Vizita.si

prostor

Bolezni 17. 11. 2019 10.48

Zakaj so bolečine hujše ponoči?

Ste že večkrat menili, da niste tako hudo bolni, potem pa so se ponoči vaši simptomi tako poslabšali, da vam je bilo žal, da prej niste poiskali zdravniško pomoč. Preverite, zakaj se simptomi nekaterih bolezni poslabšajo prav ponoči.

Bolezni 04. 11. 2019 18.41

Na kakšen način lahko preventivno preprečimo gnilobo zob?

Zobna gniloba je poleg prehlada in obolenja dlesni najpogostejša tegoba človeštva. Če je ne oskrbimo, se okvara veča in na koncu uniči zob. Kako se preventivno zaščititi?

Osebna rast 18. 10. 2019 13.07

Kako blizu dovolite drugim?

Ste se kdaj vprašali, ali imate postavljene dovolj jasne razmejitve v odnosu do drugih? Meje nam pomagajo živeti v skladu z našimi željami, potrebami in občutki. Če jih nimamo, delajo drugi z nami vse, česar nočemo, če so preveč toge, pa se verjetno bojimo pretirane bližine. Kdaj je ravno prav?

Odnosi in spolnost 08. 10. 2019 12.29

9 skrivnosti srečnih parov

Poznate vsaj kakšen srečen par, ob katerem se ljubezen čuti že na zunaj? Navzočnost ob takšnih parih nas napolni s posebno energijo in zavedanjem, da se vse da, če se hoče – tudi v odnosu. In kaj je njihova skrivnost? Zagotovo razčiščena preteklost, realna pričakovanja in vzajemen trud obeh partnerjev.

Duševno zdravje 08. 10. 2019 08.35

'Zaslepljena slika o drugih nas lahko pahne v obup.'

Prepogosto in predolgo poseganje po elektroniki v največ primerih prizadene otroke in mladostnike. Poleg doseganja slabših ocen v šoli lahko privede prekomerno uporabljanje elektronskih naprav do razvoja motnje v pozornosti skupaj s hiperaktivnostjo.

Imunski sistem 07. 10. 2019 08.07

Zelišča, ki so zelo učinkovita pri zdravljenju vnetega grla

Imate razdraženo in pekoče grlo in komaj požirate? Potem imamo za vas nekaj nasvetov, kako si lahko pomagate z zdravilnimi rastlinami in omilite bolečino.

Duševno zdravje 18. 09. 2019 08.02

Agorafobija, strah, o katerem mnogi s težavo spregovorijo

Pri agorafobiji gre za občutek ujetosti in brezizhodnosti, ko doživimo stisko. Westphal je že leta 1871 opisoval klinične primere, v katerih ljudje niso zmogli prečkati določenih prostorov brez spremstva. To težavo je poimenoval agorafobija.

Zdravje 18. 09. 2019 08.02

Skrb za ustno zdravje je naložba za polno in zdravo življenje

Ali ste vedeli, da dosledna ustna higiena pripomore k boljšemu počutju in videzu? Ali ste vedeli, da je slaba ustna higiena povezana s povečanim tveganjem za srčne bolezni, bolezni ledvic, sladkorne bolezni, slabšo funkcijo možganov, nastanek Alzheimerjeve bolezni, slabosti v mišicah in kroničnih vnetij?

Okužbe in zastrupitve 19. 08. 2019 23.14

Glivično vnetje? 3 presenetljivi vzroki, ki vam bodo dali misliti

Glivična okužba nožnice se lahko pojavi zaradi prekomernega razrasta glivice imenovane kandida, ki se nahaja v nožnici in črevesju. Za spletno stran Healthista je nutricistka Lisa Richards razkrila nekaj presenetljivih vzrokov, ki lahko privedejo do glivičnega vnetja nožnice.

Bolezni 16. 08. 2019 13.53

Najhitreje naraščajoča razvojna motnja

Avtizem je najhitreje naraščajoča razvojna motnja - pogostost avtizma je v zadnjih dveh desetletjih narasla za več 10x, prizadene več kot 1 % populacije.

Bolezni 02. 08. 2019 10.48

Bi prepoznali prve znake mišje mrzlice?

