Vizita.si

organizem

Alternativa 19. 04. 2021 06.00

Kaj je kiropraktika in kako deluje?

Med ljudmi, ki iščejo alternative za lajšanje bolečin v hrbtu, večina izbere zdravljenje s kiropraktiko. Kaj je kiropraktika, kako deluje in predvsem, kaj je v ozadju te veje alternativnega zdravljenja?

Prehrana 12. 04. 2021 06.00

5 nasvetov za zdravo prebavo

Zaradi vse hitrejšega življenjskega tempa se pogosto poslužujemo nezdravih navad, kar se nam lahko hitro maščuje. Ker se telo avtomatično odziva na to, kako ravnamo z njim, se mnogi med nami srečujejo s funkcionalnimi tegobami prebavnega sistema: zaprtjem, zgago, napihnjenostjo, neurejeno prebavo. V kolikor stanje ni bolezensko, je zdrava prebava skoraj zagotovo dosegljiva – pomaga lahko že pet majhnih, a pomembnih sprememb v našem vsakdanu.

Zdravje 20. 01. 2021 06.00

Kaj lahko iz vonja in barve sperme razberete o zdravju moškega?

Kakovost sperme je pravzaprav odličen pokazatelj tega, kar se odvija v moškem telesu. Preberite si, na kaj morate biti pozorni in na kakšen način lahko ohranjate svoje 'plavalce' v vrhunskem zdravstvenem stanju.

Tuje 11. 01. 2021 08.14

Opozorili so jo, naj shujša, ali pa bo od debelosti umrla. Poglejte jo danes

Premalokrat se zavedamo, kako zelo debelost vpliva na naše zdravje. Tukaj ni govora o dveh ali nekaj odvečnih kilogramih, temveč o močno prekomerni teži, ki vpliva na ves organizem. Tega se je zavedala tudi Natalie Vargas, ki prihaja iz Los Angelesa. Zaradi prekomerne telesne teže je namreč skoraj umrla.

Odnosi in spolnost 11. 01. 2021 08.14

Kakšen naj bo odnos med odraslimi otroci in starši?

Veliko vsebin o starših in otrocih se nanaša na najzgodnejše obdobje življenja, precej manj pa je govora o odnosih v odraslosti. Tako starši kot že odrasli otroci so odgovorni za oblikovanje, vzdrževanje in upravljanje odnosov, kar vključuje vzpostavljanje in vzdrževanje stikov, iskanje kompromisov ter prijetnih načinov za povezovanje in bogatenje odnosov.

Imunski sistem 26. 11. 2020 05.30

Kaj nam lahko pomaga pri raznoraznih virusnih obolenjih?

"Pri virusnih obolenjih, kot so na primer gripa, prehlad in tudi nova koronavirusna bolezen, za katera nimamo zdravila, se moramo za uspešno in čim krajše prebolevanje bolezni zanesti na svoj imunski sistem," je na družbenem omrežju svoj zapis začel Nacionalni inštitut za javno zdravje. Kaj nam še lahko pomaga pri zaščiti pred raznoraznimi virusnimi obolenji?

Vitamini in minerali 25. 11. 2020 05.30

Vitamin D – kaj je res in kaj ni?

Vitamin D ima čisto posebno mesto med vsemi vitamini, ne zgolj v zadnjem času, temveč nasploh. Naše telo ga pridobi z optimalnim in zmernim izpostavljanjem sončnim žarkom, z mešano in uravnoteženo prehrano, le malo kdo pa ve, da je lastna proizvodnja vitamina D pri ljudeh precej višja v primerjavi s prehranskim vnosom vitamina D. Poglejmo si vse, kar o tem vitaminu vemo iz trenutnih študij.

POPovi zdravniki 27. 08. 2020 09.15

Težave z zobmi

Zdravje 05. 08. 2020 05.45

4 simptomi, ki opozarjajo na to, da je vaše telo polno toksinov

Človeško telo je kot inštrument – vse v njem in na njem temelji in strmi k ravnotežju. Vsakodnevni sprožilci stresa, kot so toksini, nepravilna prehrana, premalo spanja in negativen odnos do dela ali ljudi, nam lahko stopijo na poti doseganja tega ravnotežja in nas vržejo v 'strupeni' vrtinec. Ključno je, da znamo prepoznati določene znake in simptome, ki nakazujejo na to, da je naše telo polno toksinov.

Imunski sistem 15. 07. 2020 08.23

Kaj je celiakija?

Celiakija ni 'smer prehranjevanja', še manj pa, kot poudarja Jana Ačko iz Komisije za prehrano Slovenskega društva za celiakijo, zgolj in samo 'občutljivost na gluten'. Gre za kronično avtoimuno bolezen, ki tudi v sodobni medicini velja za neozdravljivo.

