Vizita.si

potenje

Duševne motnje 03. 05. 2020 09.45

44-letna Urška: 'Počutila sem se nemočno, utesnjeno, začelo me je dušiti.'

Ste vedeli, da poznamo več kot 100 simptomov in znakov, ki se kažejo pri anksioznih motnjah? Gre za skupino duševnih motenj, ki včasih posameznika zaznamujejo do te mere, da se ne more več učinkovito spopadati z vsakodnevnimi opravili.

Bolezni 29. 04. 2020 07.58

10 razlogov, zakaj vam lahko zamuja mesečno perilo

Normalni menstrualni cikel traja okoli 28 dni, krvavitev pa običajno do sedem dni. Včasih lahko menstruacija zamuja, kar pa nujno ne pomeni nosečnosti. Razlogov je lahko več.

Bolezni 29. 04. 2020 07.57

Kakšni so simptomi lupusa in kako ga zdravimo?

Sistemski eritematozni lupus je kronična avtoimuna bolezen vezivnega tkiva. Oznaka 'sistemski' pomeni, da lahko prizadene celotno telo. Gre za bolezen s prisotnostjo številnih protiteles, pri kateri imunski sistem napade in prizadene zdrava tkiva ter celice in organe telesa.

Duševno zdravje 17. 04. 2020 11.04

Kako pozdraviti posledice dolgotrajnega stresa?

So vam že kdaj rekli, da je stres le v vaši glavi in da preprosto nehajte skrbeti in se sprostite? Lepo bi bilo, če bi bile stvari tako preproste, a niso, pravi psihoterapevt Peter A. Lavine, ki je specialist za zdravljenje travmatičnih dogodkov. Preverite, kako pozdraviti posledice hudega stresa v preteklosti.

Zdravje 16. 04. 2020 08.11

Ne pozabite na to izjemno rastlino z močnim protivirusnim delovanjem

Vsi deli te rastline so uporabni v zdravilstvu, predvsem pri prehladnih obolenjih, saj čaj iz cvetja te rastline spodbuja potenje ter pospeši delovanje ledvic in mehurja, zaradi česar pomaga tudi pri zniževanju povišane telesne temperature. Za katero rastlino gre?

Koža 10. 04. 2020 07.59

Kako očistiti in razstrupiti telo preko stopal?

S hojo in obutvijo vsak dan bremenimo naša stopala, vse prevečkrat pa pozabimo, da bi jim kot drugim delom telesa, morali občasno privoščiti nego. Vsako stopalo ima več kot dva tisoč por, skozi katere se lahko izločajo toksini, zato je kopel za noge učinkovit postopek razstrupljanja.

Ginekologija in porodništvo 28. 02. 2020 15.12

Je v obdobju perimenopavze mogoče zanositi?

Znaki menopavze se lahko pri ženskah začnejo pojavljati tudi pet do deset let, preden nastopi zadnja menstruacija. To obdobje poimenujemo z izrazom perimenopavza in pri vsaki posameznici traja različno dolgo.

Bolezni 11. 02. 2020 08.36

Anhidroza – kaj je to?

Ste vedeli, da obstaja redko bolezensko stanje, nezmožnost potenja? Temu stanju rečemo anhidroza. In četudi ni slišati nevarno, lahko resno ogrozi bolnikovo življenje.

Psiha 07. 02. 2020 10.13

Vse kar moraš vedeti o anksioznosti

Te pogosto skrbi in se ti zdi, da so stvari ušle izpod nadzora? Se ti zdi, da nisi dovolj dober/a, četudi se močno trudiš? Se ti ne ljubi ven in med vrstnike? Raje ostaneš doma?

Življenjske zgodbe 03. 02. 2020 08.23

'Pred boleznijo sem živel, kot hočejo drugi, zdaj živim, kot hočem jaz.'

V Sloveniji je rak pri ženskah drugi, pri moških pa v zadnjih letih že prvi vzrok smrti, so ob današnjem svetovnem dnevu boja proti raku opozorili na NIJZ in onkološkem inštitutu. Po podatkih registra raka je v Sloveniji v letu 2016 na novo z rakom zbolelo 15.072 ljudi, kar pomeni, da so vsakih 35 minut postavili novo diagnozo raka, poročajo na STA.

Prehrana 24. 01. 2020 08.29

Najboljša živila za ženske, starejše od 40 let

Z leti telo upočasnjuje proizvajanje določenih hormonov, vitaminov, mineralov in beljakovin. Med drugim se začne spreminjati menstrualni ciklus, pojavi se lahko nočno potenje, slabši spomin, težje je izgubiti odvečne kilograme, gostota kosti začne upadati, libido pa se lahko poveča.

Zdravje 14. 01. 2020 06.51

5 možnih znakov, da so vaši hormoni v neravnovesju

Če zadnje čase opažate, da ste utrujeni, se potite, izgubljate koncentracijo ali pa vam lasje začnejo prekomerno izpadati, vam priporočamo, da preverite raven hormonov, svetujejo na Miss zdrava.

