nega

Poslovite se od poletne rutine nege kože in kožo pripravite na jesen
S spreminjanjem letnih časov se morajo spreminjati tudi vaše lepotne navade. Zato je čas, da izberete najboljše zimske izdelke za nego kože, ki bodo poskrbeli za zdravo kožo v boju z nizkimi temperaturami.

To vaš videz razkriva o vašem zdravju
Pomembno je, da se znake telesa naučite prepoznavati tudi sami.

10 mitov o naši koži: od dragih krem do nevarnih neresnic
Radi kupujemo drage kreme proti staranju, uporabljamo antibakterijska mila, intenzivno nanašamo pilinge ... in ko je koža poškodovana ali pa se celo že pojavijo kožne bolezni, zlahka in celo zelo radi nasedemo mitom, ki obljubljajo 'hitro' in 'takojšnje' celjenje in zdravljenje.

Kako poskrbeti, da bo vaša koža poleti videti zdrava, čista in lepa, od glave do pet?
Če kdaj, imamo v poletnem času vsi radi čisto, lepo in negovano kožo, od glave do pet. Tukaj so glavni koraki, ki jih ne smemo preskočiti.

10 najpogostejših napak, ki jih delamo pri negi kože
Ni skrivnost, da naša koža potrebuje skrbno nego, a vse prevečkrat naredimo napake, ki se jih morda niti ne zavedamo. Lepe in zdrave kože si želimo tako rekoč vsi, zato je dobro, da spremenimo določene navade, ki so lahko zelo slabe.

Kaj lahko storite pri dvajsetih za preprečitev osteoporoze v poznejših letih?
Pri dvajsetih letih so kosti še vedno sposobne obnavljanja, kar pomeni, da jih v tem obdobju še vedno lahko krepite. Da bi zmanjšali tveganje za razvoj osteoporoze v poznejših letih in zgradili kar se da močne in zdrave kosti, bo potrebna vpeljava nekaterih sprememb v vaš način življenja.

Vse, kar morate vedeti o diamantnem pilingu
Diamantni piling je eden od tretmajev obraza, ki se ga danes poslužuje mnogo žensk, pa tudi moških! In to z dobrim razlogom. Je relativno cenovno ugodna rešitev za večino težav s kožo, ki zagotavlja skoraj takojšnje rezultate. Toda tako kot pri vsem drugem v življenju je tudi tukaj pomembno, da imamo realne predstave.

Izpadanje las ni obsodba na plešavost
Izpadanje las vsak dan opazimo med tuširanjem ali na vzglavniku in je nekaj popolnoma normalnega. Vsak od nas namreč dnevno izgubi 50 do 100 las, kar je kapljica v morje, saj se povprečna oseba ponaša s kar 120.000 prameni las.

Zakaj vsak dan za 20 minut v naravo?
Vsak dan preživite v naravi od 20 do 30 minut, priporočajo strokovnjaki z univerze v Michiganu v ZDA. To bo namreč znižalo ravni hormona kortizol v telesu, kar bo pripomoglo k boljšemu zdravju. Nenehno povišane ravni kortizola, ki se izloča, ko smo v stresu, so namreč zelo škodljive.

Kaj vse je lahko razlog za slabost?
S slabostjo smo se vsi že srečali vsaj enkrat v življenju. A to je le simptom, ki ga lahko povzroči marsikaj. Vas zanima, kaj so možni vzroki za slabost?

Vse, kar morate vedeti o naravni kozmetiki
Kaj sploh je naravna kozmetika? Kakšna je – če sploh obstaja – razlika med naravno in ekološko kozmetiko? Na kaj moramo biti pozorni pri nakupu, kaj pomenijo certifikati in kakšni so morebitni zavajajoči triki? V tokratnem članku zajemamo vse, kar morate vedeti v povezavi z naravno kozmetiko.

Za ženske, ki nimajo časa: 3 osnovni koraki nege kože
Tudi najbolj zaposlene ženske bi si morale vzeti čas za svoj vsakodnevni ritual nege kože. To vam lahko uspe tudi z zmanjšanjem števila kozmetičnih izdelkov in to preprosto! Poglejmo si, kako.

Vse pogostejša bolezen, za katero ni zdravila
Atopijski dermatitis je pogosta kožna bolezen v otroštvu, prizadene pa tudi mnoge odrasle. Običajno se kaže v obliki suhe, rdeče in srbeče kože, a praskanje lahko vnetje le še poglobi, zato se ga je treba, če se le da, izogibati, kar pa je otroku težko dopovedati. Ker zdravila zanj ni, sta ključnega pomena razumevanje delovanja bolezni in učinkovita nega kože, ki ublaži simptome, pomiri kožo in zmanjša nelagodje.

Detoksikacija kože: zakaj je pomembna in kako jo lahko izvedete?
Tu so štiri celovita navodila in nasveti, kako lahko razstrupite kožo.

Kako poskrbeti za zdravje kože na plaži
Zopet je tu vroče poletje in čas, ko si vsi želimo nekaj oddiha na sončni plaži ter si napolniti pljuča s svežim morskim zrakom. Vsekakor pa se želimo izogniti neljubim tegobam, ki jih lahko prinese prekomerna izpostavljenost sončnim žarkom. Suha koža, opekline, lupljenje – no, saj veste, o čem govorimo.

To so navade, s katerimi si uničuješ lase
Pogosto mislimo, da dobro skrbimo za svoje lase, in se niti ne zavedamo, kako škodljive so nekatere navade.

