Vizita.si

podobni

Seks & razmerja 27. 11. 2023 05.00

Kaj vpliva na to, kakšni partnerji nas privlačijo?

Kdaj, če ne v najstniških in mladih letih, je čas, za raziskovanje romantičnih nagnjenj. A tukaj pridemo do pomembnega vprašanja – kaj konkretno vpliva na to, kakšni partnerji nas privlačijo?

Zdravi zobje 17. 11. 2023 05.00

Kaj je retencija po zaključeni ortodontskih terapiji?

Sestavni del ortodontske terapije je retencija oziroma vzdrževanje doseženega premika zob in ohranjanje njihove nove postavitve.

Aktivno življenje 12. 10. 2023 05.00

Kaj storiti, ko pade motivacija za vadbo?

Konec poletja prinaša vrnitev v ustaljeno rutino, ki smo jo med dopusti in počitnicami nekoliko zanemarili ali celo povsem opustili. Na novo je treba oblikovati urnik dnevnih aktivnosti, v katerem je dobro najti čas tudi za gibanje, ki nas ohranja zdrave ter vitalne. Sprva običajno ni večjih težav, a ko začetna zagnanost popusti, običajno pride do pomanjkanja motivacije, kar lahko hitro vodi v opustitev aktivnosti. Ker gre za razmeroma pogosto prakso, smo preverili, pri katerih oblikah fizične aktivnosti ljudje najdlje vztrajamo in od kod črpamo motivacijo za izbrano vrsto vadbe.

Imunski sistem 06. 09. 2023 05.00

Okrepite imunski sistem z doma pripravljenim napitkom

Ko zbolimo, smo si bolj ali manj vsi podobni – čim hitreje se želimo spraviti v formo, seveda pa radi pozabljamo, da naše telo zahteva ravno toliko počitka, kolikor časa smo ga tako rekoč 'zanemarjali'.

Bolezni 24. 08. 2023 05.00

Vnetna bolezen arterij, ki zahteva takojšnje zdravljenje

Temporalni arteritis, znan tudi kot velikocelični arteritis, je vnetna bolezen arterij, ki prizadene predvsem arterije v glavi in vratu.

Bolezni 23. 08. 2023 05.00

Kaj morate vedeti o malariji?

Malarijo povzročajo zajedavci, ki v vaše telo vstopijo s pikom okuženega komarja. Do te včasih usodne bolezni pride predvsem v vročih in vlažnih krajih, kot je Afrika.

Duševno zdravje 18. 08. 2023 05.00

Zakaj se zdi, da čas s starostjo hitreje mineva?

Ste tudi vi že pomislili, da čas, ko smo starejši, mineva hitreje? Otroci gledajo na čas drugače kot odrasli, a zakaj je tako? Svojo razlago so zdaj ponudili tudi znanstveniki.

Duševno zdravje 15. 08. 2023 05.00

Načini obvladovanja čustev in stresa po poplavah

Naravne katastrofe, kot so bile poplave v Sloveniji, prinesejo številne negativne občutke, kot so strah, tesnoba, jeza, žalost in zmedenost. Vsa čustva, ki pridejo zraven ob takšnih situacijah, so nekaj popolnoma normalnega, je pa pomembno, da obvladamo čustveni stres oz. poiščemo pomoč, ko menimo, da ne zmoremo več!

Okužbe in zastrupitve 10. 08. 2023 05.00

Kakšni so simptomi okužbe z listerijo?

Okužba z listerijo je bakterijska bolezen, ki se prenaša s hrano in je lahko zelo resna za nosečnice, osebe, starejše od 65 let, in osebe z oslabljenim imunskim sistemom. Najpogosteje jo povzroči uživanje nepravilno predelanega mesa in nepasteriziranih mlečnih izdelkov.

Ginekologija in porodništvo 04. 08. 2023 05.00

Kaj se zgodi, če pride do zunajmaternične nosečnosti?

Nosečnost se začne z oplojenim jajčecem. Običajno se oplojeno jajčece pritrdi na sluznico maternice. Zunajmaternična nosečnost se pojavi, ko se oplojeno jajčece implantira in raste zunaj glavne votline maternice.

