Vizita.si

koliko

Estetska medicina 22. 07. 2019 11.07

30-letna Maja: »Počutila sem se manj ženstveno, zato sem se odločila za povečanje prsi«

Povečanje prsi je pomembna osebna in dolgotrajna odločitev. Ponavadi gre za uresničitev premišljene dolgoletne želje. Tokrat smo se pogovarjali s tridesetletnico, ki se je po 11 letih odločila za poseg.

Življenjske zgodbe 19. 07. 2019 10.45

Mislili so, da ima vneto grlo, a izkazalo se je, da gre za nekaj bolj resnega

32-letna londončanka Stacey Raymond je zaradi 'vnetega grla' pet dni jemala antibiotike, ki ji jih je predpisal zdravnik. A stanje se je le še poslabševalo in uživanje hrane in pitje tekočine je postalo še bolj boleče. Takrat jo je zdravnik napotil direktno na urgenco, saj je sumil, da gre za gnojni absces. A izkazalo se je, da se spopada z agresivno mesojedo bakterijo, ki jo je skoraj ubila.

Zdravje 09. 07. 2019 10.31

Hrana, ki se ji raje izognite za zdravo srce

Kako pogosto uživate ocvrto hrano? Ameriška študija je pokazala, da ta lahko poveča tveganje za pojav koronarne srčne bolezni. Do te pride, ko srce ne dobiva dovolj krvi, kar je lahko posledica delne zamašitve žil, ki jo dovajajo in se imenujejo koronarne.

Prehrana 08. 07. 2019 09.52

Sadeži narave, ki vsebujejo največ protirakavih snovi

Zadnja raziskava britanskih raziskovalcev je pokazala, da pomaranče, grenivke in korenje vsebujejo protirakave snovi, ki so precej podobne tistim, ki so v licenciranih zdravilih. Študija je pokazala, da od več kot 7900 molekul v tem sadju in zelenjavi kar 110 molekul vsebuje protirakave snovi, ki so podobne tistim v zdravilih. Kljub vsemu seveda uživanje teh živil ne nadomešča običajnega zdravljenja, ampak nam zaenkrat lahko pomaga le pri preprečevanju raka.

Zdravje 05. 07. 2019 10.59

Kaj se zgodi, ko rdeče meso zamenjate z ribo in perutnino?

Tisti, ki so v osmih letih začeli uživati več rdečega mesa, so imeli v naslednjih osmih letih večje tveganje za prezgodnjo smrt, je ugotovila ameriška študija. Manjše tveganje so imeli tisti, ki so uživali vse manj rdečega mesa in so tega nadomestili z ribami, perutnino pa tudi vegetarijanskimi obroki.

Zdravje 04. 07. 2019 15.42

Tudi kdaj zaspite, lahko vpliva na število kilogramov

Do sedaj smo mislili, da je pomembno le število ur, ki jih vsako noč prespimo. Ameriška študija je pokazala, da moramo postati pozorni še na to, ob kateri uri se vsak dan odpravimo v posteljo. Tisti, pri katerih se ta ura kot tudi število ur, ki jih nato prespijo, iz dneva v dan močno spreminja, imajo večje tveganje za presnovne motnje, kot so debelost, sladkorna bolezen, hipertenzija.

Koža 04. 07. 2019 12.00

Dermatologinja svetuje, kako oskrbeti opeklino

Obstajajo kratkoročne in dolgoročne posledice pretiranega sončenja, pove dermatologinja mag. Metka Adamič, dr. med. Rdečina, oteklina, mehurji, bolečina, po nekaj dneh pa srbečica in luščenje kože – ti nič kaj prijetni simptomi opeklin sodijo med kratkoročne posledice. Dolgoročne so hitrejše staranje kože ter večja verjetnost za kožnega raka, bolezen, ki lahko vodi v prezgodnjo smrt.

Zdravje 28. 06. 2019 11.56

Pomemben napotek v vročih dneh

"Pijmo veliko vode, tudi če nismo žejni. Tako se bomo lahko dovolj potili in tako zniževali telesno temperaturo." Tako zapiše na spletni strani Zdravstvenega doma Ljubljana Milan Žnidaršič, dr. med., spec. spl. in urg. med. Če se vam zdi, da se veliko potite, priporoča, da vodi dodate malo limoninega soka in soli. Izogibajte pa se alkoholu, vročim in sladkim pijačam. Pomembno je, da ne dehidrirate.

