lactobacillus

Živila, ki bi jih morali uživati vsak dan
V hladnih zimskih dneh se nemalokrat poruši imunski sistem, zato se prehladimo, smo utrujeni ali staknemo virozo. Vse to lahko preprečimo z rednim gibanjem, izogibanjem stresu, zadostno količino spanja in ustrezno prehrano. Ta mora vsebovati veliko vitaminov, mineralov in aminokislin. Poglejmo podrobneje!

Imamo ga v kuhinji, pomaga pa nam premagati težave s črevesjem
V naši kuhinji je ena osnovnih stvari zagotovo kis, s katerim radi začinimo svojo solato. A znanstveniki so sedaj odkrili, da lahko kis in njegova glavna komponenta, ocetna kislina, močno zmanjšata simptome ulceroznega kolitisa – bolečega kroničnega vnetja debelega črevesja in danke.

Preverite, kako prepreči negativne misli!
Probiotični jogurt ne pomaga le urediti prebave, pomaga tudi preprečiti negativne misli in je zaradi tega še posebej dobrodejen za tiste, ki so nagnjeni k depresiji.

Preverite, kako prepreči negativne misli!
Probiotični jogurt ne pomaga le urediti prebave, pomaga tudi preprečiti negativne misli in je zaradi tega še posebej dobrodejen za tiste, ki so nagnjeni k depresiji.

Utrujenost, glavoboli, napihnjenost ... Tu je rešitev!
Mnogi se spopadajo z nepojasnjeno utrujenostjo, glavoboli, napihnjenostjo, slabim počutjem, ekcemi na koži in drugimi težavami, ki so lahko tudi posledica prekomerno razraščene glivice kandide v črevesju. A tu je preprosta rešitev, s katero boste kandido premagali že v 30 dneh.

Zdrava živila, ki vas bodo dodobra nasitila
Nekatera živila vas lahko nasitijo za dlje časa, zaradi česar se boste lažje izognili nezdravim prigrizkom ter nadzorovali svojo telesno težo. Tu je nekaj izmed njih.

Je to razlog, da ne morete shujšati?
Pomanjkanje močne volje morda ni edina težava, ki ljudem onemogoča, da bi izgubili odvečne kilograme. Strokovnjaki so odkrili, da so vzrok za prevelik apetit lahko tudi bakterije v črevesju.

Prebava naj bo ''taprava'' - predvsem poleti!
Začetek toplejših dni so v farmacevtski družbi Medis pozdravili s predstavitvijo novega izdelka probiotičnih kapsul WAYA® LGG® za odrasle in otroke, ki so jih postavili ob bok predhodno uspešno lansiranim probiotičnim kapljicam za dojenčke in otroke WAYA® LGG®.

'Nikakor ga nisem mogla potolažiti'
Prvih nekaj mesecev dojenčkovega življenja si mamice pogosto zapomnijo po neutolažljivem joku svojega novorojenčka, ki je lahko posledica trebušnih krčev ali kolik. Preverite, kako lahko pomagate svojemu dojenčku.

Veste, kako si pomagati ob prebavnih težavah?
Med prebavnimi težavami sta najpogostejši diareja in zaprtje, ki prinašata nemalo težav. A pri njiju si lahko med drugim pomagate tudi s probiotiki, pri čemer pa je treba biti pozoren na to, da izberemo pravo vrsto teh živih bakterij.

Previdno pri izbiri probiotika!
Trditev, da probiotiki večajo odpornost ali skrajšajo trajanje driske, je presplošna, opozarjajo strokovnjaki. Pri izbiri probiotika je treba biti namreč pozoren, kateri sev bakterije vsebuje, in s pomočjo strokovnjaka izbrati pravega za določeno težavo.

Jogurt – najstarejši mlečni izdelek
Jogurt velja za najstarejši mlečni izdelek, saj je bil prvič omenjen že pred 7000 leti. Kljub temu da ga poznamo že toliko časa, pa njegove zdravilne lastnosti postajajo prepoznavne šele v zadnjih desetletjih. Zakaj je jogurt tako zdrav?

Probiotiki, čuvaji našega imunskega sistema
Beseda probiotik izhaja iz grške besede pro bios, kar pomeni »za življenje«. Pojavila se je v sredini 20. stoletja, ko se je pokazalo, da nekateri mikroorganizmi pozitivno vplivajo na črevesno floro.