ogledalo

Sindrom Sneguljčice: kako sprejeti, da je staranje del življenja
Staranje se v sodobnem načinu življenja ne dojema kot darilo življenja, ampak bolj kot grožnja mladosti, lepoti in vitalnosti. Namesto hvaležnosti, da nam je bilo sploh dano izkusiti življenje, je zrelost prikazana kot glavni sovražnik in opomin na našo minljivost. Staranje je neizogiben del življenja. Zakaj ga torej ne bi preprosto sprejeli z vsem, kar nam prinese?

Kakšna je filozofija učenja Louise Hay?
Kaj bi dejali, če bi vam nekdo rekel, da ste sami stoprocentno odgovorni za svoje življenje in vse, kar se vam v njem dogaja? Nekateri bi bili skrajno jezni, nekaterim bi bilo vseeno, določeni bi se zamislili nad sabo, spet drugi pa bi potrebovali nekaj časa, da dojamejo to trditev. Začetni stavek izvira iz newagevskega gibanja, katerega začetnica je tudi Louise Hay.

Pogosto stanje, ki ima lahko resne posledice za naše zdravje
Ko govorimo o zdravju, se pogosto osredotočamo zgolj na fizično stanje telesa, pa čeprav v to kategorijo sodi tudi duševno in socialno blagostanje. Stres, preobremenjenost, izčrpanost, utrujenost in temačne misli so le nekateri znaki, da naše duševno zdravje ni v najboljšem stanju, in le s pravočasnim ustreznim ravnanjem lahko preprečimo, da bi se iz teh simptomov razvile resnejše težave.

Zakaj nas privlačijo čustveno nedostopni partnerji?
Čustveno nedostopni partnerji so tisti, ki se v razmerju ne morejo ali nočejo zavezati. Navadno si želijo ohranjati zgolj priložnostne in nedefinirane odnose, da bi se izognil soočenju s čustvenimi obveznostmi, brez česar pa v resnem in zavezujočem razmerju ne gre. Če v svoje življenje vedno znova privabljamo moške, ki ne zmorejo ali ne znajo oblikovati zrele partnerske zveze, je pomembno razmisliti o vsebinah, ki jih nosimo v sebi.

Se bojiš javnih nastopov? To so triki, ki ti lahko pomagajo
Veliko ljudi se boji javnega nastopanja, zato naj za začetek povemo, da se nam tega ni treba sramovati. Še več – tisti ljudje, ki ne čutijo strahu, so v manjšini. Kako se torej znebiti strahu pred javnimi nastopi?

5 preprostih načinov, kako se lahko vsak dan počutiš bolje
Zaradi vseh sprememb, s katerimi živimo zadnje čase, ni čudno, če se včasih počutimo bolj žalostne, brezvoljne in slabše kot običajno. Raziskave so pokazale, da so stvari in ukrepi v povezavi z vsesplošno epidemijo in ukrepi, ki so bili uvedeni zaradi nje, močno vplivali na psiho mladih, zato je pomembno, da poudarjamo pomen duševnega zdravja, hkrati pa ti predstavimo nekaj načinov, kako do boljšega razpoloženja!

Za pravi odgovor vprašajte znanost
Po tednu evropskega javnega zdravja, ki je bil namenjen tudi krepitvi zaupanja v zdravstvo, se pri nas začenja ozaveščevalna kampanja Vprašaj znanost-Vprašaj zdravnika. Strokovnjaki s področja zdravstva bodo v sklopu kampanje ljudem, ki danes zaradi preobilja informacij že težko ločijo med miti in resnicami, dali preverjene odgovore na njihova vprašanja, obenem pa jih bodo spodbudili k temu, da kritično presojajo informacije, ki jih dobivajo iz nepreverjenih virov ali slišijo od drugih.

5 stvari, ki vam lahko pomagajo ohranjati motivacijo
Vsak od nas ima svoj način, kako ohranja motivacijo, a priznajmo si, da vsi kdaj pa kdaj potrebujemo kakšen dodaten nasvet ali pa iščemo 'recept', kako naprej. Mohamed Osman, strokovni sodelavec portala Mayo Clinic, je predstavil nekaj 'priporočil', ki bodo morda v pomoč tudi vam.

Kaj je disociativna amnezija?
Predstavljajte si, da se pogledate v ogledalo in ne prepoznate osebe, ki strmi nazaj v vas. Ali pa da se ne bi mogli spomniti osnovnih informacij o svojem življenju in življenjskem slogu, na primer tega, kje živite, ali partnerjevega imena. Podobno se dogaja pri disociativni amneziji, pri kateri govorimo o kompleksni izgubi spomina.

