Vizita.si

pojavnost

Prehrana 22. 12. 2021 14.02

Predpraznični stres ni le modna muha

Praznični čas je resda poln topline, bližine, stika z najdražjimi in dobre hrane, a gre tudi za izjemno stresno obdobje, v katerem se že tako hud življenjski ritem še dodatno močno pospeši, saj moramo pred iztekom leta zaključiti vse načrtovane delovne obveznosti, pravočasno nakupiti božična darila, generalno očistiti in lično okrasiti domovanje ter pripraviti praznične pojedine. Že sama misel na tako dolg spisek opravil povzroča stres, ki se vse do vrhunca praznikov samo še poglablja. Kako se mu zoperstaviti in ga ublažiti?

Rakave bolezni 26. 10. 2021 12.27

Doc. dr. Lidija Kitanovski, dr. med.: ''Ne maraš tega, da otroci umirajo. Želiš si pozdraviti vsakega.''

Diagnoza rak je tako s fizičnega kot s psihološkega vidika ena najtežjih diagnoz, še posebej težka pa je, če gre za otroka z rakom.

Bolezni 27. 01. 2021 06.00

Kako se razlikujeta sladkorna bolezen tipa 1 in tipa 2?

Tako sladkorna bolezen tipa ena kot sladkorna bolezen tipa 2 naj bi bili v svetu v porastu, a se med seboj v nekaterih vidikih močno razlikujeta.

Simptomi in bolezni 05. 11. 2020 15.01

10 simptomov, ki jih ne smete ignorirati

Migrena je kompleksna nevrološka motnja, za katero so značilni ponavljajoči se glavoboli. Gre za tako močne glavobole, da zaradi njih ne zdržite naporov v službi, odklonite druženje s prijatelji ali pa se odmaknete od družinskega kosila. Včasih je težko na glas povedati, da se vse to dogaja zaradi migrene.

Vitamini in minerali 08. 10. 2020 06.00

Kaj se lahko zgodi, če ne uživamo dovolj sadja in zelenjave?

Morda sadja in zelenjave nimate kaj preveč radi, a vsekakor je dobro, da ju imamo na vsakodnevnem 'meniju'. Poglejmo si, zakaj.

Žensko zdravje 07. 10. 2020 05.45

Rožnati mesec - bistveno je, da smo ženske same ozaveščene

Rožnati oktober je mesec, ki je posvečen ozaveščanju o raku dojk. Ob tej priložnosti smo se pogovarjali z dr. Katarino Živec, specialistko plastične, rekonstruktivne in estetske kirurgije, ki nam je zaupala, kdaj se ženske odločajo za rekonstrukcijo, zakaj se plastičnih operacij vendarle ne drži več nekakšna stigma, ter navsezadnje, kako poteka rekonstrukcija dojk.

Prehrana 28. 08. 2020 06.00

Nutricistka o treh vrstah soli, ki so zdrave

Še vedno velja, da s soljo ne gre pretiravati. A to ne pomeni, da po njej sploh ne smemo poseči. Le nerafinirana mora biti, pove nutricistka Alja Dimic, saj samo ta vsebuje kopico mineralov, ki krepijo zdravje. Dobrodejni pa sta še črna in himalajska sol, doda.

Estetska medicina 06. 07. 2020 08.04

Vse, kar morate vedeti o povečanju prsi

Povečanje prsi je priljubljeno med pripadnicami nežnejšega spola, predvsem zaradi želje po spremembi. Najpogostejši razlogi, zaradi katerih se ženske odločijo, da gredo pod nož, so običajno nesimetričnost, povešenost, hipomastija (zmanjšana polnost dojk) in tudi sama želja po večjem in bujnejšem oprsju. Doc. dr. Krešimir Božikov, specialist plastične, estetske in rekonstruktivne kirurgije, ki je nedolgo nazaj operiral tudi influencerko Katarino Benček, je z nami spregovoril o tem, kakšen videz je trenutno najbolj priljubljen, kako poteka postopek in še in še. Če o posegu razmišljate tudi sami, si več preberite v nadaljevanju.

Bolezni 10. 05. 2020 16.30

Bolezen, ki jo ima vsak deseti, a tega pogosto ne ve

Kar vsak deseti odrasel ima kronično bolezen ledvic. A tega, dokler bolezen ni že zelo napredovala, marsikdo niti ne ve, saj ne čuti nobenih bolečin v ledvenem predelu. Z nefrologinjo prof. dr. Jelko Lindič, dr. med., smo se pogovarjali, kako čim prej posumiti, da je nekaj narobe, kaj se dogaja, če nam odkrijejo kronično ledvično bolezen, in zakaj to ogroža tudi naše srce in ožilje.

