nastanek

Z zelenim čajem in gobami nad rakava obolenja?
Japonska študija je pokazala, da pitje zelenega čaja zmanjšuje tveganje za krvnega in pljučnega raka. Do podobnih dognanj so prišli tudi kitajski raziskovalci, ki so preučevali povezavo med pitjem zelenega čaja in uživanjem gob na eni ter rakom dojke na drugi strani.

Z aktivnostjo nad raka dojk
V Evropi na leto odkrijejo približno 430.000 novih primerov raka dojk; 10 do 16 odstotkov naj bi bila posledica preslabe telesne dejavnosti.

11 najbolj nenavadnih kontaktnih leč
Ste se naveličali barve svojih oči? Ali pa želite zgolj poskusiti nekaj novega, morda nekoliko neobičajen modni dodatek? Potem so kontaktne leče kričečih barv, s svetlikajočimi se kristalčki in z nenavadnimi vzorci prava stvar za vas.

Premagajte žalost z boksom!
Da je šport zdrav vemo, mi pa vam razkrivamo s katerim športom se začnite ukvarjati, če želite omiliti določene težave ali bolezni. Tako si boste z nogometom olajšali simptome pri astmi, s kolesarjenjem zmanjšali možnost za nastanek kapi, s plesom pa si boste izboljšali spomin.

Hrana za zdrave oči in boljši vid
Imate pogosto utrujene in razdražljive oči? Lahko si pomagate z uživanjem živil za zdrave oči ali pa poskusite z zeliščnimi pripravki in masažo. Preverite, katera živila so najboljša za oster vid.

Kreme proti staranju povzročajo raka
Kreme proti staranju lahko povečajo možnost za nastanek raka, opozarjajo ameriški strokovnjaki. Revolucionarne kreme, ki obljubljajo, da bodo z obraza izginile vse gubice, namreč uničijo zaščitni sloj kože.

Nad akne z zobno pasto
Akne so bolezni kože, bolezen žlez lojnic, ki izločajo loj. Akne prizadenejo najstnike in zelo vplivajo na njihovo samozavest, saj so – večini – moteče. Na tržišču je veliko izdelkov za nego aken, mi vam ponujamo domača zdravila.

VIDEO: Naj vam krčne žile ne zagrenijo poletja!
3. junija na Dan bolezni ven, je Združenje slovenskih dermatovenerologov in Združenje za žilne bolezni v Cankarjevem domu pripravilo srečanje za vse, ki jih zanima problematika žilnih bolezni. Enega od govornikov žilnega kirurga primarija mag. Andreja Šikovca, smo prosili za nekaj pojasnil.

Blokirajte estrogen in shujšajte!
Estrogen je pogosto krivec za debelost po štiridesetem letu, zato se ženske po tem letu veliko težje borijo z odvečnimi kilogrami in pogosto boj tudi izgubijo. Da pa bi celoten proces upočasnili lahko z določeno hrano vsaj nekoliko blokirate estrogen.

VIDEO: Posebna terapija! Ribe, ki pojedo luskavico
Ribe lahko tudi zdravijo, vsaj kangali ribe. Gre za ribe, ki izvirajo iz Turčije in jedo poroženelo kožo, ki nastaja pri luskavici. Odslej si tovrstno terapijo lahko privoščite tudi v Sloveniji.

Odkrili gene za večno mladost!
Znanstveniki so odkrili gene, ki so odgovorni za staranje kože in pojav gubic, s tem pa stopili korak bližje k uresničevanju želje mnogih – ohranitev videza dvajsetletnika.

Najnovejša metoda pomlajevanja - frakcioniranje
V zadnjem obdobju je lasersko tehnologijo pomlajevanja kože pretresla metoda frakcionirana ablacija. S tem posegom lahko izboljšamo videz kože, zgladimo gube in odpravimo razne poškodbe na koži, pravi dermatologinja Metka Adamič.

5 mitov o ženskem telesu, ki ne držijo
Ste tudi vi med tistimi, ki so prepričani, da ženska ne more zanositi med menstruacijo? Ali morda verjamete, da imajo vse device nepredrto deviško kožico? Preverite 5 največjih zmot o ženskem telesu.

Imate prhljaj, ponujam vam naravno rešitev ...
Ne le da prhljaj ni ravno estetski, povzroča tudi izredno neprijetno srbenje glave. Da bi se rešili te nadloge, vam predlagam povsem naravno rešitev, in sicer jabolčni kis.

