metoda

Vse o mezoterapiji
V zadnjem času so vse bolj priljubljeni najrazličnejši postopki, ki naši koži vračajo bolj mladosten videz, hkrati pa so neinvazivni in ne zahtevajo dolgotrajne rehabilitacije. Med njimi je zagotovo tudi mezoterapija, ki velja za eno bolj uspešnih nekirurških metod pomlajevanja, saj lahko z njo izboljšamo svoj videz kože in obrazu povrnemo svežino.

Kakšna je razlika med dobrimi in slabimi ogljikovimi hidrati?
Poznamo preproste in zapletene ogljikove hidrate; vlaknine, škrob in sladkorje. Kakšne so prednosti zdravih ogljikovih hidratov, kateri ogljikovi hidrati so slabi in zakaj?

Kako učinkoviti so kondomi?
Včasih slišimo kakšnega fanta, ki pravi, da ne bo uporabljal kondomov, ker ga motijo ali pa ker 'sploh ne nudijo takšne zaščite'. Poglejmo si, zakaj to ni res in kako učinkoviti so sploh kondomi.

Zamašen nos in Jadransko morje
Smrkanje, kihanje in zamašen nos pozimi? Seveda, nič novega. A z izbiro prave metode lahko intenzivnost in trajanje tovrstnih znakov prehlada omilimo, z rednim in pravilnim čiščenjem nosu pa do določene mere celo preprečimo.

Je izguba las med prejemanjem kemoterapije res dejstvo ali obstaja rešitev?
4. februarja obeležujemo svetovni dan boja proti raku, za katerim v Sloveniji vsako leto zboli več kot 15.000 ljudi. Ker bolezen ne izbira in bi lahko trdili, da že vsakdo od nas pozna nekoga, ki je za rakom zbolel ali pa je ta bolezen prizadela tudi vas, bi tokrat z vami želeli deliti pomembno novico, ki je, če lahko tako rečemo, pozitivna točka na poti trnovega zdravljenja.

Vse, kar morate vedeti o povečanju ustnic
Povečanje ustnic je vedno bolj priljubljen estetski poseg, ki vam lahko zagotovi polnejše in bolj izrazito oblikovane ustnice. Danes je injekcijsko dermalno polnilo najpogosteje uporabljena metoda za povečanje ustnic. Poznamo več vrst dermalnih polnil, toda najpogostejša polnila so danes izdelki, ki vsebujejo snovi, podobne hialuronski kislini. Zanimalo nas je, ali je takšen poseg varen, za koga je primeren in za koga morda ni, navsezadnje pa, kako poteka. Pogovarjali smo se s specialistom plastične, rekonstruktivne in estetske kirurgije, dr. med. Andrejem Testenom.

Joga in duševno zdravje
Joga izhaja iz sanskrtske besede juji, kar pomeni ‘zveza’ in opredeljuje starodavno prakso, ki združuje um in telo. Za jogo je značilno, da vključuje dihalne vaje, meditacijo in različne položaje, ki spodbujajo sprostitev in zmanjšujejo stres. Redna vadba prinaša številne koristi tako za duševno kot za telesno zdravje, v nadaljevanju pa izpostavljamo predvsem tiste, ki jih je doslej podprla tudi znanost.

Kako lahko prenehaš gristi nohte?
Grizenje nohtov je neprijetna navada, h kateri pa je nagnjenih veliko ljudi. Razlogi, zakaj to počnemo, so različni, a dejstvo je, da bi se vsekakor morali potruditi, da to početje prenehamo. Kako? V nadaljevanju si preberi nekaj nasvetov, ki ti bodo morda pomagali.

To vpliva na vaše zdravje
Ljudje se med seboj razlikujemo po mnogo značilnostih, kar še dodatno vpliva na to, kaj resnično potrebujemo, da bi ostali v kar najboljši formi. Telo nam pogosto že samo sporoča, da je nekaj narobe. Danes imamo na voljo napredne diagnostične rešitve, s katerimi lahko že zelo zgodaj pridemo do ustrezne diagnoze in najdemo optimalno zdravstveno oskrbo za vsakega posameznika.

Somatska terapija - celostno terapevtsko zdravljenje
Somatska terapija, znana tudi kot terapija somatskega doživljanja, vključuje celostno – um, telo in duha – terapevtsko zdravljenje.

EFT – metoda, ki naj bi čustveno osvobajala
V zadnjem času pogosto naletimo na vse bolj priljubljeno EFT (emotional freedom technique) metodo čustvenega osvobajanja in posledično tudi zdravljenja, pri kateri gre za neke vrste psihološko oziroma čustveno akupresuro. Le z uporabo konic prstov in tapkanja stimuliramo energijske točke na telesu in s tem lajšamo različne vrste tegob. Filozofija, ki stoji za to enostavno tehniko, pravi, da je vzrok za vsa negativna čustva motnja v energijskem sistemu.

