mehko

Vse o zobni protezi
Vzroki za izgubo zob so različni, najpogosteje je izguba povezana s parodontalno boleznijo, kariesom ali poškodbami, število manjkajočih zob pa s starostjo narašča. Ob izgubi zob je vedno potreben razmislek, kako manjkajoče zobe nadomestiti, saj vrzeli v zobni vrsti pomenijo preveliko obremenjenost preostalih zob.

Revma – ukrotite revmatske bolezni s fizioterapijo!
Ali ste se kdaj spraševali, zakaj se nekateri ljudje spopadajo z bolečinami in vnetji v sklepih? Kaj je revma in kako vpliva na življenje posameznika? Vas zanima, kako prepoznati simptome revmatičnih obolenj in zakaj je pravočasna diagnoza ključnega pomena?

Si sploh znamo pravilno umivati zobe?
Pravilno umivanje zob je temeljna skrb za vaše ustno zdravje, ki ne vpliva le na lepoto vašega nasmeha, temveč tudi na vaše splošno zdravje.

Vzroki za umik dlesni, simptomi in možnosti zdravljenja
Dlesen (gingiva) pokriva in obdaja majhen delež zunanjega dela zoba, ki se imenuje zobna krona, ter zobni vrat, ki se nahajata nad zobno korenino, ki je vsidrana v kost zgornje ali spodnje čeljusti. Ima pomembno vlogo pri zaščiti korenine zoba in okoliške kostnine ter ohranjanju zdravega in stabilnega okolja za zobe. Z zdravimi dlesnimi se zob tesno povezuje v svoja okoliška tkiva in jih varuje pred vnetji in drugimi težavami.

Lahko hoja nakazuje na različne bolezni?
Vsak od nas hodi nekoliko drugače, raziskave pa kažejo, da lahko sam slog in način hoje posameznika odkriva veliko skrivnosti o človekovem zdravju.

Zakladnica zdravja, ki se poleti mora znajti na vašem jedilniku
Ali ste vedeli, da so bučke polne hranil in lahko koristijo vašemu zdravju na več načinov?

Živila, ki jih je dobro uživati, če se spopadate z drisko
O driski govorimo, ko je izločanje blata pogosto, večkrat na dan, blato pa je mehko in tekoče. Z drisko se včasih spopademo preprosto, ker smo kaj napačnega pojedli, včasih pa ker smo se okužili s bakterijami. Odrasli sli lahko sami ob driski pomagate dva dni, če traja dlje časa, je treba obiskati zdravnika, saj je lahko izguba vode prevelika in pride do močne dehidracije.

Razumevanje diskus hernije: vzroki, simptomi in zdravljenje
Imate bolečine v hrbtenici? Vas bolečine omejujejo pri izvajanju vsakodnevnih opravil? Za razlog za eno najpogostejših bolečin v hrbtenici velja diskus hernija!

Nega atopijskega dermatitisa: Nežno božanje za srbečo kožo
Atopijski dermatitis ali atopijski ekcem je kronična bolezen kože, ki prizadene otroke in odrasle. Težava z atopijsko kožo, ki je zelo suha, razdražena in srbeča, je večinoma genetska, vendar lahko stanje poslabšajo tudi stres, okolje in nekatera živila. Za vas imamo skupaj z notino.si rešitev, kako atopijski dermatitis ublažiti in kožo čim prej povrniti v dobro kondicijo.

Življenje z atopijskim dermatitisom – nasveti za vsakodnevno obvladovanje simptomov
Atopijski dermatitis je pogosta kožna bolezen, ki povzroča srbečo, rdečo in vneto kožo. Nega atopijskega dermatitisa je stalen proces in zahteva, da ste pozorni na sprožilce, ki lahko povzročijo izbruhe. V nadaljevanju predstavljamo praktične nasvete, kako lahko obvladujete simptome in udobno živite s to boleznijo.