Prehrana 03. 07. 2020 10.20

Povrnite si energijo in zdravje s suhim sadjem

Zaradi vsebnosti vseh hranilnih snovi je še posebej v zimskem času priporočljivo uživati suho sadje. Je namreč bogat vir beljakovin, vlaknin, vitaminov in mineralov, torej vsebuje vse potrebno, da telo napolni z energijo.

Prehrana 03. 07. 2020 08.09

Živila, ki jih je dobro uživati poleti

V poletje smo že dobro zakorakali in marsikdo se sprašuje, kaj sploh jesti v teh toplih poletnih dnevih, ko nam marsikatero živilo, ob katerem uživamo v hladnejših dnevih, ne ustreza.

Hujsanje 19. 06. 2020 08.45

10 živil, ki vam bodo pomagala kuriti maščobo

Največja napaka je, da se hujšanja lotimo s pretiranim stradanjem. To vodi v izgubo odvečnih kilogramov, a pozneje tudi do jojo učinka, ko pridobimo še več odvečnih kilogramov in veliko slabe volje. Da ne bi bilo tako, je pomembno, da izbiramo bolj zdrava živila in telo preprosto le nahranimo z živili, ki mu koristijo. Tu je 10 živil, ki pomagajo kuriti maščobo.

Okužbe in zastrupitve 12. 06. 2020 08.15

Ali bi nas črne plombe morale skrbeti?

V zadnjem času so svet preplavile številne teorije, da bi amalgamske oziroma črne plombe v naših zobeh resno lahko ogrozile naše zdravje, zato smo se odločili, da to zadevo tudi podrobneje raziščemo. Ali nas amalgamske zalivke res ogrožajo ali je panika nepotrebna?

Ginekologija in porodništvo 12. 06. 2020 08.15

Kaj pomeni krvavitev sredi menstrualnega cikla?

Ste sredi ovulacije opazile rahlo krvavitev ali bolečino v spodnjem delu trebuha? Poiskali smo odgovore, ali je ta krvavitev oziroma bolečina mogoče nevarna.

Zdravje 05. 06. 2020 07.59

Si želite raven trebuh? Potem upoštevajte naslednje nasvete!

Za raven trebuh ni treba vsak dan izvajati trebušnjakov. S pomočjo pravilne prehrane in nekaj manjših sprememb v vaših vsakdanjih navadah lahko veliko storite za svoje zdravje, ravno tako tudi za videz.

Prehrana 29. 05. 2020 08.45

Zmanjša možnost za razvoj raka na črevesju, pomaga pri hujašanju in preprečuje težave s srcem

Kivi je znan kot sadež večne mladosti in zdravja, saj vsebuje ogromno vitaminov, mineralov in preostalih snovi, ki blagodejno učinkujejo na človeški organizem. Med njimi najbolj izstopajo vitamin C, kalij in folna kislina.

Zdravje 21. 05. 2020 10.00

Zakaj bi morali uživati čemaž?

Čemaž ima zelo podobne zdravilne lastnosti kot česen, le da je še bolj zdrav. Veliko ga uporabljajo v ljudski medicini, saj zelo dobro učinkuje na delovanje žlez in krvnega obtoka. Znan pa je tudi kot čistilec prebavnih in dihalnih poti. Blagodejno vpliva na kožo in pospešuje celjenje ran.

Dieta 12. 05. 2020 08.00

To bi morali jesti pred in po športnem udejstvovanju

Sveže sadje in zelenjavo pred in po vadbi raje zaužijte v obliki smoothiejev in sokov, priporoča osebni trener Miha Kolšek. Z njim smo se pogovarjali, kako jesti, če se s športom ukvarjamo rekreativno.

Zdravje 08. 05. 2020 10.00

Za debelost so lahko krivi tudi hormoni! Preverite, kdaj

Prekomerna telesna teža in debelost negativno vplivata na naše psihofizično zdravje. O tem ni dvoma, in čeprav si težko priznamo, hitro občutimo posledice odvečne telesne teže: boleči sklepi, bolečine v hrbtenici, otekanje nog, utrujenost, slabo počutje in morebitne številne druge hujše, tudi psihične posledice.

Zdravje 08. 05. 2020 09.45

Se spopadate z zaprtjem? To bo pomagalo!

