oskrbo

Ženske hočejo vse večje prsi!
Umetno povečanje prsi je v zadnjih letih postalo zelo priljubljeno ne le med zvezdnicami, temveč tudi med navadnimi smrtnicami. A estetski kirurgi in zdravstvene organizacije v tujini opažajo zaskrbljujoč trend – zahteve po drastičnem povečanju prsi, ki ima lahko številne negativne posledice.

11 najbolj nenavadnih kontaktnih leč
Ste se naveličali barve svojih oči? Ali pa želite zgolj poskusiti nekaj novega, morda nekoliko neobičajen modni dodatek? Potem so kontaktne leče kričečih barv, s svetlikajočimi se kristalčki in z nenavadnimi vzorci prava stvar za vas.

Zagoreli tudi v jeseni
Če želite, da bo vaša koža ostala zagorela tudi jeseni, uživajte ustrezno hrano in si privoščite pravilno nego. Katero hrano morate uživati in kakšna je pravilna nega, pa preverite v članku.

VIDEO: Alzheimerjeva bolezen lahko napade tudi mlade
Če imamo sorodnika, ki ima nad 65 let in kar naprej pozablja stvari, se celo izgublja ali pa misli, da mu stvari izginjajo, je dobro pomisliti na Alzheimerjevo bolezen.

Umetna oploditev
Želja po starševstvu se nekaterim uresniči že ob prvem poskusu, drugi pa potrebujejo pomoč medicine.

VIDEO: Menopavza - obdobje velikih sprememb
Menopavza nekaterim ženskam ne povzroča nobenih težav, pri večini pa se pojavijo moteči simptomi. Najpogostejše težave, ki pestijo ženske v tem obdobju, so: vročinski oblivi, znojenje, vrtoglavice, utrujenost, nespečnost, glavoboli, depresija, suha koža, izpadanje las, suha nožnica, manjša želja po spolnih odnosih itd.

RESNIČNA ZGODBA: Kljub zdravemu življenju sem doživel infarkt
63-letni Peter iz okolice Kamnika je živel zdravo življenje. Pred dvanajstimi leti je opustil kajenje, veliko je kolesaril in hodil, izogibal se je mastni hrani. Kljub temu je pred dvema mesecema doživel srčni infarkt.

Demence vedno pogostejše
Demence po pogostosti sodijo v sam vrh vzrokov smrtnosti v razvitem svetu.

Ali poznate zdravilno rastlino ginko?
Ginko je najstarejša še živeča drevesna vrsta na svetu, ki obstaja že več kot 250 milijonov let.

Od svetega tempeljskega drevesa do sodobnega zdravila
Ginko biloba (dvokrpi ginko) je najstarejša še živeča drevesna vrsta na svetu. Drevo lahko doseže starost 1000 let in višino 30 metrov. V mezozoiku, pred približno 150 milijoni let, je bil ginko razširjen po vsej Zemlji, tudi po Evropi.

Koronarna bolezen (Bolezen venčnih žil)
Pri koronarni bolezni pride do kopičenja maščobnih oblog v venčnih žilah, ki prehranjujeo srce.

Razkrivamo, kdo ima koristi od nove gripe
"Manj vidno ozadje izbruha nove gripe so milijarde evrov dobička, ki so se zlile v žepe podjetja, ki proizvaja tamiflu," neodvisne organizacije svarijo, da je sedanji izbruh le nadaljevanje 'projekta', ki ni bil dokončan ob izbruhu ptičje gripe.

Elephantiasis ali slonova bolezen
Elephantiasis ali slonova bolezen, ki povzroča hudo otekanje udov, se širi s piki komarjev. Bolezen je prisotna v 80 državah sveta, najpogostejša je v Afriki.

Da vam nič ne uide iz glave
Bilobil in Bilobil forte sta kakovostni naravni zdravili, pripravljeni iz danes najbolje preučevane in raziskane zdravilne rastline na svetu – ginka (Ginkgo biloba).

Kako znani Slovenci skrbijo za zdravje?
Danes je svetovni dan zdravja. Letos je posvečen opozarjanju na problem izrednih razmer in na pomembnost zagotavljanja učinkovitega zdravstvenega sistema. Nas pa je zanimalo kako za svoje zdravje skrbijo znani Slovenci. Večina jih prisega na zdravo prehrano in gibanje.

VIDEO: Ko vam iz ust neprijetno smrdi
O vzroku ustnega zadaha obstajajo številna napačna prepričanja. Tako ne drži, da slab ustni zadah izvira iz pljuč ali želodca, da ga imamo zaradi slabe prebave, da ga temeljitejše umivanje zob odpravi in da ga lahko prekrijemo z žvečilko. O slabem ustnem zadahu smo se pogovarjali z zobozdravnikom Dušanom Brajovićem.

Kako se izognemo čakalnim vrstam za zdravstveno oskrbo?
Vsi bi želeli čim hitreje in čim ceneje do zdravniške oskrbe. Raziskali smo, kakšne možnosti poleg uporabe zasebnega in/ali javnega zdravstvenega sistema so bolniku še na voljo.

Nesreče na smučiščih izenačene z ostalimi vrstami nesreč
Za enkrat sta oskrba poškodb na smučišču in prevoz do najbližje ustrezne zdravstvene pomoči v Sloveniji še vedno brezplačna.