Sončenje – nevarna past
Kdaj brezskrbno razvajanje pod vročim poletnim soncem postane nevarno? Dermatologi trdijo, da smo tveganju za nastanek kožnega raka in razvoju drugih kožnih bolezni izpostavljeni vsi.

VIDEO: Tudi solarij povzroča kožnega raka!
Si želite na plažo lepo zagoreli? Mislite, da je izpostavljanje ultravijoličnim žarkom v solariju varno in vas bo pripravilo na sončenje na plaži? Motite se! Nobeno sončenje ni varno!

12 najbolj nenavadnih opeklin
Brezskrbno nastavljanje vročim sončnim žarkom je lahko velik užitek, lahko pa postane nočna mora, še posebej, če niste zaščiteni in če pretiravate. Predstavljamo nekaj najbolj nenavadnih opeklin.

Kako iz začaranega kroga dihalnih težav?
Vaš otrok pogosto oboleva za prehladi in trpi zaradi težav z dihali? Če vam ne uspe odpraviti vzrokov za nastanek bolezni in njenih posledic, se otroci vrtijo v začaranem krogu težav.

Zakaj nam spomladi 'podivjajo' hormoni?
Pomlad je tu in z njo tudi »podivjani hormoni«. Med predavanji in v službi pogledujemo skozi okno in si želimo, da bi bili kje zunaj na soncu s prijatelji, kar na enkrat smo spet polni energije.

Domač jabolčni kis
Jabolčni kis, ki ga pripravite doma, ima veliko zdravilnih učinkov. Še posebej priporočljivo je, da ga razredčenega zjutraj pijete na tešče, saj si tako krepite imunski sistem.

Kako omilimo bolečino pri poškodbah?
Topli spomladanski dnevi v ljudeh zbudijo željo po gibanju, hkrati pa se poveča tudi število poškodb. Ljudje si namreč prevečkrat zadajo pretežko nalogo, na katero fizično še niso pripravljeni. Pogosto pa je vzrok za poškodbe tudi premalo ogreto telo. Poškodbe niso nedolžne, saj lahko pustijo trajne posledice.

Bolečina v komolcu
Poletje je čas športnih aktivnosti, pa tudi čas večjega števila poškodb. Ena izmed njih je vnetje kit v komolcu, še posebej pri večji športni preobremenitvi, na primer pri plezanju, golfu ali tenisu.

Lepa koža v nosečnosti
Med nosečnostjo se ne spreminja samo oblika telesa, ampak tudi koža. Čeprav pravijo, da nosečnice kar žarijo, pa, na žalost, to vedno ne drži.

Izvorne celice rešujejo življenja
Starši imate možnost, da po rojstvu svojega otroka pri specializiranem podjetju shranite popkovnično kri. Ta je bogata z izvornimi celicami, ki igrajo pomembno vlogo pri zdravljenju nekaterih bolezni.

Kaj so temenice?
Ste kdaj opazili debele, rumene kraste na lasišču svojega malčka? Nikar ne skrbite! To so temenice, mogoče malce neprijetnega videza, vendar niso nevarne in jih lahko dokaj hitro odpravite.

Norice na pohodu
Norice so v Sloveniji že vrsto let na prvem mestu med nalezljivimi boleznimi. Lahko se pojavljajo preko celega leta, večje število obolelih pa je značilno za pozne zimske in zgodnje spomladanske mesece. Največ otrok zboli med tretjim in petim letom starosti.

Policistični jajčniki
Pri policističnih jajčnikih gre za presnovno motnjo. Jajčniki so povečani in vsebujejo številne ciste – s hormonsko tekočino napolnjene mešičke.

Ženske, pregledujte si dojke!
Vzrok za nastanek raka dojke še ni znan, zato je edina zanesljiva preventiva redno samopregledovanje in zgodnje zdravljenje.

Vegetarijanstvo v nosečnosti – da ali ne?
O tem, ali je brezmesna prehrana v času nosečnosti priporočljiva ali ne, obstajajo različna stališča. Zagovorniki trdijo, da proteine, vitamine in minerale, ki jih dobimo z mesom, lahko nadomestimo tudi z drugimi živili. Nasprotniki pa pravijo, da je vegetarijanstvo med nosečnostjo nesprejemljivo.

Nevarna hormonska terapija
Ženske, ki se po menopavzi zdravijo s hormonsko terapijo, so bolj ogoržene, da zbolijo za rakom na jajčnikih, so prepričani nekateri ginekologi.