Bolezni 11. 01. 2020 12.17

V Sloveniji zaradi parkinsonizmov trpi okoli 5000 ljudi

Parkinsonova bolezen je degenerativna bolezen, pri kateri odmirajo dopaminski nevroni v predelu možganov, ki nadzoruje fine mišične gibe, predvsem njihov začetek in tekoč potek. Posledično so simptomi bolezni tresavica in oteženo gibanje.

Imunski sistem 08. 11. 2019 08.29

Vedno hladne roke in noge so lahko znak za preplah

Če je pretok krvi oslabljen, telesu onemogoča hranljive snovi in energijo, ki pa so nujno potrebne za zdravje in normalno delovanje. Še posebej v zimskih mesecih telo, da bi privarčevalo čim več toplotne energije, upočasni cirkulacijski sistem.

Bolezni 25. 10. 2019 12.54

Bi prepoznali bronhitis?

Čeprav nam letošnja jesen še ni postregla z ekstremno nizkimi temperaturami, so bolezni že na pohodu. Mednje zagotovo spada tudi bronhitis, vnetje večjih dihalnih poti. Kako ga pravzaprav prepoznati in s čim si pomagati pri zdravljenju?

Dieta 05. 07. 2017 07.57

10 razlogov, zakaj se ne morete znebiti maščobe na trebuhu

Maščoba na trebuhu je tista, ki je najbolj trdovratna in se je je najtežje znebiti. Tu je nekaj dokazanih razlogov, zakaj se te maščobe ne morete znebiti za vedno.

Duševno zdravje 18. 09. 2019 08.02

Agorafobija, strah, o katerem mnogi s težavo spregovorijo

Pri agorafobiji gre za občutek ujetosti in brezizhodnosti, ko doživimo stisko. Westphal je že leta 1871 opisoval klinične primere, v katerih ljudje niso zmogli prečkati določenih prostorov brez spremstva. To težavo je poimenoval agorafobija.

Žensko zdravje 12. 09. 2019 12.14

Niti sanja se jim ne, da je to lahko znak srčnega infarkta

Na milijone žensk se ne zaveda, da sta lahko močno znojenje ali občutek omotičnosti simptoma srčnega infarkta, je pokazala zadnja raziskava britanskih strokovnjakov. Prav tako strokovnjaki opozarjajo, da ženske pogosto napačno mislijo, da je njihovo tveganje za srčni infarkt izjemno majhno.

Duševne motnje 27. 08. 2019 08.15

Miti in resnice o paničnih napadih

Sunkovito dihanje v vrečko, neobvladljiv strah, številne telesne senzacije in dramatično vzdušje spremljajo najbolj tipično predstavo (pa tudi filmske scenarije) o paničnih napadih. A v zvezi s to precej pogosto problematiko se pojavljajo tudi številni miti, ki zamegljujejo resnico. Zbrali smo najpogostejša napačna prepričanja in jih razbili.

Bolezni 13. 08. 2019 13.42

Ko se vam zlomi srce

Ste že slišali za sindrom zlomljenega srca? Gre za začasno stanje, ki ga izzovejo stresne situacije, kot je naprimer smrt bližnjega. Osebe s sindromom zlomljenega srca lahko občutijo nenadno bolečino v predelu prsi in mislijo, da gre za srčno kap.

Zlata leta 16. 07. 2019 10.20

Zakaj se spolnost s starostjo poslabša?

Slaba novica za ženske, ki gredo skozi menopavzo. Zadnja raziskava, ki je vključevala več kot 4000 žensk po menopavzi, je pokazala, da je skoraj tričetrtine žensk spolno neaktivnih, čeprav imajo ljubeče partnerje. Nekatere za to krivijo simpome menopavze, kot so vročinski oblivi in nočno potenje, spet druge pravijo, da imajo nizek libido, skrbijo za bolnega partnerja ali se njihov partner spopada z motnjo erekcije.  

Življenjske zgodbe 18. 06. 2019 13.42

Nedolžna praska se je spremenila v hudo tragedijo

Ko je Victorio Altoft leta 2010 močno opraskala mačka, si ni mislila, da gre za kaj resnega. A le nekaj tednov kasneje je dobila bolečine v mišicah, bolečine v sklepih in se spopadla z nočnim potenjem. 41-letnica je predvidevala, da se spopada z gripo, a izkazalo se je, da gre za nekaj veliko bolj resnega.

Zdravje 18. 06. 2019 07.12

To je najboljša nega za odlično počutje tam spodaj

Sodobni način življenja ni najbolj prijazen do intimnih predelov, ki so še posebej občutljivi. Sintetični materiali, tesna oblačila, stres, peneče kopeli ... Lahko povzročijo nemalo težav, kot so neprijeten vonj, povečan beli tok, srbečica in celo bolečine med samim spolnim odnosom. Zaščitite svoje intimne predele in poskrbite za svežino ter odlično počutje z najboljšo nego, ki jo razkrivamo v nadaljevanju.