7 nasvetov za naravno obvladovanje prebavnih težav
Kako lahko izboljšamo prebavo? Kako lahko poskrbimo, da ostane zdrava? S preprostimi navadami v prehrani in življenjskem slogu lahko zagotovite dobro zdravje črevesja. Zdrava prebava je namreč ključna za zdravo življenje!

Kako lahko podpremo naš največji organ telesa?
Ko pomislimo na organe, nam najhitreje pridejo na misel srce, pljuča, ledvice, jetra in podobno. Premalokrat pa pomislimo na naš največji in najbolj viden organ telesa – našo kožo.

Bi prepoznali simptome angine?
Nevšečnosti, kot so zamašen nos, kašljanje ali boleče grlo, so še posebej pogoste v zimskem času in so lahko sila neprijetne, še posebej če se jim pridružujejo tudi drugi simptomi, med drugim povišana telesna temperatura, oteklina in boleče požiranje.

TECAR terapija za zdravljenje išiasa
Išias je obremenjujoče stanje, pri katerem posameznik občuti bolečino in spremenjeno občutenje preko zadnjice, po zadnjem delu noge do stopala.

Zakaj smo med zimskimi meseci tako utrujeni? To so naši nasveti za boljše počutje!
Kratki dnevi, nizke temperature in meglena jutra – to so tipične značilnosti zimskih mesecev. To pa je tudi obdobje, ko marsikdo občuti pomanjkanje energije in večjo utrujenost – vas zanima, zakaj?

Kako odpraviti smrčanje?
Smrčanje je tema, o kateri se radi šalimo, čeprav v resnici niti približno ni smešno, ko moramo cele noči poslušati veselo 'žaganje' tiste ali tistega, ki spi poleg nas. A tisti, ki smrči, v resnici trpi veliko bolj kot oni, ki ga mora poslušati, pravijo strokovnjaki. Še več, dolgoročno lahko smrčanje povzroči resne zdravstvene težave. Preverili smo, zakaj je temu tako in kako se lahko znebimo smrčanja na učinkovit, a telesu prijazen način.

Ublažite razbolelo grlo na naraven način
Bolečine pri požiranju sline so lahko v primeru angine precej močne. Kako si lahko pri zdravljenju pomagate s podporo naravnih sestavin?

Kako poskrbeti, da bo vaša koža poleti videti zdrava, čista in lepa, od glave do pet?
Če kdaj, imamo v poletnem času vsi radi čisto, lepo in negovano kožo, od glave do pet. Tukaj so glavni koraki, ki jih ne smemo preskočiti.

Razlog, zakaj prihaja do bolečin, vas bo presenetil
Najbrž ga ni človeka, ki se vsaj enkrat v življenju ne bi soočil z neko obliko zdravstvenih težav, povezanih s hrbtenico. Vzroki zanje so lahko različni: pri nekaterih gre za prirojene in razvojne spremembe, pri drugih za bolezni in vnetja, pri tretjih za poškodbe. A največkrat so za bolečine v hrbtenici krive degenerativne spremembe, zlasti obraba vretenc, hernija diska, zožanje hrbtenjačnega kanala, artroze in mišične zakrčenine. Za večino teh težav je kriva dolgotrajna nepravilna drža in lega telesa, zlasti v pretežno sedečem položaju, v večini primerov pa najbolj pomaga aktivna fizioterapija, ki vsebuje telesno vadbo, da bi mišično-skeletni sistem spet deloval brezhibno.

Eno starejših ljudskih zdravil za uravnavanje prebave
Slive učinkovito pomagajo pri presnovi ogljikovih hidratov, pri težavah s koncentracijo, težavah z zaprtjem, napihnjenosti in na splošno prebavi. Za uživanje so najboljše sveže in sladke, za kuhanje pa kisle. Priporočljive so predvsem za ljudi s počasno prebavo, ki imajo težave z izločanjem blata.

Naravni pripravki za pomiritev ekcema
Domači popravki in naravni tretmaji lahko pomirijo suho in srbečo kožo, ki jo spremlja ekcem.

