Vizita.si

kože

Lepota 14. 06. 2020 16.30

Poznate blagodejne učinke arganovega olja?

Arganovo olje so si ženske že od nekdaj nanašale na lase, ko so ti postali suhi in lomljivi. Prav tako tudi na lasišče za obnovo lasišča in za boljšo rast las. Priporočljiv je tudi za nego kože, še posebej, če se spopadate s suho kožo in če želite ublažiti videz gub. Prav tako za manj lomljive nohte.

Bolezni 12. 06. 2020 10.30

13 stvari, ki jih vaše telo govori o vašem zdravju

Naša telesa so res neverjetna 'naprava'. Ne samo, da delajo 24 ur na dan, sedem dni v tednu, da nas ohranjajo pri življenju, temveč nas, če je kaj narobe, tudi takoj opozorijo. Tu je nekaj znakov, na katere moramo biti pozorni in se odzvati nanje.

Prehrana 12. 06. 2020 10.45

Za boljšo prebavo, manj kilogramov in sijočo kožo

Mango je okusno tropsko sadje, ki je odlično za vaše zdravje, saj je bogat vir hranil, vitaminov, mineralov in antioksidantov. Uživanje manga je dobro za nas, saj izboljšuje prebavo, skrbi za lepe in močne lase ter kožo in pomaga pri izgubi odvečnih kilogramov.

Estetska medicina 10. 06. 2020 08.15

Katere so neinvazivne tehnike pomlajevanja?

Trend nekirurških metod pomlajevanja je zadnje čase močno narastel, ravno zaradi njihove nizke invazivnosti in kratke dobe rehabilitacije. Že angleški mislec Swift je nekoč zapisal: "Vsak človek si želi dolgo živeti, nihče pa se ne želi postarati." Tako je starostne spremembe možno dolgoročno izboljšati tudi brez kirurškega noža - skalpela in dolgotrajnega okrevanja, in sicer s številnimi kozmetičnimi posegi in z visokotehnološkimi napravami, s katerimi lahko dosežemo neverjetne rezultate.

Lepota 01. 06. 2020 07.43

Kaj je ključno za ohranjanje mladostnega videza?

Kolagen kot prehransko dopolnilo je eden izmed "čudežnih" sestavin, ki lahko pomagajo pri ohranjanju mladostnega videza kože in glajenju gubic. Gre za beljakovino, ki deluje kot lepilo, saj povezuje številne gradnike telesa. Ravno tako ima kolagen tudi veliko drugih lastnosti, ki jih večina ne pozna.

Koža 29. 05. 2020 10.30

5 najboljših naravnih snovi za vašo kožo

Na področju kozmetike in pomlajevanja se ves čas proizvaja nove preparate, terapije in formule, s katerimi lahko še bolj pomladimo kožo. A ko je govora o osnovni negi koži in nekaterih pogostih tegobah, nove stvari niso nujno boljše. Tukaj je nekaj starih, a preverjenih.

Bolezni 29. 05. 2020 08.45

Gnojni turi so nadležni, lahko pa tudi nevarni

Turi so eno najpogostejših vnetij kože, ki ga večinoma povzročijo bakterije. Spremljata jih srbečica in stopnjujoča bolečina, a kljub nadležnim občutkom tura nikar ne stiskajte sami. Okužbo namreč lahko prenesete na druge dele telesa.

Ginekologija in porodništvo 29. 05. 2020 08.45

Kaj se dogaja s telesom nosečnice?

Nosečnost je čudovito obdobje za vsako mamo, vendar povzroča tudi številne spremembe po telesu in hkrati vpliva na počutje nosečnice. Da boste pomirjene, vam lahko zaupamo, da večina telesnih sprememb, ki se pokažejo med nosečnostjo, po porodu izgine.

Bolezni 26. 05. 2020 08.15

Kaj je nalezljiva bolezen leptospiroza, katere porast opažamo tudi pri nas?

Leptospiroza je zoonoza, nalezljiva bolezen, razširjena po vsem svetu. Pojavlja se kot febrilno obolenje, povzroča lahko težke pljučnice in nevrološke motnje ter okvare jeter in ledvic. Običajno se kaže kot kratkotrajna bolezen, s povišano telesno temperaturo, bolj redko pa kot Weilova bolezen, ko pride do težje poškodbe jeter, ledvic in drugih organov. V določenih primerih torej leptospiroza lahko privede do smrtnega izida.

Lepota 25. 05. 2020 08.00

Pripravite stopala za skok v sandale

Pred nami so topli poletni dnevi, ki jih lahko preživimo obuti samo v sandale. Toda preden sezujete spomladanske čevlje, preberite, kako svoja stopala urediti tako, da boste nanje lahko res ponosni.

Koža 21. 05. 2020 10.15

Ste na telesu opazili bele pike? Preverite, kaj pomenijo!

Barvo vaše kože določajo kombinacija pigmentov ali barvil, ki nastajajo v vaši koži, in naravne barve zgornjih plasti kože. Nobena koža ni popolna in brezhibna, na vsaki se najdejo kakšna kožna znamenja ali nepravilnosti. Večini so poznane tudi pege ali melazma (temnorjave pigmentirane ploskve). Kaj pa pravzaprav vemo o belih pikah in lisah, ki so videti kot izguba pigmenta na koži?

