občutljivost zob

Paradontoza in majavi zobje
Lepo pozdravljeni! Ko sem bila stara 28 let sem imela prvič težave z zobmi, imela sem vnetje dlesni, obenem granolom ter pretirano občutljivost zob na vroče in hladno. Redno sem obiskovala zobozdra...

Omrtvičenost po puljenju modrostnega zoba
Pozdravljeni! Stara sem 25 let. Pred kakšnim letom so mi izpulili modrostni zob (spodaj desno). Poseg je bil kirurški. Ker injekcija (anestezija) po posegu ni popustila (omrtvičeno sem imela cel...

Zobozdravnik razkril živila, ki uničujejo naše zobe
Umivanje zob, nitkanje in redni pregledi pri zobodravniku so ključnega pomena za dobro zdravje naših zob. A pomembno je tudi, kaj jemo. Vsi že dobro vemo, da sladkor in sladkarije uničujejo naše zobe, a to niso edina živila. Tudi nekatera zdrava živila so lahko za naše zobe nekoliko problematična. Preverite, katera.

Vsi poznamo to težavo ... Kaj storiti?
Čeprav že od malih nog poslušamo, da je za zdrav in bleščeč nasmeh ključnega pomena redna in ustrezna nega, se ogromno ljudi spopada ali z občutljivostjo zob ali kariesom, krvavenjem dlesni ali celo paradontalno boleznijo. Kje tiči vzrok?

S preprostim trikom nad ustni zadah in občutljive zobe
Redno pitje zelega čaja lahko prepreči slab zadah in občutljivost zob. Fitokemikalije v tem zeliščnem napitku pomagajo uničevati bakterije v ustih, ki povzročajo zobno gnilobo in slab zadah.

8 znakov, da ne prenašate glutena
Glutenska preobčutljivost ali intoleranca pomenita, da posameznik po zaužitju glutena, beljakovine, ki je v pšenici, ječmenu in ržu, občuti neprijetne simptome. Lahko gre za prebavne težave, utrujenost, imunsko reakcijo in še bi lahko naštevali.

Preverite, ali spadate v eno izmed treh ogroženih skupin!
Ste noseči, kadite ali se borite s sladkorno boleznijo? Potem ste, če ne boste izredno pazili na ustno higieno, izpostavljeni veliko večjemu tveganju, da vas neprijetno presenetijo težave z dlesnimi in posledično zobmi.

Preprečite zobno erozijo!
V moderni družbi postaja zobna erozija vse bolj pereč problem, ki se ga v vsem svojem obsegu mnogi niti ne zavedajo, še posebej pa ne najstniki, ki pogosteje kot ostali podležejo škodljivemu načinu prehranjevanja in zahodnemu načinu življenja z vnosom kislih pijač in hrane.

Umivajte si zobe na zdrav način!
Da bi zadovoljili zahteve potrošnikov po zdravi zobni pasti, so proizvajalci začeli izdelovati zobno pasto brez fluorida, tj. zobno pasto, ki ne vsebuje škodljivega (čeprav v neškodljivih odmerkih) natrijevega fluorida.

7 pravil za manj občutljive in zdrave zobe
Vsi poznamo neprijetno skelečo bolečino, ob kateri nas kar spreleti, ko zagrizemo v sladko ali kislo hrano. Nekateri se z njo soočijo le občasno, spet drugi pa za njo trpijo redno, saj je prišlo do izpostavljenosti sklenine. Da bi se pred njo obvarovali, uporabljajte posebno zobno pasto in se držite sedmih pravil za manj občutljive in zdrave zobe.

Imate občutljive zobe? Preverite, kako si pomagati!
Z občasno občutljivostjo zob se sreča skoraj vsak človek. Vsi vemo, kakšen je občutek, ko nas ob mrzli ali vroči pijači zaskeli. Res neprijeteno. Kako pa si pomagati, smo povprašali zobozdravnico Mirjam Kovačič, dr. dent. med.

Propolis – vsestransko zdravilo
Danes na zdravilni učinek propolisa prevečkrat pozabimo. Ta napol skrivnostna snov namreč deluje protivirusno, antibakterijsko, protivnetno, lajša bolečine in krepi imunski sistem. Preberite, zakaj vse je še zdrav!

Oralno zdravje vpliva na vaše počutje
V svetu in tudi v Sloveniji je vnetje obzobnih tkiv, ki ga imenujemo tudi parodontalna bolezen, najbolj razširjena kronična vnetna bolezen. Preverite, kaj je vzrok zanjo in kako si pomagati.

Kako se rešiti bolečine zaradi aft?
V hladnih dneh in ob pogostejših prehladih mnogi postanejo žrtve pekočih in zelo bolečih razjed ali tako imenovanih aft. Čeprav za afte ni kriva slaba ustna higiena, pa to ne velja za druge spremembe in moteče pojave, ki se še lahko pojavijo v ustih in ki jih omenjamo v nadaljevanju.

Razlogi za neprijetno skelenje zob
Vas skelijo zobje in ne veste, kaj bi lahko bilo krivo za to, kajti tako skrbno jih čistite in tudi ne preglede k zobozdravniku redno hodite? Tukaj je pet pogostih razlogov za tovrstne težave.

Nejasen vid le ni tako nedolžen
Nejasen vid oziroma zamegljenost vida je lahko znak resnih vidnih ali pa drugih zdravstvenih težav. Preverite, katere so najpogostejše in kaj morate v primeru nenadnega poslabšanja vida storiti.

Znebite se aft na naraven način!
Afte so razjede, ki nastanejo na ustni sluznici, spremljata pa jih visoka občutljivost in močna bolečina. Pojavljajo se pri približno 20 odstotkih prebivalstva, najpogosteje pri ženskah. Kako jih odpraviti?

Dejstva o beljenju zob
Želja po bleščečem nasmehu in belih zobeh je praktično preplavila svet. Glede na to, da obstaja kar nekaj načinov beljenja zob, je dobro vedeti, katere metode so za vaše zobe dobre in katerim se je bolje izogniti.

Kaj piti, da bo maček manjši?
V prednovoletnem času se tudi najmočnejšim lahko zgodi, da jim popustijo zavore in spijejo kakšen kozarček preveč. Torej, na kakšen načine se boste najbolje izognili mačku?

Ko zaboli zob!
Zobobol je ena najhujših oblik bolečine, ki so jo doživeli že mnogi. Še več pa je tistih, ki poznajo vsaj občutljivost zob za toplo in mrzlo oziroma kislo ali sladko. Ne glede na vrsto bolečine so vse izredno neprijetne.

Ko začne boleti zob
Zobobol je lahko le oster občutek ob stiku zob s hladnim ali vročim, kislim ali sladkim, lahko pa se stopnjuje do hude neprestane bolečine. Marsikdo pravi, da je to celo najhujša bolečina, ki lahko doleti človeka.