V Sloveniji je bilo največ primerov mišje mrzlice prijavljenih na Dolenjskem in v Prekmurju, ponavadi se pojavljajo posamični primeri, po sedmih letih pa letos znova beležimo njen izbruh. Smrtnost zaradi mišje mrzlice je sicer v Sloveniji zelo nizka. V zadnjih 35 letih je pri nas zabeleženih 15 primerov smrti. Vendar pa je zdravljenje vsekakor potrebno, v izogib nevarnih posledic, kot je lahko odpoved ledvic.

Zdravje 25. 07. 2019 11.03

Mit ali resnica: je klima zdravju škodljiva?

V trenutku, ko je človek prvič dejal »peklensko vroče je, morali bi se shladiti«, je hkrati iskal načine, na katere bi mu to uspelo. Začelo se je v Egiptu, ko so prostore hladili tako, da so čez in čez obešali mokre cunje. S poskusom hlajenja so nadaljevali tudi stari Rimljani, ki so postavljali akvadukte oz. sisteme hlajenja s pomočjo napeljane vode. Vmes je bilo nekaj ameriških izumiteljev, ki so vsak s svojim delcem prispevali k iznajdbi prve klimatske naprave, leta 1902. Danes si poletje brez klime ne predstavljamo več. Pa je ta razvada zdrava?

Duševno zdravje 16. 07. 2019 09.52

Izražanje sožalja na družbenih omrežjih ne pomaga

Morda si mislimo, da z izražanjem sožalja na družbenih omrežjih, izkažemo podporo prijatelju, ki trpi zaradi izgube bližnje osebe in preživlja težke trenutke. A zadnja raziskava spletne strani WebMD je pokazala, da večina ljudi, ki žaluje, objave na družbenih omrežjih doživlja kot nesmiselne, moteče in nepotrebne.

Rakave bolezni 03. 07. 2019 15.56

Nenavadna reakcija je bila posledica raka

81-letnik se je spopadala s kar tri mesece trajajočo erekcijo in na koncu ni mogel urinirati kar 15 ur, ko je le obiskal zdravnika in so kasneje v bolnišnici ugotovili, da se spopada z rakom mehurja, ki se je že razširil na medenico in spolne organe.

Zdravje 28. 06. 2019 11.56

Pomemben napotek v vročih dneh

"Pijmo veliko vode, tudi če nismo žejni. Tako se bomo lahko dovolj potili in tako zniževali telesno temperaturo." Tako zapiše na spletni strani Zdravstvenega doma Ljubljana Milan Žnidaršič, dr. med., spec. spl. in urg. med. Če se vam zdi, da se veliko potite, priporoča, da vodi dodate malo limoninega soka in soli. Izogibajte pa se alkoholu, vročim in sladkim pijačam. Pomembno je, da ne dehidrirate.

Zdravje 26. 06. 2019 10.19

Vroči dnevi so pred nami. To so ukrepi, ki jih je dobro upoštevati

Pred nami je vročinski val, ki lahko povzroči številne škodljive učinke na naše zdravje. Še posebej to velja za bolj občutljive ljudi, kot so starejši, otroci in bolniki. Kljub temu vsi lahko občutimo negativne posledice prekomerne vročine. Tu je nekaj nasvetov, kako jih zmanjšati in kako ravnati, ko je vroče.

Koža 10. 06. 2019 07.57

Nikoli več ne boste imele težav z rdečimi pikami po britju

Namesto da bi se ponašali z lepo gladko kožo, vam videz kazijo rdeče pikice. Krivec so prav dlačice, ki jih odstranjujete. Ker ne pokukajo na plano, jih telo zazna kot vsiljivce, imunski sistem pa v obrambi povzroči vnetje. Je to mogoče preprečiti?

Življenjske zgodbe 13. 05. 2019 15.24

Novoporočena 26-letnica izvedela tragično novico

Novoporočena 26-letna Julia Cullen se je vrnila iz medenih tednov, ko je izvedela tragično novico, da se spopada z rakom. Julia je ravno dve leti pred tem zaradi raka izgubila tudi svojo mamo.

