Vizita.si

prsih

Duševno zdravje 26. 01. 2023 05.00

Kako premagati hromeč strah?

Strah je votel, okrog ga pa nič ni, smo v otroštvu pogosto poslušali, ko smo se kot otroci morda bali teme ali pa neviht. A tudi v odraslem življenju se marsikdo sooča s hromečim strahom, ki kdaj vpliva celo na kakovost vsakdana. Kako se soočiti s takšnim strahom in kako ga premagati?

Koža 20. 01. 2023 05.00

Stresni izpuščaji in koprivnica zaradi stresa – kaj morate vedeti?

Stres lahko negativno vpliva na našo kožo. Stresni izpuščaji in koprivnica zaradi stresa niso tako zelo redki, v nadaljevanju pa predstavljamo, zakaj pride do tovrstnih izpuščajev, predvsem pa kako ublažiti učinke.

Psiha 10. 01. 2023 05.00

Zakaj je pomembno poznati svoj čustveni svet?

Kaj čutiš zdaj, ko bereš te vrstice? Si radoveden, kaj boš izvedel? Si morda pod vtisi današnjega dne in se v tebi še vedno odvija pravi čustveni vrtiljak? Čustva so del človeške narave. Dajejo ti informacije o tem, kaj doživljaš ob določeni izkušnji, in ti pomagajo krmariti v odnosih ter življenju nasploh. Z odraščanjem postajaš vse bolj vešč razumevanja čustvenega sveta, kar ti pomaga pri prepoznavanju svojih potreb in želja.

Simptomi in bolezni 05. 01. 2023 05.00

6 simptomov, na katere morate biti pozorni

Najpogostejši vzrok za riganje je požiranje zraka med jedjo. Ko in če riganje postane pogosto in ga spremljajo drugi simptomi, pa je čas, da se posvetujete z zdravnikom, da izključite nekatere možne bolezni, kot so želodčni refluks, Crohnova bolezen ali alergija na hrano.

Preventiva 17. 11. 2022 05.00

Kurilna sezona je tukaj – kaj morate vedeti o zastrupitvi z ogljikovim monoksidom?

Zastrupitve z ogljikovim monoksidom v hladnem delu leta so žal pogoste, a jih je mogoče preprečiti. Preverite naprave in se potrudite za preventivo.

Simptomi in bolezni 16. 11. 2022 05.00

Kako razlikovati bronhitis in pljučnico?

Bronhitis in pljučnica sta bolezni dihal, ki imata lahko podobne simptome, vendar se bistveno razlikujeta in ju različno tudi zdravimo. Ob pojavu simptomov je vsekakor priporočljivo obiskati zdravnika.

Žensko zdravje 15. 11. 2022 05.00

10 razlogov za bolečino v dojkah

Bolečine v dojkah so pri ženskah dokaj pogoste. Zdravstveni izraz za ta pojav je mastodinija ali mastalgija.

Novice 15. 11. 2022 05.00

Kaj doživljajo ljudje na meji med življenjem in smrtjo?

Nova študija o obsmrtnih izkušnjah je vključevala 567 moških in žensk, ki se jim je med hospitalizacijo v Združenih državah in Združenem kraljestvu ustavilo srce.

Novice 15. 11. 2022 05.00

'Čik pavza' vam lahko reši življenje

November je mesec ozaveščanja o pljučnem raku. V Sloveniji zaradi pljučnega raka vsak dan umrejo več kot trije ljudje. Možnost ozdravitve in uspešnega zdravljenja je največja, ko je diagnoza postavljena v začetnih stadijih.

Bolezni 30. 10. 2022 05.00

Mesec dni pred srčnim infarktom bi lahko čutili teh 8 opozorilnih simptomov

Preventiva je boljša kot zdravljenje. Tu je 8 simptomov, ki se lahko pojavijo mesec dni (ali prej) pred srčnim infarktom. Če se spopadate z njimi, je pomembno, da svojemu zdravju namenite več pozornosti.

Bolezni 05. 10. 2022 05.00

Kakšna je razlika med bakterijsko in atipično pljučnico?

