novo leto

Rak trebušne slinavke – najbolj agresivna oblika raka!
Ameriški igralec Patrick Swayze je v noči na torek izgubil boj z rakom na trebušni slinavki. Sicer pa pogostost tega raka v svetu narašča. Tako vsako leto zboli okoli 170.000 ljudi, pri nas nekaj več kot 200 ljudi.

BUČA
Jesen je čas, ko nas razsveseljujejo buče. Tako tiste okrasne kot tudi jedilne. In vsako leto nas pridelovalci presenetijo s kakšno novo sorto. Sicer pa buče sodijo med najstarejše poznane gojene rastline. Bučne pečke naj bi grizljal že paleolitski človek pred 15.000 leti.

Bi imeli bučo na penisu?
Koteke so posušene buče, ki še danes služijo kot zaščita penisa nekaterim domačinom v Indoneziji. Uporabljajo jih v obredne namene, pa tudi v vsakdanjem življenju.

Čudežna ozdravitev deklice
16-letna Britanka Hannah Clark je prva na svetu, ki je preživela, čeprav so ji odstranili nadomestno srce in ji napovedali le še nekaj ur življenja.

Se tudi vi sramujete svojega telesa?
Raziskave so pokazale, da se svojega telesa ne sramujejo samo ženske, ampak tudi moški. Poletje je čas, ko opazimo, da večina žensk skriva svoje noge, moški pa najbolj neradi pokažejo svoje trebuščke.

Sončni žarki so nevarni
Ko je vaša senca krajša od telesa, se ne sončite, saj lahko prevelika izpostavljenost soncu povzroči kožnega raka, poškodbe oči in oslabi imunski sistem.

Za bolnike vedno manj časa
Pogovarjali smo se z Andrejo Krpan, medicinsko sestro, ki skrbi za bolnika dobesedno. Ko potrebuje kozarec vode, ko mu je treba zamenjati pleničko, ga umiti, počesati, nahraniti … Dela vseh sedem dni na teden, v treh izmenah.

Saj ni res! Prebarvate stene in se izognete boleznim
Si želite čist dom brez bakterij, plesni, gliv in virusov? Kmalu bo to mogoče le z izbiro prave barve za pleskanje. Znanstveniki so izumili protimikrobno molekulo, ki jo dodajajo v barvo za pleskanje in vas tako zavarujejo pred številnimi zdravstvenimi težavami.

Svetovni dan boja proti tuberkulozi
V svetu je tuberkuloza zelo razširjena bolezen. Strokovnjaki ocenjujejo, da vsako leto za njo na novo zboli okoli 10 milijonov ljudi, pri katerih se zaradi slabih življenjskih razmer in pomanjkanja zdravil bolezen lahko usodno konča. Slovenija na srečo spada med države z nizkim številom bolnikov.