Vizita.si

pomoč

Psiha 27. 12. 2023 05.00

Škodljivi miti o duševnem zdravju, ki si jih v 21. stoletju ne moremo več dovoliti

Duševno zdravje ne sme biti tabu tema!

Prebava 21. 12. 2023 05.00

To so enostavne rešitve za prebavne tegobe

Tudi, če vse leto skrbite za zdrav življenjski slog, je skorajda nemogoče, da se v prazničnem času ne bi vsaj malce pregrešili. Nič čudnega, ko pa so mize bogato obložene s samimi dobrotami. In ne, nobene potrebe ni, da bi imeli zaradi tega slabo vest. Ker pa se običajno ne konča samo pri pojedini ali dveh, je dobro vedeti, kako preprečiti praznično prenajedanje in kako si pomagati, ko začutite, da so zaužite dobrote preobremenile vaša prebavila.

Ginekologija in porodništvo 19. 12. 2023 05.00

Kakšni so simptomi toksoplazmoze?

Toksoplazmoza je okužba, ki jo povzroča parazit Toxoplasma gondii.

Prehrana 19. 12. 2023 05.00

Kako (pre)hrana vpliva na hormone?

Ali vpliva prehrana na občutljivost celic na hormonske signale, tj. na njihovo sposobnost odzivanja na hormonska sporočila? Z drugimi besedami, ali so tkiva in celice manj odporna ali bolj občutljiva na hormone v odvisnosti od določenih prehranskih sestavin, vzorcev prehranjevanja ali celotne prehrane?

Duševno zdravje 15. 12. 2023 05.00

Kako se soočiti z osamljenostjo med prazniki?

V prazničnem času, ko se svet odene v bleščeče okraske, veselje in toplino družinskih srečanj, se v ozadju pogosto skriva tema, o kateri se premalo govori – osamljenost.

Prebava 13. 12. 2023 07.07

Kako učinkovito obvladovati moderno 'bolezen' današnjega časa?

Zahteve po vedno boljših delovnih rezultatih, usklajevanje poslovnega in zasebnega življenja, stremljenje k pogosto previsoko zastavljenim ciljem, navsezadnje tudi jutranje prometne konice, ko bijemo borbo s časom – to so tipične vsakodnevne stresne situacije sodobnega človeka, ki na dolgi rok lahko predstavljajo velik izziv za naše zdravje. Da se lahko učinkovito spopademo s stresom, je treba v prvi vrsti razumeti, kako vpliva na naše telo, zato vam v nadaljevanju predstavljamo nekaj zanimivih dejstev in ponujamo nabor ukrepov za obvladovanje te moderne bolezni' današnjega časa.

Simptomi in bolezni 10. 12. 2023 05.00

Obstaja povezava med visokimi ravnmi holesterola in stresom?

Je stres povezan z visokim holesterolom? Kratek in zelo direkten odgovor je: da. Dolgotrajen občutek stresa lahko poveča tveganje za visok holesterol in celo bolezni srca.

Prebava 08. 12. 2023 10.56

Bolezen, za katero letno zboli več kot 1300 Slovenk in Slovencev

Rak danke in debelega črevesa se lahko razvije kjer koli v debelem črevesu ali danki, večinoma iz polipov, ki štrlijo iz črevesne stene ali stene danke. Številne študije potrjujejo, da je bolezen najverjetneje posledica medsebojnega delovanja dednih dejavnikov in vplivov okolja. Mnogo ljudi se bolezni zaradi neočitnih znakov v zgodnjih fazah sploh ne zaveda, zato je pomembno, da se odzovete na vabilo v Program Svit, ki ga prejmete po dopolnjenem 50. letu starosti. Gre za državni program zgodnjega odkrivanja predrakavih sprememb ter raka na debelem črevesu in danki, za katerega je večina najbrž že slišala, težje pa si je predstavljati, kako deluje. Da vam ga nekoliko približamo, smo se povabili na obisk in si ogledali izjemno zanimiv vsakdan relativno majhne ekipe, ki pomaga reševati življenja.

Koža 07. 12. 2023 05.00

Razlogi in rešitve za suho kožo na rokah

Zima prinaša čarobnost snežnih dni in priložnosti za druženje ob toplih napitkih, vendar pa hladnejše vreme prav tako pomeni izziv za našo kožo. Suha koža je ena izmed najpogostejših težav, s katerimi se srečujemo v hladnejših mesecih. Kaj povzroča to stanje, kako se mu lahko izognemo ali zmanjšamo škodljive učinke?

