napadi

Kontaktne leče kot zdravstveni pripomoček?
Nekoč je veljalo, naj se kontaktne leče nosijo namesto očal, nova generacija leč pa je povsem običajne leče spremenila v dragocene zdravstvene pripomočke, ki pomagajo pri najrazličnejših težavah!

Mislila je, da ji bo scvrlo nogo!
Sredi noči se je Shelley zbudila v neznosnih bolečinah. Palec na nogi jo je pekel in bolel. ''Sicer imam visok prag bolečine, a to je bilo neznosno! Bilo je tako hudo kot takrat, ko sem rojevala,'' pove Britanka.

Izpoved pevke Sonique: 'Hvaležna sem, da sem živa!'
Pred enim letom je pevka Sonique zbolela za rakom na dojki. Takrat se je odpovedala vsemu in se osredotočila na eno samo stvar – preživetje. In čeprav je bilo težko, se Britanka ni vdala. Zdaj celo že pripravlja nov album in načrtuje koncerte.

V 30 urah je 'umrla' 114-krat!
Ann Mintram je v bolnišnici preživljala pravi pekel. Zdravniki so se dolgih trideset ur z električnimi šoki borili za njeno življenje, saj ji je srce v tem času nehalo biti kar 114-krat!

6 bolezni, ki jih ne smete spregledati!
Kot da že ena sama bolezen ni dovolj, so znanstveniki ugotovili, da se nekatera obolenja pogosto pojavljajo v paru. Če torej zbolite za eno boleznijo, obstaja verjetnost, da boste sčasoma zboleli tudi za drugo. Preverite, katere so te tako imenovane senčne bolezni in kako se jim lahko izognete.

'Že ob nežnem dotiku otrpnem in treščim ob tla!'
Si predstavljate, da bi vam v trenutku, ko bi nekdo potrkal na vaša vrata, celotno telo otrpnilo in bi nemočno treščili ob tla? Da bi se zgrudili zato, ker bi vas nekdo potrepljal po rami? To se nenehno dogaja 34-letni Karen.

Deklica, ki normalno živi brez polovice možganov
Pri treh letih se je življenje male Cameron obrnilo na glavo. Začela je namreč doživljati nenavadne napade – kar naenkrat je izgubila zavest in trešila ob tla. Edino upanje zanjo je bila operacija, s katero bi ji odstranili prizadeto polovico možganov.

Kako dober je vaš spanec?
Letošnji svetovni dan spanja poteka pod geslom Spimo dobro, ostanimo zdravi. Kakovosten spanec je namreč zelo pomemben dejavnik za posameznikovo zdravje, dobro počutje in delovno sposobnost.

Narkolepsija – ko v trenutku zaspite
Narkolepsija sodi med motnje spanja in se kaže kot prekomerna dnevna zaspanost. Oseba s to boleznijo kar na lepem zaspi – med pogovorom, hojo, vožnjo avtomobila ... Kljub zdravilom in raznim terapijam je bolezen neozdravljiva.

Znebite se migren z elektromagnetno napravo!
Ameriški raziskovalci pravijo, da naprava, ki je videti kot sušilec za lase, v možgane pošlje elektromagnetne valove in tako napad migrene ublaži v pičlih dveh urah. Naprava bo najprej naprodaj le v Veliki Britaniji, stala pa bo nekaj čez 1000 evrov.

Shujševalne diete lahko povzročijo žolčne kamne
Žolčni kamni so precej pogost pojav, saj jih dobi kar od 10 do 20 odstotkov starejših, najpogosteje po 40. letu starosti. Vzroki zanje so najrazličnejši, eden od njih pa so tudi najrazličnejše shujševalne diete brez maščob.

'Doživela sem tudi 100 napadov na dan!'
''Vsa sem se tresla in nisem mogla govoriti'' pripoveduje Amanda, ki je prvi napad epilepsije doživela pri osmih letih. Z leti se je njeno stanje močno slabšalo. V najhujših časih je tako doživela tudi do 100 napadov na dan.

Immunal Neo – okrepite svoj imunski sistem
Slabo počutje lahko izboljšamo sami, in sicer tako, da si privoščimo več počitka, ter ob kombinaciji čaja, medu in limone uživamo še nekatera zdravila brez recepta.

Ni gripa, ni prehlad – lahko je astma!
Piskanje v pljučih, zasoplost in močan kašelj niso vedno le simptomi navadnega prehlada. Lahko gre za obliko astme, ki jo povzroča hladno vreme ali pa bolezen srca. Preverite simptome!

