Vizita.si

rezultatov

Duševno zdravje 06. 06. 2024 04.56

Kako prenehati z razmišljanjem 'vnaprej'?

Čuječnost je protistrup navadi možganov, ki se nagibajo k nenehnemu razmišljanju o prihodnosti.

Lajfstajl 22. 05. 2024 04.52

Veš, kaj delaš?

Kako do boljših ocen, navsezadnje na splošno, do boljših rezultatov? Kako osvojiti disciplino za učenje, za delo in vse tisto, kar v življenju preprosto moramo narediti? Morda se odgovor skriva v skrivni 'sestavini'. Poglejmo si, kaj je o tem povedal naš Oskar.

Alergije 21. 05. 2024 04.46

Vas muči seneni nahod? Poskusite s tem

Medtem ko se mnogo ljudi veseli pomladi, je lahko za tiste, ki trpijo za senenim nahodom, povsem drugačna zgodba. Neprijetni simptomi, ki spremljajo seneni nahod, so lahko naporni. Vsekakor pa obstajajo načini, ki vsaj nekoliko olajšajo simptome.

Srčno žilne bolezni 14. 05. 2024 10.07

Kdaj ste si nazadnje izmerili krvni tlak?

Zvišan krvni tlak je najpogostejši dejavnik tveganja za nastanek bolezni srca in ožilja, ki ne izbira po starosti. Če se ne odkrije ali se odkrije prepozno, lahko poveča tveganje za pojav hudih zdravstvenih težav, kot so možganska kap, srčni infarkt, odpoved ledvic in izguba vida. Pravočasno jih lahko preprečimo z rednim merjenjem krvnega tlaka v udobju doma ali pri usposobljenem strokovnjaku.

Srčno žilne bolezni 12. 05. 2024 04.28

Srčno-žilne bolezni so lahko povezane s tem

Nobeno presenečenje ni, da je pogosto ali celo redno uživanje ocvrte hrane povezano z večjim tveganjem za razvoj srčno-žilnih bolezni. Poglejmo si, kaj je razkrila nova študija.

Prehrana 12. 05. 2024 04.26

So 'goljufivi' dnevi in obroki zdravi ali ne?

'Cheat day' ali 'cheat obrok', koncepta, ki sta izjemno priljubljena med navdušenci fitnesa in med prehranskimi navdušenci, imata kot vse drugo v življenju svoje prednosti in slabosti. Poglejmo si, kaj je tako imenovani 'dan pregrehe' ali 'obrok goljufanja', pozitivne in manj dobre plati enega in drugega ter vse ostalo.

Duševno zdravje 03. 05. 2024 04.01

Kako je duševno zdravje povezano s prehrano in obratno?

Prehrana ima ključno vlogo pri ohranjanju duševnega zdravja, saj številne študije kažejo na povezave med kakovostjo prehrane in splošnim počutjem ter duševnimi motnjami. Razumevanje teh povezav lahko pomembno prispeva k razvoju strategij za izboljšanje duševnega zdravja in kakovosti življenja.

Psiha 16. 04. 2024 04.53

Prihaja najpomembnejši izpit do sedaj

Zgolj še tednov nas ločuje od najbolj zrelostnega izpita v življenju dijakov. Mature! Vsekakor prihaja in je že tu precej stresno obdobje tvojega življenja, a z nekaj triki boš maturo lahko opravil bolj enostavno in predvsem ... boljše. Poglejmo si, kako. Oskar je zaupal, kaj je pomagalo njemu.

Okužbe in zastrupitve 08. 03. 2024 04.13

Kaj je MRSA?

MRSA, na meticilin odporni Staphylococcus aureus, je vrsta bakterije, ki povzroča okužbo in je odporna na antibiotik meticilin (kar pomeni, da je ni mogoče zdraviti z meticilinom) in včasih tudi na druge antibiotike.

Psiha 07. 02. 2024 04.13

Kako se soočiti s pritiskom staršev?

Imaš občutek, da te starši ne razumejo, hkrati pa izvajajo pritisk? Včasih so zahteve in pričakovanja staršev res lahko nerealni, ali pa preprosto ne razumejo našega dojemanja. Kaj lahko naredimo v takšnem primeru?

Psiha 05. 02. 2024 04.04

Kaj lahko narediš, če ne boš sprejet na želeno fakulteto?

Če nismo sprejeti na želeno fakulteto, se lahko to v danem trenutku zdi kot konec sveta. Pa v resnici ni, če stvar pogledamo iz drugega zornega kota in če lahko, kot lahko vidimo kasneje, ko mine nekaj časa, stvar vzamemo kot preusmeritev in ne zavrnitev.

Aktivno življenje 11. 01. 2024 04.22

Kako pridobiti mišice?