Novice 09. 05. 2019 10.05

Invalid, ki se je zoperstavil Emi Kurent

''Invalidi so priviligirani, ker imajo na voljo parkirna mesta.'' ''Invalidi navadno ne vozijo. Če si slep ali gluh ali brez roke ali noge, ne moreš voziti avta.'' ''Ker si invalid in verjetno ne hodiš v službo, najbrž lažje počakaš na prosto parkirno mesto kot nekdo, ki se mu mudi v službo.'' To je le nekaj stavkov, ki jih je astrologinja Ema Kurent zapisala v svoji kolumni v reviji Lady, kjer je priznala tudi, da sama večkrat parkira na invalidskem parkirišču. S tem pa je razjezila invalide.

Življenjske zgodbe 08. 04. 2019 15.45

Izgubila 40 kilogramov. Poglejte jo danes

Helen Costa-Giles iz Teksasa je izgubila 40 kilogramov in popolnoma preobrazila svoj zunanji videz. Sedaj pri izgubi odvečnih kilogramov in bolj aktivnemu življenjskemu slogu pomaga tudi mnogim drugim v svoji soseski.

Zdravje 12. 03. 2019 12.17

Pozabljivost je v resnici znak visoke inteligence, pravijo strokovnjaki

Pozabljivost smo včasih pogosto povezovali z nizko inteligenco. Večkrat smo tudi sami nase jezni, ko na kaj pozabimo in se sprašujemo, kako je mogoče, da smo tako pozabljivi. A nova študija strokovnjakov iz Univerze Toronto kaže, da je pozabljivost v resnici znak visoke inteligence.

POPovi zdravniki 03. 10. 2017 07.44

Koraki zdravljenja koreninskih kanalov

Pozdravljeni! Zadnjič ste mi odgovorili kaj je pulpitis. Res bom rabila zdravljenje zoba z iglicami. Kako to poteka? Hvala. Marija

POPovi zdravniki 17. 05. 2016 07.22

Protruzija diska v prsni hrbtenici

Spoštovani. Že od jeseni imam hude bolečine v hrbtu, srednji del med lopaticami. Bolečina se širi naprej, delno v roke, prsnico. Vsako delo je dokaj nemogoče, ob tabletah sicer nekaj migam, vendar pot...

POPovi zdravniki 04. 05. 2016 13.45

Razlaga MR križa

Prosim za prevod izvida Bila sem na mri hrbtenice, ker me je po enoletnem bolečem križu začel močno boleti levi kolk. Izvid sem prejela, zato prosim za prevod, bolj jasno in preprosto povedano. Na izv...

POPovi zdravniki 17. 02. 2016 08.00

Aplazija zob

Spoštovani, sinu so pri sedmih letih z rentgenskim slikanjem ugotovili, da nima zametkov stalnih zob in sicer obeh spodnjih enkic in spodnje petke. Trenutno ima sin še obe enkici, ki sta mlečni. Ko bo...

POPovi zdravniki 26. 01. 2016 18.55

Razlaga MR izvida

Lepo pozdravljeni. Na vas se obracam v upanju da dobim odgovor in sicer me zanima izvid magnetne resonance moje mame. Stara je 48let in ze kaksnih 10let ima velike tezave z hrbtenico. Izvid je trenutn...

POPovi zdravniki 07. 12. 2015 12.10

RTG hrbtenice

Pozdravljeni. Pisala sem vam o hudih bolečinah v hrbtu, tudi star izvid ste videli - tukaj je nov izvid RTG, ker grem zdravniku komaj enkrat drug teden, prej ne dela, prosim če svetujete kaj naj ter k...

POPovi zdravniki 16. 11. 2015 20.54

RTG izvid

Pozdravljeni, Lepo vas prosim za razlago izvida in napotke kako izboljšati stanje oz. ali so potrebne nadaljne terapije. RTG L/S hrbt. 2x: Sinistrokonveksna skolioza L/S hrbt. Izrazito zožen i.v. pros...

POPovi zdravniki 06. 11. 2015 19.47

Zaskočen prst

Spoštovani Primarij Vrabič, obračam se na vas, ste specialist za sprožilne prste, ki jih imam na obeh rokah ( palca), pričelo se je v temu letu konec avguta na levi roki, hm in glej zlomka čez tri ted...

POPovi zdravniki 26. 10. 2015 11.06

ŽIVLJENJE IN PREIZKUŠNJE

Spoštovama gospa doktor! sem ženska blizu abrahama, ki se ji je življenje postavilo na glavo. Tako mi je umirjeno uživanje starosti padlo v vodo namesto tega pa sem v težkem položaju, ko bi morala uzr...

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996