Nočni šok
“Pred nekaj tedni sem se zbudila z močnim znojenjem. Srce mi je razbijalo in nisem mogla dihati. Prestrašena sem šla na urgenco, kjer so mi povedali, da imam verjetno napad panike. Še nikoli nisem slišala, da so lahko napadi panike tudi ponoči.”

Kako pomagati vinjenemu človeku?
Silvestrska zabava se lahko ob prekomernem pitju zelo hitro spremeni v pravo nočno moro. Tisti, ki pregloboko pogleda v kozarec, se lahko namreč zastrupi z alkoholom in nujno potrebuje pomoč. Kako torej pravilno ravnati z vinjeno osebo?

Zaradi novoletnih lučk pristala v bolnišnici!
Pogled na novoletne okraske in lučke nas običajno navdaja z optimizmom. Za Kirsty Dunlop pa so novoletne lučke prava nočna mora. Že sam pogled nanje ji namreč povzroči hud epileptični napad.

Slovenec vsako leto spije okrog 150 litrov alkohola
Družabno pitje alkohola je v Sloveniji reden običaj, saj vsi vemo, da je vino “dobro za kri“, žganje pa “najboljše razkužilo“. Redko kdo pa se zaveda nevarnosti in posledic uživanja alkohola.

Napadi panike ne pomenijo konec sveta
Vsak deseti človek trpi zaradi napadov panike, ki lahko povsem prevzamejo vajeti nad vašim življenjem. Pridejo nepričakovano, občutek panike pa je tako močan, da mnogi mislijo, da bodo umrli.

Glavobol je lahko opozorilo
Glavobol pozna vsak. Blag do zmeren glavobol lahko s protibolečinskimi zdravili lajšate sami. Zavedati pa se morate, da lahko opozarja na hujše zdravstvene težave, zlasti kadar se stanje kljub zdravljenju ne izboljša ali se celo poslabša. Takrat je obisk pri zdravniku nujen.

Poporodna depresija: Kam in kako po pomoč?
Kanadska psihiatrinja dr. Ariel Dalfen pravi, da sta pri zdravljenju poporodne depresije ključna odkrit pogovor in osveščenost o bolezni.

Anksioznost
S terminom anksioznost označujemo stanje živčne napetosti.

RESNIČNA ZGODBA: Strah me je zaspati!
Kot dojenček sem veliko jokala, zato sta me sestri nekoč hoteli utišati tako, da sta name poveznili blazino. Na srečo je ravno takrat v sobo stopila mama in mi rešila življenje, pripoveduje 63-letna Rozalija Kovač.

Poklicna izgorelost, bolezen sodobnega časa
Poklicna izgorelost je vse bolj razširjen problem sodobnega časa. O tem smo se pogovarjali z psihologinjo Andrejo Pšeničny.

Tudi bulimija je lahko smrtna
Bulimija je motnja hranjenja, ki jo je veliko težje opaziti kot druge, saj bulimiki na zunaj pogosto vzdržujejo "zdravo" težo in se skrivajo za navidezno veselostjo. Tako kot anoreksija pa je tudi bulimija lahko smrtna.

Izstradani do smrti!
Osebe, ki bolujejo za anoreksijo, ne jedo skoraj nič in živijo le od majhnih grižljajev hrane. Oseba s tovrstno motnjo potrebuje strokovno pomoč, saj gre za samouničevalni način poskusa reševanja problemov in nadzorovanja življenja, ki ga žrtev anoreksije ne razume, pravi sociologinja Dragica Sternad.

Povej, kaj te boli, in izvedel boš, kakšno bo vreme
Ozračje nenehno vpliva na nas, nikoli se mu ne moremo povsem izogniti. Vremenski dejavniki močneje vplivajo približno na tretjino ljudi.

Žolčni kamni
Žolčni kamni nastajajo iz žolča, prebavne tekočine, ki nastaja v jetrih in se kopiči v žolčniku.

Glavkom
Glavkom je očesno obolenje, pri katerem je povišan pritisk v očesu.

Vrtoglavica
Vrtoglavica je neprijeten občutek premikanja ali vrtenja, ki ga pogosto spremlja slabost, lahko celo bruhanje.V hujših primerih posameznik zaradi vrtoglavice ne more ne hoditi ne stati.