Vizita.si

na splošno

Zdravje 19. 02. 2021 06.00

Oljčno olje na tešče – zdrava navada ali le mit?

Vsi smo že kdaj zasledili podatek – na internetu ali pa kje drugje – da ima pitje oljčnega olje na tešče pozitivne lastnosti. Toda ali je ta navada res učinkovita in smiselna?

Rakave bolezni 18. 02. 2021 06.00

Kakšna je prognoza bolnikov z malignimi obolenji?

Eno najpomembnejših vprašanj, ki si ga bolnik z rakom zastavi in na katerega želi odgovor, je, kako resna je njegova bolezen in kakšne so njegove možnosti za preživetje. Zmotno je prepričanje, da je rak vedno in v vsakem primeru smrtna obsodba, vsekakor pa gre za resno bolezen.

Alternativa 15. 02. 2021 06.00

Vas muči prebava? Pomagate si lahko z naslednjimi prehranskimi dodatki

Preden se odločite za uporabo naslednjih dodatkov in živil za izboljšanje prebave, se je dobro posvetovati s svojim zdravnikom – posebej če je v ozadju kakšno zdravstveno stanje.

Prehrana 12. 02. 2021 06.00

Protivnetna živila, ki jih je dobro vnesti v svojo prehrano

Vnetja so imunski odziv našega telesa, ki kaže, da nekaj ni popolnoma v redu. Če ga pravočasno in ustrezno ne zdravimo, lahko vnetje privede tudi do drugih zdravstvenih težav, vključno s srčno-žilnimi boleznimi in rakom.

Zdravje 04. 02. 2021 06.00

Kdaj morate obiskati zdravnika?

Določene težave in bolečine, ki se nam pojavijo, nas postavljajo pred dilemo, ali obiskati zdravnika ali si preprosto pomagati sami doma. Poglejmo si nekaj smernic, ki vam bodo v pomoč takrat, ko boste razmišljali, ali oditi k zdravniku ali ne.

Simptomi in bolezni 04. 02. 2021 06.00

Kaj je epilepsija?

Epilepsija je skupina dolgotrajnih nevroloških motenj, težav z možgani, za katere so značilni epileptični napadi. To so tako imenovani dogodki, ki so lahko čisto kratki in komaj opazni, lahko pa gre za dolga obdobja zelo mučnega tresenja. Po navadi se ponavljajo in nimajo nekega očitnega vzroka.

Dieta 02. 02. 2021 06.00

Katere so prednosti fleksitarijanstva?

Fleksitarijanstvo ali 'prilagodljivo vegetarijanstvo', kot mu radi rečemo, je še en prehrambeni trend, ki vključuje občasno uživanje mesa, vendar ne katerega koli.

Zdravje 01. 02. 2021 06.00

Lahko prehrana vpliva na spopadanje s stresom?

Danes je stres na žalost neizogiben. Toda ali nam lahko spreminjanje življenjskih navad in določene prilagoditve prehrane omogočijo lažje spopadanje s pritiskom? Odgovor naj bi bil pritrdilen.

Duševno zdravje 01. 02. 2021 06.00

Kakšna je razlika med lenobo in odlašanjem?

Sta lenoba in odlašanje le dve različni besedi za isto stvar? Ne. Odlašanje je aktiven proces, pri katerem namesto naloge, ki bi jo morali opraviti, počnemo nekaj drugega, manj obremenjujočega. Nasprotno pa lenoba kaže na apatijo, neaktivnost ter nepripravljenost na ukrepanje.

Alternativa 29. 01. 2021 06.00

Ste že slišali za masažo z medom?

Med ima številne zdravstvene koristi ne glede na to, ali ga zajemamo z žlico ali pa ga nanašamo na telo. Ste že slišali za tibetansko medeno masažo, zdravljenje, ki naj bi razstrupljalo in izboljševalo našo imunost?

Alternativa 26. 01. 2021 06.00

Vsaki čakri pripisujemo posebno področje in namen

Čakre so tako imenovani energetski centri v človeškem telesu, ki v prenesenem pomenu pomenijo tudi kolo ali krog življenja. So središča življenjske energije. Nahajajo se v našem telesu in tudi izven njega, sama središča pa imenujemo tudi energijski vrtinci ali krogi.

Alternativa 13. 01. 2021 06.00

Naravni pripravki za pomiritev ekcema

Domači popravki in naravni tretmaji lahko pomirijo suho in srbečo kožo, ki jo spremlja ekcem.

Imunski sistem 12. 01. 2021 06.00

Kako lahko v tem času jemo bolj zdravo, hkrati pa okrepimo svoj imunski sistem?

