Vizita.si

poseg

Življenjske zgodbe 19. 10. 2021 05.00

Jaka Križanič: '' Ne sprijaznite se s povprečjem. Ne iščite izgovorov za neuspeh. Dovolite si poizkusiti več.''

Pri poškodbah našega telesa in nadaljnjih rehabilitacijah, takšnih in drugačnih, je vse odvisno od tega, kako hude so same poškodbe, kako naše telo odreagira na rehabilitacijo in potek zdravljenja, kot pri vsem drugem v življenju pa je tudi pri tem izjemno pomembna psihična moč.

Novice 14. 10. 2021 05.00

'Bolela me je glava, temnilo se mi je pred očmi, videla sem pike...'

Teja Bajt je širni Sloveniji postala znana, ko se je s svojim inovativnim produktom, Innoboxom, s katerim želi znanost približati otrokom, predstavila v priljubljenem projektu Štartaj Slovenija. A življenjska zgodba molekularne in celične biologinje ni spisana zgolj iz zmag, najtežje pa ji je bilo, ko je po seriji profesionalnih uspehov zbolela za meningitisom. Ob tem je večkrat dokazala, da so težave zgolj postojanka, ki jo lahko preoblikuješ v priložnost.

Zdravje 13. 10. 2021 05.00

Otroci pri zobozdravniku

Kljub večji ozaveščenosti ljudi o pomembnosti ustne higiene za ustno zdravje in preventivnim dejavnostim na področju zobozdravstva se v ustih mlajših generacij še vedno velikokrat pojavlja zobna gniloba (karies). Stanje je še posebej slabo pri najmlajših, saj ima zobni karies kar polovica otrok, mlajših od šest let.

Zdravje 29. 09. 2021 05.00

To so lahko vzroki za bolečino v zapestju

Vzroki za bolečine v zapestju, prstih in še posebej v palcu so lahko različni, najpogostejši razlog pa je navadno osteoartritis. Zdravljenje je odvisno od diagnoze.

Bolezni 18. 03. 2021 05.30

Nevarna bolezen, ki jo prenašajo klopi

Boreliozo ali Lymsko bolezen povzroča spiroheta Borrelia burgdorferi, katero ponavadi prenašajo drobni klopi. Na mestu ugriza klopa v človeško telo, bakterije Borelia burgdorferi prodrejo v kožo. V roku treh do dvaintridesetih dni preidejo na površino kože ter se lahko razširijo še na druge predele ali organe.

Simptomi in bolezni 02. 02. 2021 06.00

Simptomi, ki nakazujejo na težave z žolčem

Žolčni kamni so pogosta težava, ki lahko povzroči zelo hude bolečine, možni pa so tudi zapleti. Zato je za bolnike s simptomi vsekakor priporočljiv kirurški poseg.

Nasmeh zdravju 05. 01. 2021 05.30

Vse, kar morate vedeti o botoksu

Ko je govora o kakršnih koli estetskih posegih, imamo ljudje mnogokrat napačne predstave. S Katarino Živec, dr. med., specialistko plastične kirurgije, smo se zato tokrat pogovarjali o botoksu.

Estetska medicina 24. 12. 2020 05.00

Povečanje prsi – je to prava odločitev za vas?

Povečanje prsi je za mnogo žensk sopomenka za samozavest, hkrati pa gre za pomembno osebno in dolgotrajno odločitev. Zaradi razlogov, kot so nesimetričnost, ptoza ali povešenost dojk, manjše deformacije ali hipomastija (premajhna prostornina ene ali obeh dojk), lahko ženska izgubi samozavest, se ne počuti dobro v svoji koži, je manj produktivna, kreativna in je navsezadnje nesrečna. Poleg same želje po spremembi, pa je vsekakor potrebno, da se o posegu prej informirate in posvetujete z zdravnikom kirurgom. V želji, da bi vam pri vaši odločitvi pomagali, smo za vas pripravili informacije, ki si jih vsekakor morate prebrati.