Sezona respiratornih obolenj se je začela in med njimi je tudi pljučnica. Nevarna je predvsem za kronične bolnike, starostnike, dojenčke in za vse, ki imajo težave s slabim imunskim sistemom. Večkrat se zgodi, da dokler smo zdravi, niti ne pomislimo, kako zelo so v resnici pomembna naša pljuča.

Zdravje 21. 09. 2022 05.00

Alergijski rinitis in astma: kako lajšati nelagodje?

Najpogostejša oblika, alergijski rinitis, je tesno povezan z astmo, velikokrat pa prihajata kar v 'paru'.

Tuje 19. 09. 2022 05.00

Jane Fonda sporočila, da ima Ne-Hodgkinov limfom. Kakšni so simptomi in zdravljenje?

Svetovni dan ozaveščanja o limfomu obeležujemo 15. oktobra. Limfomi so maligne bolezni, katerih tumorske celice izvirajo iz limfnega sistema. Gre za bolezen, ki je sorodna levkemiji, povzroča pa jo tudi maligna sprememba limfocitov in njihovo nenadzorovano razmnoževanje.

Simptomi in bolezni 08. 09. 2022 05.00

Znaki hormonskega neravnovesja pri ženskah

Hormonsko neravnovesje je lahko vzrok za številne spremembe v vašem telesu, saj vpliva na delo celic in vseh organov. Normalno je, da se skozi življenje spreminja, na primer pred menstruacijo ali po njej, na celotno ravnovesje pa lahko vplivajo tudi nekatera zdravila. Kako prepoznati primere hormonskega neravnovesja?

Prehrana 19. 08. 2022 05.00

Lahko hrana pomaga pri lajšanju tesnobe?

Vsak od nas se kdaj pa kdaj počuti tesnobno, zaradi česar smo lahko zaskrbljeni, napeti ali čutimo strah in neprijetno tiščanje v prsih. Vendar obstaja več strategij, ki jih lahko uporabimo za boljše počutje, med drugim si lahko pomagamo tudi s tem, da izboljšamo svojo prehrano.

Zdravje 16. 06. 2022 05.00

6 načinov, kako lahko poskrbimo za zdravo poletje

Seveda vsi obožujemo poletje in vse aktivnosti, povezane z njim, a ta letni čas prinaša tudi nekatere nevarnosti, ki predstavljajo veliko tveganje za naše zdravje. Posledično je dobro, da poskrbimo za preventivo.

Zdravje 03. 06. 2022 05.00

Najboljši in najslabši položaji za spanje za različne zdravstvene težave

Tudi vi zaradi bolečin iščete idealen položaj za spanje? Bodisi zaradi bolečin v mišicah in sklepih ali pa pri lajšanju težav z dihanjem, dejansko obstajajo položaji, ki so boljši in slabši za spanje.

Moško zdravje 20. 05. 2022 05.00

Kako bi morali moški opraviti samopregled mod?

Rak mod je najpogostejši rak pri mladih moških, pojavi pa se lahko že med 15. in 39. letom starosti. Najpogosteje ga odkrijejo moški sami, ker bodisi začutijo bolečo oteklino, kepo v modih ali občutek teže v modih. Včasih ga najdejo pri preiskavah za druga stanja, kot so denimo pregledi za neplodnost. Samopregledi so zato resnično izjemnega pomena!

Puberteta 25. 04. 2022 05.00

9 najpogostejših mitov o prsih, ki nikakor niso resnični

O prsih obstaja precej mitov in morda je čas, da v naslednje nehaš verjeti.

Simptomi in bolezni 15. 04. 2022 05.00

Kaj morate vedeti o pljučni hipertenziji?

Pljučna hipertenzija je ime za skupino bolezni, do katerih pride zaradi različnih vzrokov. Vsem skupinam je skupen trajno povišan sistolični tlak v pljučni arteriji. Zdravljenje pljučne hipertenzije je odvisno od njenega vzroka.

Duševno zdravje 31. 03. 2022 05.00

Hipohondrija: tesnoba zaradi zdravstvenih skrbi

Hipohodrijo uvrščamo med tesnobne motnje, zanjo pa so značilne izrazite skrbi in tesnobna občutja zaradi resničnih ali namišljenih simptomov ter znakov bolezni. Strah pred boleznijo je lahko tako velik, da začne močno posegati v kakovost življenja takšne osebe.

