leta

Prevaral me je z najboljšo prijateljico
Preko dneva običajno nisem hodila iz službe. Tokrat pa mi je šesti čut narekoval, da se doma dogaja nekaj neobičajnega, zato sem se v času malice odpeljala domov ...

Šele po 30 letih zdravniki odkrili, da ji manjka pol možganov
37-letna Michelle Mack je drugačna že od rojstva. Ima težave s kontroliranjem čustev, z orientacijo v prostoru, včasih tudi z govorjenjem. In šele pred desetimi leti so ugotovili, kaj je razlog za njene težave – že vse življenje živi le z desno polovico možganov.

Mag. Viktor Švigelj, dr. med.
Nevrolog, usmerjen predvsem v diagnostiko in terapijo možganskožilnih bolezni.

Hrvoje Reschner, dr. med.
Kardiolog in specialist invazivne in interventne kardiologije, ki obravnava predvsem srčne bolnike. Izvaja tudi invazivne kardiološke posege.

Dr. Dragoslav Domanović, dr. med.
Transfuziolog, ki se ukvarja z zbiranjem, obdelavo in shranjevanjem krvotvornih izvornih celic iz kostnega mozga, periferne venske krvi in popkovnice ter zdravljenjem s celicami in tkivi.

Danica Avsec, dr. med.
Anesteziologinja in specialistka intenzivne medicine, ki opravlja nalogo direktorice Zavoda RS za presaditve organov in tkiv.

Prim. mag. asist. Andrej Šikovec, dr. med.
Kirurg, ki se ukvarja z ultrazvočno diagnostiko ožilja in z žilno kirurgijo. Sem sodijo operacije vratnih arterij, trebušne aorte in arterij udov ter operacije obolelih ven.

Andrejka Kumer Lakner, dr. med.
Specialistka šolske medicine, ki se ukvarja s cepljenji in z zdravljenjem šolskih otrok in s sistematskimi pregledi šolarjev.

VIDEO: Presaditev jeter
Presaditve jeter spadajo med najzahtevnejše kirurške posege, v Sloveniji so jih začeli delati leta 1998 in do zdaj naredili 120 presaditev. Ob svetovnem in evropskem dnevu darovanja in transplantacije spoznajte zgodbo Metke, ki ji je presaditev jeter, podarila novo življenje.

Velika stopala, velik ...
... problem! Velika stopala, dlani, odebeljeni prsti, jezik in usta lahko pomenijo bolezen, imenovano akromegalija. Ta nastane zaradi čezmernega izločanja rastnega hormona.

Obsedenost z nakupovanjem mi je uničila življenje
„V treh letih sem zapravila več kot 500.000 funtov za oblačila, čevlje, parfume in ličila, ki jih sploh nisem potrebovala. Včasih sem med nakupovanjem čutila celo spolno vznemirjenost,“ razlaga Louise Walker, ki je svojo zgodbo o odvisnosti od nakupovanja zaupala britanskim medijem.

Agrumi - vitamini z rakotvornimi pesticidi
Pomaranče, limone in grenivke so priljubljeno sadje, ki ga Slovenci radi kupujemo vse leto. Vendar pa ti predvsem v lupini vsebujejo veliko rakotvornih pesticidov. Vsaj del pesticidov se da odstraniti na dokaj preprost način.

Minerali na našem obrazu
Ste vedeli, da s kozmetiko vsako leto vnesemo v naše telo do dva kilograma strupov? Rešitev so mineralna ličila, dekorativna kozmetika nove generacije.

7 mitov o zdravju
V našem življenju obstaja veliko mitov o zdravju, ki so večinoma neškodljivi. Za vas smo razkrili sedem najpogostejših.

Babica – nepogrešljiva pri rojstvu in negi
Nekoč so babice lahko postale ženske, ki so imele največ izkušenj pri porodih. Leta 1753 je cesarica Marija Terezija v Ljubljani ustanovila prvo šolo babištva v Evropi.

Nad akne z zobno pasto
Akne so bolezni kože, bolezen žlez lojnic, ki izločajo loj. Akne prizadenejo najstnike in zelo vplivajo na njihovo samozavest, saj so – večini – moteče. Na tržišču je veliko izdelkov za nego aken, mi vam ponujamo domača zdravila.

