Vizita.si

leta

Rakave bolezni 03. 06. 2019 08.05

Razkrili, kako se zaščitimo pred rakom

"Med številnimi boleznimi je rak tisti, ki ima od nekdaj prizvok usodnosti," pravi dr. Maja Primic Žakelj, dr. med., predsednica Zveze slovenskih društev za boj proti raku. Morda se prav zaradi tega o raku ves čas pojavljajo številne zmotne predstave, še doda. Res je te bolezni več, toda po drugi strani obstaja tudi možnost preventive. Obstajajo načini, da se pred rakom zaščitimo.

Rakave bolezni 21. 10. 2019 07.59

Izbira primerne proteze in nedrčka po izgubi dojk je zelo pomembna

Rožnati oktober je mednarodni mesec ozaveščanja o raku dojk, ki je najpogostejša oblika raka pri ženskah. V Sloveniji vsako leto za rakom dojk zboli več kot 1300 žensk in okoli 10 moških, več kot 400 žensk in nekaj moških pa umre.

Bolezni 18. 10. 2019 13.00

3 smrtni primeri zaradi napačne uporabe

Nikar ne uporabljajte neti posodice, preden si ne preberete, kako natanko jo je treba uporabljati in kaj vse gre lahko narobe. V ZDA so v zadnjem času zabeležili vsaj tri smrti, ki so povezane z uporabo neti posodice.

Neplodnost 01. 05. 2019 10.38

Katja: ''Nisva mogla zanositi, a danes sva srečna starša''

Kar 5 leta sta se Katja Gaspari Leben in njen partner trudila, da bi spočela otroka, a jima tudi s postopki umetne oploditve to ni uspelo. Neplodnost partnerjema lahko prinese veliko razočaranje in veliko se jih zaradi te težave tudi razide. A Katja in njen partner sta ostala močna in našla drugo rešitev. Danes sta srečna starša male Iamare Tise.

Alternativa 18. 10. 2019 08.09

Jani Golobič: Shiatsu metoda ima vsekakor terapevtski potencial

Shiatsu je starodavna zdravilna metoda, ki izvira iz Japonske in združuje tisočletno znanje ter modrost alternativnega zdravljenja. V dobesednem prevodu beseda »shiatsu« pomeni pritisk s prsti (shi = prst, atsu = pritisk). O metodi in njenih učinkih smo se pogovarjali s shiatsu učiteljem in terapevtom Janijem Golobičem.

Srčno žilne bolezni 16. 10. 2019 09.50

Možnost preživetja po srčnem zastoju je danes trikrat večja

Ob Svetovnem dnevu oživljanja, ki ga obeležujemo 16. oktobra, po vsej Sloveniji do konca meseca poteka več kot 60 brezplačnih dogodkov o temeljnih postopkih oživljanja in uporabi defibrilatorjev, ki predstavljajo najpomembnejši korak pri ohranjanju življenj zaradi srčnega zastoja. Da je strah pred izvajanjem temeljnih postopkov oživljanja odveč so na današnji novinarski konferenci pokazali tudi otroci in mladostniki s posebnimi potrebami, ki so v družbi ambasadorja Svetovnega dneva oživljanja Jureta Koširja predstavili tri enostavne korake, s katerimi vsi lahko pomagamo.

Imunski sistem 16. 10. 2019 09.46

3 triki, kako pripraviti svoje telo na zimo

Predstavljamo vam tri načine, s katerimi lahko svoje telo pripravite na zimske mesece, ki so pred nami. Tako boste tudi nižje temperature prestali polni energije, zdravja in elana.

Dieta 05. 07. 2017 07.57

10 razlogov, zakaj se ne morete znebiti maščobe na trebuhu

Maščoba na trebuhu je tista, ki je najbolj trdovratna in se je je najtežje znebiti. Tu je nekaj dokazanih razlogov, zakaj se te maščobe ne morete znebiti za vedno.

Imunski sistem 14. 10. 2019 09.46

9 naravnih načinov za krepitev imunskega sistema

Zgodi se lahko, še preden trenete z očmi. Najprej se počutite dobro, nato pa vaš prijatelj ali sodelavec prične kašljati in kihati, kar naenkrat pa tudi sami obležite v postelji. A to se ne bi zgodilo, če bi imeli odporen in močan imunski sistem. Preverite, kako ga lahko okrepite na naraven način.

