programi

Dietetika
Najprej vas lepo pozdravljam in pozdravljam tudi vaše sodelovanje na tem forumu. Zanima me vaš komentar na naslednje trditve -limona kot taka, vsebuje izredno malo ali pa skoraj nič vitamina C in ni ...

Samo 20 minut joge ali hoje bo dovolj ...
Samo 20 minut joge ali hoje na dan bo pomagalo, da boste ohranili bister um še dolgo v starostno obdobje, je pokazala zadnja raziskava Univerze Miami. Predhodnje študije pa so pokazale, da ni samo aerobna vadba odlična za ohranjanje dobrega spomina in umskih sposobnosti. Tudi ples je odličen za to.

Tragična zgodba s srečnim koncem
Ko je padla na dno, je Angležinja Charlotte Stuart tehtala samo še 40 kilogramov. Zaradi anoreksije je bila v nevarnosti, da komaj 20-letna premine. Že dolgo časa pa se zaradi te bolezni ni več smejala ali kakor koli dejansko živela. Na srečo se ji je uspelo rešiti in danes pravi, da se vsak dan znova zahvali, ker ima priložnost ustvarjati lepe spomine.

To bo nova epidemija 21. stoletja
Demenca bo nova epidemija 21. stoletja, napovedujejo strokovnjaki. Danes se z njo spopada 32.000 Slovencev, zaradi staranja prebivalstva se bo to število v naslednjih 25 letih več kot dvakrat podvojilo. Najpogostejša demenca je Alzheimerjeva bolezen, ki predstavja kar 70 odstotkov vseh demenc. Preverite, kakšni so simptomi demence in kako jo pravočasno prepoznati.

Kako preživeti norosti na delovnem mestu?
Kaj storiti, če je vaš šef aroganten in pretirano zahteven? Kaj, če imate lažnive in goljufive sodelavce ali pa je kdo od vaših delavcev nesposoben zabušant? Kako veste, kdaj drvi podjetje v prepad in kako najti novo službo? Kako se soočiti z nemogočimi zahtevami in obdržati svojo službo ali pa vsaj svojo prisebnost?

Je odgovor v Klubih 65+ in Mreži 65+?
Od leta 2008 do 2015 v Pomurju več kot 5300 manj prebivalcev – Kako omiliti posledice demografske slike regije, ki se stara še hitreje kot Slovenija?

To je bolezen, s katero se spopadajo tudi največji zvezdniki
Društvo psoriatikov pred prihajajočim svetovnim dnem psoriaze oziroma luskavice opozarja, da luskavica ni zgolj kožno obolenje, ampak resna sistemska bolezen. Vrh vsega se psoriatiki povsem po nepotrebnem soočajo s predsodki v družbi. S to boleznijo se soočajo tudi nekateri največji zvezdniki.

To se zgodi, če med nosečnostjo pijete alkohol ...
Na svetu živi na milijone oseb s fetalnimi alkoholnimi motnjami, katerih kakovost življenja je slabša zato, ker so njihove matere v nosečnosti pile alkohol. Alkohol namreč škodljivo vpliva na razvoj zarodka oziroma ploda in povzroča nepopravljive, trajne poškodbe pri še nerojenem otroku. Preverite, katere.

Bi prepoznali 5 nevarnih ženskih rakov, o katerih se ne govori
Zgodnja diagnoza pomeni več možnosti za preživetje pri vseh oblikah raka. Tako je tudi pri petih različnih ginekoloških rakih, ki lahko ogrožajo žensko zdravje. A teh se drži veliko stigme, zaradi česar ženske težje spregovorijo o svojih simptomih. Prav to pa lahko vodi do pozne diagnoze.

Pregled, ki ženske varuje pred najbolj smrtonosno boleznijo
Mamografija rešuje življenja, je potrdila zadnja raziskava mednarodnih strokovnjakov, ki so odkrili so, da redni pregledi z mamografijo zmanjšujejo umrljivost za rakom dojke pri ženskah starejših od 50 let za kar 40 odstotkov.

Previdno pri poslušanju glasbe!
Ob letošnjem mednarodnem dnevu skrbi za sluh, ki ga obeležujemo danes, Zveza društev gluhih in naglušnih Slovenije poudarja nevarnost nastanka okvar zaradi preglasnega poslušanja glasbe.

V Berlinu tragično preminil 18-mesečni deček
Ošpice, ki se od oktobra lani širijo v Berlinu, so zahtevale smrtno žrtev. V eni od bolnišnic v nemški prestolnici je za to nalezljivo boleznijo v sredo umrl 18-mesečni deček. Kako se je malček okužil, še ni znano, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

Število smrti zaradi malarije od leta 2000 prepolovljeno
Število umrlih zaradi malarije se je od leta 2000 skoraj prepolovilo, napredek pri zmanjševanju tveganj za malarijo pa je v Zahodni Afriki zasenčil izbruh ebole, po poročanju francoske tiskovne agencije AFP ugotavlja Svetovna zdravstvena organizacija (WHO) v danes objavljenem letnem poročilu.

Minus 5 kilogramov v 21 dneh!
V svetu je znanih na tisoče različnih vrst razstrupljanja, sedaj pa se s popolnoma svojo lahko pohvalimo tudi Slovenci. Gre za metodo čiščenja telesa, ki temelji na pitju edinstvene slovenske mineralne vode Donat Mg in s pomočjo katere lahko v 21 dneh izgubite tudi do 5 kilogramov!

