občasno

Nad menstrualne bolečine z domačo lekarno
Menstrualne bolečine vsaj občasno pestijo več kot 90 odstotkov žensk, zato spadajo v vrh težav, povezanih z rodili. Krčenje mišic maternice je sicer normalen del cikla in zagotavlja, da se odebeljena sluznica odlušči in izloči iz telesa.

Kako do boljšega spomina in koncentracije?
Zmanjšajte stres, saj lahko stresni hormon kortizol poškoduje dele vaših možganov, ki so odgovorni za učenje in spomin.

Poskrbite za svoje možgane
Kaj so možgani in kako za njih poskrbeti? Preberite nekaj spodnjih nasvetov.

Učinkovita pomoč pri pojemanju spomina in koncentracije
Vsakemu se občasno zgodi, da se ne more spomniti datuma prijateljevega rojstnega dne, kakšne telefonske številke ali pa, da se kdaj ne more zbrati. Huje pa je, ko te težave postanejo vsakodnevne.

Ali je pozabljivost v starosti normalna?
V Sloveniji je skoraj 10.000 bolnikov z Alzheimerjevo demenco. Zaradi te bolezni pa niso prizadeti le bolniki, temveč predstavlja veliko breme tudi za njihove najbližje. Kljub temu pa veliko bolnikov ni prepoznanih in se tudi ne zdravi.

Bolezni prsnih bradavic
Prsni bradavici omogočata dojenčku sesanje mleka, pomembni pa sta tudi pri spolnem vzburjenju.

Pri 12 letih izgubila vse lase
Tako kot vsaka 12-letnica, ki se prvič odpravlja na šolski ples, si je tudi Aimee Blinkhorn želela, da bi njeni lasje izgledali perfektno. Vendar se je česanje las spremenilo v nočno moro.

Kako obdržati 'poletno' postavo?
Če ste poleti izgubili kilograme in se sprašujete, kako obdržati vitko postavo tudi v hladnejših mesecih, vam ponujamo nekaj nasvetov, kako se tega lotiti.

Preživel sedem udarcev strele
Usoda ima zanimiva pota. To gotovo velja za ljudi, ki so preživeli najbolj grozljive nesreče in prestali nevarne preizkušnje, ki bi večino pognale v smrt.

Pazite se nevarne bakterijske bolezni!
Borelioza je bakterijska bolezen, ki jo prenaša klop. Zanjo, za razliko od klopnega meningitisa, nimamo cepiva. Zato je zaščita pred odhodom v naravo nujna. Kako se zaščititi in ukrepati ob morebitni okužbi, nam je razložil infektolog dr. Branko Šibanc.

Anksioznost
S terminom anksioznost označujemo stanje živčne napetosti.

Nadležne genitalne bradavice
Genitalne bradavice se lahko pojavijo ob vstopu v nožnico, okoli zadnjika in na penisu. Običajno se prenašajo s spolnimi odnosi, ni pa nujno.

Ženske več mislijo na hrano kot na seks
Raziskovalci so ugotovili, da ženske veliko več razmišljajo o hrani kot o seksu. Veliko časa namreč posvetijo razmišljanju o tem, kakšen mora biti njhov naslednji obrok in kakšno hrano morajo izbrati, da se ne bodo preveč zredile.

Rak jajčnikov
Rak jajčnikov običajno prizadene ženske v meni, lahko pa se pojavi tudi pri mlajših ženskah.

Alkoholna bolezen jeter
Po dolgoletnem čezmernem uživanju alkohola najdemo v jetrnem tkivu maščobne kapljice.

Z redkvico nad težave z jetri!
Če imate težave z jetri in žolčem si občasno privoščite solato ali namaz iz redkve. Redkev je namreč znana po tem, da učinkovito lajša težave, povezane s temi organi. Koristna pa je tudi pri putiki, sklepnem revmatizmu, kašlju in odpravljanju hripavosti. Zaradi antiseptičnega delovanja je odlična izbira tudi v boju proti glivicam.

Če dojenček ponoči ne spi - naj joka?!
Starši so desetletja poslušali, da je dojenčka, ki ne potrebuje več nočnega hranjenja, najlažje navaditi, da prespi noč tako, da ga pustijo. 'Naj se zjoče'. Povedano drugače – dojenčka položite v posteljico, zaprite vrata in ga pustite, da se 'dere'!

Boleč križ - znak bolezni rodil?
Nemško združenje ginekologov opozarja, da so bolečine v križu lahko znak za bolezni rodil.

FOTO: Kako preprečiti težave s hrbtenico in z očmi?
V današnjem času, ko za računalnikom presedimo včasih tudi več kot 10 ur, je še toliko bolj pomembno, da poskrbimo za svojo hrbtenico. Za vas smo pripravili nekaj vaj, dva strokovnjaka, otroped in oftalmolog pa sta nam pojasnila, zakaj in kako razgibamo hrbtenico ter poskrbimo za utrujene oči.

INTERVJU: Do novih moči s postenjem
“Post je najbolj naraven način, ki organizmu omogoči, da se reši nakopičenih strupov in tako ponovno vzpostavi ravnotežje,” meni izkušen poznavalec postenja in svetovalec za zdrav življenjski slog Marjan Videnšek.

Makrobiotika: Hrano izbiramo glede na letni čas
Posebna pozornost makrobiotične prehrane je namenjena morskim algam, miso juhi ter polnovrednemu obroku. Ti telo napolnijo z energijo in zdravjem.

Vzpostavimo ravnovesje z makrobiotiko
Z makrobiotično prehrano, boste zlahka ustvarili zdravo ravnovesje v telesu. Ker makrobiotika temelji na jin jang načelu, s tem poudarja tudi povezanost letnih časov z našim organizmom.

Jabolka na tisoč in en način
Jabolka lahko uporabljate praktično povsod. Naribana pozdravijo drisko in uredijo prebavo, iz jabolčne lupine si lahko pripravite čaj ali masko za obraz. Jabolčni kis pa je, kot najbrž že veste, vsestransko uporaben.

Ulcerozni kolitis
Ulcerozni kolitis je kronično vnetje z razjedami na sluznici debelega črevesa in danke.

Gliste
Gliste so zajedavci, ki zajedajo v črevseju.

Gingivitis
Z izrazom gingivitis označujemo vnetje dlesni.

Epilepsija
Epilepsija je ena izmed najpogostnejših nevroloških bolezni.

Divertikuloza in divertikulitis
Divertikuloza in divertikulitis sodita med patologijo debelega črevesa.

Boleča menstruacija (Dismenoreja)
Dismenoreja je medicinski izraz za boleče menstrualne krvavitve.

Rozacea
Rozacea se najpogosteje pojavlja pri ženskah med 30. in 55. letom ter po menopavzi.