POPovi zdravniki 14. 10. 2019 14.47

Poškodba nosnega pretina

Štefan Spudič, otorinolaringolog in cervikofacialni kirurg

Bolezni 15. 10. 2019 08.43

Pregled, ki bi ga morala na 2 leti opraviti vsaka ženska po 50. letu

Mamografija je ena bolj zanesljivih metod za odkrivanja raka na dojki. Gre za slikanje dojk s pomočjo rentgenskih žarkov, lahko je preventivna ali diagnostična. Vsekakor pa je dobro, če ste nanjo pripravljeni in veste, kaj lahko pričakujete na tovrstnem pregledu. Miljeva Rener, dr. med., je za v ta namen pripravila zloženko za Društvo onkoloških bolnikov Slovenije, v kateri odgovarja na nekaj temeljnih vprašanj v zvezi z mamografijo.

Zlata leta 15. 10. 2019 08.54

10 pravil za kakovostnejše staranje

V Dnevnem centru za starejše v Ljubljani so začeli starostnike spodbujati k bolj zdravemu življenju, da bi živeli z manj bolečinami in z več energije. Naturopatinja Erika Brajnik je sestavila 10 zlatih pravil za zdravo jesen živjenja.

Duševno zdravje 15. 10. 2019 08.49

To je resnica o antidepresivih, ki jo morate poznati!

''Antidepresivi niso neučinkoviti ali teorija zarote – v resnici delujejo,'' ob zadnji študiji Univerze Oxford, ki je pokazala, da antidepresivi v resnici delujejo, piše časopis The Guardian. A mnogi se s tem ne strinjajo. Preverite, zakaj je resnica o antidepresivih veliko bolj večplastna.

Duševno zdravje 14. 10. 2019 08.05

Vedenje, ki je lahko povezano z depresijo

Včasih je zmotno veljalo, da se osebo, ki trpi za motnjami razpoloženja, kamor spada tudi depresija, enostavno spozna že po zunanjem videzu. Dolgotrajna brezvoljnost, neurejen videz, otožen obraz, epizode joka, razdražljivost. A danes vemo, da ima depresija mnogo obrazov, in prav zaradi tega jo je včasih težko prepoznati – tako pri sebi kot drugih. Depresija se lahko skriva tudi za pretirano ambicioznostjo, željo po nadpovprečnih rezultatih, perfekcionizmu, občutku obvladovanja vsega okoli nas. Če pa sliko obrnemo, je vse našteto lahko tudi povod za dolgotrajno nezadovoljstvo, iztrošenost, kar lahko vodi v občutke kronične praznine.

Imunski sistem 14. 10. 2019 09.47

Z okusnimi čaji do boljšega imunskega sistema

Hladni jesenski dnevi lahko močno oslabijo naš imunski sistem, zaradi česar smo veliko bolj izpostavljeni neprijetnim virusnim obolenjem. Pa ste vedeli, da lahko vse to preprečite že z ustrezno izbiro okusnega čaja?

Duševne motnje 11. 10. 2019 10.57

Odnos do duševnega zdravja moramo ozdraviti in spremeniti

Vsaj enkrat v življenju se vsak četrti človek sreča neko duševno motnjo. "Večina se sreča samo enkrat in z blažjo motnjo, nekateri pa imajo tudi hude težave. Ocenjujemo, da ima vsaka tretja družina člana, ki ima neke težave v duševnem zdravju," je pojasnila Mojca Z. Dernovšek iz Inštituta Karakter.

Bolezni 11. 10. 2019 08.39

Kaj storiti, ko na potovanju dobite drisko?

S potovalno drisko se sreča od 20 do 50 odstotkov ljudi, ki potujejo v tuje kraje, zlasti afriške, južnoameriške in azijske države. Kako se ji lahko izognete in kaj storiti v primeru bolezni?

Rakave bolezni 10. 10. 2019 08.44

Več kot polovica bolnikov lahko zdaj preživi smrtonosnega raka

Več kot polovica bolnikov lahko zdaj preživi smrtonosnega kožnega raka, ki je bil do nedavnega neozdravljiv.

Bolezni 10. 10. 2019 08.34

Katere spolno prenosljive bolezni prežijo na vas?

Ste kdaj pomislili, koliko spolnih partnerjev je pred vami imela vaša boljša polovica? Ste kdaj pomislili, katere spolno prenosljive bolezni prežijo na vas?

Duševno zdravje 08. 10. 2019 08.35

'Zaslepljena slika o drugih nas lahko pahne v obup.'

Prepogosto in predolgo poseganje po elektroniki v največ primerih prizadene otroke in mladostnike. Poleg doseganja slabših ocen v šoli lahko privede prekomerno uporabljanje elektronskih naprav do razvoja motnje v pozornosti skupaj s hiperaktivnostjo.

