kostanj

Zdravilni učinki kostanja
Prihaja čas kostanja, ki vsebuje veliko škroba in je izredno hranljiv. Jemo ga lahko kuhanega ali pečenega, iz njega pa delajo tudi razne tinkture in tonike za lajšanje težav s krčnimi žilami.

Ko se prostata močno poveča ...
Težave s povečano prostato se prej ali slej pojavijo pri skoraj vseh moških, saj je to običajni del staranja. Vendar, kaj sploh je prostata, kakšna je njena funkcija in kje se v resnici nahaja?

Ah, spet ta cvetni prah!
Se vas vsako pomlad loti alergijski nahod, pa še vedno ne veste, na katere rastline ste pravzaprav alergični? Potem preverite, kaj cveti v pomladnih mesecih in kako lahko kar sami vsaj malo omilite alergijo!

Naj v kuhinji zadiši po kostanju ...
Kostanj je nekoč veljal za zelo pomembno jed, saj ima bogato hranljivo vrednost. Danes večinoma obožujemo pečen ali kuhan kostanj.

Kostanj
Kostanj so poznali že Stari Grki. Tudi v Sloveniji je imel v prehrani nekoč pomembno vlogo, a je danes bolj znan kot 'jesenska poslastica'. Ima bogato hranilno vrednost, vsebuje veliko škroba, manj znan pa je podatek, da se kostanjevo listje v zdravilstvu uporablja tudi za zdravljenje dihalnih in želodčnih bolezni.

S kostanjem nad krčne žile
Kostanj je znan predvsem po tem, da učinkovito pomaga pri zdravljenju krčnih žil in lajša bolečine. Vseboval pa naj bi tudi posebno snov, ki pozitivno vpliva na zdravje ožilja in zdravi krčne žile.

Preverite, kakšne barve hrano najpogosteje jeste!
Na vpliv barv so prisegali že naši predniki. Z njimi so zdravili različna obolenja, uživali hrano v barvah, ki jim je vračala zdravje ter si z njimi pričarali pozitivno vzdušje v prostoru. Danes je najbolj popularno predvsem hujšanje s hrano različnih barv.

V zraku visoka koncentracija cvetnega prahu trav
Po podatkih inštituta za varovanje zdravja bo v lepem vremenu v zraku srednje visoka do visoka koncentracija cvetnega prahu trav, medtem, ko bodo koncentracije trpotca, divjega kostanja, kislice, koprive in večje količine iglavcev, nizke.

Koncentracija cvetnega prahu se bo povečala
Po podatkih Inštituta za varovanje zdravja bo od 22 do 28 aprila v zraku srednje visoka do visoka koncentracija cvetnega prahu hrasta, bora, smreke in v mestih platane, nizka koncentracija gabra, oreha, vrbe, bukve in lokalno divjega kostanja.

Zima se je poslovila, drevje zacvetelo
Na naši spletni strani boste vsak teden lahko spremljali napoved o vsebnosti cvetnega prahu v zraku, ki ga redno pripravlja Inštitut za varovanje zdravja. S tem se boste lažje izognili težavam, ki vam jih povzroča cvetni prah. Tokrat za vas objavljamo napoved od 11. do 16. marca.