
Multipla skleroza (MS) je najpogostejše obolenje živčnega sistema pri mlajših odraslih.

Prehlajen dojenček
Se počutite slabo, kadar ste »samo« prehlajeni? Tako se ob prehladu počutita tudi dojenček ali malček. Krivi so seveda virusi, ki se prenašajo s kašljem, kihanjem in govorjenjem. Najraje se razmnožujejo v grlu in nosu.

Jabolka ekološke ali integrirane pridelave?
Ko kupujemo jabolka, smo primorani slepo zaupati sadjarjem in trgovcem. Pa jim res lahko zaupamo? Na ministrstvu trdijo, da je integrirana pridelava naravi prijazna. Sanja Lonča iz koalicije Inštituta za trajnostni razvoj podeželja pa pravi, da ministrstvo zavaja javnost.

Seks med nosečnostjo
Pri nekaterih ženskah je čas nosečnosti tudi čas povečane želje po spolnosti, druge so željo po spolnosti izgubile. Za resnično zadovoljujočo spolnosti v nosečnosti pa največ prispeva pozitivna samopodoba pričakujoče mamice in to, da jo njen partner sprejema, takšno kot je.

Sadež, ki odžene zdravnika stran
Znanstveniki so ugotovili, da jabolka vsebujejo snovi, ki zmanjšujejo rast rakavih celic, zmanjšajo možnost srčnega infarkta ter pomagajo ohranjati zdrave zobe in kosti.

Elektromagnetno sevanje
Elektromagnetnemu sevanju smo izpostavljeni vsak dan, na delovnem mestu in doma. Ali to res škoduje zdravju si strokovnjaki niso enotni. Obstajajo študije in raziskave, ki sevanje povezujejo s pojavom levkemij, nekaterih oblik raka in tumorjev.

Kako se izognemo čakalnim vrstam za zdravstveno oskrbo?
Vsi bi želeli čim hitreje in čim ceneje do zdravniške oskrbe. Raziskali smo, kakšne možnosti poleg uporabe zasebnega in/ali javnega zdravstvenega sistema so bolniku še na voljo.

Nesreče na smučiščih izenačene z ostalimi vrstami nesreč
Za enkrat sta oskrba poškodb na smučišču in prevoz do najbližje ustrezne zdravstvene pomoči v Sloveniji še vedno brezplačna.

Epilepsija
Epilepsija je ena izmed najpogostnejših nevroloških bolezni.

AIDS/HIV
Okužba z virusom človeške imunske pomanjkljivosti običajno vodi v razvoj aidsa.

Rast zob
Dojenčkom začnejo zobje ponavadi rasti v šestem ali sedmem mesecu starosti.

Ste depresivni?
V deževnih dneh, ko nas namesto sonca pozdravi sivina, se veliko ljudi sooča z brezvoljnostjo, utrujenostjo in žalostjo. Kdaj so te težave znak depresije, nam je razložila psihologinja Andreja Pšeničny.

Pomoč diabetikom
Pečen in pire krompir za diabetike nista primerna, ker imata izrazito visok glikemični indeks. Mit o prepovedanem sladkorju pri diagnozi diabetesa pa je na trhlih nogah.

Rožnata nadloga - strije
Rožnate črte, ki nastanejo zaradi nihanja telesne teže ali prehitre rasti, so pogosta težava tako žensk kot tudi moških. Čudežne kreme ni.

Z laserjem nad žilne spremembe
Razširjene in popokane žilice na koži povzročajo vse več ženskam in moškim neprijetne občutke. Čeprav niso boleče, so moteče.

Srce ni samo fiziološka črpalka
Večina zahodnih znanstvenikov je srce v zadnjih 300 letih predstavlja »samo« kot črpalko za kri.

Migrena je lahko tudi koristna
Ameriški znanstveniki so ugotovili, da imajo ženske, ki trpijo za migreno, manjše možnosti za upad kognitivnih sposobnosti.

Višji IQ, nič mesa!
Otroci, ki so inteligentnejši od sovrstnikov, bodo kasneje v življenju najverjetneje postali vegetarijanci.

Verniki živijo dlje
Študija je pokazala, da redni obiskovalci cerkve živijo dlje, imajo zdrava pljuča in dober imunski sistem.