Vizita.si

pomanjkanje

Bolezni 11. 10. 2019 09.14

Tudi tako lahko preprečite pojav herpesa

Nadležen oralni herpes sicer ne ogrozi vašega življenja, vendar močno zamaje vašo samozavest. Naučite se, kako lahko zmanjšate pogostost njegovih izbruhov.

Odnosi in spolnost 08. 10. 2019 12.29

9 skrivnosti srečnih parov

Poznate vsaj kakšen srečen par, ob katerem se ljubezen čuti že na zunaj? Navzočnost ob takšnih parih nas napolni s posebno energijo in zavedanjem, da se vse da, če se hoče – tudi v odnosu. In kaj je njihova skrivnost? Zagotovo razčiščena preteklost, realna pričakovanja in vzajemen trud obeh partnerjev.

Prehrana 07. 10. 2019 16.00

7 razlogov, zakaj bi morali uživati mandarine

Odkar se je na spletu pojavila Kristina, prodajalka mandarin, si najbrž mnogi želijo pobližje spoznati ta sadež in njegove zdravilne učinkovine. Zato vam predstavljamo sedem razlogov, zakaj bi bilo dobro v jesenskih dneh uživati mandarine.

Bolezni 06. 10. 2019 15.25

8 sprememb na nohtih, ki jih ne smete ignorirati

Mehki nohti, katerih površina se zvija in lupi, so lahko tudi posledica prepogostega umivanja rok, povečanega stika s kemikalijami ali rezultat slabih prehranskih navad, pojasnjuje dr. Ivana Manola.

Lepota 25. 09. 2019 09.41

Za zadovoljno kožo je ključno ravnovesje hormonov

Že v času pubertete lahko prepoznamo močno povezanost med spolnimi hormoni in kožo. Ta se vsekakor pokaže v obliki neprijetnosti, ki se pojavijo na našem obrazu, kot so mozolji in akne. Žal pa doba teh ne mine s puberteto, saj ima lahko veliko žensk v času pred ovulacijo in v prvih dveh trimesečjih težave s kožo. Zakaj je temu tako in kako jih preprečiti?

Bolezni 23. 09. 2019 08.04

Z novimi zdravili kvaliteta življenja bolnikov s hemofilijo A danes neprimerljivo boljša

Hemofilija je prirojena motnja strjevanja krvi, ki je v preteklosti močno zaznamovala življenje bolnika, medtem ko je danes zdravljenje krvavitev učinkovitejše.

Bolezni 23. 09. 2019 07.54

Vam primanjkuje vitamina D? Posledice so lahko resne

Premajhen vnos vitamina D lahko za kar trikrat poveča tveganje za prezgodnjo smrt, so razkrili strokovnjaki. Še posebej je pomanjkanje vitamina D lahko problematično za sladkorne bolnike.

Zdravje 16. 09. 2019 08.10

Kako lahko študentska prehrana vpliva na uspešen študij?

Vas oktobra čaka novo študijsko leto? Da bo kar se da uspešno, si preberite smernice pravilne prehrane, ki bodo vaše telo (predvsem pa možgane) napolnile z zadostno energijo in hranili, s tem pa povečale vašo koncentracijo, produktivnost, spomin in fizično telesno pripravljenost.

Bolezni 10. 09. 2019 07.33

Glavobol, nadloga današnjega časa. Kdaj k zdravniku?

Obstaja več vrst glavobolov, za katerimi v Sloveniji trpi kar 20 odstotkov ljudi, zato jih uvrščamo med najpogostejše zdravstvene težave. Po oceni Svetovne zdravstvene organizacije približno polovica svetovnega odraslega prebivalstva vsaj enkrat na leto izkusi glavobol. Predstavljamo vam pet vrst glavobola po mednarodni specifikaciji, trije od tega spadajo med primarne, dva med sekundarne.

Zdravje 03. 09. 2019 14.23

Navada, ki poveča tveganje za srčni infarkt za 52%

Si nikoli ne vzamete dovolj časa za spanec? To je navada, ki lahko poveča tveganje za srčni infarkt za kar 52 odstotkov. A tudi prekomerno spanje ni dobro za vas. Ljudje, ki spijo več kot deset ur na dan, imajo kar dvakrat večje tveganje za srčni infarkt.

Operacije 26. 08. 2019 13.57

Je to nov škandal s prsnimi vsadki?

Zaskrbljujoči dokazi kažejo, da lahko izbruhne nov škandal povezan s prsnimi vsadki. Tokrat se je oglasila ženska, ki je obupana in na vsak način želi, da ji odstranijo prsne vsadke. Svojo odločitev, ki jo je sprejela pri 28-ih letih, da si poveča prsi, danes močno obžaluje.