Prehrana 21. 05. 2020 10.00

Poznate pozitivne učinke kokosovega kisa?

Kokosov kis je pri nas manj poznan, v jugovzhodni Aziji in nekaterih regijah Indije pa ga uporabljajo že več stoletij. V primerjavi z jabolčnim kisom je kokosov ugodnejši za človeka, saj že v svoji naravni obliki vsebuje kulture, ki sprožajo proces fermentacije.

Bolezni 21. 05. 2020 08.00

Pazite se okužb, ki jih prenašajo klopi

Pomlad je čas izletov v naravi, a na žalost tudi klopov. Na vprašanja o zaščiti pred klopi, načinih pregledovanja in odstranjevanja ter o simptomih bolezni, ki jih prenašajo, je odgovarjal infektolog mag. Branko Šibanc.

Koža 14. 05. 2020 10.45

Kaj so beli mehurčki okoli oči? Nikar jih ne stiskajte

Nihče ne ve natanko, zakaj se milje – bele pikice okoli oči – sploh pojavijo in zakaj jih nekateri dobijo pogosteje kot drugi. Čeprav te niso škodljive, pa so lahko izjemno moteče. Preverite, kako se jih znebiti.

Okužbe in zastrupitve 12. 05. 2020 08.00

Naturopatsko se rešite herpesa enkrat za vselej

Herpes je lahko huda nadlega, ko naenkrat začne bruhati na plan skoraj vedno, ko se znajdemo v psihično ali fizično stresni situaciji. A naturopatsko se ga lahko rešimo enkrat za vselej, je prepričana priznana naturopatinja Erika Brajnik. Poglejmo, kako.

Koža 08. 05. 2020 09.30

Zakaj vaša koža ni sijoča in kako to spremeniti?

Po koncu zime je koža pogosto brez sijaja, bolj pusta in na videz utrujena. Sami radi opišete, da je videti brez energije. Zakaj? Kurilna sezona, mraz, suh zrak, pomanjkanje vlage in še bolj pogost vzrok pomanjkanje maščobe (lipidne komponente v koži) pustijo posledice tako na videzu kože kot dogajanju v globljih plasteh. Predvsem, če kože niste oskrbeli po koncu poletja. Kaj mislim s tem? V poletnem času se koža zaradi škodljivih zunanjih vplivov stara najhitreje in ko pridemo z dopusta, je pravi čas, da saniramo vse morebitne primanjkljaje in pa fotopoškodbe oz. posledice izpostavitve UV-sevanju. Danes so na voljo posebni protokoli neg, ki so kreirani prav za kožo, ki je bila izpostavljena soncu in jih je priporočljivo narediti vedno po prihodu z dopusta. Letos smo še sploh v  posebni situaciji, ko obisk salonov za nego kože ni bil možen in je marsikdo moral prekiniti zimske načrte neg za obnovo kože. V tem primeru svetujem, da še več pozornosti posvetite negi kože doma in dodate tudi dodatne izdelke za nego.

Bolezni 08. 05. 2020 10.00

Glivica, ki jo pogosto spregledajo celo zdravniki

Mnogi se spopadajo z utrujenostjo, pogostimi glavoboli, ekcemi na koži, zamegljenim vidom, depresijo, pogostimi glivičnimi vnetji in drugimi težavami, za katere pa zdravniki preprosto ne najdejo vzroka in jih vedno znova pošljejo domov, češ da ne gre za nič resnega. A počutje je še vedno slabo. Eden izmed razlogov je lahko tudi prekomerno razraščena glivica kandida.

Zdravje 08. 05. 2020 09.45

6 naravnih načinov, kako odpraviti celulit

Celulit mnogim ženskam greni življenje. Čeprav ženske velikokrat same pri sebi celulit prej opazimo, kot bi ga drugi, in smo velikokrat tudi veliko preveč obremenjene z njim, pa si včasih ne moremo pomagati, da je temu tako. Tukaj je nekaj nasvetov, kako se naravno znebiti celulita.

Okužbe in zastrupitve 08. 05. 2020 09.30

Odpravlja glivične okužbe, pospešuje presnovo, deluje protivnetno

Kokosovo olje je od nekdaj dobro poznano v kozmetični industriji, kjer ga uporabljajo za lepšo kožo in lase. A to ni vse. Kokosovo olje je izjemno zdravo tudi za naše telo. Še posebej za tiste, ki se spopadajo s počasno presnovo, premalo delujočo ščitnico, glivičnimi okužbami, odvečnimi kilogrami in slabim imunskim sistemom. Preverite, zakaj.

Prehrana 08. 05. 2020 08.15

Močan antioksidant, ki varuje pred številnimi boleznimi

Maline so izjemno bogate z antioksidanti, zaradi česar so ne samo okusen, ampak tudi zelo zdrav sadež. Poleg tega so bogate še z elaginsko kislino – fenolno spojino, ki varuje pred rakom in preprečuje razrast rakavih celic. Tu je 6 pozitivnih učinkov malin na naše zdravje, ki jih morate poznati.

