Vizita.si

možnosti

Zdravje 01. 12. 2022 05.00

Kako v zimskem času ostati zdrav?

Nekateri ljubijo zimo, spet drugi je ne marajo. Seveda pa ima le malokdo rad temperature pod ničlo ali blizu le-te. Z nizkimi temperaturami namreč navadno pridejo splošne težave – suhe in razpokane roke, nenehni prehladi, slabše počutje in večja utrujenost. V nadaljevanju vam zato predstavljamo nekaj nasvetov, kako v zimskem času ostati zdrav.

Simptomi in bolezni 30. 11. 2022 11.39

Roman Demir: Bolj kot jakost je pri komuniciranju z naglušno osebo pomembna hitrost govora

Ste kdaj razmišljali, kako bi bilo, če enega izmed čutil, ki ga imate za tako samoumevnega, ne bi imeli? Denimo, vonja, dotika ali pa ... Sluha? Dejstvo je, da si slišeči ljudje ne predstavljamo življenja v tišini. Kakršne koli okvare sluha močno zmanjšajo človekove sposobnosti, prav tako pa vplivajo na samo kakovost življenja. Kaj sploh je gluhota, kaj je naglušnost, kaj je znakovni jezik in o ovirah gluhih in naglušnih oseb, smo se pogovarjali s tolmačem znakovnega jezika Romanom Demirjem.

Lajfstajl 29. 11. 2022 05.00

Kako najti priložnosti in programe za izkušnje v tujini?

Si že kdaj iskal, kakšne možnosti imaš za izmenjavo v tujini v študentskih letih? Oskar je v tokratnem videu zajel vse, kar moraš vedeti o programih, izmenjavah, kaj slednje prinašajo. Poglej si svežo video vsebino.

Zdrav Lajf 15. 11. 2022 05.00

Higienske navade, ki bi jih moralo poznati vsako mlado dekle

Ne preskočite teh stvari, ker se vam preprosto 'ne da'.

Estetska medicina 08. 11. 2022 05.00

Življenjska preobrazba Ane, ki vas bo navdušila

Vsako obdobje ima svoje dobre in slabe plati, a kakor koli pogledamo, vedno težimo k temu, da bi se čim bolje počutili v svoji koži in to ne glede na spol, leta ali kar koli drugega. V resnici nikoli ni prepozno. "In odličen primer za to je moja pacientka Ana," pove Miran Križančič, specialist plastične, rekonstrukcijske in estetske kirurgije: "Njena zgodba je živ dokaz, da so leta zgolj številka."

Moško zdravje 04. 11. 2022 05.00

Movember: pomembno je zgodnje odkrivanje težav s prostato

Velikokrat poudarjamo pomen zdravja, ki ga smatramo za največjo vrednoto. A na žalost se zdi, da v medijih zasledimo veliko člankov na temo ženskega zdravja, le malo pa tudi o moških. Movember je mednarodno gibanje, ki je nastalo tudi iz tega razloga.

Prehrana 28. 10. 2022 13.13

Napaka, ki jo delamo vsi, pa se tega sploh ne zavedamo

Naši predniki so na svoje jedilnike umeščali predvsem sestavine, ki so bile aktualne v določeni sezoni in so zrasle doma ali v bližnji okolici. Razširjeno in uveljavljeno je bilo blagovno izmenjevanje, ki je zagotavljalo preskrbo in raznolikost na krožnikih. Danes, desetletja kasneje, je lokalna hrana ponovno v središču pozornosti. A tokrat ne le zaradi enostavnega zagotavljanja preskrbe, temveč tudi zaradi zagotavljanja kakovosti, ki postaja vse pomembnejši kriterij zdrave prehrane.

Simptomi in bolezni 26. 10. 2022 08.00

Gripa in prehlad – kako se zaščititi?

Pozimi, ko so temperature nižje in na prostem preživimo precej manj časa kakor poleti, odpornost imunskega sistema nekoliko upade, medtem ko zaprti prostori še dodatno spodbudijo prenos virusov, zaradi česar se pojavijo različna sezonska obolenja.

Preventiva 26. 10. 2022 05.00

Kako skrbeti za zdravje srca v starosti?

Staranje telesa vpliva na vsak del našega telesa, še posebej pa na srce.

Novice 20. 10. 2022 05.00

Išias – s sodobno fizioterapijo do zdravega hrbta brez operacije

V svojem življenju je že vsak odrasel človek kdaj začutil bolečino v hrbtu. Kaj je tisto kar razlikuje nenevarno od nevarne bolečine v hrbtu? Se vam je že kdaj zgodilo, da se je vaša bolečina v hrbtu razširila v zadnjico in po nogi navzdol? Vas je "okamenel" strah pred tem "kaj bi te bolečine v hrbtu lahko bile?" in "ali se lahko pozdravijo s fizioterapijo?". Se vam je porodilo vprašanje: "Kako vem, ali imam IŠIAS?" Če želite odkriti resnico, kaj se dogaja z vašim telesom in kako si lahko pomagate sami, boste odgovore na ključna vprašanja našli v nadaljevanju.