Domače 03. 04. 2020 08.15

Andreja Roškar: 'Ob sestrini smrti testiranje sploh ni bilo več vprašanje.'

Osnovna značilnost raka dojke in drugih rakov je nenadzorovana delitev in razrast spremenjenih, rakavih celic. Natančni vzroki nastanka raka dojke niso znani. V razvitem svetu je najpogostejši rak pri ženskah in zato pomemben javnozdravstveni problem. Pojavnost pa v zadnjih desetletjih narašča. Ravno zato se je Andreja Roškar odločila, da bo o tej temi spregovori na glas. Da bi ozaveščala o genetskem raku dojk in pozitivni samopodobi žensk, ki se odločijo za masektomijo brez rekonstrukcije dojk.

Prehrana 27. 03. 2020 09.12

Strokovnjakina razkriva: kakšna mora biti prehrana v času koronavirusa?

Ste ostali doma in razmišljate, kako prilagoditi prehrano, da se ne bi preveč zredili ali pa vas je strah, da bo stres vplival na vaše zdravje? Po nasvet smo se obrnili na nutricionistko Mojco Cepuš.

Srčno žilne bolezni 05. 12. 2019 08.12

Atrijska fibrilacija je epidemija 21. stoletja

Atrijska fibrilacija je eden večjih problemov javnega zdravja, saj gre za najpogostejšo srčno aritmijo, katere najnevarnejši zaplet je možganska kap. Imenujejo jo tudi epidemija 21. stoletja, saj njena pojavnost izjemno hitro narašča. Imata jo več kot dva odstotka oseb, starejših od 50 let, in kar več kot devet odstotkov, starejših od 80 let.

Bolezni 03. 12. 2019 08.33

Kako hitro se lahko okužite z ošpicami?

Ošpice so zelo resna bolezen, ki še vedno prizadene in povzroča smrt številnih otrok v deželah v razvoju. V Sloveniji smo s skoraj 40-letnim programom cepljenja otrok dosegli veliko precepljenost in močno zmanjšali pojavnost bolezni. Žal pa se v zadnjem času v svetu pojavljajo ponovni izbruhi ošpic, ki so posledica nezaupanja v cepljenje proti ošpicami.

Srčno žilne bolezni 16. 10. 2019 09.50

Možnost preživetja po srčnem zastoju je danes trikrat večja

Ob Svetovnem dnevu oživljanja, ki ga obeležujemo 16. oktobra, po vsej Sloveniji do konca meseca poteka več kot 60 brezplačnih dogodkov o temeljnih postopkih oživljanja in uporabi defibrilatorjev, ki predstavljajo najpomembnejši korak pri ohranjanju življenj zaradi srčnega zastoja. Da je strah pred izvajanjem temeljnih postopkov oživljanja odveč so na današnji novinarski konferenci pokazali tudi otroci in mladostniki s posebnimi potrebami, ki so v družbi ambasadorja Svetovnega dneva oživljanja Jureta Koširja predstavili tri enostavne korake, s katerimi vsi lahko pomagamo.

Žensko zdravje 12. 09. 2019 12.14

Niti sanja se jim ne, da je to lahko znak srčnega infarkta

Na milijone žensk se ne zaveda, da sta lahko močno znojenje ali občutek omotičnosti simptoma srčnega infarkta, je pokazala zadnja raziskava britanskih strokovnjakov. Prav tako strokovnjaki opozarjajo, da ženske pogosto napačno mislijo, da je njihovo tveganje za srčni infarkt izjemno majhno.

Bolezni 31. 07. 2019 13.30

Hajdi Korošec Jazbinšek hudo zbolela

V primeru dolgotrajnega kašlja, kratke sape že pri manjšem telesnem naporu, ob bolečini v prsnem košu, šibkosti, izkašljevanju krvi, bruhanju in zmanjšanem apetitu, se nujno zglasite pri osebnem zdravniku. To je po tednu slabega počutja ugotovila tudi nekdanja otroška zvezdnica Hajdi Jazbinšek Korošec, ki se zdravi za atipično pljučnico.

Rakave bolezni 19. 03. 2019 16.31

Nevaren rak, ki je v Evropi v porastu med mladimi

Kolorektalni rak ali rak debelega črevesa in danke je nekoč veljal za raka, ki prizadene le ljudi starejše od 50 let. A ta oblika raka je po novih podatkih nizozemskih raziskovalcev močno v porastu v Evropi tudi med mladimi - starimi od 20 do 39 let. Strokovnjaki so opozorili na vzroke, ki lahko pripeljejo do tega.