Rast mišic zahteva čas, vztrajnost in dolgoročno predanost procesu. Vsekakor pa je z ustrezno vadbo, prehrano in predanostjo, skoraj vse mogoče.

Zdravje 29. 12. 2023 13.34

Strokovnost v diagnostičnem centru UltraLab

V diagnostičnem centru UltraLab združujejo prednosti ultrazvočne preiskave s strokovnostjo izkušenih zdravnikov in najsodobnejšo tehnologijo.

Zdravje 27. 12. 2023 09.12

Preprosto odpravite zgago, bolečine in težave z želodčno kislino

Danes se mnogo posameznikov sooča z neprijetnimi simptomi, ki pogosto izhajajo iz bolezni zgornjih prebavil. Največkrat gre za zgago, bolečine in pekoč občutek v želodcu, vračanje hrane, napihnjenost, neugoden zadah in celo težave z zobmi. O glavnih vzrokih za tovrstne težave in tem, kako jih lahko preprosto odpravimo, smo se pogovarjali z internistom in specialistom gastroenterologom dr. med. Željkom Perdijo, ki se pri svojem delu vsakodnevno srečuje s pacienti, katerim prebavne težave grenijo življenje.

Prebava 21. 12. 2023 05.00

To so enostavne rešitve za prebavne tegobe

Tudi, če vse leto skrbite za zdrav življenjski slog, je skorajda nemogoče, da se v prazničnem času ne bi vsaj malce pregrešili. Nič čudnega, ko pa so mize bogato obložene s samimi dobrotami. In ne, nobene potrebe ni, da bi imeli zaradi tega slabo vest. Ker pa se običajno ne konča samo pri pojedini ali dveh, je dobro vedeti, kako preprečiti praznično prenajedanje in kako si pomagati, ko začutite, da so zaužite dobrote preobremenile vaša prebavila.

Bolezni 28. 11. 2023 05.00

Neozdravljiva kronična bolezen, ki močno vpliva na vsakdanje življenje

Sladkorna bolezen je ena najpogostejših neozdravljivih kroničnih bolezni sodobnega časa. Število bolnikov se iz leta v leto zvišuje, potrjena diagnoza pa močno vpliva na vsakodnevno življenje bolnika, saj poleg predpisanih zdravil zahteva prilagoditve življenjskega sloga in redno merjenje krvnega sladkorja. V nadaljevanju zato razkrivamo, kako si lahko sladkorni bolniki kar najbolj olajšate življenje.

Prehrana 23. 11. 2023 05.00

Kakšna bi morala biti prehrana pri ulceroznem kolitisu?

Ulcerozni kolitis spada v skupino vnetnih črevesnih bolezni.

Bolezni 16. 11. 2023 05.00

Zakaj ob hladnejšem vremenu začnejo boleti sklepi?

Ste kdaj pomislili, zakaj v sklepih rado začne boleti prav s padcem temperatur? Kako konkretno hladne temperature vplivajo na sklepe, kako je hladno vreme sploh povezano s povečano bolečino? Čeprav jasnih in konkretnih raziskav na to temo še ni dovolj, se zdravniki strinjajo, da obstaja kar nekaj teorij. Poglejmo si tiste najpogostejše.

Lajfstajl 23. 10. 2023 05.00

Lahko prideš z manj dela do boljših rezultatov?

S pametnim in preudarnim načrtovanjem časa lahko vsekakor z manj dela prideš do boljših rezultatov. Odgovor se na kratko skriva v disciplini in pametnem načrtovanju, kar bo v tokratnem videu opisal Oskar.

Prehrana 17. 10. 2023 09.25

Prehrana pri povišanem holesterolu – na kaj paziti, čemu se izogibati?

Povišan holesterol je ena od najpogostejših težav v sodobni družbi, ki lahko vodi do srčnih bolezni, ateroskleroze in drugih resnih zdravstvenih težav. Vendar pa lahko z uravnoteženo prehrano in spremembo življenjskega sloga zmanjšamo tveganje za bolezni.

Aktivno življenje 17. 10. 2023 08.11

Osupljiva preobrazba upokojenke iz Velenja

Kdor danes spozna nasmejano, postavno in samozavestno upokojenko Blaženko Čujež, ne more verjeti, da je še pred pol leta tehtala kar 92 kilogramov. V preteklosti je v želji po izgubi teže preizkusila najrazličnejše diete in vadbe, a brez uspeha. Potem pa se je na pobudo prijateljice odločila preizkusiti celostni in individualni pristop, s pomočjo katerega je v petih mesecih izgubila neverjetnih 26 kilogramov in 145 centimetrov obsega.

Aktivno življenje 12. 10. 2023 05.00

Kaj storiti, ko pade motivacija za vadbo?