Rakave bolezni 20. 10. 2022 05.00

Rak ščitnice: vzroki, simptomi in zdravljenje

Zdi se, da so bolezni ščitnice v porastu. Čeprav ima večina od njih odlično prognozo, rak ščitnice zahteva dolgotrajno spremljanje pod specialističnim nadzorom.

Bolezni 16. 10. 2022 05.00

Kakšni so simptomi astme pri otrocih?

Število primerov astme naj bi naraščalo. Je to povezano s porastom primerov alergije, v mestih z onesnaženostjo okolja ali pa je to posledica dejstva, da stroka še ne ve jasno, kako astmo preprečiti?

Vitamini in minerali 15. 10. 2022 05.00

Pomanjkanje tega vitamina lahko povzroči težave s srcem

Glede na najnovejšo študijo, objavljeno v reviji Nutrients, lahko pomanjkanje vitamina B12 povzroči povišan holesterol in povišane trigliceride, navsezadnje pa tudi težave s srcem.

Rakave bolezni 07. 10. 2022 05.00

Prof. dr. Irena Preložnik Zupan, dr. med.: Prognoza bolezni se je dramatično izboljšala z uvedbo tarčnih zdravil

Kaj je kronična mieloična levkemija in kako jo zdravimo? Kaj je tarčno zdravljenje, o katerem se tako pogosto govori? O tej bolezni, možnosti zdravljenja in poteku le tega, smo se pogovarjali s prof. dr. Ireno Preložnik Zupan, dr. med., spec. internistka in hematologinja, iz Kliničnega oddelka za hematologijo Interne klinike UKC Ljubljana.

Psiha 07. 10. 2022 05.00

Kako obvladati stres ob prehodu v študentsko življenje?

Prehod med srednjo šolo in fakulteto velja za enega večjih mejnikov v življenju mladostnika, saj za mnoge to pomeni tudi selitev od doma, študijske izzive, iskanje nove družbe prijateljev in prve korake v samostojno življenje. Nič čudnega torej ni, če je prehod v novo obdobje pospremljen s skrbmi, tesnobnimi občutji in strahom.

Zdravje 06. 10. 2022 05.00

Kaj so protibolečinske 'blokade' in ali so vedno najboljša izbira?

Bolniki, ki trpijo zaradi bolečin, pogosto mislijo, da so tako imenovane 'blokade' edini način za olajšanje. Najprej pa moramo razumeti, kaj blokade sploh so.

Novice 29. 09. 2022 11.55

Svetovni dan srca: Povišan holesterol je škodljiv za vsakogar

Bolezni srca in ožilja predstavljajo enega glavnih vzrokov smrti v svetu. Zvišan holesterol je, kot poudarjajo pri Združenju kardiologov Slovenije, škodljiv za vsakogar. Veliko lahko naredimo z zdravimi navadami in preventivo.

Duševno zdravje 27. 09. 2022 05.00

Miselnost žrtve: Nemogoče je biti šofer življenja, če igramo vlogo žrtve

"Kaj sem naredil, da sem si to zaslužil? Spet sem vsega jaz kriv. Nikoli ne bo bolje." Posamezniki z miselnostjo žrtve se nenehno počutijo, kot da nimajo nadzora nad situacijami in življenjem in se jim dogajajo same slabe stvari, za večino teh pa krivijo druge. Gre za občutek nemoči in pasivnosti, ki ga pogosto spremlja tudi razmišljanje, da je ves svet naperjen proti njim. Zanje so značilni tudi izrazita vdanost v usodo, jemanje stvari preveč osebno in zamerljivost do drugih.

Prehrana 23. 09. 2022 05.00

Razlogov, zakaj uživati korenje, je veliko

Številne generacije so svojim otrokom priporočale, naj za boljši vid jedo korenje. Je to res? Kakšne so resnične koristi korenja in kaj vse vsebuje, si lahko preberite v spodnjih vrsticah.

Zdravje 21. 09. 2022 05.00

Alergijski rinitis in astma: kako lajšati nelagodje?

Najpogostejša oblika, alergijski rinitis, je tesno povezan z astmo, velikokrat pa prihajata kar v 'paru'.

Tuje 19. 09. 2022 05.00

Jane Fonda sporočila, da ima Ne-Hodgkinov limfom. Kakšni so simptomi in zdravljenje?

Svetovni dan ozaveščanja o limfomu obeležujemo 15. oktobra. Limfomi so maligne bolezni, katerih tumorske celice izvirajo iz limfnega sistema. Gre za bolezen, ki je sorodna levkemiji, povzroča pa jo tudi maligna sprememba limfocitov in njihovo nenadzorovano razmnoževanje.