V naši družbi je danes še vedno velik tabu pogovor o odvajanju, takšnem in drugačnem. Vendar ali ni normalno, da se pogovarjamo o tem, kaj nas pričaka na zadnjem koncu prebavne cevi? Če gledamo, kaj damo v usta, moramo pogledati tudi, kaj je na drugem koncu prišlo ven, saj velikokrat lahko iz pregleda fecesa ugotovimo, kaj se dogaja v našem črevesju. V končni fazi gre za končni produkt naše presnove, in v tem ni nič smešnega, nerodnega ali čudnega.

Duševno zdravje 29. 04. 2020 11.00

Kdaj je pravi čas za samozdravljenje?

V življenju prehajamo v obdobja in odnose, ki nas kdaj tudi ranijo, izkušnje pa so lahko za nas boleče, zato nas naš organizem preko samozdravilnega mehanizma opozarja, kdaj se moramo ustaviti, poglobiti vase, se soočiti s težavami ali umakniti od okolja in ljudi, ki na nas vplivajo negativno.

Prehrana 23. 04. 2020 09.13

Ali je treba med nosečnostjo res 'jesti za dva'?

Vaše telo v času nosečnosti deluje na polno in zato takrat še posebej potrebujete zdravo prehrano. Med nosečnostjo se namreč dojenček v celoti prehranjuje skozi popkovino in ves čas ga je treba oskrbovati s hranilnimi snovmi. To pa še nikakor ne pomeni, da rek »jesti je treba za dva,« pravzaprav drži.

Zdravje 20. 04. 2020 08.03

Napitek, ki vam bo povrnil energijo in boljše počutje

Napitek, ki vsebuje indijsko začimbo s številnimi pozitivnimi učinki na zdravje, vas bo osvežil ter vam hkrati povrnil izgubljeno energijo. Zanj potrebujete zgolj tri ključne sestavine in mineralno vodo ter samo 15 minut svojega časa. Vaše telo pa se bo prebudilo in bo znova napolnjeno s potrebno energijo.

Prehrana 17. 04. 2020 11.04

Katero olje je boljše?

Trgovske police nam ponujajo najrazličnejša olja – laneno, sezamovo, arašidovo, bučno, oljčno … Katero je bolj zdravo in manj redilno? Kako posamezno olje hraniti in kako ga uporabljati? Vse to je dobro vedeti, da bomo lahko od posameznega olja dobili kar največ.

Zdravje 14. 04. 2020 08.06

Posledice zadrževanja kihanja niso nedolžne

Kihanje je precej pomembno za ohranjanje našega zdravega zdravstvenega stanja. Za naš imunski sistem pa ima ključno vlogo, saj s kihanjem svoj organizem ščitimo pred vdorom različnih tujkov, ki dražijo našo sluznico in lahko povzročijo okužbo.

Dieta 08. 04. 2020 08.40

Zakaj se lahko zaradi stresa zredimo?

Dolgotrajno izpostavljanje stresnim situacijam je lahko krivo za to, da nikakor ne morete shujšati ali da se celo počasi, a vztrajno redite, pravijo strokovnjaki. Zakaj je temu tako in kako se izogniti s stresom pridobljenim kilogramom?

Prehrana 08. 04. 2020 08.35

Šunka - DA ali NE?

Velika noč je najpomembnejši krščanski praznik in za vernike predstavlja praznik veselja in upanja, saj je Jezus na dan velike noči vstal od mrtvih. Za veliko noč so mize obložene s šunko, obarvanimi jajci, hrenom, kruhom in domačo orehovo potico. Hren in jajca so lahko del zdrave prehrane, žal pa za šunko, ne moremo tega reči. Kljub temu si jo seveda lahko v tem času nekaj privoščite.

Prehrana 08. 04. 2020 08.34

Preprosti triki za bolj zdravo potico

Za veliko noč brez potice ne gre. A letos lahko poskusite nekoliko bolj zdravo potico, ki jo lahko pripravite na povsem preprost način. Dejstvo je, da je lahko orehova potica izjemno zdrava za nas, saj so orehi dober vir vitaminov in mineralov. A nekoliko bolj previdni moramo biti pri izbiri moke in sladil. Kako lahko pripravite bolj zdravo orehovo potico, nam je zaupala dieteičarka Marina Zakić.

Dieta 03. 04. 2020 08.16

V 4 tednih se odvadite uživanja sladkorja

Z načrtom, ki temelji na kliničnih študijah in katerega je zasnovala britanska zdravnica dr. Brooke Alpert, traja razstrupljevalna dieta, s pomočjo katere se organizem v popolnosti odvadi uživanja sladkorja in privadi na nov način prehrane, zgolj 30 dni. Najbolj pomembni so prvi trije dnevi diete, saj se tekom teh dni v popolnosti odrečemo sladkorju in vpeljemo nove prehrambene navade.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996