Kako pozimi poskrbeti za razpokane ustnice?
Ko postane hladneje, naša koža postane bolj suha. Ker je tista na ustnicah toliko tanjša in bolj občutljiva, pa zahteva, če jo želite ohraniti lepo, mehko in gladko, še toliko več pravilne nege.

Tehnike sproščanja so ključ do notranjega miru
Med vsemi izzivi, s katerimi se svet sooča med trenutno pandemijo covida-19, so psihični pritiski eni od največjih. Sprožilci stresa, tesnobnih občutij in celo večjih psihičnih težav so povsod okoli nas. Izguba službe, finančne težave, skrb za zdravje najbližjih, družbena osamitev in pomanjkanje stikov z najbližjimi – to je le nekaj najpogostejših. Borba s kolektivno negotovostjo je tako postala nekaj običajnega. Tokrat vam predstavljamo nekaj priljubljenih tehnik sproščanja, ki vam lahko pomagajo na poti do notranjega miru in boljšega počutja.

Suha in razpokana koža zaradi umivanja in razkužil – kako si lahko pomagamo?
Zaradi novega koronavirusa smo vsi (vsaj upajmo) postali pozornejši na higieno. K njej spadata predvsem pogosto umivanje in razkuževanje rok, ti pa lahko velikokrat poslabšata nekatere težave s kožo, posebej za tiste, ki imajo z njo že na splošno težave. Kako si lahko pomagamo, če imamo bolj občutljivo kožo?

Smrčanje - je lahko nevarno?
Nadležno smrčanje ne krati le našega spanca, temveč lahko v nekaterih primerih celo močno vpliva na naše razpoloženje - no, predvsem na partnerjevo. Smrčanje je zvok, ki nastane, kadar mehko tkivo v zadnjem delu žrela med spanjem zapre dihalne poti. Včasih je lahko tudi simptom resne bolezni, sindroma nočne apneje, ki pa se pogosteje pojavlja pri moških.

7 preverjenih načinov, kako zmanjšati napihnjenost
Napihnjenost je stanje, ki je posledica povečane produkcije plinov in s tem kopičenja teh v črevesju ali želodcu. V prebavnem sistemu se nahajata dve vrsti plinov: prve proizvajajo bakterije v črevesju, druge pa požiramo ob hranjenju in pitju tekočin.

8 razlogov, da si privoščite lubenico
Na policah trgovin je že na voljo okusna lubenica, ki je nepogrešljiva v vročih poletnih dneh, ki se jim približujemo. Lubenica je v 92 odstotkih sestavljena iz vode in je odlična za hidracijo telesa. Ne le to, skrbi tudi za lepo kožo in dobro počutje.

13 stvari, ki jih vaše telo govori o vašem zdravju
Naša telesa so res neverjetna 'naprava'. Ne samo, da delajo 24 ur na dan, sedem dni v tednu, da nas ohranjajo pri življenju, temveč nas, če je kaj narobe, tudi takoj opozorijo. Tu je nekaj znakov, na katere moramo biti pozorni in se odzvati nanje.

Kivi za lifting obraza, dekolteja in zadnjice
Sadež večne mladosti in zdravja je kivi. Gre za plod narave, ki deluje na naše telo blagodejno in mu daje mnoge vitamine in minerale. Ta sadež je v kar 84 odstotkih sestavljen iz vode, vsebuje pa tudi veliko vlaknin, s katerimi hranimo dobre bakterije v črevesju.

Raziskava potrdila: gozd na nas vpliva kot pravi naravni terapevt
Večina nas je vsakodnevno izpostavljenih različnim zunanjim dejavnikom, hitremu tempu življenja, obveznostim in hrupu okolice. Mestni vrvež je naša stalnica, navajeni smo zvoka prometa, družbe, glasbe iz lokalov, prodajnih centrov, hrupa bližnjih tovarn in industrijskih con. Le malokrat pa si vzamemo čas in sivo džunglo zamenjamo za okolje, iz katerega izviramo – gozd in naravo.