Medicinska hipnoza: z nezavednim do boljšega življenja
»Dovoli si videti, česar si ne dovoliš videti,« pravi znana misel priznanega hipnoterapevta Ericksona. Hipnoterapevtske metode postajajo vse bolj priljubljene, a izraz hipnoza pri nekaterih še vedno vzbuja številne pomisleke, dvome in napačna prepričanja. Čeprav obstaja več vrst hipnoze, se medicinska oziroma klinična veja izvaja v terapevtske namene, torej za lajšanje psihičnih in nekaterih fizičnih tegob, izvajajo pa jo le usposobljeni hipnoterapevti.

Logoterapija: iskanje smisla in namena
Logoterapija je terapevtski pristop, ki ljudem pomaga najti življenjski namen in smisel. Metodo je razvil Viktor Frankl, potem ko je v 40. letih prejšnjega stoletja uspel preživeti holokavst. Na podlagi svojih izkušenj kot zdravnik, psihiater, nevrolog in študent filozofije je oblikoval svoj smiselno usmerjen pristop, ki spodbuja osebno odgovornost in svobodo izbire. Njegove izkušnje in teorije so podrobneje opisane v njegovi knjigi Človekovo iskanje smisla.

Vse, kar moraš vedeti o kondomih
Kondomi so takorekoč tanke vrečke, ki preprečujejo, da bi sperma prešla v nožnico. Poznamo moške in ženske kondome, prvi pa se uporabljajo pogosteje.

7 manj znanih vrst terapevtskih pristopov
Čeprav vsi poznamo psihoterapijo in svetovanje, na področju pomoči ljudem obstaja še veliko zanimivih pristopov, ki so lahko v pomoč klasičnim oblikam. Terapija s peskom, glasbo, knjigami, petjem, živalmi – to so le nekatere od zanimivih in nadvse sproščujočih metod, ki pomagajo pri različnih težavah s stresom, čustvovanjem ali težjih duševnih motnjah.

Vpliv barv na čustva, vedenje in zdravje
Ali spadate med tiste, ki jih rumena barva vznemirja? Vas modra zaziba v sproščeno in mirno stanje? Se odenete v črno, ko si želite miru? Nekateri psihologi in umetniki že dolgo verjamejo, da lahko barva vpliva na razpoloženje, občutke in čustva. V nadaljevanju preverite, zakaj je barva tako močna sila v našem življenju in kakšne učinke ima na naše počutje.

To so vzroki in načini zdravljenja nosnih polipov
Polipoza nosu je znana že tisoče let. Je razmeroma pogosta bolezen, vendar medicina še vedno išče ustrezen terapevtski pristop, saj se zdi, da se pri tovrstnem stanju ne odzivamo vsi ljudje enako.

Kaj je Theta zdravljenje in kako deluje?
Če radi berete, ste na knjižnih policah zagotovo že opazili delo ThetaHealing, ki v tujini, pa tudi pri nas, vedno bolj dobiva na pozornosti in veljavi. Kaj je ThetaHealing oz. thetazdravljenje, kako učinkuje na človeško telo in kakšna je filozofija v ozadju? Kot pri vseh drugih alternativnih oblikah zdravljenja je tudi pri tej tehniki bolj malo znanstvene podlage.

Kompulzivni rešitelji: nezadržna želja po pomoči drugim
Ste se kdaj vprašali, ali so lahko dobre namere in pomoč drugim škodljive? So, ko prestopimo mejo. Kompulzivni rešitelj oziroma pomočnik je lahko izjemno izčrpavajoča vloga, ki jo nekateri igrajo skozi vse življenje. Želeti pomagati drugim je zagotovo velikodušna lastnost, vendar lahko vodi tudi do ekstremnih vedenj.

To so mladi upi, ki prejmejo finančno podporo
Prišli smo do konca glasovanja za Mlade upe 2020 in s tem tudi do finalista, ki ste mu namenili največ glasov in bo tako prejel finančno podporo. To je Peter Gričar Vintar, nadobudni skakalec s palico. Neodvisno od vaših glasov pa je strokovna komisija izbrala še dvanajst talentiranih športnikov in umetnikov, ki bodo prav tako prejeli finančna sredstva, s pomočjo katerih bodo lažje uresničili svoje sanje.

5 stvari, ki ti lahko pomagajo, če ne moreš zaspati
Kaj je tisto, kar naredi večina od nas, če ne moremo zaspati? V roke seveda primemo telefon in začnemo brskati po družbenih omrežjih ali pa novicah, ki smo jih prebrali že čez dan.

Ste že slišali za 'naučeno nemoč'?
Pri naučeni nemoči gre za prepričanje, da ni nič v naših rokah, da svet obvladuje nas in ne mi njega in da ne moremo ničesar spremeniti, da bi nam bilo bolje. V tem primeru ponotranjimo vlogo žrtve in pasivnega opazovalca in se vedno znova sklicujemo na to, da »smo rojeni pod nesrečno zvezdo in da tako pač hoče usoda«. Naučena nemoč vpliva na duševno zdravje, odnose in številna druga področja življenja.

