rak in glukoza

Revolucija v onkologiji? Zdravljenje raka z gensko spremenjenimi maščobnimi celicami
Nova eksperimentalna terapija z gensko spremenjenimi maščobnimi celicami obeta preobrat v boju proti raku. Z odvzemom hranil tumorjem se zmanjša njihova rast, kar odpira pot k manj toksičnemu zdravljenju. Študije kažejo na potencial za različne vrste raka, vključno z rakom dojke in prostate.

9 živil, ki lahko ženskam po 40. letu pomagajo uravnavati hormone
Po 40. letu se žensko telo sooča s pomembnimi hormonskimi spremembami, ki so del naravnega procesa prehoda v perimenopavzo in menopavzo.

Ali sladkor povečuje tveganje za nastanek raka? Strokovnjaki odgovarjajo
Prekomerno uživanje sladkorja je tesno povezano z različnimi zdravstvenimi težavami, vendar neposredno ne povzroča raka. Kljub temu pa lahko poveča tveganje za njegov razvoj. Strokovnjaki opozarjajo na vpliv sladkorja na vnetje v telesu, hormonska nihanja in zdravje črevesja, ki skupaj ustvarjajo ugodno okolje za rast rakavih celic. Zmanjševanje vnosa sladkorja je ključnega pomena, pri tem pa je pomembno ohranjati uravnoteženo prehrano in izbirati bolj zdrave alternative sladkim dobrotam.

5 razlogov za hudo žejo
Žeja je način, kako vam vaše telo sporoči, da mu primanjkuje vode, ki jo potrebuje za normalno in dobro delovanje. Običajno je, da ste žejni, ko je vroče ali po intenzivni vadbi. Kaj pa, ko in če se žeja pojavi nenadno, brez očitnega razloga? Poglejmo si, zakaj in kdaj lahko pride do tega.

Poznate vse koristi češenj?
Češnje (Prunus avium) predstavljajo pomembno sadno vrsto z razširjenostjo po vsem svetu. Njihova biološka in fiziološka kompleksnost, ki sega onstran zgolj okusnih lastnosti, privlači tako botanike in nutricioniste kot tudi kulinarične strokovnjake. Čeprav so bile že stoletja del kmetijskih praks in prehranske kulture, so češnje še vedno predmet številnih raziskav zaradi svojih zdravstvenih koristi in raznolikosti sort.

Dejstva, ki jih moramo VSI poznati o rakavih boleznih
Včasih se človeku po branju in gledanju različnih stvari zazdi, da vse okoli nas povzroča raka. Na srečo to ne drži, tako kot tudi ne držijo nekateri najbolj znani miti o rakavih boleznih. Portal Ordinacija.hr je povzel nekaj ključnih ugotovitev strokovnjakov, v katere bi morali nehali verjeti.

Rak
27.01.2006 mi je bila narejena radikalna prostatektomija: adenokarcinom prostate, Gleason 3+3=6, pT2c. Izvid po operaciji 21.02.2006 PSA=0,00ng/ml. Redne kontrole v urološki ambulanti PSA=0,00, 0,006,...

Bolečine
Spoštovani, mi lahko prosim razložite kako laik ve, če ga bolijo ledvice ali hrbtenica. Namrec mene že mesec dni špika (bolj ropa bolečina), na levi strani od boka gor proti rebram, potem spet v p...

Rak dojke
Spostovani, moja mama, stara 73 let je pred 3 leti bila operirana za rakom na dojki, imela je obsevanja in kemoterapije. Lani decembra so ji v glavi odkrili metastaze, ki so jih obsevali in 2 i...

Vsakodnevni stres vodi v utrujenost, izčrpanost in bolezen! Rešitev se skriva v naravi.
Študije strokovnjakov kažejo, da se z gospodarsko recesijo povečuje raven stresa. Gleda na dejstvo, da nas v prihodnosti čakajo naporni delovni urniki in s tem vedno manj časa zase in sprostitev, ne moremo pričakovati, da bo življenje postalo manj stresno.

Boste dopustili, da vas ubije cigareta?
"Kajenje naredi človeka neumnega, napravi ga nezmožnega, da bi mislil in pesnil. Kajenje je huda nevljudnost, to je nepriljudna nesramnost," je nekoč zapisal že J. W. Goethe. 250 let kasneje pa vse mogoče raziskave potrjujejo negativne učinke kajenja, ki je eden najpogostejših povzročiteljev smrti na svetu.

Prečistite sečila z divjimi šparglji
Začela se je sezona nabiranja divjih špargljev. Divji špargelj, po domače "šparoga", je značilna sredozemska rastlina. Ti v Sloveniji rastejo predvsem ob obali in v slovenski Istri, najdemo pa jih tudi na Krasu ter v Vipavski dolini.