Kako komunicirati z verbalno žaljivimi ljudmi?
Ker ljudje jezo izražamo na različne načine, ima lahko mnogo obrazov. Nekateri je ne želijo čutiti, zato jo potlačijo ali pa jo izražajo s pasivno agresijo. Drugi jo težko obvladujejo, zato kričijo, žalijo in so tudi fizično agresivni. Kako se torej znajti v situacijah, ko moramo komunicirati z osebo, ki jo preplavi jeza?

5 mitov o čustvenem prenajedanju
Strokovnjaki se strinjajo, da je čustveno prenajedanje nezaželen spremljevalec naše obsedenosti z vitko postavo in je tudi glavni razlog, da težko izgubimo odvečne kilograme. Zakaj sploh prihaja do čustvenega prenajedanja in kako se lahko ustavimo?

Znate prepoznati nevarno znamenje?
Že manjše spremembe v obliki, barvi ali splošni teksturi materinih znamenj so dober razlog za obisk dermatologa.

Ko odpuščamo drugim, odpuščamo sebi
Vsak posameznik se zgoraj zagotovo vsaj enkrat v življenju znajde v situaciji, ki zahteva odpuščanje. Lahko se zgodijo boleča prevara, nesramno izdajstvo, neprimerno dejanje, dolgotrajno ignoriranje, ki zareže globoko in povzroči veliko bolečino. Ko počasi sprejmemo, kaj se je zgodilo, smo soočeni z vprašanjem – odpustiti ali ne?

Rešitelj izgubi svojo identiteto v globljih odnosih
Pretirana težnja do ugajanja drugim, za katere bi naredili vse, je lahko samo naš krik na pomoč, a se tega niti ne zavedamo. Kdo bo pomagal nam, če sami sebi ne moremo ali ne znamo, medtem ko rešujemo svet oziroma vse okoli nas.

Ko strah ohromi in prepreči uspeh, ljubezen in srečo
Če besedi preizkušnja odvzamemo prve tri črke, dobimo besedo izkušnja. In prav to je tisto, kar bi morali iz težjih življenjskih izzivov vzeti – samo in le izkušnje, iz njih rasti ter postajati modrejši. A pogosto se zgodi, da nas zlasti negativne odnosne izkušnje zagrenijo, oropajo poguma in vztrajnosti ter v težjih primerih spravijo tudi na kolena.

Tipi ljubezenskih afer: od ene noči do ljubezenske zasvojenosti
Partnerski in tudi ostali medosebni odnosi so bili že od nekdaj zapleteni. Vedno so se dogajale takšne in drugačne spletke, skrivanja, prirejanja, izkrivljanja resnice, varanja … V današnjem času, v katerem je poznavanje odnosov močno napredovalo, so strokovnjaki razdelili odnosne afere na več različnih tipov. Nekatere so vezane le na spolni užitek, druge na čustveno povezanost, tretje na neskončno iskanje ljubezni. Dejstvo je eno, ljudje si bomo vedno želeli potrditve drugega, občutka ljubljenosti in sprejetosti. A včasih čustva zaradi takšnih in drugačnih razlogov skrenejo iz začrtane smeri. Predstavljamo vam 6 tipov odnosnih afer in njihove poglavitne značilnosti.

Temni kolobarji okoli oči lahko kažejo na resne težave
Od temnih kolobarjev okoli oči do otečenih, rdečih in suhih oči … Vse to so znaki, ki lahko marsikaj povedo o našem zdravju. Britanski nutricisti razkrivajo, od kod lahko izvirajo omenjene težave.

7 korakov, da boste po neuspehu močnejši
Doživeli ste neuspeh in posledično razočaranje. In kaj zdaj? Lahko se predate ali pa se iz tega nekaj naučite in postanete močnejši, v svoji knjigi Loving Miracles (Ljubeči čudeži) piše dr. Annette Colby.

5 mitov o samopodobi, ki jih čim prej pozabite
Se tudi vi v nekem trenutku počutite prav zmagoslavno, verjamete vase in ste prepričani, da ni izziva, ki ga ne bi zmogli? Po drugi strani pa pridejo dnevi, ko vas že vsaka najmanjša pripomba ali nepričakovano slab izzid vržejo iz tira? Nenadoma se ne počutite več tako suverene in zdi se vam, da vam življenje morda ni tako naklonjeno. Kaj bi rekli, imate dobro ali slabo samopodobo?

Mesto, kjer se pojavljajo gube na vašem obrazu, razkriva vaše zdravstveno stanje
Celice kože z leti začnejo izgubljati vitalne sposobnosti samoobnavljanja, zato v primeru, da jih ne oskrbujemo dodatno še sami, naša koža začne izgubljati prožnost in postaja vse bolj starikava. Na določenih mestih pa začnejo nastajati obrazne gubice.