Odnosi in spolnost 03. 12. 2020 07.32

8 najpogostejših obrambnih mehanizmov

Humor, zanikanje, regresija in projekcija je le nekaj obrambnih mehanizmov, ki nam pomagajo pri soočanju z neprijetnimi dogodki, mislimi in čutenji. Ideja obrambnih mehanizmov izhaja iz psihoanalitične teorije, ki osebnost vidi kot interakcijo med tremi komponentami: id, ego in superego. Obrambni mehanizmi so sicer naraven del psihološkega razvoja, njihovo poznavanje pa nam pomaga razumeti lastno vedenje in vedenje drugih. Preverite, zakaj nekateri vsako situacijo obrnejo na smeh in zakaj drugi zanikajo obstoječe stanje.

Zdravje 17. 11. 2020 05.45

Kakšne so povprečne čakalne dobe?

Naš način življenja in geni, ki so nosilci dednih lastnosti, lahko vplivajo na zdravje ter povzročijo različna bolezenska stanja. Velikokrat nas bolezen preseneti, dobimo jo nenadoma in nanjo ne moremo vplivati. Pomembno pa je, da takrat čim prej začnemo z zdravljenjem.

Rakave bolezni 03. 11. 2020 06.00

Vrsta raka, ki pogosteje prizadene kadilce

Rak na trebušni slinavki je maligen tumor, ki se pogosteje pojavlja pri kadilcih in tistih, ki uživajo zelo mastno hrano ali pijejo večje količine alkohola. Na katere simptome bi morali biti pozorni?

Estetska medicina 30. 10. 2020 05.30

Gašper Kramar po operaciji: Res sem vesel in zadovoljen z rezultatom

Ste se kdaj spraševali, kako je, ko se končno 'vzameš v roke' in začneš živeti življenje, ki si si ga vedno želel? Kako je, ko začneš živeti zdravo in se gibati, nato pa izgubiš sto kilogramov? To ve Gašper Kramar, ki je v zadnjih dveh letih svoje življenje spremenil do potankosti, zdaj pa je za njim že druga operacija odvečne kože. Kako potekajo takšni posegi, kako se počuti, kaj si želi, kaj komaj čaka in nenazadnje: je bila vsa prehojena pot vredna truda?

Nasmeh zdravju 15. 10. 2020 06.00

Najbolj priljubljen poseg v Sloveniji ostaja preoblikovanje prsi ter telesa

Naše telo nas vodi skozi celo življenje, skrbi za vse procese in pogoje, ki so potrebni za normalno delovanje, prav zato pa bi ga morali obravnavati in zanj skrbeti kot za tempelj, ki si zasluži spoštovanja.

Žensko zdravje 07. 10. 2020 05.45

Rožnati mesec - bistveno je, da smo ženske same ozaveščene

Rožnati oktober je mesec, ki je posvečen ozaveščanju o raku dojk. Ob tej priložnosti smo se pogovarjali z dr. Katarino Živec, specialistko plastične, rekonstruktivne in estetske kirurgije, ki nam je zaupala, kdaj se ženske odločajo za rekonstrukcijo, zakaj se plastičnih operacij vendarle ne drži več nekakšna stigma, ter navsezadnje, kako poteka rekonstrukcija dojk.

Simptomi in bolezni 28. 08. 2020 05.45

Tonzilarni kamni, nadloga, ki se pojavi v ustni votlini

Mandlji imajo v našem telesu presenetljiv pomen – naše telo pomagajo braniti pred okužbami, a zaradi težav, ki nastanejo z njimi, jih pogosto odstranjujejo že majhnim otrokom. Tonzilarni kamni so pravzaprav kamni, ki se nabirajo na mandljih, v najboljšem primeru so zgolj 'moteči', v najslabšem pa zahtevajo operativni poseg.

Zdravje 25. 08. 2020 06.00

Smrčanje - je lahko nevarno?

Nadležno smrčanje ne krati le našega spanca, temveč lahko v nekaterih primerih celo močno vpliva na naše razpoloženje - no, predvsem na partnerjevo. Smrčanje je zvok, ki nastane, kadar mehko tkivo v zadnjem delu žrela med spanjem zapre dihalne poti. Včasih je lahko tudi simptom resne bolezni, sindroma nočne apneje, ki pa se pogosteje pojavlja pri moških.

