Vizita.si

obisk zdravnika

Novice 20. 06. 2023 05.00

Kako izbrati popolno zdravstveno zavarovanje zase?

Za kvalitetno življenje je najpomembnejše, da dobro poskrbite za svoje zdravje. To pomeni, da poskrbite tudi za najboljšo oskrbo v primeru nepričakovane bolezni ali nezgode. Izbira dobrega zdravstvenega zavarovanja je zato ena izmed najpomembnejših odločitev v vašem življenju.

Zdravje 06. 06. 2023 05.00

Živila, ki jih je dobro uživati, če se spopadate z drisko

O driski govorimo, ko je izločanje blata pogosto, večkrat na dan, blato pa je mehko in tekoče. Z drisko se včasih spopademo preprosto, ker smo kaj napačnega pojedli, včasih pa ker smo se okužili s bakterijami. Odrasli sli lahko sami ob driski pomagate dva dni, če traja dlje časa, je treba obiskati zdravnika, saj je lahko izguba vode prevelika in pride do močne dehidracije.

Zdravje 29. 04. 2023 05.00

Kdaj je kovinski okus v ustih nevaren?

Vse, kar morate vedeti o kovinskemu okusu v ustih – zakaj se pojavi, kako si lahko pomagamo in kdaj postane razlog za skrb.

Duševno zdravje 13. 04. 2023 05.00

Kako prepoznati simptome anksioznosti pri najstnikih?

Od šolskih izpitov, odraščanja in problemov, ki pridejo z njim, do pretirane uporabe družbenih omrežij. Veliko stvari lahko povzroči tesnobo pri najstnikih. Kaj storiti, če in ko jo prepoznate? Navsezadnje, kako jo sploh prepoznati?

Simptomi in bolezni 03. 04. 2023 05.00

Kaj morate vedeti o 'muskelfibru' in kdaj k zdravniku?

Fenomen, ki je med ljudmi poznan kot muskelfiber, med strokovnjaki pa kot 'zakasnela reakcija bolečine v mišicah', je poznan vsakemu, ki je kdaj intenzivneje treniral ali pa, povedano po domače, pretiraval z vadbo.

Prehrana 16. 03. 2023 05.00

Če imate težave z zaprtjem, posezite po teh živilih

Zaradi neredne prebave se lahko pojavijo težave z napihnjenostjo, bolečine v želodcu, splošno slabo počutje, zaprtje pa spremljajo še nekateri drugi neprijetni simptomi. Pri tem si lahko na eni strani pomagamo z odvajali, ki jih je mogoče dobiti v lekarni brez recepta, lahko pa posežemo po domačih živilih, ki blagodejno vplivajo na črevesno floro.

Zdravje 08. 03. 2023 05.00

Vse, kar morate vedeti o poškodbi sprednje križne vezi

Kaj sploh so kolenske križne vezi in kakšen pomen imajo?

Novice 30. 11. 2022 05.00

Sodobna klinika za zdravljenje bolečin in poškodb

Ste že kdaj občutili bolečino v križu vendar ob pojavu simptomov niste obiskali fizioterapevta?

Zdravje 24. 11. 2022 09.16

To se lahko zgodi, če zatekajo noge

Če imate občutek napihnjenosti in se vam zdi, da vam okončnine, gležnji, roke, prsti na rokah in nogah ter obraz in trebuh otekajo, potem se v vašem telesu prav zagotovo nabirajo odvečne količine vode. Kako si pomagati in jo odplakniti iz telesa?

Simptomi in bolezni 26. 10. 2022 08.00

Gripa in prehlad – kako se zaščititi?

Pozimi, ko so temperature nižje in na prostem preživimo precej manj časa kakor poleti, odpornost imunskega sistema nekoliko upade, medtem ko zaprti prostori še dodatno spodbudijo prenos virusov, zaradi česar se pojavijo različna sezonska obolenja.

Lepota 15. 10. 2022 05.00

Kdaj je izpadanje las nevarno?

Lasje nam vsem včasih bolj intenzivno izpadajo. Kdaj to vodi v redčenje las oziroma v nastanek pleše ter kdaj je to mogoče popraviti in kdaj ne, nam je razložil dermatolog dr. Borut Žgavec.

