način

Naučite se prepoznati znake možganske kapi
Posledice kapi so zelo hude in težke. Prizadenejo tako bolnika kot njegove svojce. Četudi je težko prepoznati znake kapi, pa kljub vsemu s preprostim testom lahko tudi laik posumi, ali je v njegovi bližini človek, ki kaže znake možganske kapi. Zdravniki so ugotovili tudi nov, zanesljiv pokazatelj kapi.

Zagoreli tudi v jeseni
Če želite, da bo vaša koža ostala zagorela tudi jeseni, uživajte ustrezno hrano in si privoščite pravilno nego. Katero hrano morate uživati in kakšna je pravilna nega, pa preverite v članku.

Zardevate na zdravniškem pregledu? Nikar!
Imate zdravstveno težavo, pa vam jo je nerodno zaupati zdravniku? Vas je sram, ker se bojite, kaj si bo mislil? Brez skrbi! Mi vam ponujamo nekaj nasvetov, kako se čim bolj sproščeno odpraviti k zdravniku in mu vse zaupati težave.

Kako si pomagati, ko peče zgaga!
Zgaga je predvsem težava starejših, a se lahko pojavi tudi pri drugih. Poslabšujejo jo močna živila, kot so alkohol, kava, česen, čebula, mastne jedi in slabo prežvečena ter hitro zaužita hrana. Kako si pomagati pri zgagi in kdaj k zdravniku, si preberite v članku.

Imate prhljaj, ponujam vam naravno rešitev ...
Ne le da prhljaj ni ravno estetski, povzroča tudi izredno neprijetno srbenje glave. Da bi se rešili te nadloge, vam predlagam povsem naravno rešitev, in sicer jabolčni kis.

Očistite telo s postom!
S postom si lahko privoščite pravo očiščevalno revolucijo, saj je učinkovit način, s katerim iz svojega organizma izločite vse škodljive snovi. Te se v telesu nabirajo predvsem zaradi nezdrave hrane in onesnaženega zraka.

Kako preprečimo poškodbe pri športu in rekreaciji?
Topli sončni dnevi kar vabijo, da se začnemo gibati na prostem. Začenja se sezona teka, kolesarstva, nordijske hoje, planinarjenja ... Ne pozabite pa, da vsaka aktivnost zahteva previdnost in primerno pripravo. Kako preprečimo poškodbe, smo vprašali travmatologa.

Hujšajte z luno!
Eden izmed dejavnikov, ki vplivajo na uspešno hujšanje je tudi lunin položaj. In ker je ravno danes polna luna, je to najbolj primeren čas za hujšanje z luno.

Ohranite lepo postavo tudi jeseni
Poletje se je poslavilo, z njim pa tudi kratka krila in majčke. Prav zato hitro pozabimo na telovadbo in ohranjanje postave, ki smo si jo s trudom pridobili poleti.

10 razvad, ki nam lahko uničijo zdravje
Imate radi ocvrt krompirček in drugo hitro hrano? Je vaše najljubše opravilo poležavanje pred televizijo s skledo čipsa v eni in kozarcem piva v drugi roki? Preverite, katere so tiste razvade, ki lahko škodijo vašemu zdravju.

Materina bolezen me je za vedno spremenila
Jenny Morrison je bila stara 10 let, ko je njena mama zbolela za rakom na dojki. Pred družino so bila leta agonije, solz in smeha, obupa in upanja. In ko so že mislili, da so bitko z boleznijo dobili, se je rak spet pojavil.

Razvoj dojenčka: 7. mesec
Ku-ku, jaz sem tu! Dojenček je dobil posebno mesto v vašem življenju. V sedmem mesecu se tega zelo dobro zaveda.

Razvoj dojenčka: 6. mesec
Imate najboljšo družbo, svojega šestmesečnika! Dojenček uživa v odkrivanju novih dogodivščin v svojem malem svetu. Dobro se zaveda svojega obstoja in se odziva, ko ga pokličete po imenu.

Razvoj dojenčka: 3. mesec
Najbolj čaroben trenutek z dojenčkom v prvih mesecih je gotovo njegov smeh. Prepozna vaš obraz in se glasno smeji, ko se z njim igrate. Življenje z dojenčkom postaja vse bolj veselo.