Bolezni 22. 07. 2020 08.00

Okužbe oči, ki so lahko nevarne

Očesne okužbe so pogosto neprijetne, njihovi simptomi pa so tudi jasno vidni. V primeru kakršnih koli vidnih in čutnih težav z očmi je vedno najbolje obiskati zdravnika, vsekakor pa ne škodi, če znate določene znake prepoznati tudi sami.

Estetska medicina 08. 07. 2020 07.51

Kaj je v resnici liposukcija?

Popolno telo, še posebej v poletnih mesecih, ko v kopalkah pokažemo več gole kože, je cilj večine pripadnic ženskega spola, ki v tem času vztrajno iščejo učinkovite rešitve, s katerimi bi se znebile odvečnih kilogramov, maščobnih oblog in celulita. Andrej Testen, priznani estetski kirurg, nam je ob tej priložnosti zaupal vse o liposukciji in tudi, da so v zadnjem času zelo moderne športne postave, kot jih lahko vidimo v akcijskih filmih.

Estetska medicina 06. 07. 2020 08.04

Vse, kar morate vedeti o povečanju prsi

Povečanje prsi je priljubljeno med pripadnicami nežnejšega spola, predvsem zaradi želje po spremembi. Najpogostejši razlogi, zaradi katerih se ženske odločijo, da gredo pod nož, so običajno nesimetričnost, povešenost, hipomastija (zmanjšana polnost dojk) in tudi sama želja po večjem in bujnejšem oprsju. Doc. dr. Krešimir Božikov, specialist plastične, estetske in rekonstruktivne kirurgije, ki je nedolgo nazaj operiral tudi influencerko Katarino Benček, je z nami spregovoril o tem, kakšen videz je trenutno najbolj priljubljen, kako poteka postopek in še in še. Če o posegu razmišljate tudi sami, si več preberite v nadaljevanju.

Rakave bolezni 03. 07. 2020 10.27

Prepoznajte prve znake pljučnega raka

Pljučni rak je pri moških od leta 1967 najpogostejša oblika rakave bolezni. Preverite, ali ste izpostavljeni pljučnemu raku in kaj lahko storite, da se mu izognete.

Bolezni 24. 06. 2020 10.00

Vas mučijo bolečine in mravljinčenje v zapestju?

Da bi ublažili tisti neprijeten občutek mravljinčenja ter pekoče bolečine v zapestju, ki jo pripisujejo predvsem ponavljajočim se enoličnim gibom, si lahko pomagate kar sami, v primeru hujših in dolgotrajnejših težav pa le obiščite zdravnika.

Zdravje 19. 06. 2020 08.00

V Sloveniji vsak dan potrebujemo 350 krvodajalcev, ki so pravi junaki sodobnega časa

Če darujete kri samo enkrat, lahko s tem rešite več kot samo eno življenje. Tudi zdaj, ko so zaradi bolezni COVID–19 stvari malenkost drugačne, Zavod Republike Slovenije za transfuzijsko medicino upa na pomoč krvodajalcev in se srčno zahvaljuje vsem, ki darujejo kri.

Alternativa 16. 06. 2020 16.00

Bilka Baloh: Svoj prvi post sem naredila pri 30 letih, ko sem začutila, da moram v svojem življenju nekaj korenito spremeniti.

Bilka Baloh, neodvisna raziskovalka zdrave in uravnotežene prehrane, strokovnjakinja za varno razstrupljanje telesa z dolgoletnimi izkušnjami, mentorica in terapevtka za zdravo prehrano, je tik pred izdajo svoje nove knjige 'Post, seme zdravja', z nami govorila o tem, kdaj se je prvič odločila za razstrupljanje, kako sama vidi poplavo najrazličnejših diet, pojasnila pa nam je tudi to, kakšen mora biti post in da se ga nihče ne bi smel lotiti brez nadzora mentorja. "Post mora biti nežen, neagresiven, ne smemo občutiti lakote, predvsem pa se moramo počutiti varne," pravi Bilka in poudarja, da mora biti po postu postopno in previdno tudi uvajanje nazaj na hrano.

Koža 16. 06. 2020 07.30

3 postopki, s katerimi hitro izboljšamo videz kože

Ste opazili, da je vaša koža na obrazu vse bolj ohlapna, utrujena in poškodovana od sonca? Se spopadate s posledicami aken, imate izrazite kapilare na koži ali druge nepravilnosti? Tu so trije postopki, s katerimi lahko znova pridobite sijočo, čvrsto, gladko in navlaženo kožo.