Droge & alkohol 06. 10. 2019 15.20

Odvisnosti se lahko začnejo že v osnovni šoli

Med odvisniki so tako odrasli kot osnovnošolci, tako moški kot ženske. Skupno jim je, da z drogami velikokrat rešujejo hude travme. Kako poteka zdravljenje in kako se razvije odvisnost, smo povprašali mag. Andreja Kastelica iz Psihiatrične klinike Ljubljana.

Prehrana 03. 10. 2019 08.07

Na škatlah soli vas kmalu čakajo opozorilni napisi

Nezdrav način prehranjevanja je vodilni vzrok smrti na svetovni ravni. Temu pa najbolj botruje prekomerna uporaba jedilne soli v hrani. Dr. Norm Campbell ocenjuje, da je sol leta 2017 vzela več kot tri milijone življenj.

Novice 01. 10. 2019 07.49

Tako lahko odpravite bolečine v križu, vratu, mišicah ...

Pretiravanje z aktivnostjo in po drugi strani neaktivnost, sedeče ali stoječe delo, nepravilna drža, nošenje različnih bremen, stres in še bi lahko naštevali. Vsi ti dejavniki so sicer del našega vsakdanjika, hkrati pa so tudi krivci za bolečine v križu, vratu, sklepih in mišicah. Preprečimo ali odpravimo jih lahko na več načinov.

Življenjske zgodbe 27. 09. 2019 10.08

Mislila je, da ima glavobol, a pristala je v komi

Študentka, ki je mislila, da je njen glavobol le posledica prekrokane noči, je kasneje pristala v komi in se borila za svoje življenje. Izkazalo se je, da je v resnici zbolela za smrtno nevarnim meningitisom.

Bolezni 26. 09. 2019 09.45

Kaj je spinalna mišična atrofija, ki jo ima Kris?

Zadnje dni v medijih odzvanja novica o 19-mesečnem fantku iz Kopra, z imenom Kris, ki se spopada z redko gensko mišično-žilno boleznijo, spinalno mišično atrofijo. Na trgu se je pojavilo izjemno drago, edinstveno zdravilo za omenjeno bolezen, ki stane kar 2,3 milijona evrov. Kris ima le še štiri mesece časa, da zdravilo prejme, zato so se starši obrnili na preproste ljudi, ki bi lahko pomagali pri zbiranju sredstev. Kakšna pa sploh je bolezen, ki jo ima Kris?

Zdravje 08. 01. 2019 13.15

Stari dober česen je res izjemno živilo

Česen se v prehrani ljudi nahaja že stoletja. Že od nekdaj tudi velja za skorajda zdravilno živilo. Vsekakor ga je v svoje obroke še posebej priporočljivo vključiti v tem letnem času, ko smo bolj izpostavljeni okužbam. Zelo dobro pa vpliva tudi na srce.

Zlata leta 19. 09. 2019 14.00

Tiha in uničujoča bolezen, katere simptome ni prepoznal niti znani doktor Oz

»Ko je postajala vse bolj trmasta, sem za to krivil njena leta. Moja sestra je ugotovila, da se je po 60 letih začela drugače ličiti, pa je to opažanje zamolčala zase,« je pojasnil dr. Oz.

Življenjske zgodbe 18. 09. 2019 08.32

Poglejte jo danes, ko je manekenka

35-letna mati samohranilka, ki je nekoč tehtala več kot sto kilogramov, je danes neprepoznavna. Potem ko je izgubila polovico telesne teže, ji je uspelo celo ustvariti kariero manekenke. Danes tehta 57 kilogramov, pred kratkim pa je postala model leta britanske izdaje revije Glamour.

Prehrana 19. 09. 2019 10.16

Ne dajajte otrokom kokosovega ali riževega mleka

Kokosovo mleko, riževo mleko, ovseno ali katero drugo rastlinsko mleko, ki je nadomestek mleka ne bi smela piti večina otrok mlajših od pet let, so opozorili strokovnjaki. Kot pravijo, rastlinski nadomestki mleka ne nudijo otroku dovolj hranil, ki jih potrebuje za rast in razvoj.

Duševno zdravje 18. 09. 2019 08.02

Agorafobija, strah, o katerem mnogi s težavo spregovorijo

Pri agorafobiji gre za občutek ujetosti in brezizhodnosti, ko doživimo stisko. Westphal je že leta 1871 opisoval klinične primere, v katerih ljudje niso zmogli prečkati določenih prostorov brez spremstva. To težavo je poimenoval agorafobija.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996