Rakave bolezni 19. 03. 2019 16.31

Simptomi, ki jih morate poznati, tudi če ste mladi

Rak debelega črevesa in danke je v zadnjih letih v upadu med starejšimi ljudmi, a raziskovalci v ZDA so odkrili nenavaden trend, da se pojavnost raka debelega črevesa in danke med mladimi povišuje. Preverite, kaj je možen vzrok za to in kateri so simptomi, ki jih morate poznati, tudi če ste mladi.

POPovi zdravniki 05. 10. 2013 22.13

Genitalni herpes in Transfer factor

Pozdravljeni! Enkrat sem vam že pisal glede genitalnega hrepesa zanima me na kak način sem prišel do tega saj imam že več kot 10 let odnose samo z mojo punco in ona samo z mano, kje bi lahko to dobil ...

POPovi zdravniki 22. 05. 2013 12.28

Ali prehrana vpliva na pojavnost miomov?

Ali prehrana vpliva na pojavnost miomov? Spoštovani, Najprej hvala za nasvete. Deloma sem se že usmerila v to smer. Prosim pa še za nekaj pojasnil? Ali pomeni 400g živil živalskega izvora tedens...

POPovi zdravniki 13. 05. 2013 15.33

Ali prehrana vpliva na pojavnost miomov

Pozdravljeni, Lepo bi vas prosila za nekaj nasvetov glede prehrane pri miomih na maternici. Kolikor sem seznanjena, rastejo miomi pod vplivom estrogena, pa tudi progesterona. Imela sem že operacijo...

POPovi zdravniki 16. 02. 2013 19.50

Puljenje osmic

Pozdravljeni. Že tri leta nosim fiksni zobni aparat, do katerega je prišlo sočasno z izrastom osmic. Posledično od tedaj gledam na osmice kot vzrok za slednje, saj se ni dogajalo nič drugega. Pr...

POPovi zdravniki 10. 01. 2012 21.12

Strah pred okužbo

Dober dan Imam nekaj čudnih vprašanj, ki se ne navezujejo ravno na vsakdanjo tematiko, zveneli bodo zelo čudno ampak lepo prosim, da mi odgovorite, če seveda veste... Je pa v zvezi s spolnostjo, to...

POPovi zdravniki 04. 06. 2011 21.00

IR savna

Pozdravljeni Zanimam se za nakup infrardeče saune! Zanima me Vaše mnenje glede tega saj slišim veliko pozitivnih in tudi negativni stvari, kar se tega tiče!Poleg tega pa me zanima, kaj kot st...

POPovi zdravniki 13. 05. 2011 18.14

Norice

Spoštovani! Stara sem 33 let in imam norice (od 10 oz. 11.05.2011) Zanimata me dve stvari: Imam kar nekaj noric, ki imajo zunanji del kroga rdeč notri pa so rjave kot bi šlo za gnoj ali je možno da s...

POPovi zdravniki 18. 01. 2011 17.03

PANIČNE ATAKE IN TELESNA AKTIVNOST

Pozdravljeni! star sem 26 let in imam tezave z napadi panike in povisanim srcnim utripom katere spremlja obutek strahu...nekako se je vse zacelo pri 16ih ampak sem premagal tezave brez tablet, in stan...

POPovi zdravniki 28. 02. 2010 13.40

Impantati pri parodontalni bolezni

Spoštovana dr. Andreja Kutiš! Prosim vas ali mi lahko svetujete, kaj naj naredim? Imam paradontozo in bi želel vstavke na zgornji čeljusti. Imam tri zobe, na kateri imam zabetonirano podkev, vendar se...

POPovi zdravniki 21. 04. 2009 08.53

Keloidne brazgotine po hrbtu

Spoštovani! Imam keloidne brazgotine po hrbtu in oprsju ter eno v popku od laparoskopije. Brazgotine so stare več kot 10 let (ostale so po aknah). Eno brazgotino sem imela tudi na uhlju (od dodatne l...

POPovi zdravniki 05. 01. 2007 09.22

Alergija na hrano

Spostovani, ze vec let imam tezave z zelodcem, ki se konstantno stopnjujejo. Bila sem ze na vseh moznih preiskavah in zdravljenjih, tako klinicnih kot tistih alternativne medicine, a ni nikakrsnih ...

POPovi zdravniki 17. 05. 2003 08.51

Kronični gastritis in prehrana

Pozdravljeni! Star sem 41 let in imam kronični gastritis, zato jemljem zablete Urlan 2 krat po eno tableto na dan.Prosim, da mi odgovorite na moja sledeča vprašanja: 1. Ali lahko s pomočjo dijetne p...

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996