Bolezni živčevja in možganov 28. 06. 2019 11.08

Imeli so kar za 66 odstotkov manj možnosti za infarkt ali kap

Britanski raziskovalci so spremljali 1297 ljudi. Polovica je morala 12 tednov šteti svoje korake s posebno napravo, polovici tega ni bilo treba. Tri do štiri leta kasneje so se tisti, ki so morali šteti svoje korake, še vedno gibali več. Poleg tega so imeli za 66 odstotkov manj možnosti, da so v tem času doživeli kardiovaskularen dogodek, kot je srčni infarkt ali možganska kap.

Zdravje 26. 06. 2019 10.19

Vroči dnevi so pred nami. To so ukrepi, ki jih je dobro upoštevati

Pred nami je vročinski val, ki lahko povzroči številne škodljive učinke na naše zdravje. Še posebej to velja za bolj občutljive ljudi, kot so starejši, otroci in bolniki. Kljub temu vsi lahko občutimo negativne posledice prekomerne vročine. Tu je nekaj nasvetov, kako jih zmanjšati in kako ravnati, ko je vroče.

Lepota 20. 06. 2019 11.12

Patricia Pangeršič: 'Britvice ne rabim več.'

Patricia Pangeršič, mlada športnica in blogerka, veliko pozornosti namenja skrbi za telo. Kot vsaka druga ženska in roko na srce – marsikateri moški – pa je tudi ona naveličana vsakodnevnega britja, sploh v poletnih mesecih, ko pokažemo več kože. Na srečo pa je našla rešitev, ki jo je naravnost navdušila.

Srčno žilne bolezni 18. 06. 2019 07.10

Novo odkritje o debelosti

Zdravniki so dolgo časa vedeli, da prekomerna telesna teža predstavlja dejavnik tveganja za srčno-žilne bolezni. Veliko študij je kazalo povezavo med zmašenimi in otrdelimi krvnimi žilami in debelostjo. A ni bilo dovolj dokazov, da bi lahko trdili, da debelost v resnici povzroča srčno-žilne bolezni. Sedaj je to uspelo dokazati strokovnjakom s švedskega Inštituta Karolinska.

Preventiva 13. 06. 2019 07.05

Kaj je za kar 107 % povečalo tveganje za smrt zaradi bolezni srca?

Vse več ljudi je danes zaposlenih v službah, kjer večino časa sedijo. Avstralski raziskovalci  so pri vzorcu 150 tisoč ljudi, ki so bili starejši od 45 let, ugotovili, da so imeli tisti, ki so sedeli več kot osem ur dnevno, tedensko pa so se z zmerno ali intenzivno telesno aktivnostjo ukvarjali manj kot 150 minut, v primerjavi s tistimi, ki so sedeli manj kot štiri ure dnevno in so se vsak dan gibali vsaj eno uro, za kar 107 odstotkov večje tveganje za smrt zaradi bolezni srca in ožilja.

Prehrana 31. 05. 2019 09.34

Živila, ki povečujejo tveganje za kap

Močno predelana živila, kot so čips, sladki kosmiči, sladke gazirane pijače povečujejo tveganje za srčni infarkt in kap, opozarjajo strokovnjaki iz različnih držav po svetu in zahtevajo ukrepanje oblasti.

Neplodnost 29. 05. 2019 20.36

Umetna oploditev: Kako poteka postopek IVF?

Postopek zunajtelesne oploditve (IVF) je klasični postopek umetne oploditve. Gre za oploditev v laboratoriju, pod mikroskopom, na stekelcu oziroma v epruveti. Slovenija je po dostopnosti postopkov umetne oploditve v svetu pravi unikum, saj je le-ta zelo dostopna parom, ki se soočajo z neplodnostjo, prav tako te postopke krije zavarovalnica. Neplodni pari so upravičeni do šestih brezplačnih poskusov umetne oploditve za prvega in še do dodatnih štirih brezplačnih postopkov za drugega otroka.