Razvoj dojenčka: 2. mesec
Vaš dvomesečni dojenček se z vsakim dnem bolj zaveda sveta okoli sebe. Najbolj je srečen, ko sliši vaš glas. Dobro se že odziva nanj – tako čuti, kdaj ste umirjeni, jezni ali razburjeni.

Alergije pri otrocih in njihov razvoj
Kljub splošnemu porastu alergij je treba vedeti, da so alergije danes ozdravljive in da boste s pravočasnim ukrepanjem veliko naredili za svojega otroka.

VIDEO: Masaža dojenčka
Masaža dojenčka je najstarejša in najbolj naravna oblika zdravljenja, s katero so v svoji zgodovini ljudje novorojenčke ohranjali pri življenju.

Z otrokom nikoli na sonce brez zaščite!
Otroške kože do dopolnjenega prvega leta ne izpostavljajte sončnim žarkom! Če se temu ne morete izogniti, pa otroka obvezno zaščitite s primernim sredstvom!

Kako iz začaranega kroga dihalnih težav?
Vaš otrok pogosto oboleva za prehladi in trpi zaradi težav z dihali? Če vam ne uspe odpraviti vzrokov za nastanek bolezni in njenih posledic, se otroci vrtijo v začaranem krogu težav.

Herpes z ust na genitalije
Zdravniki opozarjajo, da je herpes nevaren, saj se lahko z lahkoto prenese z ustnic na genitalije. Ne spreglejte, da je herpes nalezljiv, tudi potem, ko mehurčki že izginjajo.

VIDEO: Visoke pete nevarne zdravju!
Zaradi visokih pet vsako leto na urgenci konča kar 8000 Britank. In čeprav je tudi pri nas poškodb ženskih nog, povezanih z nošnjo visokih pet, vedno več, se petkam nekatere ženske preprosto ne morejo upreti.

VIDEO: Sonce privleklo na plan kopico manjvrednostnih kompleksov
Prvo majsko sonce se za večino žensk vsako leto spremeni v nočno moro. Zadnja leta pa jim že lepo sledijo tudi moški. Obiskali smo lepotnega kirurga Marjana Fabjana, ki nam je povedal, da si moški največkrat 'popravijo' nosove, štrleča ušesa, sledijo pa posegi, ki odpravljajo posledice staranja.

VIDEO: Šola lulanja
Kar nekaj otrok ima težave z močenjem postelje. Pri premagovanju teh težav jim znajo pediatri pomagati s prav posebno šolo.

V eni uri do daljšega penisa
V dobri uri lahko kirurg penis podaljša do 4 cm, odebeli pa ga za 25 odstotkov. Za operacijo se odloča vse več Slovencev.

Zakaj nam spomladi 'podivjajo' hormoni?
Pomlad je tu in z njo tudi »podivjani hormoni«. Med predavanji in v službi pogledujemo skozi okno in si želimo, da bi bili kje zunaj na soncu s prijatelji, kar na enkrat smo spet polni energije.

Herpes iz ust na genitalije
Zdravniki opozarjajo, da je herpes nevaren, saj se z lahkoto prenese z ustnic na genitalije. Poleg herpesa pa se med oralnim seksom lahko okužite tudi s hepatitisom, sifilisom, gonorejo in virusom HIV, ki povzroča neozdravljivo bolezen aids.

Darujmo spolne celice!
Tudi tisti, ki svojih spolnih celic nimajo, lahko zanosijo. A le z darovanimi spolnimi celicami.

Vas napenja? Preverite, kako si pomagati!
Gre za zelo razširjeno težavo, ki običajno nastane zaradi določene hrane, lahko pa tudi zaradi čustvene vznemirjenosti. V nekaterih primerih nas opozori na resnejša obolenja.

Ko inkontinenca greni življenje
Uhajanje urina je vse bolj pogosta težava, ki pesti predvsem ženske po porodu in med menopavzo. Ker moti kakovost življenja, je zelo pomembno, da ukrepamo, preden je prepozno, pravi dr. Adolf Lukanovič.

Carski rez
Med ameriškimi zvezdnicami je zaradi strahu pred porodom rojevanje s carskim rezom postalo prava modna muha. Z medicinskega stališča pa je to velika operacija.