oslabljen

Kaj je balanitis?
Glivična vnetja so dokaj pogosta, a tudi nadležna, tako za moške kot za ženske. Zanje so večinoma krive kvasovke, ki se lahko preveč razrastejo, kadar je naravna flora naše kože porušena, včasih pa tudi bakterijske ali virusne okužbe. Pri moških glivična okužba navadno prizadene glavico penisa in se imenuje balanitis.

Vse, kar morate vedeti o alergijah
Alergije so tegoba modernega časa. Upravičeno jih imenujemo bolezen sodobnega časa, glede na vedno večje število ljudi, ki trpijo za obremenitvami, ki jih povzročajo.

Pomemben mineral za krepitev imunske odpornosti
Cink je takoj za železom eden od najpogostejših mineralov v človeškem telesu, pomanjkanje le tega pa lahko povzroči številne težave. Med njimi so izpadanje las, težave s kožo, želodčne težave in tudi oslabljen imunski sistem, ki pa mora biti ravno v zimskem času okrepljen, saj nas ščiti pred škodljivimi mikroorganizmi.

Zakaj mnogo žensk še vedno uporablja navadne higienske vložke za oslabljen mehur?
Vsaki četrti ženski, starejši od 35 let, lahko pojavi nehoteno uhajanje urina1. Mnoge ženske pa še vedno uporabljajo navadne higienske vložke, da se zaščitijo pri uhajanju urina. Večina žensk ne ve, da obstajajo vložki, posebej zasnovani za vpijanje urina, in ne ve kako zelo se razlikujejo od higienskih.

Pravočasno odkrijte simptome raka materničnega vratu
V Sloveniji zdravniki skoraj vsak drugi dan odkrijejo novo bolnico z rakom materničnega vratu. Vsaka četrta obolela ženska zaradi njega tudi umre. Med bolnicami, ki so izgubile bitko s to boleznijo, je bila tudi komaj 36-letna tekmovalka letošnjega šova Kmetija Ksenija Sešel. Zato je izjemnega pomena, da veste, kako se zaščititi pred rakom materničnega vratu in kaj storiti, če zbolite.

Kaj pomaga, če imate vneto grlo?
V teh dneh težko srečamo koga, ki ga še ni ujela katera od najpogostejših zimskih zdravstvenih nevšečnosti, pa naj gre za zamašen nos, kihanje, kašelj ali vneto grlo. Predvsem slednje zna biti še kako neprijetno, saj nam med drugim bolečina in oteklina otežujeta požiranje. Na srečo si lahko v veliki meri pomagamo kar sami. Preverite, kako!

Je to nepremagljiv dvojec te zime?
Vsi imamo dneve, ko smo enostavno utrujeni in imamo prazne baterije. Če gre le za občasna stanja, ni razloga za skrb. V kolikor pa utrujenost, pomanjkanje energije in prebavne težave postanejo dolgotrajne spremljevalke, lahko to kaže tudi na oslabljen imunski sistem, kar ne vpliva zgolj na kakovost vsakdana, temveč tudi na večjo dovzetnost za okužbe. In ker smo v hladnejši polovici leta bolj izpostavljeni virusnim obolenjem, je izjemno pomembno, da še pravočasno okrepimo svoj obrambni mehanizem. Pri tam nam je lahko v pomoč nepremagljiv dvojec te zime, ki ga sestavljata izurjen telesni stražar ter spreten vitez, ki nas zagotovo ne bosta pustila na cedilu!

Kako okrepiti oslabljen imunski sistem?
Dobro delujoč imunski sistem je prvi korak do zaščite pred bolezenskimi stanji, kot so bakterijske ali virusne okužbe. Če veste, da je vaš imunski sistem oslabljen, vam bodo prav prišli nasveti, s katerimi ga boste lahko okrepili.

To so vzroki in načini zdravljenja nosnih polipov
Polipoza nosu je znana že tisoče let. Je razmeroma pogosta bolezen, vendar medicina še vedno išče ustrezen terapevtski pristop, saj se zdi, da se pri tovrstnem stanju ne odzivamo vsi ljudje enako.

