nezdrav življenjski slog

So za debelost krivi antibiotiki?
Za to, da debelost postaja pandemija sodobnega časa, nista vzrok le nezdrav življenjski slog in premalo vadbe, ampak morda tudi napačna raba antibiotikov, so sporočili raziskovalci.

To je kar velik problem
Čeprav na splošno velja, da se ženske že po naravi bolj obremenjujejo s svojim telesom, moški niso izjeme. Tudi njih lahko pesti cela vrsta večjih ali manjših telesnih nepravilnosti ali nevšečnosti, ki lahko vplivajo na njihovo samopodobo.

Z majhnimi spremembami do boljšega seksa
Že z majhnimi spremembami v svojem življenjskem slogu lahko predvsem moški veliko prispevate k boljšemu splošnemu zdravju, hkrati pa si izboljšate tudi kakovost spolnega življenja.

Zakaj se redimo?
Debelost je bolezen sodobnega časa, saj je v razvitem svetu in tudi v Sloveniji čezmerno težkih že več kot 60 odstotkov ljudi. Kateri so tisti najpomembnejši dejavniki, ki vplivajo na debelost, nam je pojasnil splošni zdravnik mag. Andrej Kravos.

Kako preprečiti razvoj raka?
Za rakom pri nas letno zboli okoli 13 tisoč ljudi, približno 5700 pa jih zaradi ene od oblik te bolezni umre. Ob tednu boja proti raku strokovnjaki zato opozarjajo predvsem na zdrav življenjski slog, s katerim se je mogoče izogniti marsikateri obliki te velikokrat smrtonosne bolezni.

Znižajmo zdravju nevaren holesterol
75 odstotkov Slovencev ima povišan holesterol! Ker višje vrednosti holesterola pomenijo večje tveganje za bolezni srca in ožilja, jih je treba čim prej spet spraviti na sprejemljivo raven. Lahko si pomagamo sami. Poglejte, kako.

Zaradi debelosti si jo je krepko privoščila!
26-letna Kelly Osbourne, ki se je iz zagrenjene debeluške prelevila v postavno in vitko zvezdnico, se je že drugič obregnila ob dodatne kilograme Christine Aguilere. Javno je izjavila, da je 30-letna pevka zares debela.

'Zdravniki nismo bogovi v belem'
Čeprav se z aferami močno spodkopava zaupanje v "bogove v belem", je odkrit in zaupljiv odnos med pacientom in bolnikom bistven za uspešno zdravljenje. S tem se strinja tudi prof. dr. Pavel Poredoš, predsednik Slovenskega zdravniškega društva, ki bo letos praznovalo 150. obletnico delovanja.

Učvrstite trebuh in zmanjšajte napihnjenost
Uplahnitev kože in podkožnega tkiva v predelu trebuha se pogosto pojavlja tako pri ženskah kakor tudi pri moških po 40. letu starosti ali pa celo prej. Kako lahko s hrano učvrstite strukturo kože?

Nova zdravila za zdravljenje sladkorne bolezni
Zaradi sladkorne bolezni v Sloveniji trpi 125 tisoč ljudi. Z zdravim življenjskim slogom se je tej bolezni mogoče popolnoma izogniti, bolnikom pa so na voljo nova zdravila in načini zdravljenja.

Vsak 10. Slovenec ima okvarjene ledvice!
V Sloveniji za kronično ledvično boleznijo zboli vsaka deseta odrasla oseba. Ker so pri ledvičnih bolnikih bolezni srca vzrok za 20-krat do 30-krat večjo smrtnost, je letošnji svetovni dan ledvic namenjen ozaveščanju ljudi o povezavi med kronično ledvično boleznijo in boleznimi srca in ožilja.

Kolorektalnemu raku se lahko popolnoma izognete!
Črevo, zadnjica in izločanje so tema, o kateri se v našem kulturnem okolju ne govori veliko, kar je najverjetneje eden od razlogov, da ljudje s tovrstnimi težavami v Sloveniji ne gredo k zdravniku, dokler niso težave zares hude.

Pravočasno prepoznajte simptome kapi
Možgansko kap v Sloveniji vsako leto doživi približno 4.500 ljudi, od 20 do 30 odstotkov pacientov pa se po njej sooča z invalidnostmi, predvsem zaradi prepozne pomoči, zato je treba znake in simptome kapi prepoznati pravočasno. Kako?

Kako si pomagati pri zaprtju?
O zaprtju govorimo, kadar hodi posameznik na veliko potrebo redkeje kot sicer, ko je blato trdo, kepasto ali zapečeno, odvajanje blata pa spremljajo bolečine, krči in napetosti v trebuhu. Zaprtje pogosteje prizadene ženske in starejše.

V 14 mesecih shujšal 75 kg!
26-letnik je tehtal 168 kilogramov. Teža ga je ovirala na avtobusu, pri vsakdanjih opravilih in celo v službi, ko je izvedel, kaj vse je narobe z njegovim zdravjem, pa se je odločil da bo shujšal. V 14 mesecih je izgubil kar 75 kilogramov!

Vzroki in zdravljenje neplodnosti
Če se že dolgo trudite zanositi in vam še kar ni uspelo, niste edini. Z neplodnostjo in težavami pri zanositvi se namreč spopada skoraj vsak šesti par. Vas zanima, kaj povzroča neplodnost in kakšni so načini zdravljenja?

VIDEO: Vam izpadajo lasje?
Za preprečevanje plešavosti je pomemben predvsem zdrav življenjski slog. Čim manj stresa, alkohola, cigaret in nezdrave hrane. Vse to v kombinaciji z dednim materialom vodi v pretirano izpadanje las.

Ko inkontinenca greni življenje
Uhajanje urina je vse bolj pogosta težava, ki pesti predvsem ženske po porodu in med menopavzo. Ker moti kakovost življenja, je zelo pomembno, da ukrepamo, preden je prepozno, pravi dr. Adolf Lukanovič.

Debelost slabo vpliva na spomin
Zadnja raziskava je pokazala, da se s povečano telesno težo manjša možgansko tkivo in s tem obseg in delovanje prednjega dela možganov, ki skrbijo za spomin in proces odločanja.