Zdravje 06. 05. 2020 20.30

Brezčasni domači pripravki

Ne glede na to, da se pri večini zdravstvenih težav takoj obrnemo na farmacevtske proizvode, starih ljudskih zdravil ne gre kar takoj pozabiti. Nove raziskave namreč potrjujejo uporabnost zdravil naših prednikov.

Lepota 05. 05. 2020 16.00

Soda bikarbona: 6 načinov, kako jo lahko uporabite

Ali res obstaja čudežni proizvod, ki ga imate tam nekje zadaj v kuhinjski omari in se mu reče soda bikarbona? Je zelo poceni, hkrati pa nadvse uporaben? Da, obstaja in uporabite ga lahko za slab zadah, čiste bele zobe, nekatere zdravstvene težave in celo pranje perila.

Zdravje 03. 05. 2020 20.00

V hipu do večje pomirjenosti in sproščenosti

Le kaj bi lahko imelo na nas takšen učinek? Odgovor je: eterična olja. "V hipu lahko spremenijo naše razpoloženje," razlaga aromaterapevtka Nina Medved. "To delovanje eteričnih olj lahko utemeljimo z delovanjem vonja na človeka. Vonj namreč vpliva na limbični sistem možganov, kjer sta center za čustva in spomin." Vprašali smo jo, po katerih vonjih poseči, da bi se bolj sprostili in pomirili.

Zdravje 03. 05. 2020 09.45

Kaj lahko storite v primeru krčnih žil?

60 odstotkov odraslih se spopada s problemom krčnih žil, ki dvakrat bolj pogosto prizadenejo žensko populacijo. Ne le, da so videti neprijetno, povzročajo tudi druge nevšečnosti, kot so občutek težkih in utrujenih nog, krči v nogah ter otekanje. Kaj lahko storimo v primeru pojava krčnih žil?

Lepota 29. 04. 2020 11.00

Kako hormoni vplivajo na vašo kožo in lase?

Ko se približujete času menopavze, začne raven vaših hormonov upadati, zaradi zmanjšanja nastajanja estrogena pa lahko pride tudi do redčenja ali celo izgube las. Prav tako estrogen stimulira nastanek kolagena, ki je odgovoren za mehkobo kože, zato v času menopavze koža postane bolj suha.

Bolezni 29. 04. 2020 07.57

Kakšni so simptomi lupusa in kako ga zdravimo?

Sistemski eritematozni lupus je kronična avtoimuna bolezen vezivnega tkiva. Oznaka 'sistemski' pomeni, da lahko prizadene celotno telo. Gre za bolezen s prisotnostjo številnih protiteles, pri kateri imunski sistem napade in prizadene zdrava tkiva ter celice in organe telesa.

Bolezni 28. 04. 2020 09.02

Vaše ustnice lahko opozarjajo na resne težave

Težave z ustnicami se največkrat pojavijo ob padcu imunskega sistema. Še največkrat nastanejo zaradi pretiranega sončenja, izpostavljenosti vetru, mrazu, suhemu zraku ali ker jim ne posvečamo dovolj nege. Stanje vaših ustnic vam lahko razkrije tudi marsikaj o vašem zdravju.

Koža 23. 04. 2020 09.10

Ali se res lahko znebimo hiperpigmentacije?

Če podrobno pogledate svojo kožo, boste na njen verjetno opazili majhna območja svetlejšega in temnejšega obarvanja. Je že res, da so pegice ljubke, vendar tokrat ne govorimo o njih, ampak o večjih, obarvanih madežih, ki so praviloma prisotni na izpostavljenih in vidnih delih telesa – na obrazu, vratu, dekolteju in hrbtiščih rok. Temni neenakomerno obarvani madeži lahko za posameznika predstavljajo veliko psihično obremenitev in vplivajo na samozavest. Govorimo o hiperpigmentaciji in najverjetneje se v tem opisu najde marsikdo, saj se v kozmetične salone in dermatološke ter estetske ambulante ogromno ljudi obrača po pomoč z namenom po odstranitvi le-teh. Kljub razpoložljivosti mnogih načinov tretiranja in zdravljenja, pojav hiperpigmentacije še naprej predstavlja izzive pri obravnavi.

Koža 20. 04. 2020 09.14

Živila, ki ščitijo našo kožo in jo ohranjajo mlado

Pomlad je v polnem razcvetu in že nas grejejo topli sončni žarki. Ko posijejo prvi sončni žarki, pogosto pozabimo na UV zaščito in našo kožo, ki je še povsem bela, kaj hitro opeče. Najboljša zaščita pred UV žarki sta sončna krema in zadrževanje v senci, a pomagajo lahko tudi nekatera živila.

Prehrana 17. 04. 2020 11.04

Katero olje je boljše?

Trgovske police nam ponujajo najrazličnejša olja – laneno, sezamovo, arašidovo, bučno, oljčno … Katero je bolj zdravo in manj redilno? Kako posamezno olje hraniti in kako ga uporabljati? Vse to je dobro vedeti, da bomo lahko od posameznega olja dobili kar največ.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996