Predebela, da bi lahko hodila, a poglejte jo danes!
55-letna Angležinja je bila popolnoma osramočena, ko nekega dne zaradi debelosti preprosto ni mogla več hoditi. Ob ogledu muzeja so ji prijatelji morali pomagati z invalidskim vozičkom in takrat se je zavedla, da mora shujšati.

Večino bolezni srca bi lahko preprečili!
Bolezni srca in ožilja predstavljajo najpomembnejši vzrok smrti v svetu. Večino teh bolezni je mogoče preprečiti z zdravim življenjskim slogom, ki vključuje redno telesno dejavnost, zdrav način prehranjevanja in izogibanje kajenju (aktivnemu in pasivnemu).

V Sloveniji vse manj kadilcev
Znižanje deleža kadilcev med prebivalci Slovenije stroka pripisuje predvsem rednemu zviševanju obdavčitve in s tem cen tobačnih izdelkov ter tudi pred sedmimi leti uvedeni prepovedi kajenja v vseh zaprtih javnih in delovnih prostorih.

Dovolj je bilo!
Danes obeležujemo mednarodni dan proti zlorabi in nezakonitemu prometu z drogami, ki letos poteka pod geslom "Zasvojenost lahko preprečimo, lahko pa jo tudi zdravimo". Kot so sporočili z Inštituta za javno zdravje (NIJZ), tokratna kampanja poudarja tako pomen preventive kot tudi pomen zdravljenja in rehabilitacije.

Poznate pet najpogostejših vrst raka pri nas?
Mednarodna agencija za raziskovanje raka (IARC) je nedavno objavila najnovejše podatke o obolevnosti, smrtnosti in razširjenosti raka po svetu.

Zakaj kljub telovadbi še kar ne morem shujšati?!
To je vprašanje, ki si ga v želji, da bi izgubili nekaj odvečnih kilogramov, zastavljajo mnogi. Čeprav nekateri pridno telovadijo, namreč njihova teža še vedno ostaja enaka, vzrok česar pa so sedaj odkrili ameriški raziskovalci. Se s to težavo soočate tudi sami? Preverite, zakaj!

Preverite, kateri rak vas najbolj ogroža
Statistika kaže, da bo med vsemi, ki so se rodili leta 2008, do svojega 75. leta za rakom zbolel vsak drugi moški in vsaka tretja ženska. Toda dobra novica je, da je to mogoče preprečiti.

Končno so tukaj fotografije, ki so jih vsi želeli videti
Ko jih občudujemo na straneh revij, so videti, kot bi bile s kakšnega drugega planeta. Takrat je za nas bolje, da se z njimi ne primerjamo. Toda v resničnem življenju so videti popolnoma drugačne.

'Pred seboj sem videla le smrt'
Da je Mojca Senčar prav poseben človek, ve vsak, ki se je kdaj srečal z njo. Njeno veselje do življenja je nalezljivo in takoj je jasno, da je njeno življenjsko poslanstvo, da ljudem vrača upanje. A za to ognjevito žensko polno energije se skriva zgodba, ki pojasnjuje, od kod toliko ljubezni do življenja in ljudi okrog nje.

Zvezdnikova nova lepotička ima kaj pokazati …
Znani igralec si izbira same lepotice. Tudi njegovo zadnje dekle je mlada plavolaska, ki se lahko pohvali z neverjetno lepim obrazom in telesom. Odkrili smo, da to ni naključje, saj zase skrbi zelo disciplinirano.

Je vrnitev v službo stresno tudi za vas?
Za mnoge zaposlene se je dopust iztekel, vrnitev na delovno mesto pa za nekatere pomeni tudi stres. Na Inštitutu za varovanje zdravja (IVZ) RS poudarjajo, da se vsakodnevno doživljanje stresa povečuje.

Postarajte se zdravi, aktivni in vitalni
Z zdravim življenjskim slogom lahko največ prispevamo k daljšemu, kakovostnejšemu in bolj zdravemu življenju, da bomo tudi v starosti vitalni, srečnejši ter družbi v korist, ne pa v breme. Starost namreč ni bolezen, lahko pa je čudovito življenjsko obdobje.

Tudi Chorchyp navdušen nad kettlebell vadbo
Kettlebell utež je vse bolj priljubljena tudi med profesionalnimi športniki, saj si z njo pomagajo do boljših rezultatov. Že nekaj časa na tak način trenira tudi Denis Porčić - Chorchyp, ki je na zadnjem borilnem spektaklu dosegel svojo drugo zmago.

Preverite, ali ste izpostavljeni tveganju za osteoporozo
Osteoporoza je tiha in zahrbtna bolezen, za katero praktično ne vemo, dokler si prvič ne zlomimo katere od kosti. Kako se pred boleznijo zaščititi in kako z njo živeti, smo povprašali Dušo Hlade Zore, dr. med., predsednico Zveze društev bolnikov z osteoporozo Slovenije.

'Zdravniki nismo bogovi v belem'
Čeprav se z aferami močno spodkopava zaupanje v "bogove v belem", je odkrit in zaupljiv odnos med pacientom in bolnikom bistven za uspešno zdravljenje. S tem se strinja tudi prof. dr. Pavel Poredoš, predsednik Slovenskega zdravniškega društva, ki bo letos praznovalo 150. obletnico delovanja.

'Downov sindrom naju nikoli ni motil!'
Bliža se dobrodelni tek čez vso Slovenijo, s katerim bo več kot 80 zaposlenih s podjetja PRO PLUS na pobudo ekipe Sveta pomagalo zbirati sredstva za odprtje prvega celostnega centra za otroke z Downovim sindromom. Njegovo ustanovitev je navdihnil šestletni Val, ki se je rodil s to kromosomsko okvaro.