Imunski sistem 06. 12. 2023 05.00

Katere avtoimunske bolezni poznamo?

Avtoimunska bolezen je stanje, v katerem vaš imunski sistem napade vaše telo.

Ginekologija in porodništvo 06. 12. 2023 05.00

Nevarno stanje, ki se lahko pojavi na sredini nosečnosti

Preeklampsija je resno zdravstveno stanje, ki se lahko pojavi približno na sredini nosečnosti (po 20 tednih).

Simptomi in bolezni 03. 12. 2023 05.00

Simptomi nizkega krvnega tlaka so lahko nevarni

Nizek krvni tlak je vrednost pod 90/60 mm Hg. Številne težave lahko povzročijo nizek krvni tlak. Zdravljenje se razlikuje glede na to, kaj ga povzroča. Simptomi nizkega krvnega tlaka vključujejo omotico in omedlevico, vendar mnogi ljudje nimajo simptomov. Vzrok vpliva tudi na vašo prognozo.

Zlata leta 02. 12. 2023 05.00

Skrbite za bolnega svojca? Poskrbite tudi zase

Izjemno lepo je, da skrbimo za bolnega svojca, ki potrebuje našo pozornost, nego in pomoč. Vendar tisti, ki to delajo, vedo, kako fizično in psihično naporna zna ta skrb biti. Kako si lahko pomagamo, kdaj poiskati pomoč in kaj konkretno lahko naredimo?

Zdravje 01. 12. 2023 13.33

Prepoznajte znake za rdeči alarm!

Koleno je eden najpomembnejših, a tudi najbolj obremenjenih sklepov našega telesa. Za premikanje po prostoru ga uporabljamo, že preden shodimo, pozneje pa ga redno izpostavljamo padcem ter odrgninam. Vse življenje je glavna naloga kolenskega sklepa ta, da omogoča gibanje spodnjih okončin in nas drži trdno na nogah. Utopično bi bilo torej pričakovati, da ne bo niti enkrat zabolelo, a dobro je vedeti, kdaj je bolečina le prehodna in kdaj je koleno bolje odpeljati na 'servis'.

Življenjske zgodbe 30. 11. 2023 05.00

Zvezdnik je podlegel najnovejšemu trendu hujšanja

Igralec je v oddaji Today with Hoda & Jenna razkril, kaj je razlog za njegovo izgubo telesne teže.

Zlata leta 28. 11. 2023 05.00

Novi krvni testi bi lahko odkrili nevarne beljakovine še pred pojavom simptomov Alzheimerjeve bolezni

Nov krvni test lahko odkrije toksične amiloidne beta oligomere, povezane z Alzheimerjevo boleznijo, leta pred pojavitvijo simptomov.

Bolezni 28. 11. 2023 05.00

Neozdravljiva kronična bolezen, ki močno vpliva na vsakdanje življenje

Sladkorna bolezen je ena najpogostejših neozdravljivih kroničnih bolezni sodobnega časa. Število bolnikov se iz leta v leto zvišuje, potrjena diagnoza pa močno vpliva na vsakodnevno življenje bolnika, saj poleg predpisanih zdravil zahteva prilagoditve življenjskega sloga in redno merjenje krvnega sladkorja. V nadaljevanju zato razkrivamo, kako si lahko sladkorni bolniki kar najbolj olajšate življenje.

Bolezni 24. 11. 2023 10.02

Glavobol: kdaj je čas, da poiščete zdravniško pomoč?

Večina se nas je že kdaj spoprijela z glavobolom, enim najpogostejših bolečinskih sindromov pri ljudeh. Običajno gre za primarne glavobole, za katere ni mogoče odkriti medicinskega vzroka in jih preženemo s protibolečinskimi sredstvi. Sem med drugim sodijo migrene, tenzijski glavoboli in rafalni ali klastrski glavoboli. V redkih primerih pa so glavoboli povezani s patološkimi vzroki, kot so okužbe, tumorji, možgansko-žilne bolezni, čezmerna uporaba različnih zdravil in razna življenjsko ogrožajoča stanja. Kako prepoznati razliko in na kakšen način si zagotoviti kar najhitrejšo zdravniško pomoč?

Zdravje 24. 11. 2023 05.00

Tako boste enostavno zaustavili krvavitev

Kako (hitro) zaustaviti krvavitev? Različne poškodbe, ki povzročijo krvavitev, so zelo pogoste, vendar je treba ustaviti tudi manjše krvavitve, ki jih povzročijo ureznine in odrgnine.