Kako se spopasti s prvimi znaki staranja?
Vstop v 30. leta je obdobje, ko se prvič zavemo, da kolo časa tudi nam ne prizanaša. Pojavijo se prve gubice, in če ne pazimo na zdravo ,tudi odvečni kilogrami in celulit. Kako sprejeti prve spremembe telesa, smo se pogovarjali s specialistko družinske in zakonske terapije Anjo Kovačič.

VLOG: Kaj vidiš, ko pogledaš v ogledalo?
Pritiski sošolcev, sovrstnikov, staršev in družbe lahko vplivajo na to, kako sami sebe doživljamo in kaj vidimo, ko se pogledamo v ogledalo. Čeprav se nam zdi, da se ves svet vrti okrog nas in da vsi opazijo tisti mozolj sredi nosu, pa nas je Oskar opozoril, da temu ni ravno tako. Mite in resnice o samopodobi je razkrival v sodelovanju s strokovnjakinjo, Melito Kuhar, univerzitetno dipl. socialno pedagoginjo.

Neverjetna preobrazba MasterChefa Gašperja Kramarja
Gašper Kramar, ki smo ga spoznali v 4. sezoni šova MasterChef, je vso Slovenijo osupnil z neverjetno preobrazbo. V letu in pol mu je uspelo izgubiti 100 kilogramov, naslednji korak pa je operacija odstranitve odvečne kože. Kot pravi, si enkrat v življenju želi imeti izklesan trebuh, a pot do cilja v sklopu osebnega projekta 'SIXPACK' je še dolga. A simpatični 35-letnik verjame vase in je prepričan, da mu bo uspelo, njegov napredek pa bomo budno spremljali tudi na naši spletni strani.

Dobesedno je prepolovila svojo težo. Poglejte jo danes
29-letna Amanda Eltaher se je dolga leta spopadala z depresijo, ker ji je njena družina govorila, da je preveč debela, da bi lahko našla ljubezen ali imela kariero. A nato ji je uspelo neverjetno. V samo letu dni je prepolovila svojo telesno težo in okrepila svojo samopodobo.

'Bolečina je prehuda! Želim nazaj svoje življenje'
32-letna Steff Kent, ki je nekoč tehtala kar 203 kilograme, je dosegla neverjetno in shujšala kar 76 kilogramov. A po drastičnem hujšanju ji je ostalo neverjetno veliko odvečne kože, zaradi katere se težko premika in ji povzroča mnogo bolečin.

"Vem, kako se počutijo ženske, ki nimajo oprsja"
Za povečanje prsi se odloči kar nekaj žensk, tudi v Sloveniji. Pri posameznicah smo raziskali, kakšni so razlogi za ta poseg in kakšni so občutki, ko ženska tako rekoč čez noč pridobi novo košarico nedrčka. Tokrat nam je odgovarjala tridesetletna Kaja.

Izgubila obe dojki in ponosno pokazala svoje telo
''Moj prsni koš pripoveduje mojo zgodbo,'' pove Chiara D'Agostino, ki je prebolela raka dojke, a se po boju z boleznijo odločila, da odstrani prsne vsadke, ki so ji jih vsadili ob rekonstrukciji dojke. Kot pravi, bo sedaj raje ponosno nosila svoje brazgotine.

Bolečina v spodnjem delu trebuha
Pozdravljeni, že nekaj let se spopadam z bolečino v spodnjem desnem delu trebuha, ki včasih seva tudi v desno nogo. Večkratni pregled z ultrazvokom je pokazal, da ni ničesar, prav tako ni ishias. Bolečina je topa in najintenzivnejša v mirovanju (počivanje, spanje - ali zjutraj ob prebujanju). Pomaga če se raztegnem, stegnem nogo ... Nazadnje so mi na ultrazvoku rekli, da bi lahko šlo za eno od trebušnih mišic, ki se ji reče tudi stresna mišica. Prosim za nasvet glede vzroka in odprave težave. Hvala. Lep pozdrav,

'Ostalo vam je samo še tri mesece življenja'
V 12-minutnem videu so številni ljudje razkrili nekatere najbolj boleče stvari, kar jim jih je kdaj kdo izrekel. Ena izmed njih je bila, ko je mladi moški izvedel, da so mu ostali le še trije meseci življenja.

DEPRESONALIZACIJA DEREALIZACIJA
Pozdravljeni, Najbolje da žačnem na začetku, kjer se je vse skupaj začelo. Kakšno leto nazaj ko sem šel spati sem tako usmeril v podzavest in umiril da me je preliv nek nenavaden občutek in sem se tak...