Duševno zdravje 23. 08. 2019 11.39

6 znakov, da dosegate skrajno točko izčrpanosti

Pred kratkim je Svetovna zdravstvena organizacija prepoznala izgorelost kot uraden sindrom, ki se lahko pojavi zaradi kroničnega stresa na delu. Naša kultura, kjer ves čas le delamo in delamo ter si postavljamo vse višje cilje, preprosto ne deluje več. Raziskave kažejo, da je izgorelost danes prisotna skoraj v vsaki industriji.

Zdravje 22. 08. 2019 10.43

Kaj v petih letih zmanjša tveganje za bolezen srca in ožilja za 39 odstotkov?

Celo ljudje, ki pokadijo veliko cigaret in to počnejo že vsaj 20 let, lahko, ko to razvado opustijo, v naslednjih petih letih zmanjšajo svoje tveganje za bolezen srca in ožilja za 39 odstotkov. Kot poroča Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ), so te bolezni tako v razvitem svetu kot pri nas najpogostejši vzrok prezgodnje smrti. Največ jih povzročita srčni infarkt in možganska kap.

Lepota 19. 08. 2019 23.14

Imate težave z lasiščem? Morda razlog za to ni tako nedolžen

Lasje so precej pomemben del naše samopodobe. Predvsem, če so gosti, sijoči in zdravi, so nam v ponos. Za zdravje naših las pa lahko veliko naredimo sami s pravilno nego in zdravim načinom življenja.

Prehrana 19. 08. 2019 08.05

Mit ali resnica: korenje izboljšuje vaš vid

Ljudje pravijo, da jabolko na dan odžene zdravnika stran, da nam korenje pomaga, da vidimo tudi v temi, in da moramo prehlad nahraniti, vročino pa sestradati. A kaj je res in kaj je le vraža. To so razkrili zdravniki.

Koža 08. 08. 2019 08.14

Živila, ki pomagajo bolj kot drage kreme

Številne ženske ne premišljujejo veliko, ko globoko sežejo v denarnico, da bi si kupile kremo, ki 'pomljajuje', svetli kožo in ji daje lep sijaj. A ameriška lepotna strokovnjakinja Mandi Nyambi, biologinja in nutricistka, trdi, da lahko prihranite veliko denarja, če veste, kaj je dobro jesti za lepo in mladostno kožo.

Zdravje 06. 08. 2019 07.33

Slabe navade, ki bi jih morali odstraniti iz svojega vsakdana

Kakovost vašega življenja je vsekakor odvisna od vašega življenjskega sloga in zdrave prehrane. Če se vsakodnevno poslužujete slabih navad in razvad, se bo to dolgoročno poznalo na vašem telesu in bo vplivalo na končne rezultate vašega življenja. Katere so tiste slabe navade, ki bi jih morali odstraniti iz svojega vsakdana?

Tuje 24. 09. 2018 09.43

Kako ji je uspela popolna preobrazba?

Če bi odprli Instagram stran Katie Dunlop, bi lahko pomislili, da je imela vedno tako zdravo in fit telo. Toda resnica ni vedno takšna, kot jo na prvi pogled pokažejo družabna omrežja, odkrito prizna sama Katie. Danes je osebna trenerka. A pred tem se je leta borila z nezdravimi dietami ter nihanjem teže.

Zdravje 22. 07. 2019 10.11

Živeti brez glutena

Celiakija je bolezen, ki se lahko nenadoma in nevidno priplazi, s svojimi kasnejšimi zapleti pa lahko hudo poškoduje naše zdravje. Sprva je veljala za bolezen otrok, kasneje pa so ugotovili, da pesti tudi čedalje več odraslih. Kako se spopasti s to boleznijo?

Estetska medicina 22. 07. 2019 11.07

30-letna Maja: »Počutila sem se manj ženstveno, zato sem se odločila za povečanje prsi«

Povečanje prsi je pomembna osebna in dolgotrajna odločitev. Ponavadi gre za uresničitev premišljene dolgoletne želje. Tokrat smo se pogovarjali s tridesetletnico, ki se je po 11 letih odločila za poseg.

Bolezni 11. 07. 2019 10.08

"Namesto o evtanaziji bi morali govoriti, kako doseči vsem dostopno paliativno oskrbo"

Paliativna oskrba pomeni celostno oskrbo bolnikov, ki so neozdravljivo bolni. Ne pomeni le zdravstvene pomoči, temveč tudi psihološko in socialno. Poleg tega se opora nudi svojcem. Ne le do smrti bolnika, temveč še v času žalovanja. "Namesto o evtanaziji bi morali govoriti, kako doseči vsem dostopno paliativno oskrbo," meni prof. dr. Radko Komadina, dr. med., predsednik Slovenskega zdravniškega društva. V Sloveniji je od leta 2010 sprejet program njenega razvoja, ki pa se povsod ne odvija, kot bi se moral. Naša država v tem ni izjema. Ocene so, da po svetu in tudi v razvitih državah paliativno oskrbo prejme le od 20 do 30 odstotkov vseh, ki bi jim lahko pomagala.