Konec poletja prinaša vrnitev v ustaljeno rutino, ki smo jo med dopusti in počitnicami nekoliko zanemarili ali celo povsem opustili. Na novo je treba oblikovati urnik dnevnih aktivnosti, v katerem je dobro najti čas tudi za gibanje, ki nas ohranja zdrave ter vitalne. Sprva običajno ni večjih težav, a ko začetna zagnanost popusti, običajno pride do pomanjkanja motivacije, kar lahko hitro vodi v opustitev aktivnosti. Ker gre za razmeroma pogosto prakso, smo preverili, pri katerih oblikah fizične aktivnosti ljudje najdlje vztrajamo in od kod črpamo motivacijo za izbrano vrsto vadbe.

Zdravje 12. 10. 2023 05.00

Aktivno okrevanje po možganski kapi: skrivnosti uspešne fizioterapije in samopomoči

Možganska kap je eden izmed najpogostejših vzrokov dolgotrajnih invalidnosti in smrti po celem svetu. Po preživetju možganske kapi je rehabilitacija ključnega pomena za ponovno vzpostavitev funkcionalnosti telesa. Fizioterapija igra ključno vlogo pri tem procesu, vendar pa lahko tudi sami storite veliko, da izboljšate svoje okrevanje.

Novice 21. 09. 2023 05.00

Bomo dobili nove oblike zdravljenja raka?

Prizadevanja na področju zdravljenja raka in redkih bolezni nas vodijo do vse večjega napredka, zaradi katerega bi lahko v prihodnosti pozdravili številne bolezni, ki so veljale do zdaj za neozdravljive ali pa zdravljenje ni dalo najboljših rezultatov. Kaj se nam torej obeta v prihodnosti in kakšne možnosti imamo danes? Več o tem v nadaljevanju.

Zdravje 09. 09. 2023 05.00

'Deci vina na dan' – dobro za zdravje ali pač ne?

Na Inštitutu za nutricionistiko so pripravili vrsto sporočil z izjavami strokovnjakov, v katerih razkrivajo in preverjajo ozadja prehranskih mitov in raziskujejo vprašanja. Nazadnje so lotili koristi kozarca rdečega vina na dan. Je res zdravo?

Aktivno življenje 08. 09. 2023 05.00

Kako upočasniti staranje?

Z rednim gibanjem, zdravo in uravnoteženo prehrano, izogibanjem stresnim situacijam ter dobrim spancem lahko močno izboljšamo kakovost življenja in ostanemo vitalni. Toda, ali ste vedeli, da lahko z aktivnim življenjskim slogom upočasnimo tudi staranje?

Aktivno življenje 24. 08. 2023 05.00

Kako začeti s telovadbo, če nikoli nismo bili aktivni?

Začetek telovadbe je lahko zastrašujoč, še posebej, če nikoli prej nismo redno telovadili. Vendar pa je pomembno razumeti, da so fizične aktivnosti ključnega pomena za naše fizično in duševno zdravje. Gibanje ima neverjeten pomen tako za naše telo kot duševno zdravje!

Dieta 07. 08. 2023 05.00

Zato se redimo

Včasih se nam zdi, da delamo vse prav, toda želenega učinka ni od nikoder, medtem ko smo se neizmerno trudili, a očitno zaman. Zaradi tega smo lahko brezvoljni in se sprašujemo, kako je mogoče, da tehtnica kaže več in ne manj. Mogoče smo rekli NE banjici sladoleda, čipsu, čokoladi in drugim pregreham, ampak nič ni pomagalo. Ali ima potem še smisel, da se sploh trudimo? Zakaj se ne bi tokrat raje vprašali, kaj delamo narobe, da nikakor ne pridemo do pravih rezultatov.

Dieta 30. 06. 2023 05.00

Pri katerih bolezenskih stanjih hujšanje predstavlja težavo?

Telovadite in pridno ter zdravo jeste, številka na tehtnici in sama podoba v ogledalu pa ne kažeta napredka. Zakaj in kdaj prihaja do tega?

Osebna rast 14. 06. 2023 05.00

Irena Kahne: To se pogosto zgodi, ko se počutimo pripravljeni na spremembo

Za odločitvijo za delo na sebi stojijo marsikateri razlogi, slednji pa običajno niso posledica najbolj prijetnih življenjskih izkušenj. Tisti, ki jim je besedna zveza osebna rast znana, bodo verjetno seznanjeni z izrazi, kot so hipnoza, regresoterapija, meditacija in navsezadnje RTT terapija. O vsem tem, o uravnavanju čustev, razliki med analiziranjem in čutenjem le-teh, o dobrih in slabih vzorcih, ki jih je v tem življenju potrebno nasloviti, sem se pogovarjala z Ireno Kahne.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996