nemoč

Diabetes in erektilna disfunkcija
Pozdravljeni! Sem nekaj letni diabetik.V zadnjem času ugotavljam nemoč pri spolnem aktu.Ali obstajajo tablete?Slišal sem da so.Ali bi pomagale glede na to da sem diabetik. Hvala za odgovor. Lep poz...

Odvisnost od alkohola
Prijateljica ima probleme z alkoholom, čutim se dolžna ji pomagati, kajti zdi se mi da postaja odvisna. Je zelo čustveno nestabilna oseba in to vse od takrat ko je izgubila kar dosti kilogramov. Njeno...

Bi prepoznali raka prostate? To so znaki
Začel se je november oz. Movember. Čas, ko z rastjo brk osveščamo javnost in predvsem moške, o moških rakih prostate in mod, ter splošnem moškem zdravju. V ta namen so na društvu OnkoMan spregovorili o tem, zakaj moški tako težko obiščejo zdravnika in zakaj je potrebno toliko časa preden resno vzamejo svoje simptome. Preberite še, kateri so simptomi raka prostate, ki jih moški morajo poznati.

S slovenskim odkritjem nad izčrpanost
V sodobnem času je več kot polovica populacije že izpostavljena izgorelosti. Nenehna prizadevanja k več in več uspehom na kariernem in osebnem področju, lahko privedejo v začarani krog nenehnega dokazovanja in izčrpavanja svojega telesa in duha. Tako ni nenavadno, da postajamo razdražljivi in kronično utrujeni. Preverite, kako si pomagati.

Kar dve tretjini Slovencev ima povišan holesterol. Ste med njimi?
Kar dve tretjini odraslih Slovencev ima povišan holesterol, ki velja za enega od največjih dejavnikov tveganja za pojav srčno-žilnih zapletov. Za znižanje holesterola lahko marsikaj storimo sami z zdravim načinom življenja, poleg tega tudi z upoštevanjem navodil zdravnika.

Kako premagati osamljenost v decembrskem času?
December je čudovit mesec, poln radosti, družinskih praznovanj, dobre hrane, objemov in poljubov. A za številne tudi mesec, ko se na dan prikradejo občutki osamljenosti. Včasih, četudi smo obkroženi s številnimi družinskimi člani. Kako premagati občutke osamljenosti in zakaj do osamljenosti pride, nam je razkrila specialistka zakonske in družinske terapije Anja Kovačič.

Obupana družina prosi za pomoč
Obupana britanska družina zbira sredstva za zdravljenje hudo bolne hčere Joni-Mai Steven, ki se spopada s kostnim rakom. Redko obliko kostnega raka, za katerega potrebuje zdravljenje v tujini, so zdravniki odkrili oktobra 2011, potem ko se je deklica spopadala s hudimi bolečinami v nogah.

Misica šokirala: ''Ljudje so me vsak dan raztrgali na koščke ...''
Teresa Scanlan je pri komaj 17-ih letih postala miss Amerike (leta 2011). Čeprav je imela svet na dlani, pa so bili pritiski preveliki in najstnica je pred kratkim priznala, da je bila takrat tik pred tem, da si vzame življenje.

Diagnoza pretresla tudi njene oboževalce …
Britanska manekenka Chantelle Houghton je dodobra prestrašila svoje oboževalce, potem ko je na družbenem omrežju Twitter sporočila, da bi njeno zdravstveno stanje zaradi možganske kapi utegnilo biti resneje ogroženo. K sreči pa so ji zdravniki postavili novo diagnozo, ki je razkrila njeno pravo bolezen.

Je vrnitev v službo stresno tudi za vas?
Za mnoge zaposlene se je dopust iztekel, vrnitev na delovno mesto pa za nekatere pomeni tudi stres. Na Inštitutu za varovanje zdravja (IVZ) RS poudarjajo, da se vsakodnevno doživljanje stresa povečuje.

Zakaj je danes tako težko najti partnerja?
To je vprašanje, s katerim se soočajo številne ženske, ki kljub temu, da so uspešne, prijetnega videza in značaja, kar ne najdejo in ne najdejo primernega partnerja. Kaj je vzrok za to, nam je pojasnila POPova psihologinja dr. sci. Andreja Pšeničny.

Obžaluje, da očeta ni pustila umreti
Ko je njenega očeta močno prizadela bolezen možganov, je Niki pristala na to, da ga pri življenju ohranjajo le cevke, danes pa je prepričana, da je to bilo njeno najbolj kruto in sebično dejanje.

Imate mejno osebnostno motnjo?
Mejna osebnostna motnja ni bolezen, je pa stanje, ki močno vpliva na življenje posameznika, saj zaradi nje težko ohranja normalne odnose do partnerja, bližnjih in sebe. Prav zato je potrebno zdravljenje s psihoterapijo.

Depresija prizadene čedalje več starejših
V Sloveniji se povečuje delež starejšega prebivalstva, s tem pa se povečuje tudi število posameznikov z duševnimi težavami. Blage depresivne simptome naj bi imela kar četrtina starostnikov.

Je zdravljenje MS s širjenjem ven je uspešno?
Klinična študija širjenja vratnih ven, ki jo na bolnikih z multiplo sklerozo opravljajo v Centru Medicor še ni končana, zato dokazov o (ne)uspešnosti metode ni, so pa, kot zatrjujejo, vmesni rezultati spodbudni. Hkrati so v Medicorju ogorčeni nad odzivom slovenskih nevrologov, ki njihovo delo blatijo še pred zaključkom študije.

Črevesje, naši drugi možgani
Kolonik tretma je izpiranje in regeneracija debelega črevesja. Stara modrost pravi, da se vse bolezni in težave začnejo v črevesju. Moderna medicina pa ugotavlja, da so črevesje naši drugi možgani, ki dopolnjujejo delovanje prvih preko živčnega sistema.

Zasvojenost z igrami na srečo
V ZDA je vsaka četrta oseba, zasvojena z igrami na srečo, ženska, vendar se jih zdravi le od tri do sedem odstotkov. Pri nas se s problemom, kako uspešno pomagati zasvojenim z igrami na srečo in njihovim svojcem, ukvarjajo v Nacionalnem inštitutu za psihoterapijo.