Zakaj je pomemben imunski sistem?
Že od nekdaj smo iskali načine, kako bi se zaščitili pred okužbami – od tistih, ki jih že poznamo, do tistih, ki jih šele spoznavamo. Ključno vlogo pri tem pa ima naš imunski sistem, ki je v prvi bojni vrsti pred patogeni oziroma škodljivimi mikroorganizmi.

S tem nezavedno škodujete svojemu imunskemu sistemu
Verjetno smo vsi na neki točki svojega življenje pomislili, kako lahko zgradimo močan imunski sistem. Le kdo si ne želi, da skoraj nikoli ne bi zbolel, da bi imel ves čas obilico energije, dodatno pa bi se večino časa še odlično počutil. Je to sploh mogoče?

Ustrezna in učinkovita preventiva je ključ za zdravo jesen in zimo
Približuje se hladnejši del leta, obdobje številnih obolenj in neprijetnih simptomov, zato je še pomembneje, da ohranimo svoje zdravje, pri čemer je ključno dobro delovanje imunskega sistema.

Če ste se okužili, šteje vsaka minuta
Živimo v okolju, v katerem smo vsakodnevno izpostavljeni številnim okužbam, ki lahko resno ogrozijo naše zdravje. Ste že slišali za meningokoke?

Znaki bolezni prostate, ki jih ne smete spregledati
Težave pri uriniranju in praznenju mehurja so pri moških pogosto povezane s prostato. Že prve opozorilne znake, ki se pri moških nad 50 let pojavijo pri uriniranju, je treba jemati resno in obiskati zdravnika. Šele ko zdravnik določi, da gre za nenevarno povečanje prostate in izključi možnost raka prostate, si lahko pomagate sami.

Jezik razkriva vaše zdravstveno stanje
Jezik razkriva stanje našega telesa. Ko smo zdravi, je ta gladek, mehak, rahlo vlažen, svetlordeče barve z zelo tanko prevleko. Ko pride do sprememb, pa lahko pomislimo na različne bolezni ali pa le na pomanjkanje nekaterih vitaminov.

Naturopatsko se rešite herpesa enkrat za vselej
Herpes je lahko huda nadlega, ko naenkrat začne bruhati na plan skoraj vedno, ko se znajdemo v psihično ali fizično stresni situaciji. A naturopatsko se ga lahko rešimo enkrat za vselej, je prepričana priznana naturopatinja Erika Brajnik. Poglejmo, kako.

Glivica, ki jo pogosto spregledajo celo zdravniki
Mnogi se spopadajo z utrujenostjo, pogostimi glavoboli, ekcemi na koži, zamegljenim vidom, depresijo, pogostimi glivičnimi vnetji in drugimi težavami, za katere pa zdravniki preprosto ne najdejo vzroka in jih vedno znova pošljejo domov, češ da ne gre za nič resnega. A počutje je še vedno slabo. Eden izmed razlogov je lahko tudi prekomerno razraščena glivica kandida.

Gre za eno najpogostejših težav v času covida-19
Situacija, v kateri smo se znašli, nas je vrgla iz vsakodnevnega ritma in nas prisilila, da se ustavimo. Med nas sta se naselili strah in negotovost. Skrbi nas, kaj bo z našo službo, financami in seveda z zdravjem ... Marsikdo se počuti tesnobno in nelagodno in ne ve, kako se soočiti s stresom. Zaradi tega se še dolgo v noč premetava in obrača v postelji ter stremi k stropu, zjutraj pa se prebuja še bolj utrujen, kot je odšel spat. Nespečnost je zagotovo ena od najbolj pogostih posledic stresa, s kakršnim nas je soočila epidemija covida-19, posledica neprespane noči pa ni le utrujenost, ampak tudi oslabljen imunski sistem.

Kakšni so simptomi, vzroki in zdravljenje pljučnice
Pljuča so največji del dihal in skoraj povsem zapolnjujejo naš prsni koš. V njih se iz ozračja izmenjuje kisik z ogljikovim dioksidom iz tkiv. Pljuča ne pozabljajo in se ne obnavljajo, zato je skrb zanje izjemno pomembna.