Zdravje 07. 07. 2023 05.00

Piki žuželk in nega kože po pikih

Učinkoviti nasveti za pomiritev razdražene in srbeče kože

Psiha 08. 06. 2023 05.00

Kako nevarno je preurejanje slik na družbenih omrežjih?

Z vseh strani poslušamo svarila strokovnjakov, kako pretirana uporaba družbenih omrežjih škoduje mentalnemu zdravju otrok in mladostnikov ter mladih odraslih. Kaj pa odraslih? S(m)o res tako imuni na vplive?

Moško zdravje 01. 06. 2023 05.00

Ste že slišali za moško menopavzo?

Veliko moških, lahko bi trdili celo, da večina, se v svojih srednjih letih sooča z različnimi vprašanji in spremembami, ki se dogajajo v njihovem telesu. Ena takšnih je moška menopavza ali androfaza, ki sicer ni enaka kot ženska menopavza, sta si pa, glede na obdobje in občutja, precej podobni.

Bolezni 17. 05. 2023 05.00

Skupina genetskih motenj, ki povzročajo nastanek tumorjev na živčnem tkivu

17. maj je svetovni dan nevrofibromatoze. Nevrofibromatoze so skupina genetskih motenj, ki povzročajo nastanek tumorjev na živčnem tkivu. Ti tumorji se lahko razvijejo kjer koli v živčnem sistemu, vključno z možgani, hrbtenjačo in živci.

Bolezni 06. 05. 2023 05.00

7 najpogostejših vbodov ali ugrizov žuželk

Ugriz ali vbod žuželke pogosto povzroči na koži majhno rdečo oteklino, ki je lahko boleča in povzroča srbenje. Učinki vboda ali ugriza običajno v nekaj urah ali dneh popolnoma izginejo in jih je mogoče zdraviti doma.

Simptomi in bolezni 28. 04. 2023 05.00

Okužba jeter, ki se prenaša preko krvi

Hepatitis C je resna in pogosto tiha okužba jeter, ki jo povzroča virus hepatitisa C. Je ena od petih glavnih vrst hepatitisa (ostale štiri so hepatitis A, B ter manj pogosta D in E).

Alergije 19. 04. 2023 05.00

V tem času se čim manj zadržujte na prostem

Izcedek iz nosu, zamašen nos, kihanje ter vnete in srbeče oči so najpogostejši simptomi senenega nahoda, s katerim se številni spopadajo ravno v tem času, ko vse cveti. Če ste tudi vi med alergiki, preverite, kako lahko alergijo omilite ter tako brezskrbno uživate v radostih življenja tudi v času cvetenja.

Psiha 05. 04. 2023 05.00

Duševne sposobnosti, za katere verjetno ne veste, da jih imate

Vsi se lahko strinjamo, da je um močno orodje, vendar se verjetno nihče od nas, vsaj ne v celoti, ne zaveda, kaj vse lahko z njim naredimo in upravljamo.

Življenjske zgodbe 08. 03. 2023 05.00

Milan Šuligoj: Ljubezen do samega življenja je zmaga

Akutna mieloblastna levkemija je rak krvi in kostnega mozga – gobastega tkiva znotraj kosti, kjer nastajajo krvne celice. Beseda akutno pri akutni mielogeni levkemiji označuje hitro napredovanje bolezni. Imenuje se mielogena levkemija, ker prizadene skupino belih krvnih celic, imenovanih mieloične celice, ki se običajno razvijejo v različne vrste zrelih krvnih celic, kot so rdeče krvne celice, bele krvne celice in trombociti. Pogovarjali smo se z Milanom Šuligojem, ki je v fazi zdravljenja omenjene bolezni.

Bolezni 07. 03. 2023 05.00

Kaj je porfirija?

Porfirija je skupina motenj, ki lahko povzročijo težave z živci ali kožo. Zdravilo še ne obstaja, poznamo pa vrste zdravljenja, ki pomagajo pri obvladovanju simptomov.

Psiha 24. 02. 2023 05.00

Kako družbena omrežja vplivajo na našo osebnost?

Vsaka stvar ima v življenju dobre in manj prijetne ali slabe strani.