Zdravje 11. 10. 2022 05.00

Debelost pri otrocih – razlogi, posledice in preventiva

Debelost pri otrocih je v razvitih državah in državah v razvoju dosegla raven epidemije. Še posebej je zaskrbljujoče, ker odvečni kilogrami pogosto vodijo k zdravstvenim težavam, ki so v preteklosti veljale za težave odraslih: k sladkorni bolezni, visokemu krvnemu tlaku, visokemu holesterolu ... Debelost v otroštvu je pogosto povezana tudi z nizko samopodobo, depresijo, slabšim učnim uspehom in nižjo kakovostjo življenja otroka.

Simptomi in bolezni 18. 08. 2022 05.00

Kaj morate vedeti o mamografiji?

Odgovarja mag. Kristijana Hertl, dr. med., vodja Državnega presejalnega programa za raka dojk DORA.

Zdravje 12. 07. 2022 05.00

Izbira zdravstvenih storitev naj bo premišljena

Zdravje je vrednota, za katero je pomembno skrbeti, k temu pa poleg uravnoteženega življenjskega sloga spadajo tudi obiski zdravnika in udeleževanje rednih presejalnih programov. Na ta način redno spremljamo svoje zdravstveno stanje in ob morebitnih nepravilnostih poskrbimo za hitro ukrepanje. A kaj storiti takrat, ko se odločamo za izvajalce zdravstvenih storitev izven javnega zdravstva, bodisi gre za področje duševnega zdravja ali specialistov, ki delajo v okviru lastne prakse?

Naslovnica 06. 07. 2022 05.00

Kako s pravo fizioterapijo odpravite kronične bolečine v križu za vedno?

Ali ste vedeli, da je sedenje v več kot 90% primerov glavni razlog za bolečine v križu ? Ali ste vedeli, da je sedenje za naše zdravje potencialno bolj nevarno od kajenja ? Ali ste vedeli, da večina fizioterapij kronične bolečine v križu obravnava neuspešno? Preberite si, kako se pravilno lotiti bolečine v križu, da jo odpravite zavedno. Katere vaje so zares prave?

Duševno zdravje 05. 07. 2022 05.00

Bi znali prepoznati znake izgorelosti?

Kronična utrujenost, občutek tesnobe, neprespanost in tisoč in ena obveznost, ki nas še čaka danes, jutri ali pojutrišnjem, medtem ko nekje v sebi že vemo in vse močneje tudi čutimo, da ne zmoremo več, a si tega ne upamo priznati, vsaj ne na glas. Tako stopimo na pot izgorelosti, o kateri smo se pogovarjali tudi s terapevtko Sabino Kračun.

Zdravje 15. 06. 2022 05.00

Kdaj postane odvajanje blata skrb vzbujajoče?

Redno odvajanje blata je ključno za dobro zdravje. Zaprtje ali driska sta lahko opozorilo za resnejše težave s prebavo. Vaše blato pri tem razkriva veliko več, kot si mislite. O tem smo se pogovarjali s Tatjano Puc Kous, dr. med. spec, ki je endoskopistka z bogatimi vsestranskimi izkušnjami na področju interne medicine in gastroenterologije.

Moško zdravje 20. 05. 2022 05.00

Kako bi morali moški opraviti samopregled mod?

Rak mod je najpogostejši rak pri mladih moških, pojavi pa se lahko že med 15. in 39. letom starosti. Najpogosteje ga odkrijejo moški sami, ker bodisi začutijo bolečo oteklino, kepo v modih ali občutek teže v modih. Včasih ga najdejo pri preiskavah za druga stanja, kot so denimo pregledi za neplodnost. Samopregledi so zato resnično izjemnega pomena!

Zdravje 19. 05. 2022 05.00

Kako si lahko pomagamo pri prekomernem potenju?

Prepričanje, da se potimo le pod pazduhami, je zmotno. Znojne žleze so razporejene po vsem telesu in podnevi v povprečju izločijo 7 dcl znoja. Ko bakterije na površini pridejo v stik z njim, lahko pride do neprijetnega telesnega vonja. Kako si lahko pomagamo, če se prekomerno potimo?

Simptomi in bolezni 17. 05. 2022 05.00

Kako si pomagati, ko se pojavijo hemeroidi?

Hemoroidi so običajen pojav. Tako kot mišice medeničnega dna zadržijo urin med smehom ali kihanjem, tudi hemoroidno tkivo zadržuje blato in pline.