Duševno zdravje 16. 03. 2022 05.00

Kaj je regulacija čustev?

Čustvena regulacija je proces, s katerim vplivamo na lastna čustva (samoregulacija) ali čustva drugih. Lahko je povsem samodejna oziroma instinktivna, zavestna ali nezavedna ter ima velik vpliv na proces čustvovanja – doživljanja in izražanja čustev. Pri samoregulaciji gre torej za ’prostor’ med občutkom in reakcijo – spodbuja nas, da nekoliko upočasnimo in se odzovemo po objektivni oceni situacije.

Bolezni 21. 10. 2021 05.00

Ste že slišali za Cushingov sindrom?

Sindrom, ki povzroča prekomerno izločanje kortizola, je zapletena endokrina motnja s številnimi simptomi. Pri zdravljenju je potreben multidisciplinarni pristop.

Osebna rast 14. 10. 2021 05.00

Kaj so moralna načela in zakaj so pomembna?

Ste se že kdaj vprašali, na podlagi česa se v življenju odločate? Zakaj sprejemate prav takšne odločitve in ne drugačnih, zakaj se vam morda zdijo dejanja drugih neprimerna in zakaj imate v prsih neprijeten občutek, ko počnete nekaj, kar se vam ne zdi prav? Rdeča nit vsega navedenega so pogosto prav moralna načela, ki pa so lahko za vsakogar drugačna, saj so odvisna tudi od tega, kako je bil nekdo vzgojen in kaj mu je v življenju pomembno.

Srčno žilne bolezni 16. 09. 2021 05.00

Kakšne so lahko posledice simptoma zamašenih krvnih žil?

Aterosklerozo in poapnevanje žil povzroča splet dednih dejavnikov in nezdravih življenjskih navad. Zaradi ateroskleroze koronarnih žil je del srčne mišice slabo prekrvavljen, kar lahko povzroči angino pektoris, srčne aritmije ali srčni infarkt. Kako si pomagati?

Zdravje 09. 08. 2021 06.00

Naravno znižajte previsok krvni tlak

Vsekakor upoštevajte navodila zdravnika. A če vas muči previsok krvni tlak, lahko na njegovo znižanje vplivate tudi naravno. Vse več študij kaže, da izredno pomaga gibanje. Že po eni vadbi se tlak lahko začasno zniža, če se navadimo gibati redno pa lahko tako na svoj tlak vplivamo dolgoročno.

Psiha 28. 06. 2021 07.40

Vse, kar moraš vedeti o paničnih napadih

Kako jih prepoznaš, kateri so najpogostejši vzroki in kako si lahko pomagaš?

Alternativa 12. 04. 2021 06.00

Rastlina, ki je veliko več kot zgolj dekoracija za dom

V starem Egiptu je bila poznana kot rastlina 'nesmrtnosti', kako nam pa lahko pomaga danes v sodobnem življenju?

Naslovnica 07. 04. 2021 06.00

Počitnice lahko počakajo, pljučni rak ne

Društvo pljučnih in alergijskih bolnikov Slovenije nadaljuje s projektom »Izkašljaj se«, ki celovito ozavešča širšo javnost o pljučnem raku in nujnosti pravočasnega prepoznavanja simptomov. Še posebej želijo izpostaviti, da trenutna zdravstvena epidemija ni razlog, da ne bi simptomov pljučnega raka pravočasno odkrili pri sebi ali bližnjih, in o težavi spregovorili z osebnim zdravnikom. Njihov slogan je: Počitnice, predstava ali koncert lahko počakajo, pljučni rak ne.

Duševno zdravje 05. 03. 2021 06.00

Veste, kaj je somnifobija?

Takšnih in drugačnih motenj, ki so povezane s spanjem, je kar nekaj, mednje pa lahko umestimo tudi somnifobijo, pri kateri gre za tesnobo in strah ob misli na odhod v posteljo. Ta fobija je znana tudi kot hipnofobija, klinofobija, spalna tesnoba ali preprosto strah pred spanjem.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996