POPovi zdravniki 28. 05. 2019 15.52

Alopecija areata

Pozdravljeni imam diagnosticirano AA - alopecio areato. Traja že nekje 6 let, začelo se je na bradi, ki se je po 3 letih nazaj vzpostavila, sicer bolj blond barve vendar ravno tako močna kot je bila prej. Potem je šla zadeva dalje na obrv in kasneje na lasišče kjer imam 2 večji krožni pleši ter 3 manjše. Poskusil sem že nekaj mazil, minoxidil, potem Fagron prostaquinon, slednji kaže malo izboljšanje. Na lasišče sem pa prejel 1x inekcije ne vem imena in po 5 tednih je začelo nekaj poganjat , siver bolj redko ampak je. Zasledil pa sem še neke druge metode PRP terapija z plazmo ter steroidi in mezoterapijo. Zanima me ali to izvajate na kliniki v LJ, se da naročit v tem primeru. Zanima me tudi koliko so te terapije smiselne oz učinkovite? Hvala za odgovor.

Osebna rast 15. 05. 2019 13.11

Ko perfekcionizem privede na rob zmogljivosti

Zdi se, da smo v današnjem času vse bolj podvrženi k težnji biti boljši, uspešnejši, lepši … na vseh področjih življenja. A žal je ta usmerjenost vedno povezana tudi s povečano anksioznostjo, depresivnimi motnjami, samomorilnim vedenjem, motnjami hranjenja, neuspehi v odnosih in številnimi drugimi zdravstvenimi težavami.

Zdravje 26. 04. 2019 10.11

Zmanjša tveganje za bolezni srca in ožilja, sladkorno bolezen tipa 2 in raka

Si jutra ne predstavljate brez aromatične kave? Potem vas bo zagotovo razveselila novica o tem, da nam kot kaže, pitje kave lahko podaljša življenjsko dobo. Uživanje kave namreč zmanjša tveganje za smrt zaradi srčnio-žilnih bolezni, sladkorne bolezni ali raka.

Zdravje 23. 04. 2019 11.47

Pogosta navada lahko poslabša izid infarkta

Ste med tistimi, ki ne zajtrkujejo? Se najeste šele pozno zvečer oziroma tik pred tem, ko se odpravite spat? Ljudje s takšnimi prehranskimi navadami imajo ob srčnem infarktu več možnosti za slabši izid, je pokazala brazilska študija, ki je bila objavljena v medicinski reviji Evropskega združenja kardiologov.

Življenjske zgodbe 15. 04. 2019 13.08

Poslednja želja umirajoče 24-letnice

Vicki Turner je ena najmlajših bolnic v Veliki Britaniji, ki so ji diagnosticirali neozdravljivega raka dojke. Stara je komaj 24 let, a ostalo ji je le še nekaj let življenja. Njena poslednja želja pa je, da bi imela pravljično poroko s svojim zaročencem.  

Zdravje 12. 04. 2019 08.05

Najpomembnejša navada za čim daljše življenje

Raziskava za raziskavo kažejo, kako pomembno je za naše zdravje in možnost čim daljšega kakovostnega in polnega življenja – gibanje. V ameriški raziskavi so starostniki, ki so imeli na obremenilnem testu najboljše fizične zmogljivosti, v primerjavi s tistimi, ki so imeli najslabše, po desetih letih imeli dvakrat več možnosti, da so še živi.

