ponoči

10 nasvetov za boljši spanec
Se vam pogosto dogaja, da ste zaspani, potem pa preprosto ne morete zaspati? Spremenite svoje spalne navade in si privoščite kvalitetnejši nočni počitek.

Haluciniranje in paraliza med spanjem
Ko je Hannah sredi noči odprla oči, ni čutila ne rok ne nog. Tudi dihala je vedno težje, in medtem ko je lovila sapo, jo je prijemala vse hujša panika. Hotela je kričati, a iz grla ni spravila niti zvoka.

Bo Paige dočakala letošnji božič?
Paige Badman ima redko možgansko motnjo, za katero trpi približno 12 ljudi na vsem svetu. Ker je bolezen tako nepredvidljiva, je za Paige lahko vsak dan zadnji.

Seksomnia – doživljanje orgazmov med spanjem
Nizozemka Belle Floor trpi za skrivnostno motnjo, ki povzroča, da se med spanjem dotika svojih intimnih predelov in doživlja orgazme, ne da bi se tega sploh zavedala.

Policistka s keramično ploščico v glavi
Linda Butt je prva ženska v Veliki Britaniji, ki so ji del lobanje nadomestili s keramičnim vsadkom in ne s kovinsko ploščico.

Astma
Astma je kronična vnetna bolezen večjih in manjših dihalnih poti (bronhijev in bronhiolov).

Prepoznajte prve znake raka prostate!
Rak prostate je eden najpogostejših rakov pri moških po 50. letu starosti. Po zadnjih podatkih jih v Sloveniji vsako leto na novo zboli več kot 500. A če moški dovolj hitro prepoznajo prve znake bolezni in pravočasno poiščejo zdravniško pomoč, je delež ozdravljivosti visok – okoli 80 odstotkov.

Kako preživeti posilstvo?
Zgodi se lahko komur koli – moškemu ali ženski, odraslemu ali otroku, samozavestni lepotici ali sramežljivi debeluški. In zgodi se lahko kjer koli ter kadar koli – doma ali v službi, v diskoteki ali temačni ulici, podnevi ali ponoči. Žrtev posilstva je lahko vsak izmed nas!

Posilil me je bratranec najboljšega prijatelja!
Ko je Lindsie tistega nedeljskega dopoldneva stopila v prijateljevo trgovino, kjer je priložnostno delala, ni niti slutila, da se ji bo življenje za vedno spremenilo. Prijateljev bratranec ji je pri rosnih 13 letih vzel nedolžnost, dostojanstvo in zaupanje v ljudi.

Javna razsvetljava lahko povzroči depresijo
Razsvetljenost ulic in bleščeči reklamni napisi nad trgovinami vplivajo na naše duševno zdravje, saj preveč svetlobe ponoči lahko pripelje tudi do depresije, opozarjajo znanstveniki.

Prevaral me je z najboljšo prijateljico
Preko dneva običajno nisem hodila iz službe. Tokrat pa mi je šesti čut narekoval, da se doma dogaja nekaj neobičajnega, zato sem se v času malice odpeljala domov ...

11 najbolj nenavadnih kontaktnih leč
Ste se naveličali barve svojih oči? Ali pa želite zgolj poskusiti nekaj novega, morda nekoliko neobičajen modni dodatek? Potem so kontaktne leče kričečih barv, s svetlikajočimi se kristalčki in z nenavadnimi vzorci prava stvar za vas.

Nočni hrup slabi zdravje
Vsak peti Evropejec je ponoči redno izpostavljen močnemu hrupu, kar lahko oslabi zdravje, je pokazala raziskava Svetovne zdravstvene organizacije (WHO).

Materina bolezen me je za vedno spremenila
Jenny Morrison je bila stara 10 let, ko je njena mama zbolela za rakom na dojki. Pred družino so bila leta agonije, solz in smeha, obupa in upanja. In ko so že mislili, da so bitko z boleznijo dobili, se je rak spet pojavil.

