preiskave krvi in urina

V nekaj dneh do specialista – brez dolgih čakalnih dob!
Postanite uporabnik Prve zdravstvene asistence (PZA), in ne bo vam treba več dolgo čakati na specialistični pregled, saj široka mreža specialistov, ki sodelujejo v PZA, poskrbi, da ste na vrsti v nekaj dneh, za pregled ni dopla¬čila, napotnice ne potrebujete.

Udeleženka resničnostnega šova celo pristala v bolnišnici
Tik preden je Simona Könye vstopila v resničnostni šov Top 4 se je spopadala z bolečinami, ki jih do tedaj še ni poznala. Trpela je namreč za ledvičnimi kamni, zaradi katerih je bila kar petkrat na zdravljenju v bolnišnici na Bledu.

Ko so noči preveč strastne ...
Na dopustu so spolni odnosi, ko imamo več časa in energije, pogostejši, zato se lahko domov vrnemo s kar nekaj težavami. Dve najpogostejši pri ženskah sta vnetje mehurja (cistitis) in glivično vnetje nožnice. Preverite, kako si pomagati.

So kolesarji res bolj izpostavljeni raku prostate?
Ni zanemarljiv podatek, da vsako leto na tisoče popolnoma zdravih kolesarjev pošljejo na testiranja za raka prostate. Vendar pa so britanski strokovnjaki mnenja, da gre za lažni preplah.

Redno pregledujete kri in urin?
Ljudje, ki nimajo zdravstvenih težav, bi morali opraviti analizo krvi in urina enkrat letno, tisti, ki so gensko nagnjeni k raznim boleznim, pa vsake pol leta.

Štirje najpogostejši raki pri moških
Med najpogostejšimi oblikami rakavih obolenj pri moških se pri nas pojavljajo rak prostate, pljuč, kože in debelega črevesja. Kakšni so simptomi in kaj lahko moški preventivno naredijo, da zmanjšajo tveganje? Preverite!

14-mesečni deček živi v grozljivih bolečinah
14-mesečni deček iz Kitajske trpi za redko motnjo, ki povzroča vnetje maščobnega tkiva. Na predelu vnetja se začne iz rane cediti gnoj, koža pa zaradi vnetja lahko odmre in pusti grozljive brazgotine.

Izmerite IQ svojega srca!
Ker ljudje radi vse razvrščamo v predalčke, obstajajo različni testi za merjenje inteligenčnega kvocienta – da vemo, koliko je kdo 'pameten'. Izmerite, kolikšen IQ ima vaše srce!

Ali je pozabljivost v starosti normalna?
V Sloveniji je skoraj 10.000 bolnikov z Alzheimerjevo demenco. Zaradi te bolezni pa niso prizadeti le bolniki, temveč predstavlja veliko breme tudi za njihove najbližje. Kljub temu pa veliko bolnikov ni prepoznanih in se tudi ne zdravi.