Ginekologija in porodništvo 17. 02. 2023 05.00

Najpogostejši simptomi anemije v nosečnosti

Anemija v nosečnosti, ki je posledica pomanjkanja železa, je lahko vzrok za dodatno utrujenost in občutek šibkosti. Kakšni so dejavniki tveganja, simptomi in navsezadnje, kako se lahko s to težavo borimo?

Prebava 10. 02. 2023 05.00

Kaj so prebavni encimi?

Naravni prebavni encimi so beljakovine, ki jih vaše telo tvori za razgradnjo hrane in pomoč pri prebavi. Prebava je proces uporabe hranil, ki jih najdemo v hrani, da vašemu telesu dajo energijo, mu pomagajo pri rasti in opravljanju vitalnih funkcij.

Simptomi in bolezni 10. 01. 2023 05.00

Kakšna je povezava med luskavico in artritisom?

Luskavica in artritis se lahko pojavita v kombinaciji, zato govorimo o bolezni, podobni revmatoidnemu artritisu, vendar običajno z boljšo prognozo.

Zdrav Lajf 22. 12. 2022 05.00

Zdrava telesna samopodoba - osredotoči se na zdravje, ne zgolj kilograme

Čeprav je za mnoge samoumevna, je do zdrave telesne samopodobe težko priti. Posebej to velja v primeru, če se že vse življenje borimo z odvečnimi kilogrami, zraven pa gledamo podobe popolnih deklet, ki nam jih ponuja moderna družba. Kako v modernem svetu, v katerem preživimo veliko časa na družbenem omrežju, razviti zdravo telesno samopodobo? In če že ne ljubezni do svojega telesa, kako se lahko naučimo, da ga vsaj sprejemamo?

Simptomi in bolezni 16. 11. 2022 05.00

Kako razlikovati bronhitis in pljučnico?

Bronhitis in pljučnica sta bolezni dihal, ki imata lahko podobne simptome, vendar se bistveno razlikujeta in ju različno tudi zdravimo. Ob pojavu simptomov je vsekakor priporočljivo obiskati zdravnika.

Simptomi in bolezni 26. 10. 2022 08.00

Gripa in prehlad – kako se zaščititi?

Pozimi, ko so temperature nižje in na prostem preživimo precej manj časa kakor poleti, odpornost imunskega sistema nekoliko upade, medtem ko zaprti prostori še dodatno spodbudijo prenos virusov, zaradi česar se pojavijo različna sezonska obolenja.

Novice 19. 10. 2022 05.00

Slovenski strokovnjaki so našli zmagovalno formulo za kolena

Ne, ne gre za čudežno tableto, ki obljublja popolno obnovo vašega hrustanca. Gre pa za plod dolgoletnega raziskovanja in nadgrajevanja procesa dela. Strokovnjaki iz kineziološkega centra KinVital so v več letih dela z več tisoč ljudmi z bolečinami v kolenu oblikovali edinstven protokol, ki odpravi bolečine v kolenih in hkrati okrepi celo telo. Brez farmacije, tablet in kupovanja nepotrebnih prehranskih dodatkov.

Prehrana 11. 10. 2022 05.00

Ste že slišali za ta izjemen vir vlaknin?

V zadnjih nekaj letih se je naš nabor vsakodnevnih obveznosti precej podaljšal, zato nam ostaja vse manj časa za gibanje, sprostitev in zdravo prehranjevanje. Ko nas popade lakota, iščemo hitre rešitve, ki pa pogosto niso najbolj prijazne do naše prebave. Posledica je kritični porast funkcionalnih tegob sodobnega časa: zaprtja, zgage ter napihnjenosti, vse pogostejša je tudi lena prebava. Če stanje ni bolezensko, je zdrava prebava zagotovo dosegljiva – preverite, kako!

Simptomi in bolezni 07. 10. 2022 05.00

Disfonija in afonija: vzroki, simptomi in načini zdravljenja

Vzroki za hripavost in izgubo glasu so lahko številni, zdravljenje pa je odvisno od specifičnega vzroka. Posebno področje zdravljenja zajema spremembe barve in frekvence glasu, za katere se najpogosteje odločijo ljudje, ki spremenijo spol.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996