Saj ni res! Poleg visokih pet zdaj tudi nizke škodujejo zdravju!
Kako škodljivi za noge so lahko čevlji z vrtoglavo visokimi petami smo slišali že vsi, sedaj pa strokovnjaki opozarjajo, da tudi nizki čevlji ogrožajo naše zdravje. Kaj torej sploh še lahko obujemo?

Želite v trenutku izgledati mlajši? Voila!
Do potankosti že obvladate čiščenje kože, nanašanje kreme in zaščito pred soncem. Mi vam ponujamo še nekaj skrivnosti, s katerimi lahko obrnete čas v svoj prid.

VIDEO: Vam izpadajo lasje?
Za preprečevanje plešavosti je pomemben predvsem zdrav življenjski slog. Čim manj stresa, alkohola, cigaret in nezdrave hrane. Vse to v kombinaciji z dednim materialom vodi v pretirano izpadanje las.

VIDEO: Iris Mulej prisega na brazilsko depilacijo!
Iris Mulej pravi, da ji je pomembna tudi oblika intimne frizure. Kakšna, poglejte v naslednjem prispevku.

Pet mitov o izpadanju las
Izpadanje las ni samo težava moških, ampak se z njo ukvarja tudi vse več žensk. A pri njih gre za bolj počasen in prikrit proces.

Polepšajte videz kože z radiofrekvenčnim pomlajevanjem
Radioferkvenčno pomlajevanje kože je posebna metoda pomlajevanja kože, ki je za razliko od ostalih bolj varna. Njegova lastnost je tudi ta, da na kožo deluje globinsko. Pri dermatologinji Metki Adamič smo preverili za kakšen poseg pravzaprav gre.

Sončenje – nevarna past
Kdaj brezskrbno razvajanje pod vročim poletnim soncem postane nevarno? Dermatologi trdijo, da smo tveganju za nastanek kožnega raka in razvoju drugih kožnih bolezni izpostavljeni vsi.

Je fluor v zobnih pastah škodljiv zdravju?
Fluor, ki ga vsakodnevno uporabljamo v zobnih pastah, ovira encime, ugodne za razvoj ustnih bakterij, fluoridni ioni pa se vežejo s kalcijevimi ter krepijo zobno sklenino. Po drugi strani pa raziskave kažejo, da flour zelo škoduje zdravju.

12 najbolj nenavadnih opeklin
Brezskrbno nastavljanje vročim sončnim žarkom je lahko velik užitek, lahko pa postane nočna mora, še posebej, če niste zaščiteni in če pretiravate. Predstavljamo nekaj najbolj nenavadnih opeklin.

Materina bolezen me je za vedno spremenila
Jenny Morrison je bila stara 10 let, ko je njena mama zbolela za rakom na dojki. Pred družino so bila leta agonije, solz in smeha, obupa in upanja. In ko so že mislili, da so bitko z boleznijo dobili, se je rak spet pojavil.

Alergije pri otrocih in njihov razvoj
Kljub splošnemu porastu alergij je treba vedeti, da so alergije danes ozdravljive in da boste s pravočasnim ukrepanjem veliko naredili za svojega otroka.

Z otrokom nikoli na sonce brez zaščite!
Otroške kože do dopolnjenega prvega leta ne izpostavljajte sončnim žarkom! Če se temu ne morete izogniti, pa otroka obvezno zaščitite s primernim sredstvom!

Kako iz začaranega kroga dihalnih težav?
Vaš otrok pogosto oboleva za prehladi in trpi zaradi težav z dihali? Če vam ne uspe odpraviti vzrokov za nastanek bolezni in njenih posledic, se otroci vrtijo v začaranem krogu težav.

VIDEO: Upanje za male sladkorne bolnike
Dve in polletni Tai Tristan ima sladkorno bolezen tipa 1. Napravica z inzulinom mu rešuje življenje. A preden mu starša preko črpalke vbrizgata inzulin v telo, mu morata izmeriti nivo sladkorja v krvi. Z vbadanjem v prst, vsako uro ali še pogosteje.