materino

Manca Špik prisega na materino dušico in spanje
Priljubljena pevka Manca Špik nastopa in zabava množice vso zimo. Ker velikokrat poje tudi na mrazu, je zelo pomembno, da se ne prehladi in da ima zdrave glasilke.

Okrepimo imunski sistem s hrano in zelišči
Jesen in zima sta prav gotovo letna časa, ko je imunski sistem na veliki preizkušnji. Veliko je odvisno od načina življenja, vsakdanjega stresa, pravilne prehrane in zadostne količine gibanja.

Namišljeno nosečnost imajo tudi moški
Psevdocieza je redka motnja, pri kateri nenoseča ženska (lahko tudi moški) trdno verjame, da je noseča (oziroma noseč) in ima tudi objektivne znake in simptome nosečnosti.

BUČA
Buče prihajajo iz Amerike. Uživali so jih Indijanci v Mehiki in srednji Ameriki. Evropski mornarji so buče prinesli v Evropo. V 17 stoletju so se pojavile v Angliji, zaradi svojih kulinaričnih odlik pa so se hitro razširile po vsem svetu.

Babica – nepogrešljiva pri rojstvu in negi
Nekoč so babice lahko postale ženske, ki so imele največ izkušenj pri porodih. Leta 1753 je cesarica Marija Terezija v Ljubljani ustanovila prvo šolo babištva v Evropi.

Materina bolezen me je za vedno spremenila
Jenny Morrison je bila stara 10 let, ko je njena mama zbolela za rakom na dojki. Pred družino so bila leta agonije, solz in smeha, obupa in upanja. In ko so že mislili, da so bitko z boleznijo dobili, se je rak spet pojavil.

Razvoj dojenčka po mesecih: 1 mesec
1. mesec: Dojenčkov nasmeh je gotovo ena od stvari, ki nikogar ne pusti hladnega, še najmanj starše. Za ta čudoviti nasmeh je dovolj že to, da novorojenček prepozna vaš obraz.

Roditi zdravega otroka
Presejalni testi so v nosečnosti izjemnega pomena za odkrivanje plodov s kromosomskimi in drugimi anomalijami.

Prehrana doječe matere
Mama, ki doji, potroši toliko energije, kot če bi 24 ur fizično delala! Zato je zanjo pomembna zdrava, hranljiva ter raznolika hrana in pijača.

Dojenje koristi otroku in mamici
Slovenija je po številu doječih mater v samem vrhu. Doji kar 95 odstotkov mamic, zasluge za to pa gredo tudi strokovnim delavcem v porodnišnici.

S spermo pokojnega sina do vnukov
Teksaški sodnik je uslišal željo materi, ki je pred kratkim izgubila svojega sina. Na sodišču je zaprosila, da bi ji dovolili odvzem vzorca sinovih semenčic, saj si je pokojnik vedno želel imeti otroke.

Pigmentni nevusi
Pigmentne nevuse imenujemo tudi materina znamenja.

Zakaj ne bi kemije zamenjali z naravo?
Smrekovi vršički spet postajajo cenjeni kot učinkovito sredstvo za lajšanje kašlja, prehladnih obolenj pa tudi za odpiranje dihalnih poti. Če imate tovrstne težave, potem se čim prej podajte v gozd.

Mlečne banke
Po nekaterih Evropskih državah imajo tako imenovane mlečne banke, kjer ženske podarjajo svoje mleko.

AIDS/HIV
Okužba z virusom človeške imunske pomanjkljivosti običajno vodi v razvoj aidsa.

Dojenje in umrljivost dojenčkov
Pričetek z dojenjem v prvi uri po porodu lahko v veliki meri prepreči umrljivost dojenčkov.