Zdravje 04. 07. 2019 15.42

Tudi kdaj zaspite, lahko vpliva na število kilogramov

Do sedaj smo mislili, da je pomembno le število ur, ki jih vsako noč prespimo. Ameriška študija je pokazala, da moramo postati pozorni še na to, ob kateri uri se vsak dan odpravimo v posteljo. Tisti, pri katerih se ta ura kot tudi število ur, ki jih nato prespijo, iz dneva v dan močno spreminja, imajo večje tveganje za presnovne motnje, kot so debelost, sladkorna bolezen, hipertenzija.

Rakave bolezni 03. 07. 2019 15.56

Nenavadna reakcija je bila posledica raka

81-letnik se je spopadala s kar tri mesece trajajočo erekcijo in na koncu ni mogel urinirati kar 15 ur, ko je le obiskal zdravnika in so kasneje v bolnišnici ugotovili, da se spopada z rakom mehurja, ki se je že razširil na medenico in spolne organe.

Srčno žilne bolezni 18. 06. 2019 07.10

Novo odkritje o debelosti

Zdravniki so dolgo časa vedeli, da prekomerna telesna teža predstavlja dejavnik tveganja za srčno-žilne bolezni. Veliko študij je kazalo povezavo med zmašenimi in otrdelimi krvnimi žilami in debelostjo. A ni bilo dovolj dokazov, da bi lahko trdili, da debelost v resnici povzroča srčno-žilne bolezni. Sedaj je to uspelo dokazati strokovnjakom s švedskega Inštituta Karolinska.

Zdravje 17. 06. 2019 08.09

Pomemben mineral, ki vam ga lahko primanjkuje

Magnezij je mineral, ki je vključen v več kot 300 biokemičnih procesov v telesu, zato je eden najpomembnejših mineralov za naše telo. A ko po športni aktivnosti nastanejo mišični krči, ko se spopademo z napetostjo telesa in mišic, ko se pojavijo glavoboli, stres, živčnost ali celo preskakovanje srca, le redko najprej pomislimo, da nam v resnici primanjkuje magnezija.

Preventiva 13. 06. 2019 07.05

Kaj je za kar 107 % povečalo tveganje za smrt zaradi bolezni srca?

Vse več ljudi je danes zaposlenih v službah, kjer večino časa sedijo. Avstralski raziskovalci  so pri vzorcu 150 tisoč ljudi, ki so bili starejši od 45 let, ugotovili, da so imeli tisti, ki so sedeli več kot osem ur dnevno, tedensko pa so se z zmerno ali intenzivno telesno aktivnostjo ukvarjali manj kot 150 minut, v primerjavi s tistimi, ki so sedeli manj kot štiri ure dnevno in so se vsak dan gibali vsaj eno uro, za kar 107 odstotkov večje tveganje za smrt zaradi bolezni srca in ožilja.

Bolezni 13. 06. 2019 07.52

Vse, kar morate vedeti o vnetju mehurja

Vnetja mehurja so poleti nekoliko pogostejša kot pozimi. Poleti pijemo manj, zaradi česar se mehur manj spira, poleg tega je več spolnih odnosov, negativno pa na vnetje mehurja vpliva tudi, če ženske uriniranjo v jezerih in morjih. Preverite, kako si pomagati ob tej boleči infekciji.

Zdravje 10. 06. 2019 13.51

Kaj jesti, če se spopadate z zaprtjem?

Tokrat se bomo osredotočili na zaprtje, ki se lahko pojavi zaradi prehrane, ki ima premalo prehranskih vlaknin ali zaradi premalo gibanja in preveč sedenja.

Srčno žilne bolezni 03. 06. 2019 13.39

Najboljša živila, ki naravno čistijo žile

Arterije si lahko predstavljamo kot vodovod v našem telesu. Po njih se prenaša s kisikom obogatena kri in hranila, ki prihajajo preko njih do vsake celice v telesu. Podobno, kot se doma lahko zamaši vodovod, se lahko zamašijo tudi arterije, in sicer tako, da se v njih nabira plag, zaradi česar arterije postajajo manj prehodne, stena arterije pa otrdi.

Bolezni živčevja in možganov 24. 05. 2019 13.49

Opustitev pogoste razvade zmanjša tveganje za kap

Še ena študija je pokazala, kako škodljivo je kajenje. Kadilci, ki jih zadene kap, imajo, če s svojo razvado ne prenehajo, večje tveganje, da se jim ta neljubi dogodek ponovi. Kajenje povzroča odvisnost, tako da je seveda o prenehanju lažje govoriti kot to storiti. A pomagalo bo že zmanjšanje števila pokajenih cigaret.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996