Tehnike sproščanja so ključ do notranjega miru
Med vsemi izzivi, s katerimi se svet sooča med trenutno pandemijo covida-19, so psihični pritiski eni od največjih. Sprožilci stresa, tesnobnih občutij in celo večjih psihičnih težav so povsod okoli nas. Izguba službe, finančne težave, skrb za zdravje najbližjih, družbena osamitev in pomanjkanje stikov z najbližjimi – to je le nekaj najpogostejših. Borba s kolektivno negotovostjo je tako postala nekaj običajnega. Tokrat vam predstavljamo nekaj priljubljenih tehnik sproščanja, ki vam lahko pomagajo na poti do notranjega miru in boljšega počutja.

Kaj morate vedeti o hormonskem nadomestnem zdravljenju?
Hormonsko nadomestno zdravljenje (HNZ) je najučinkovitejša metoda za lajšanje neprijetnih simptomov, ki so lahko povezani z menopavzo, hkrati pa zmanjšujejo tveganje za razvoj srčno-žilnih obolenj in osteoporoze. Če se odločate za tovrstno zdravljenje, si preberite vse informacije v povezavi z njim.

Kako zmanjšati stres?
Obdobje odraščanja je podobno vožnji z vlakcem smrti. Enkrat si visoko in na življenje gledaš zviška, drugič si nizko, z vsemi nakopičenimi težavami, ki jih nosi puberteta. Vmes pa se dogajajo številni preobrati, ki se jih trudiš obvladovati. Za svoje počutje lahko veliko storite prav sami, in sicer z ustreznim slogom življenja, navadami in rituali. Predstavljamo vam 7 temeljnih področij, ki jih lahko uredite in osvojite, da bodo težave v tem napornem obdobju bolj obvladljive, stres pa veliko manjši.

8 mitov o paničnih napadih
Pospešeno dihanje, razbijanje srca, občutek neobvladljivosti in izgube kontrole nad seboj, v nekaterih primerih tudi tunelski vid, so le nekatere od značilnosti paničnih napadov. Ti so za zunanjega opazovalca in tudi tistega, ki jih doživlja, izjemno dramatični in siloviti, a niso življenjsko ogrožajoči. Na srečo se jih da precej učinkovito zdraviti in tako ponovno prevzeti kontrolo nad življenjem.

8 nasvetov za hujšanje in zdravo prehrano
Pisec knjige 'Prehranski kompas' se je spopadel s kaosom, ki bojda vlada na področju prehrane po celem svetu. V morju prehranskih trendov, ki smo jim danes priča, pri katerih se strokovnjaki prepirajo, katera dieta je boljša in katera slabša, Bast Kast išče odgovor na to, kaj je resnično zdravo, kako učinkovito shujšati, kakšno dieto uvesti v svoje življenje, da ne bo zgolj to – dieta, temveč način prehranjevanja, ter navsezadnje, kaj je zavajanje in kaj je resnica? Poglejte si njegovih dvanajst najboljših nasvetov.

Zakaj je osebnostna rast pomembna?
V preteklosti je bil fenomen osebnostne rasti še neznan, saj so se bili ljudje primorani ukvarjati s preživetjem, prostora za delo na sebi ni bilo. Z vse večjo blaginjo pa je vzniknilo tudi vse večje poznavanje psihologije človeka, njegovega počutja in čustev. V današnjem času je osebnostna rast del naših življenj in vsak, ki želi biti v življenju bolj uspešen, pomirjen s seboj in srečen, se poda na pot raziskovanja sebe, svojih šibkosti in potencialov.

Kako nam hipnoza lahko pomaga?
"Pomagaj, rada bi se počutila enakovredno drugim," je eden najpogostejših stavkov, ki ga slišim od svojih strank, nam zaupa Urša Trebušak, ki se je posvetila delu s hipnozo.

Vse, kar morate vedeti o povečanju prsi
Povečanje prsi je priljubljeno med pripadnicami nežnejšega spola, predvsem zaradi želje po spremembi. Najpogostejši razlogi, zaradi katerih se ženske odločijo, da gredo pod nož, so običajno nesimetričnost, povešenost, hipomastija (zmanjšana polnost dojk) in tudi sama želja po večjem in bujnejšem oprsju. Doc. dr. Krešimir Božikov, specialist plastične, estetske in rekonstruktivne kirurgije, ki je nedolgo nazaj operiral tudi influencerko Katarino Benček, je z nami spregovoril o tem, kakšen videz je trenutno najbolj priljubljen, kako poteka postopek in še in še. Če o posegu razmišljate tudi sami, si več preberite v nadaljevanju.