Življenjske zgodbe 21. 11. 2023 05.00

Znašla se je na dnu: 'Želela sem umreti'

Katherine Heigl so v Hollywoodu označili za težavno in neprofesionalno, zato se je znašla na njegovi črni listi, to pa je imelo velike posledice tudi v njenem zasebnem življenju.

Novice 20. 11. 2023 05.00

Kako je JYSK za trenutek uspaval medije?

JYSK je pokazal, kako strokovnjaki za spanje vsak dan svetujejo kupcem po vsej Sloveniji.

Zdravi zobje 17. 11. 2023 05.00

Kaj je retencija po zaključeni ortodontskih terapiji?

Sestavni del ortodontske terapije je retencija oziroma vzdrževanje doseženega premika zob in ohranjanje njihove nove postavitve.

Bolezni 16. 11. 2023 05.00

Zakaj ob hladnejšem vremenu začnejo boleti sklepi?

Ste kdaj pomislili, zakaj v sklepih rado začne boleti prav s padcem temperatur? Kako konkretno hladne temperature vplivajo na sklepe, kako je hladno vreme sploh povezano s povečano bolečino? Čeprav jasnih in konkretnih raziskav na to temo še ni dovolj, se zdravniki strinjajo, da obstaja kar nekaj teorij. Poglejmo si tiste najpogostejše.

Puberteta 16. 11. 2023 05.00

Kakšen je pomen prostovoljstva in kaj ima to z vami, mladimi?

Si kdaj razmišljal, kakšen je pomen prostovoljstva? Je dejanje nesebične pomoči drugim, skupnosti ali družbi brez pričakovanja materialne nagrade. Nagrada, če se izrazimo tako, se namreč skriva nekje drugje.

Preventiva 15. 11. 2023 05.00

Katere čaje bi morali piti za znižanje visokega pritiska?

Ste vedeli, da morda lahko nekateri čaji pomagajo znižati krvni tlak in so zelo zdravi za zdravje srca in ožilja?

Novice 13. 11. 2023 05.00

Spregovorila, da bi pomagala drugim

Selena Gomez je večkrat spregovorila o svojih duševnih težavah, vključno z bipolarno motnjo, anksioznostjo in depresijo. V nedavnem intervjuju za revijo Vogue je delila, kako se sooča s svojimi duševnimi izzivi in poudarila pomembnost komunikacije. Selena trdi, da ji koristi pogovor z mlajšo sestro Gracie, ki ji prinaša svež in pozitiven pogled na svet.

Novice 11. 11. 2023 05.00

Martinov praznik: tradicija, vino in druženje

Martinov praznik je dan, ki ga praznujejo v mnogih delih sveta, zlasti v Evropi. To je čas, ko se ljudje zberejo, da bi obeležili svetega Martina, zaščitnika vina in vinogradov. Praznik martinovanje ima bogato zgodovino in številne tradicije, ki segajo nazaj v srednji vek.

Okužbe in zastrupitve 09. 11. 2023 05.00

Kakšni so simptomi okužbe s salmonelo?

Okužba s salmonelo (salmoneloza) je pogosta bakterijska bolezen, ki prizadene črevesni trakt. Bakterije salmonele običajno živijo v živalskem in človeškem črevesju in se izločajo z blatom. Ljudje se najpogosteje okužimo z okuženo vodo ali hrano.

Bolezni 01. 11. 2023 05.00

Kaj povzroča bolečino v prsnem košu?

Čeprav je bolečina v prsnem košu eden najpogostejših razlogov, da ljudje poiščejo zdravniško pomoč, ta ni nujno znak srčnega infarkta. Kaj vse povzroča to vrsto bolečine in kako nevarna je?

Prebava 26. 10. 2023 08.56

Je tudi vas v zadnjih dneh doletelo to?

Pričelo se je obdobje, v katerem so na področju splošnega zdravja vse oči uprte v imunski sistem. Bo zdržal pritiske virusov in bakterij? Nas bo uspel obvarovati pred boleznimi? To je v prvi vrsti odvisno od nas samih. Pa ne toliko od tega, kako izdatno se založimo s prehranskimi dodatki, z vitamini in raznimi napitki, temveč predvsem od našega odnosa do lastnega organizma. Kako torej še pravočasno prepoznati znake oslabljenega imunskega sistema in kako poskrbeti, da bo ponovno obratoval s polno paro?

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996