Kako pozimi poskrbeti za razpokane ustnice?
Ko postane hladneje, naša koža postane bolj suha. Ker je tista na ustnicah toliko tanjša in bolj občutljiva, pa zahteva, če jo želite ohraniti lepo, mehko in gladko, še toliko več pravilne nege.

4 nasveti Louise Hay za zdravje duha in telesa
Kadar smo zdravi, se žal premalokrat zavedamo, kako veliko bogastvo držimo v svojih rokah. Šele kadar zbolimo ali kdo od naših bližnjih zboli, se zavedamo dragocenosti zdravega življenja. Če si zdrav, imaš vse, pravijo. In to zelo drži.

Suha in razpokana koža zaradi umivanja in razkužil – kako si lahko pomagamo?
Zaradi novega koronavirusa smo vsi (vsaj upajmo) postali pozornejši na higieno. K njej spadata predvsem pogosto umivanje in razkuževanje rok, ti pa lahko velikokrat poslabšata nekatere težave s kožo, posebej za tiste, ki imajo z njo že na splošno težave. Kako si lahko pomagamo, če imamo bolj občutljivo kožo?

5 načinov, kako izboljšati svojo samopodobo
Našo samopodobo sestavljata samozavest in samospoštovanje. Od tega, kako samozavestni smo in koliko se spoštujemo je odvisna torej tudi naša samopodoba. Od nje pa je odvisno tudi, kako nas dojemajo vsi okoli nas, zato je pomembno, da vsak dan gradimo svojo samopodobo v pozitivni smeri.

K nastanku aken prispevajo številni dejavniki, najpogostejša je dedna nagnjenost
Že dolgo je znano, da so akne in druge nečistoče na koži ne le mladostniška težava, pač pa jih imajo tudi odrasli. K njihovemu nastanku prispevajo številni dejavniki, med katerimi je najpogostejši dedna nagnjenost.

Kako slabo je za kožo spanje z ličili?
Dermatologi trdijo, da se na prvi pogled spanje z ličili morda zdi nedolžno, a če to počnemo večkrat, lahko škoduje našemu zdravju – predvsem našemu največjemu organu, koži.

8 pomembnih znakov, da vaše telo potrebuje pomoč
Pogosto se zgodi, da nam telo še pred razvojem bolezni pokaže, da potrebuje našo pomoč in da moramo z njim ravnati bolj previdno. Na žalost pogosto te znake raje spregledamo in jih ignoriramo, kot da bi spremenili določene navade, ki nam škodijo. Tu je nekaj najpogostejših znakov, ki kažejo, da naše telo potrebuje pomoč.

Kaj je dobro vedeti o demenci?
Kakšni so najzgodnejši znaki? Kakšni so najnovejši obeti glede zdravljenja? Kaj lahko vsi naredimo za preventivo? O tem smo se pogovarjali z vodjo Centra za kognitivne motnje na Nevrološki kliniki UKC Ljubljana, doc. dr. Milico Gregorič Kramberger, dr. med.

Kako izbrati primerno sončno kremo?
Poletje je tu in mnogi smo se že podali na plažo. Da se ni dobro pretirano sončiti, vemo že dolgo, a dermatologinja mag. Metka Adamič, dr. med., pojasnjuje, kakšne spremembe v koži se zgodijo, ko porjavimo, in kako se zaščititi pred UV-žarki. Ne spreglejte niti nasveta, kako izbrati primerno sončno kremo.

10 nasvetov Francozinj, kako brez truda ohraniti vitko postavo
Se nam samo tako zdi, ali Parižanke v resnici vedo, kako kakovostno živeti. Čeprav jedo sir, rogljičke, čokolado, kruh in pijejo vino, znajo ohraniti zdrav slog življenja in vitko telo, predvsem pa naravno lepoto. Čeprav se v zahodnem svetu zdi vse težje ohraniti zdrav slog življenja, Parižanke to počno z lahkoto.

Katere so neinvazivne tehnike pomlajevanja?
Trend nekirurških metod pomlajevanja je zadnje čase močno narastel, ravno zaradi njihove nizke invazivnosti in kratke dobe rehabilitacije. Že angleški mislec Swift je nekoč zapisal: "Vsak človek si želi dolgo živeti, nihče pa se ne želi postarati." Tako je starostne spremembe možno dolgoročno izboljšati tudi brez kirurškega noža - skalpela in dolgotrajnega okrevanja, in sicer s številnimi kozmetičnimi posegi in z visokotehnološkimi napravami, s katerimi lahko dosežemo neverjetne rezultate.

Že poznate obsesivno-kompulzivno motnjo?
Obsesivno-kompulzivno motnjo zaznamujejo obsesije in kompulzivna dejanja. Pomembno je vedeti, da se razlikuje od obsesivno-kompulzivne osebnostne motnje, pri čemer je ime slednje nekoliko neposrečeno, saj je ne zaznamujejo ne obsesije ne kompulzivna dejanja.

Pripravite stopala za skok v sandale
Pred nami so topli poletni dnevi, ki jih lahko preživimo obuti samo v sandale. Toda preden sezujete spomladanske čevlje, preberite, kako svoja stopala urediti tako, da boste nanje lahko res ponosni.

Ko s hrano lajšamo stisko, žalost, osamljenost, tesnobo
Kompulzivno prenajedanje je motnja hranjenja, pri kateri posameznik v kratkem časovnem okviru nenadzorovano uživa ogromne količine hrane. Pri tem seveda ne gre za način hranjenja, ki ga vsake toliko izkusi skoraj vsak, zlasti ob praznovanjih in v času PMS- ja pri ženskah, temveč za bolj radikalno obliko prehranjevanja.