POPovi zdravniki 21. 02. 2019 13.43

Menjava mostička, majavi zobje, proteza ali implantat

15 let imam mostiček na obeh straneh zgoraj zadaj - na vsaki strani 4 zobje. Mostiček mi je do zdaj vredu služil. Zdaj pa mi zobozdravnica pravi, da če ga ne bom v kratkem menjala, bodo zobje spodaj verjetno preveč majavi in bom potem mogla imeti protezo; česar pa si ne želim (stara sem 42). Mostiček mi je delala moja prejšnja zobozdravnica. Druga možnost naj bi bila implatant; pri čemer se bojim, da bi mi ga telo zavrnilo oz.se mi ne bi vrastel v kost. Potem bi samo vrgla denar, nazadnje bi bila pa še vedno brez zob. Hkrati mi je dr. dejala, da mi ne more garantirati koliko časa mi bo mostiček zdržal (cc.5-7 let). Zakaj tako malo, če imam pa tega že toliko časa? In po čem ona sklepa, da so spodaj zobje majavi? Ali postanejo majavi, ko se mostiček odstrani? Prosim za pomoč, ker res ne vem, kaj naj naredim. Najraje bi še nekaj časa obdržala tega. Razen seveda v primeru, da bi nazadnje morala dobiti protezo. Koliko let zdrži mostiček v najboljšem primeru? Hvala lepa vnaprej. Lp.

POPovi zdravniki 27. 02. 2019 09.02

Nepojasnjeno hujšanje

Zanima me, ali imate rešitev za izgubljanje telesne teže. Bila sem že pri osebnem zdravniku in na mnogih preizkavah in je vse v redu, jaz pa še naprej malo po malo izgubljam kilograme. Lep pozdrav.

POPovi zdravniki 04. 03. 2019 11.49

Lasersko odstranjevanje dlak

Zasledila sem, da odstranjujete dlake z laserjem. Zanima me cena in ali je to trajno odstranjevanje. Koliko terapij bi rabila in ali odstranjujete dlake po celem telesu?

Življenjske zgodbe 08. 04. 2019 15.45

Izgubila 40 kilogramov. Poglejte jo danes

Helen Costa-Giles iz Teksasa je izgubila 40 kilogramov in popolnoma preobrazila svoj zunanji videz. Sedaj pri izgubi odvečnih kilogramov in bolj aktivnemu življenjskemu slogu pomaga tudi mnogim drugim v svoji soseski.

Novice 29. 11. 2010 08.18

S torticami je v dveh mesecih shujšal 12 kg!

Strokovnjak za prehrano se je odločil, da bo shujšal tako, da bo deset tednov jedel le piškote, krofe in tortice. V nekaj več kot dveh mesecih mu je na ta način uspelo izgubiti 12 kilogramov!

Zdravje 05. 04. 2019 10.58

’Koliko je zdravje vredno, ugotoviš, ko ga izgubiš’

Da ugotovimo, koliko je zdravje vredno šele takrat, ko ga izgubimo, je zagotovo ena izmed največkrat izgovorjenih trditev, ko beseda nanese na zdravje. Res se zdi, da je – če smo zdravi – omejitev le nebo, zato vsako leto obeležujemo tudi svetovni dan zdravja.

Zdravje 03. 04. 2019 11.39

Zelo razširjena navada poveča tveganje za prezgodnjo smrt

Vse več študij razkriva, da preveč sedenja vodi v pojav kroničnih bolezni in prezgodnjo smrt. V nevarnosti so celo tisti, ki trikrat tedensko odidejo potelovadit za eno uro, če sicer veliko sedijo. Treba je obdobja sedenja prekinjati z vsaj nekaj minutami hoje in gibanja.

Življenjske zgodbe 03. 04. 2019 11.18

Poskusila je tudi s kemoterapijo, a nič ni delovalo

20-letna Sophia Chen iz Kolorada je obiskala pet dermatologov in se zdravila celo s kemoterapijo, da bi se znebila luskavice, a nič ni pomagalo. Nato se je odločila, da bo preprosto sprejela svojo luskasto kožo in danes se počuti dobro v njej.

Duševno zdravje 20. 03. 2019 08.14

Ko ne uživate v življenju in le še izpolnjujete obveznosti

“Izgorelost se začne s tem, da se ženete in delate, pa niste zadovoljni. Morda se ne počutite cenjene, mislite, da za svoje delo niste dovolj nagrajeni. Morda vam niso všeč sodelavci, šef. Ali pa vam zaradi preobilice dela stvari uhajajo iz rok.” Tako zdravnica in psihoterapevtka Tina Bončina opiše, kaj nas lahko pripelje v stanje izgorelosti. Počutimo se vse slabše. Na koncu je telo lahko tako izčrpano, da ne moremo več niti vstati iz postelje.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996