Razvoj dojenčka: 5. mesec
Petmesečna »vrtavka« postaja vse bolj aktivna in živahna. Dojenček se že samostojno prevali z enega boka na drugega. Navdušen je ob spoznanju, da ima tudi na nogicah prstke, ki jih z veseljem tlači v usta.

Razvoj dojenčka: 4. mesec
Štirimesečni dojenček se z vsakim dnem bolj zaveda okolice in svojega telesa. Ko leži na trebuhu, se že lahko privzdigne in se razgleduje okoli sebe. Prepoznava ljudi, ki ga obkrožajo in svoj pogled usmeri tudi na manjše predmete.

Razvoj dojenčka: 2. mesec
Vaš dvomesečni dojenček se z vsakim dnem bolj zaveda sveta okoli sebe. Najbolj je srečen, ko sliši vaš glas. Dobro se že odziva nanj – tako čuti, kdaj ste umirjeni, jezni ali razburjeni.

Kako iz začaranega kroga dihalnih težav?
Vaš otrok pogosto oboleva za prehladi in trpi zaradi težav z dihali? Če vam ne uspe odpraviti vzrokov za nastanek bolezni in njenih posledic, se otroci vrtijo v začaranem krogu težav.

Pomen večerne rutine za trden dojenčkov spanec
"Vaš otrok bo bolj sproščen, če bo vedel, kaj ga čaka v bližnji prihodnosti," trdi Jodi Mindell, ameriška strokovnjakinja za spanje. "Bolj sproščen kot je, lažje ga boste spravili v posteljo in hitreje bo zaspal."

Deset znakov nosečnosti
Ženske se med nosečnostjo počutijo različno. Obstaja pa nekaj značilnih znakov, ki se pojavijo med nosečnostjo.

INTERVJU: Kaj se dogaja s telesom ženske med nosečnostjo?
Ženska je posebna ravno v tem, da daje novo življenje, zato mora zaupati vase in v svoje telo, pravi ginekologinja Jasna Kuhelj - Recer.

Nosečnica v zadnjem tromesečju
Zadnji trije meseci so za nosečnice še posebej naporni. Maternica se vse bolj veča in pritiska na notranje organe.

Nosečnice v poletni vročini
Poleti se lahko temperature dvignejo tudi nad 30 stopinj. Takrat vsi iščemo senco in "dihamo na škrge", nosečnice pa vročino prenašajo še težje.

Vetrovi in napihnjenost
Vsakdo ima vsaj občasno težave z veterovi ali napihnjenostjo trebuha.

Uši
Uši so zajedavci, ki se hranijo s človeško krvjo.

Toksoplazmoza, v nosečnosti nevarna okužba
Toksoplazmoza je najbolj razširjena zajedalska bolezen. Obolevajo tako ljudje kot živali. Sveža okužba je najbolj nevarna nosečnicam.

VIDEO: Menopavza - obdobje velikih sprememb
Menopavza nekaterim ženskam ne povzroča nobenih težav, pri večini pa se pojavijo moteči simptomi. Najpogostejše težave, ki pestijo ženske v tem obdobju, so: vročinski oblivi, znojenje, vrtoglavice, utrujenost, nespečnost, glavoboli, depresija, suha koža, izpadanje las, suha nožnica, manjša želja po spolnih odnosih itd.

Kako veste, da nosite dvojčka?
Nosečniški test je pozitiven. Občutki in čustva so navadno zmedeni, prepleteni s srečo in skrbjo. Skoraj nikoli pa "sveža" nosečnica ne pomisli, da morda nosi dva otroka, dvojčka.

Dobro se naspite in si izboljšajte spomin!
Znanstveniki so ugotovili, da ima spanec izjemno pomemben vpliv na to, kako možgani delujejo naslednji dan.

RESNIČNA ZGODBA: Vesela sem, da je konec!
Končno! Konec je panike, histerije, razmišljanja o kajenju, štetja cigaret ... Ko se poskušaš odvaditi kajenja, najprej zmanjšuješ, nato pa dodajaš in najdeš tisoč in en izgovor, zakaj moraš ravno zdaj še eno prižgati, čeprav si že zdavnaj presegel dnevni limit.