Estetska medicina 14. 06. 2020 16.30

Poznate razliko med trajnimi in začasnimi polnili?

Z vbrizganjem polnil pomladimo kožo, zgladimo gube in povečamo prostornino mehkih tkiv. Trajanje učinkov je različno, odvisno od vrste uporabljenega polnila. Kakšna je razlika med trajnimi in začasnimi polnili in kakšne so posledice pretirane uporabe teh ter na druga vprašanja na to temo, nam je odgovarjal priznani slovenski lepotni kirurg Andrej Testen dr. med., spec. plastične, rekonstruktivne in estetske kirurgije.

Estetska medicina 10. 06. 2020 08.15

Katere so neinvazivne tehnike pomlajevanja?

Trend nekirurških metod pomlajevanja je zadnje čase močno narastel, ravno zaradi njihove nizke invazivnosti in kratke dobe rehabilitacije. Že angleški mislec Swift je nekoč zapisal: "Vsak človek si želi dolgo živeti, nihče pa se ne želi postarati." Tako je starostne spremembe možno dolgoročno izboljšati tudi brez kirurškega noža - skalpela in dolgotrajnega okrevanja, in sicer s številnimi kozmetičnimi posegi in z visokotehnološkimi napravami, s katerimi lahko dosežemo neverjetne rezultate.

Estetska medicina 25. 05. 2020 08.00

Filerji – kaj vse morate vedeti o njih?

Sodobna estetska medicina vse bolj uporablja dermalna polnila. Vedno bolj priljubljena je hialuronska kislina, ki jo aplicirajo v točno določene dele obraza: od lic do ustnic. Vplivneži na Instagramu in Youtubu metode korekcije obraza nenehno promovirajo med mladimi in morda so ravno zato pri njih tako priljubljena. Slaba stran filerjev je predvsem, da mora, "če je stranki učinek všeč, priti po vnovično aplikacijo polnila". Kaj vse še morate vedeti o filerjih, preden se odločite za njih?

Estetska medicina 19. 05. 2020 15.30

Tjaša Železnik o lepotnem posegu: Naletela sem na mnoge predsodke

Znana slovenska igralka Tjaša Železnik je pred kratkim razkrila, da se je odločila za lepotni poseg, in sicer za korekcijo popka. Prvo korekcijo je prestala že pred nekaj leti, a se je izkazalo, da je poseg zahtevnejši, in Tjaša je vedela, da bo potreben še en. Obrnila se je na dr. Katarino Živec, ki se je bila pripravljena lotiti ponovne korekcije. "Rešitev moje težave s popkom in posledično tudi trebuhom ji je predstavljal izziv," pove Tjaša, ki je o estetskem posegu že od samega začetka tudi javno govorila. Odziv pa jo je presenetil. "Naletela sem na mnoge predsodke (od zgražanj do neprimernih, celo žaljivih opazk na družbenih omrežjih), ki so očitno v naši družbi kar globoko zasidrani. Hkrati pa se je oglasilo tudi veliko žensk, med njimi tudi kakšen moški, ki jih je poseg zelo zanimal." Poseg je že za njo, prav tako tudi okrevanje, ki je trajalo pet tednov, v nadaljevanju pa ekskluzivno objavljamo fotografije njenega popka pred posegom in po njem.

Estetska medicina 08. 05. 2020 10.00

Operacija zmanjšanja želodca - kako varna je?

Debelost je svetovno pereča težava, ki jo mnogi imenujejo kar novodobna epidemija 21. stoletja. Po podatkih Svetovne zdravstvene organizacije je trenutno 1,9 milijarde ljudi pretežkih in 600 milijonov debelih.

Zdravje 03. 05. 2020 09.45

Kaj lahko storite v primeru krčnih žil?

60 odstotkov odraslih se spopada s problemom krčnih žil, ki dvakrat bolj pogosto prizadenejo žensko populacijo. Ne le, da so videti neprijetno, povzročajo tudi druge nevšečnosti, kot so občutek težkih in utrujenih nog, krči v nogah ter otekanje. Kaj lahko storimo v primeru pojava krčnih žil?

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996