Naslednja živila vam bodo pomagala, da se znebite simptomov, kot so kašelj, utrujenost in zaprtje.

Razstrupljanje 28. 12. 2020 08.11

Najboljši način za razstrupljanje telesa

Z odstranjevanjem toksinov iz telesa in uživanjem zdrave hrane ščitimo telo pred različnimi boleznimi in izboljšujemo splošno zdravje. Kako lahko svojemu telesu pomagamo pri razstrupljanju?

Duševne motnje 28. 12. 2020 08.02

Vse, kar morate vedeti o bipolarni motnji

Bipolarna motnja je duševna bolezen, ki jo zaznamujejo skrajni premiki v razpoloženju. Simptomi lahko vključujejo zelo čustveno povišano razpoloženje, imenovano manija. Vključujejo lahko tudi epizode depresije. Bipolarna motnja je znana tudi kot bipolarna bolezen ali manična depresija.

Duševno zdravje 22. 12. 2020 05.15

8 znakov, da doživljate notranji zlom

Ne glede na to, ali je govora o travmatični izkušnji, močnem šoku ali pa zgolj splošni apatiji, je pomembno, da v takšnih situacijah poiščemo ustrezno pomoč. Iskanje pomoči ni sramotno, temveč junaško!

Psiha 17. 12. 2020 05.43

V tem času ne pozabi na te stvari

Ne bomo lagali, to obdobje ni prijetno za skoraj nikogar. Kljub temu pa malo filozofije ne škodi – iz vsakih razmer lahko povlečemo nekaj lepega. Preberi, za kaj vse lahko poskrbiš v času karantene, in navsezadnje, kako lahko sam sebi pomagaš prebroditi to obdobje – seveda skupaj z drugimi.

Duševno zdravje 15. 12. 2020 14.36

Kaj je mentalna moč in od česa je odvisna?

Če ste se kdaj ozrli na ljudi, s katerimi se v življenju srečujete, ste morda opazili, da se nekateri lažje prilagajajo spremembam, so vztrajnejši in se učinkoviteje soočajo z vsakodnevnimi izzivi kot drugi. Če spadate med slednje, potem se morda sprašujete, kaj vas loči od teh oseb, ob katerih se zdi, da dobro obvladujejo svoja čustva, znajo premagati negativne misli in so na splošno uspešni pri stvareh, ki jih počnejo. Marsikdo bi si želel, da bi se uspešno spopadal z vsemi vzponi in padci, ki jih postreže življenje, a to ni (vedno) lahka naloga. Postati mentalno močan ni nekaj, za kar bi se preprosto odločili, in se nikakor ne zgodi čez noč.

Lajfstajl 14. 12. 2020 05.44

Kako lahko z manj učenja prideš do boljših ocen?

Ob pogledu na slabe ocene ali pa zgolj neuspeh v šoli ni nikomur zares prijetno. Zaradi tega skušamo vsi več časa in truda nameniti učenju ter poglabljanju v različne vsebine, medtem ko se morda trik, kako do boljših ocen in navsezadnje do uspeha, skriva nekje drugje.

Zdravje 10. 12. 2020 13.08

3 zdrave navade, ki lahko vplivajo na vaše zdravje

Skrb za zdravje je ena najpomembnejših odgovornosti vsakega posameznika. Z zdravim življenjskim slogom, ki vključuje redno gibanje, uravnoteženo prehrano in zagotovo tudi izogibanje stresnim okoliščinam, lahko sami pripomoremo, da ohranjamo svoje zdravje. Kaj pa lahko storimo, ko potrebujemo zdravniško pomoč?

Naslovnica 10. 12. 2020 10.15

Hitro in učinkovito razkužite površine in se zaščitite pred koronavirusom SARS-CoV-2

Koronavirus SARS-CoV-2 je močno posegel v naše vsakdanje življenje. Da bi preprečili širjenje okužb, je nujno upoštevanje navodil stroke in preventivnih ukrepov, med katerimi je zelo pomembno tudi razkuževanje prostorov, površin in predmetov. O tem so na današnji virtualni okrogli mizi, ki jo je organizirala Krka, največje slovensko farmacevtsko podjetje in eno od vodilnih generičnih farmacevtskih podjetij na svetu, govorili priznani slovenski strokovnjaki.

Zdravje 08. 12. 2020 05.29

Kako ločiti prehlad od resne bolezni?

