psihične motnje

Nevarnosti, ki prežijo na homoseksualce
Čeprav vsi ljudje, ne glede na spolno usmerjenost, s popivanjem, kajenjem in nezaščitenimi spolnimi odnosi tvegamo marsikatero bolezen, pa so homoseksualci pogosteje žrtve nekaterih psihičnih bolezni, pravijo raziskovalci.

Sindrom živega trupla
Gre za redko obliko hude psihične motnje, kjer so ljudje prepričani, da so živi mrtveci. Pogosto zato skušajo narediti samomor, saj s tem preverjajo svojo nesmrtnost

Nevarna hormonska terapija
Ženske, ki se po menopavzi zdravijo s hormonsko terapijo, so bolj ogoržene, da zbolijo za rakom na jajčnikih, so prepričani nekateri ginekologi.

Ženska s penisom?
Z vprašanjem, ali je Lady Gaga hermafrodit ali ne, so se pred kratkim ukvarjali oboževalci ameriške pevke, ki je v eni od izjav dejala, da ima moški in ženski spolni organ.

Imate tudi moški meno? Oja!
No, srčki, ne ravno meno, ampak andropavzo. Drugačen naziv pa ne pomeni, da ne greste skozi podobne spremembe kot ženske. Staranje ne prizanese nikomur, upad hormonov pa neprijazno doleti tako moške kot ženske. Lepo po vrsti, preden boste začeli kritizirati.

Mož maček!
Zaradi zbujanja pozornosti se ljudje lotevajo najbolj bizarnih 'lepotnih' posegov. Nekateri si vbrizgavajo kuhinjsko olje v obraz, drugi želijo izgledati kot tiger in kuščar, spet tretji celo življenje varčujejo za popravke.

Jé žive žabe, podgane, miši
Kitajec Yang Dingcai pravi, da ga je uživanje živih žab in podgan rešilo pred impotenco in okrepilo njegovo zdravje, zato to priporoča vsem moškim.

Moški imajo resne težave v ljubezni!
Čeprav bi si mislili, da se po ljubezenske nasvete k psihologom obračajo predvsem ženske, pa je resnica ravno obratna. Kar 90 odstotkov strank v prvi ljubezenski ambulanti na Dunaju je moških.

Izstradani do smrti!
Osebe, ki bolujejo za anoreksijo, ne jedo skoraj nič in živijo le od majhnih grižljajev hrane. Oseba s tovrstno motnjo potrebuje strokovno pomoč, saj gre za samouničevalni način poskusa reševanja problemov in nadzorovanja življenja, ki ga žrtev anoreksije ne razume, pravi sociologinja Dragica Sternad.

Za lepe sanje in miren spanec
Dvajsetega marca po vsem svetu obeležujejo Svetovni dan spanja in na ta način opozarjajo na pomen spanja in negativne učinke nespečnosti, za katerimi naj bi po svetu trpelo kar 30 do 45 odstotkov ljudi.