POPovi zdravniki 04. 03. 2019 11.44

Mehurčki s tekočino na dlaneh in podplatih

Pozdravljeni! Stara sem 33 let in že nekaj let se mi na dlaneh in podplatih (ne na peti- bolj na sredini) pojavljajo mehurčki s tekočino. Mehurčki ne srbijo, ne bolijo in mislim, da niso nalezljivi. Ko se predrejo (včasih jih sama), se koža posuši in olušči. Na primer sedaj sem imele težave z roko, katero sem imela povito in celo v mavcu. Na dlani je bilo polno teh "pik" nekatere celo rdeče. Ne vem ali so to glivice ali kaj drugega? Ne morem se tega znebiti. Poskusila sem že nekaj krem proti glivicam pa ne pomaga. Na nogah ni neprijetnega vonja (razen včasih- a mislim, da s tem nimam težav). Ko sem bila na refleksni masazi so te tezave skoraj izginile, vendar se spet pojavljajo. Noge se mi ne potijo in ni odvisno od letnega casa. Te težave je v mladosti imela tudi moja mati. Prosila bi za kaksno koli pomoc. Hvala. Lep dan.

POPovi zdravniki 08. 03. 2019 14.24

Nočno potenje, nespečnost, nihanja razpoloženja, oblivi

Dala sem pregledati hormone iz krvi in imam naslednje vrednosti: S-Estradiol < 10 ng/L, S-Testosteron: 0.34 qg/L;S-Progesteron: 0,1 Qg/L. TSH:3.09;T4 prosti:11.69. Stara sem 53 let, zadnjo menstruacijo sem imela oktobra 2018. V letu 2018 je bilo skupno 5 menstruacij, ki pa so bile šipke. Celo obdobje sem imela vedno zelo močne in 7-10 dni trajajoče menstruacije in na 20 - 25 dni, tako, da sem imela menstruacijo včasih celo 2 x na mesec. Rodila sem enkrat, v starosti 21,6 let, splava ni bilo. Pred 4-5 leti nazaj so bile težave samo ponoči s potenjem in podnevi z razbijanjem srca, bila sem tudi skozi slabokrvna (Fe od 4,2 - 10.5).Sedaj imam Fe 27.1. Po zadnji menstruaciji so se začele težave s nočnim potenjem, nespečnostjo, z nihanjem razpoloženja, z oblivi tudi čez dan. Sem drobne postave, višina: 161, teža kg.Nikoli nisem imela več kot 55 kg, samo v nosečnosti 63 kg.Sedaj uživam Cimicifuga racemosa, B. vitamine, D vitamin, magnezij, razna olja:konopljino,laneno,oljčno.Se zdravo prehranjujem. Zanima me, ali bi morala glede hormonov kaj ukrepati, ker nisem pristaš NHZ in ne bioidentičnih hormonov. Zavedam se, da ženska v menopavzi pač nima več teh hormonov in da z leti vztrajno padajo. Upam, da se kmalu moje telo navadi na upad teh hormonov. Ali imam estrogene in progesteron v ravnovesju med sabo? Najlepša hvala za Vaše odgovore.

Bolezni 26. 03. 2019 14.42

Povsem običajen kašelj se je sprevrgel v najhujšo nočno moro

18-letna Marlee Pincus je nekaj tednov po tem, ko je pričela svoj študij na Univerzi Cornell v New Yorku, začela močno kašljati. Takrat je v študentskem domu, v katerem je živela, ravno razsajala gripa, zato so vsi mislili, da se je le prehladila. A kmalu se je kašelj poslabšal, dobila je vročino in mrzlico. Izkazalo se je, da se spopada z levkemijo.

Novice 06. 03. 2019 16.59

'Ostalo vam je samo še tri mesece življenja'

V 12-minutnem videu so številni ljudje razkrili nekatere najbolj boleče stvari, kar jim jih je kdaj kdo izrekel. Ena izmed njih je bila, ko je mladi moški izvedel, da so mu ostali le še trije meseci življenja.

POPovi zdravniki 23. 05. 2016 13.27

Luskavica , jetrni deficit

Erika, lep pozdrav . Imam eno veliko težavo, kateri so podrejene ostale.. od 9 leta starosti imam luskavico na zatilju, ki se je sedaj razširila na vrat..tudi celo lasišče imam zelo suho in se mi lušč...

POPovi zdravniki 02. 12. 2015 20.02

Transaminazemija

Pozdravljeni, na vas se obračam z naslednjim vprašanjem: V začetku leta 2013 so se mi začele pojavljati težave v obliki hujšanja (iz 72kg na 68kg) , bledica, nočno potenje, bolečine v sklepih in mišic...

POPovi zdravniki 26. 07. 2015 14.11

Bezgavke na vratu- asimptomatske

Spoštovani! Ni mi sicer jasno, na koga naj se obrnem, še najbolj se mi zdi, da na vas. Pri pregledu vratnega ožilja (Doppler) mi je zdravnik omenil, da imam zadebeljene bezgavke, ki na zunaj niso ne v...

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996