Bolezni 21. 04. 2022 05.00

Kdaj je otekanje prstov lahko razlog za skrb?

Pojav otekanja prstov na rokah je lahko posledica mnogih bolezni, lahko pa gre tudi zgolj za posledico povsem nenevarnih dejavnikov. V večini primerov gre za začasno težavo, ki izzveni sama od sebe. V določenih primerih pa je otekanje prstov lahko simptom resnejših obolenj. Preverite deset razlogov, zakaj vam lahko otekajo prsti.

Simptomi in bolezni 20. 04. 2022 05.00

Tega o sladkorni bolezni verjetno še ne veste

Nezdravljena sladkorna bolezen lahko telesu povzroči veliko škode. Zato je pomembno, da pravočasno prepoznamo prve znake!

Simptomi in bolezni 14. 04. 2022 05.00

Zakaj so vaše roke vedno hladne?

Seveda je normalno, da naše roke postanejo na mrazu mrzle, posebej če hodimo pozimi brez rokavic, a kaj, če se to zgodi tudi poleti? V tem primeru je morda govora o stanju, ki ga imenujemo Raynaudov sindrom.

Zdravje 01. 04. 2022 05.00

6 načinov naravnega obvladovanja tegob v hladnejšem vremenu

Lahko hladnejše vreme poslabša vaše bolečine? Odgovor je pritrdilen. Glede na to, da smo spet zakorakali' v hladnejše vreme, si poglejmo nekaj načinov, kako si lahko lajšamo bolečine.

Zdravje 12. 11. 2021 05.00

Kdaj je glavobol lahko nevaren?

Na svetu ni človeka, ki se ne bi soočil z bolečino. Spremlja nas vse od rojstva in čeprav nikoli ni prijetna, je velikokrat opozorilni znak za težave. Lahko nas opozori, da se v našem telesu dogaja nekaj neprijetnega, na kar je potrebno biti pozoren. Včasih zahteva obisk zdravnika, pogosteje pa ob nenadni bolečini zadostujejo že protibolečinska sredstva. Pri izbiri teh velja biti previden – vsebujejo namreč različne sestavine, od česar je odvisen tudi njihov učinek.

Rakave bolezni 26. 10. 2021 12.27

Doc. dr. Lidija Kitanovski, dr. med.: ''Ne maraš tega, da otroci umirajo. Želiš si pozdraviti vsakega.''

Diagnoza rak je tako s fizičnega kot s psihološkega vidika ena najtežjih diagnoz, še posebej težka pa je, če gre za otroka z rakom.

Naslovnica 07. 10. 2021 08.06

Dopolnilno zdravstveno zavarovanje – da ali ne?

Naše zdravstveno zavarovanje ureja Zakon o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju. V Sloveniji smo skoraj vsi (99,9 % ljudi) obvezno zdravstveno zavarovani. Ker obvezno zavarovanje ne pokriva vseh stroškov, imamo možnost skleniti tudi dopolnilno zdravstveno zavarovanje.

Alternativa 14. 09. 2021 05.00

Hipnoterapija: kako deluje in ali je varna?

Čeprav mnogi še vedno menijo, da je hipnoza le 'salonski trik', je lahko odgovor na marsikatero, tudi težko zdravstveno težavo – seveda če jo izvaja usposobljen strokovnjak.

Psiha 20. 04. 2021 06.00

''Stigmatizacija težav v duševnem zdravju je še vedno prevelika''

Kakšne so razmere na področju duševnega zdravja mladih v času trenutne epidemije in v povezavi z njo? V medijih lahko poslušamo o vplivih na ekonomijo in na splošno na ves sistem, premalo poudarka pa dajemo svojemu splošnemu duševnemu zdravju predvsem duševnemu zdravju mladih, za katere so trenutne razmere vse prej kot lahke.

Alternativa 14. 04. 2021 06.00

Naturopatija - kaj je, kako deluje in kakšni so učinki?

Naturopatija, kot nam pove že ime samo, izvira iz narave. Pravimo ji tudi 'naravna medicina'. Njena glavna predpostavka je, da imamo vsi ljudje lastno moč zdravljenja. Slednje prepričanje, in sicer da se je človeško telo sposobno samozdraviti, ni novo, temveč izvira že iz Hipokratovih časov.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1060