Bolezni 19. 09. 2022 05.00

8 nasvetov za preprečevanje okužbe mehurja

Okužba mehurja je sila neprijetna zadeva in skoraj vsak jo kdaj doživi, še posebej ženske, ki so že zaradi anatomske zasnove bolj nagnjene k cistitisu (po domače povedano je to prehlajen mehur). Ženska sečnica je namreč v povprečju krajša, hkrati pa leži blizu anusa, kar olajša dostop patogenim mikroorganizmom in s tem se povečajo tudi možnosti za vnetje mehurja.

Duševno zdravje 15. 09. 2022 05.00

Britanska kraljeva družina in njeno spopadanje s stigmo duševnega zdravja

Danes se o duševnem zdravju, na srečo, govori veliko več kot prej, prav tako pa o pomembnosti izražanja čustev in ne označevanju le-teh s 'slabimi' ali 'dobrimi'. Čustva in občutja zgolj so. Niso ne slaba ne dobra, vsekakor pa obstaja ves repertoar – od izjemno prijetnih do skrajno neprijetnih.

Simptomi in bolezni 04. 09. 2022 05.00

Odrasli naj bi težje prenašali bolezen poljubljanja

Mononukleoza je nalezljiva bolezen, ki jo povzroča virus iz družine virusov herpesa. Čeprav je pri odraslih manj verjetnosti, da zbolijo, je okužba zagotovo mogoča, bolezen pa je izčrpavajoča.

Osebna rast 22. 08. 2022 14.44

Kaj vam lahko pomaga pri spreminjanju miselnih vzorcev in načina razmišljanja?

Najprej naj poudarimo, da ima vsak človek občasno negativne misli. Niso nič posebnega in nikakor niso vredne obsojanja. Je pa velika razlika med občasnimi negativnimi mislimi in nagnjenosti k negativnemu razmišljanju. Slednje namreč lahko prispeva k težavam, kot so tesnoba, depresija, stres in nizka samozavest.

Duševno zdravje 19. 08. 2022 05.00

Motnje hranjenja: 5 mitov, ki so lahko nevarni

'Zbolevajo le mlade ženske' je zgolj eden od napačnih in škodljivih mitov, v katere verjamejo ljudje, ko je govora o motnjah hranjenja. Dietetičarka Jane Clarke je za spletno stran Healthista spregovorila o najpogostejših mitih, ki bi jih morali vsi poznati v povezavi z motnjami hranjenja.

Duševno zdravje 21. 07. 2022 05.00

Projekcija kot obrambni mehanizem

Projekcija je obrambni mehanizem, ki vključuje pripisovanje lastnih občutkov, želja ali lastnosti drugi osebi, skupini, živali ali predmetom. Ljudje uporabljamo obrambne mehanizme zato, da se zaščitimo pred tesnobo in notranjim neugodjem. Čeprav projekcija zanika ali izkrivlja resničnost, ni vedno problematična. V nadaljevanju si oglejte primere projiciranja in preverite, kdaj lahko ta obrambni mehanizem postane težava za duševno zdravje.

Simptomi in bolezni 19. 07. 2022 05.00

Vse, kar morate vedeti o virusu HIV

HIV se običajno prenaša s spolnim stikom ali uporabo skupnih igel.

Estetska medicina 13. 07. 2022 05.00

Vse, kar morate vedeti o dvigu zadnjice

Lepo oblikovana zadnjica je vedno bolj v ospredju in mnogi jo imajo celo za najprivlačnejši del telesa, medtem ko je še toliko bolj na udaru, ko nosimo oprijeta oblačila ali kopalke. Poznamo okrogle, srčaste, hruškaste in tako naprej. A ne glede na našo genetiko, si pogosto želimo, da bi bila čvrsta in dvignjena. Danes obstaja že kar nekaj načinov, kako lahko to dosežemo, med njimi tudi lepotni poseg, kot je dvig zadnjice, ki ga opravljata tudi kirurga, dr. Medved in dr. Višnjar. Kako je videti sam poseg in kakšni so rezultati, si lahko preberete v nadaljevanju.

Estetska medicina 06. 07. 2022 05.00

Dr. Miran Križančič: Odločitev za estetsko operacijo ni kot odhod v supermarket

Estetske operacije že dolgo niso več tabu tema, saj se jih poslužujejo skoraj vse generacije, od mladih do tistih malo starejših, medtem ko obstaja veliko različnih razlogov, zakaj se ljudje odločajo zanje. O tem in o najpogostejših lepotnih operacijah pri nas, najnovejših trendih in postopkih smo se pogovarjali tudi s priznanim lepotnim kirurgom.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996