Koronavirus je še vedno prisoten v porah naše družbe, mnogi med nami pa se ob smrkanju in kihanju sprašujejo, ali gre zgolj za navaden prehlad ali za virus? Simptomi koronavirusa so v marsičem podobni simptomom navadnega prehlada, zato je koristno vedeti, kako te in tudi druge vrste bolj resnih bolezni razlikovati.

Koža 04. 12. 2020 05.12

Suha in razpokana koža zaradi umivanja in razkužil – kako si lahko pomagamo?

Zaradi novega koronavirusa smo vsi (vsaj upajmo) postali pozornejši na higieno. K njej spadata predvsem pogosto umivanje in razkuževanje rok, ti pa lahko velikokrat poslabšata nekatere težave s kožo, posebej za tiste, ki imajo z njo že na splošno težave. Kako si lahko pomagamo, če imamo bolj občutljivo kožo?

Alternativa 26. 11. 2020 05.45

Neverjetno naravno zdravilo

Suh kašelj je pogosto dolgotrajen, izčrpavajoč in na splošno zelo neprijeten simptom prehlada ali drugih bolezni. Koren sleza že dolgo velja za najboljše naravno zdravilo za suh kašelj, uživajo pa ga lahko tako otroci kot tudi odrasli.

Simptomi in bolezni 18. 11. 2020 06.00

Kateri so prvi simptomi menopavze?

Že v obdobju pubertete in kasneje v obdobju menopavze doživljajo ženske hormonske spremembe, ki se kažejo v nihanju razpoloženja, težavah s kožo, spremembah teže in hrepenenju po določeni hrani, vplivajo pa lahko tudi na spolno življenje. Nekatere ženske to obdobje mirno prekrmarijo, medtem ko lahko za druge vsak nov hormonski val pomeni pravi brodolom.

Življenjske zgodbe 18. 11. 2020 05.30

Tina Gorenjak: Šele takrat sem se začela zavedati, kako zelo naše misli vplivajo na naše zdravje

POP TV v prihodnjem mesecu slavi 25. obletnico začetka delovanja, v teh letih pa je omenjena TV-postaja nanizala številne priljubljene šove in serije. Od ponedeljka do četrtka ob 20.00 trenutno spremljamo napeto dogajanje v originalni slovenski seriji Najini mostovi, kjer vlogo preračunljive Karmen igra vsem dobro znana Tina Gorenjak, ki smo jo lani spremljali tudi v 3. sezoni šova Zvezde plešejo. Priljubljena igralka je prav tam prvič presenetila z iskreno izpovedjo o tem, kako se je borila z rakom na dojki, o tej težki temi pa je zdaj spregovorila tudi za nas.

Zdravje 16. 11. 2020 10.15

Zakaj vam lahko pretirana uporaba škoduje?

Antibiotiki so zdravila, ki pomagajo ustaviti bakterijske okužbe. To storijo tako, da v telesu uničijo bakterije ali pa preprečijo, da bi se te razmnoževale. Zaradi pretirane uporabe antibiotikov je odpornost bakterij postala globalni izziv.

Zdravje 12. 11. 2020 06.00

Kakšen je priporočen dnevni vnos vitamina D?

Veliko se govori o vitaminih, ki so pomembni za imunski sistem. Najbolj se izpostavlja vitamin C, pri čemer prevečkrat pozabimo na vitamin D, ki ga imenujemo tudi sončni vitamin. Ta pomembno prispeva k delovanju imunskega sistema. V nadaljevanju si poglejmo, kaj se zgodi, če nam ga primanjkuje, in kako lahko poskrbimo, da ga telo absorbira v priporočenih količinah.

Duševno zdravje 11. 11. 2020 06.00

5 stvari, ki jih čustveno inteligentni ljudje v odnosih počnejo drugače

Večkrat lahko poslušamo, da so konflikti zdravi in tako rekoč nujen in sestavni del vsakega odnosa. Vsekakor je temu res tako, toda na tem mestu gre poudariti, da konflikti v čustveno zrelih odnosih pravzaprav niso 'konflikti', temveč jih lahko imenujemo 'izmenjavanje mnenj'. To pa je prva stvar, ki jo čustveno inteligentni ljudje v odnosih počnejo drugače.

Bolezni 09. 11. 2020 05.45

Kako se razlikujejo hepatitis A, B in C?

Virusni hepatitis A, B in C so vzrok za nalezljive bolezni jeter, ki lahko povzročijo akutno ali kronično bolezen tega organa. Kakšne so razlike med omenjenimi hepatitisi, kakšni so simptomi in navsezadnje, kako poteka zdravljenje ter kakšna je prognoza?

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1032