Gre za prvi rak, ki ga bomo lahko eliminirali
Rak materničnega vratu lahko postane prvi rak, ki nam ga bo uspelo eliminirati, razlaga Urška Ivanuš, dr. med. Toda pod dvema pogojema. Če se bodo ženske udeleževale presejalnega programa ZORA, deklice (in dečki) pa bodo cepljeni proti HPV (humanim papilomavirusom). Danes je jasno, da so ti povzročitelji okužb, ki se lahko razvijejo v raka. “Če je bila ženska cepljena in se udeležuje presejalnega pregleda, pa je verjetnost, da bo kadar koli zbolela, izjemno majhna.”

Oče Viljema Julijana razkril kruto resnico, s čim se v Sloveniji spopadajo starši otrok z neozdravljivimi boleznimi
Viljem Julijan se je rodil z zelo težko in izredno redko neozdravljivo smrtonosno boleznijo gangliozidozo GM-1. V kratkem času bivanja na svetu pa je osvojil srca mnogih Slovencev in Slovenk ter postal glas malih borcev.

Neželeni učinki antibiotikov: so res neizogibni?
Bakterijske okužbe, kot sta angina in pljučnica, lahko pod nadzorom zdravnika učinkovito zdravimo z antibiotiki.

Pnevmokok – otrokom nevarna okužba
Viroze so trenutno na pohodu in prav pri otrocih, ki so to zimo pogosto prebolevali virusna obolenja, obstaja nevarnost, da se okužijo še s kakšno bakterijsko okužbo.

6 najboljših spodbujevalcev imunskega sistema
Ste v teh dneh nenehno prehlajeni in kar ne pridete na zeleno vejo? Potem preverite, kako lahko okrepite svoj imunski sistem, da boste bolj odporni in pripravljeni na nove izzive, ki jih prinaša novo leto.

Poznate to neverjetno antioksidantno bombo?
Narava nas jeseni obda v tople jesenske barve in te se lahko znajdejo tudi na krožniku. Buče so odličen vir vitaminov in mineralov, ki bodo pred zimo naše telo dodobra nahranile s številnimi vitamini in minerali. So izjemno zdrave, saj so bogate z antioksidanti, hkrati pa vsebujejo malo kalorij, zato so odlična izbira za tiste, ki pazijo tudi na svojo linijo.

To je četrta najpogostejša oblika raka med moškimi pri nas
Ena najpogostejših vrst raka pri moških je rak prostate. V Sloveniji je rak prostate četrta najpogostejša oblika raka med moškimi, medtem ko v Evropi zaseda drugo mesto po umrljivosti za rakom, takoj za pljučnim.

Vedno hladne roke in noge so lahko znak za preplah
Če je pretok krvi oslabljen, telesu onemogoča hranljive snovi in energijo, ki pa so nujno potrebne za zdravje in normalno delovanje. Še posebej v zimskih mesecih telo, da bi privarčevalo čim več toplotne energije, upočasni cirkulacijski sistem.

Najboljša podpora imunskemu sistemu
Nepredvidljivi, hladni jesenski dnevi pogosto oslabijo imunski sistem, zaradi česar ste še bolj izpostavljeni številnim virusnim obolenjem. Ampak brez skrbi, za vas imamo rešitev, s katero lahko ohranite dobro počutje in poskrbite za odličen obrambni sistem.

Naroči brezplačne TENA Lady vložke!
Bodite aktivne kljub oslabelem mehurju. Vsaka četrta ženska nad 35 leti lahko doživi eno od oblik neželenega uhajanja urina.1 V Sloveniji je kar 99% uporabnic zadovoljnih s TENA Lady izdelki.

Z okusnimi čaji do boljšega imunskega sistema
Hladni jesenski dnevi lahko močno oslabijo naš imunski sistem, zaradi česar smo veliko bolj izpostavljeni neprijetnim virusnim obolenjem. Pa ste vedeli, da lahko vse to preprečite že z ustrezno izbiro okusnega čaja?