pravica

Pijem, kadim, ponočujem. Dokler ne zbolim.
Dokler smo zdravi, si ne delamo nobenih skrbi. Jemo, kar želimo, pijemo, kar želimo, mnogi kadijo in ponočujejo. Do takrat, ko nekaj ne zaboli. Ko se zjutraj zbudimo in nas boli grlo, glava ali nas tišči v prsih ...

Kako vrniti strast v zvezo?
Je bil začetek vajine zveze razburljiv, sedaj pa si komaj vzameta čas za hiter rutinski seks brez domišljije? Ali pa še huje, nikakor ne najdete več časa za tovrstne aktivnosti, saj ste preveč zaposleni z otroki, službo in še marsikatero drugo stvarjo?

Jejte, da ostanete mladi!
Hrana je mnogo več kot le potešitev osnovnih potreb. Pomaga nam ohranjati zdravje, nudi veliko užitkov in lahko celo podaljšuje življenje. Kaj jesti, da bi ostali mladi?

'Živeti želimo polno življenje!'
Ob 90-letnici delovanja je Zveza društev slepih in slabovidnih Slovenije pripravila prireditev, na kateri so predstavili ustvarjalnost slepih in slabovidnih. Častni pokrovitelj in slavnostni govornik je bil predsednik države dr. Danilo Türk.

S čistim okoljem do zdravja
Si želite živeti v čistem okolju in še dolgo piti vodo iz pipe in ne iz plastenk? Potem se jutri pridružite prostovoljcem, ki bodo po vsej Sloveniji zavihali rokave in čistili divja odlagališča, ki zastrupljajo podtalnico.

Naj grem po drugo zdravniško mnenje?
''Dober dan, Ana pri telefonu, vas lahko nekaj vprašam?“ se je na drugi strani telefona, ki mi je zazvonil v službi včeraj, oglasilo prijazno dekle. Povedalo mi je, da ima resne zdravstvene težave in da ima občutek, da njena zdravnica ne naredi vsega, kar bi lahko.

S karatejem do zdravja in mirne glave
Petra Dirnbeka je karate potegnil v svoje vrste, ko je imel deset let. Bil je željan dokazovanja, imel je veliko energije. Ko je njegov sošolec povedal, da trenira karate, se je odločil. „Tudi jaz ga bom!“

Bolniki nimajo le pravic, ampak tudi dolžnosti!
Čeprav vsak od nas kdaj odide k zdravniku, pa marsikdo ne ve, kakšne pravice ima, ko se znajde v vlogi bolnika. Dobro pa je tudi vedeti, da se lahko v primeru kršenja teh pravic obrnemo na pristojne organe – na varuhinjo ali zastopnike bolnikov pravic.

Pravica do izbire osebnega zdravnika
Vse zavarovane osebe imajo pravico, da si izberejo osebnega zdravnika, in sicer si lahko izberejo osebnega zdravnika splošne medicine, osebnega zobozdravnika, ženske pa tudi osebnega ginekologa.