Vizita.si

samozavest

Odnosi in spolnost 25. 03. 2022 05.00

Zakaj so v odnosu pomembni pogovori o spolnosti?

Znano je, da je komunikacija eden od pomembnejših delov vsakega partnerskega razmerja, saj le tako ustvarjamo pristne globine odnosa. Če se dotaknemo spolnosti, pa dobra komunikacija vodi tudi do zadovoljujoče in iskrive spolne intime, v kateri uživata oba. Pari, ki se odkrito in brez zadržkov pogovarjajo o spolnih potrebah, imajo veliko večjo verjetnost, da bodo oblikovali srečnejši in izpolnjujoč odnos v primerjavi s tistimi, ki se tej temi izogibajo ali imajo z njo povezane zadržke.

Duševno zdravje 08. 03. 2022 05.00

Teorije zarot: zakaj nas tako privlačijo

Različne teorije zarot v ljudeh vedno zbujajo mešana čustva, saj s seboj nosijo pridih skrivnostnosti in vprašanj: »Kaj pa če je vse res?« Pojavljale so se že skozi zgodovino, zlasti v obdobjih krize, ki jih običajno spremljajo strah, negotovost, zmanjšanje občutka varnosti in kontrole, kar še bolj spodbuja takšen način razmišljanja. Teorije zarot se razvijajo skoraj na vseh področjih – od politike, življenja slavnih oseb, zdravstva, vojske, skratka vsega, kar se dotika naših življenj. A kaj je tisto, kar žene takšno razmišljanje, in kdo so ljudje, ki tako zelo radi verjamejo?

Psiha 04. 03. 2022 05.00

Nasilje v odnosu niso vedno modrice

Zakaj je tako zelo pomembno, da se o nasilju v odnosih več govori? Zato, ker so nekatere oblike nasilnega vedenja tako zelo prikrite, da se veliko časa morda sploh ne zavedamo, da smo v zlorabljajočem odnosu. Preveri, kateri so ključni alarmi, da odnos ni zdrav in da ga je bolje zaključiti. In ne pozabi – nikoli ne čakaj, da bolje.

Prehrana 01. 02. 2022 05.00

Ali lahko s prehrano vplivamo na kronične bolezni?

Napredek v medicini, znanosti in tehnologiji danes omogoča, da ljudje živijo dlje in število starostnikov v praktično vsaki državi na svetu se povečuje tako na absolutni kot tudi relativni skali. Po napovedih se bo delež svetovne populacije, ki je starejša od 60 let, v letih med 2015 in 2050 podvojil in presegel 20 odstotkov. Po drugi strani pa s porastom starostnikov narašča tudi število kroničnih bolezni in ena od treh odraslih oseb ima diagnosticirano vsaj eno, pogosto pa več kroničnih obolenj.

Lajfstajl 04. 01. 2022 05.00

Tudi ti zgolj 'čakaš' na pravi trenutek?

V življenju velikokrat čakamo na pravi trenutek ... pravi trenutek, da bomo shujšali, da se bomo odločili za nek konkreten korak, pravi trenutek, da bomo boljši, vsaj v svojih očeh. S starostjo in odraščanjem pa, eni prej, drugi kasneje, ugotovimo, da pravega trenutka kar ni od nikjer, dokler ga ne ustvarimo sami. To se nanaša tudi na samozavest, pri kateri velikokrat mislimo, da je odvisna od zunanjih okoliščin.

Koža 29. 12. 2021 13.01

Črtica, ki lahko močno zaznamuje življenje

Ljudje smo v življenju izpostavljeni kopici nesrečnih dogodkov in nezgod, ki poškodujejo našo kožo. Če imamo srečo, so rane samo površinske in za njimi ostane le bleda lisa. Hujše poškodbe, carski rez in operacije pa pustijo trajne sledi v obliki brazgotin, ki ne povzročajo samo neugodja in bolečine, temveč lahko tudi zmanjšajo samozavest, zlasti če so na vidnih mestih. Kako zmanjšati njihovo izrazitost?

Puberteta 27. 12. 2021 05.00

Ali večji nadzor res prinaša večjo samozavest?

Velikokrat menimo, da bomo, če imamo več nadzora, imeli večjo samozavest. Pa je to res? Dobra priprava denimo za test v šoli ali pa predvidevanje vseh situacij vnaprej v želji po vzdrževanju nadzora sta dve različni zadevi. Veš, o čem govorimo? Naš Oskar je v tokratnem videu spregovoril o pomembni razliki med nadzorom in pripravo ter samozavestjo in željo po nadzoru. Več si lahko pogledaš v spodnjem videu.

Lajfstajl 17. 12. 2021 05.00

Kako lahko postaneš bolj samozavesten?

Mnogokrat govorimo o samozavesti in o tem, kako zelo pomembna je. Skoraj nihče pa nam ne pove, kako konkretno naj začnemo delati na njej, se strinjaš? Oskar je zato v tokratnem videu razkril nekaj načinov in stvari, ki ti lahko pomagajo. Preveri.

Lajfstajl 09. 12. 2021 05.00

''Moramo res imeti radi sami sebe? Kaj to sploh pomeni?''

Na internetu in tudi sicer obstajajo številni članki, knjige, delavnice in celo skupine, ki se osredotočajo na pomen samozavesti. Z vseh strani poslušamo, da se moramo imeti radi in da moramo biti samozavestni v svoji koži, hkrati pa dobivamo številne nasvete, kako lahko to dosežemo. Vsi tudi dobro vemo, da skoraj vsi ti pripomočki in nasveti bolj malo pomagajo, kajne? Kaj lahko torej storimo za svojo samozavest? Kaj resnično pomaga in kaj ne? O tem je tokrat spregovoril naš Oskar. Preveri v spodnjem videu.

Duševno zdravje 30. 11. 2021 05.00

V primežu toksične produktivnosti, ki je pot do izgorelosti

V preteklosti se je izraz toksična produktivnost uporabljal predvsem v povezavi z deloholizmom – torej z ljudmi, ki svoje delo uporabljajo ali bolje rečeno zlorabljajo za bežanje pred seboj. V današnjem času se toksična produktivnost nanaša na osebe, ki delajo prek svojih dolžnosti ali celo zmogljivosti. Pojav je postal še toliko bolj opazen v času pandemije, saj so pri delu od doma meje med delom in zasebnim življenjem postale precej zabrisane.

Lajfstajl 29. 11. 2021 05.00

Se bojiš javnih nastopov? To so triki, ki ti lahko pomagajo

Veliko ljudi se boji javnega nastopanja, zato naj za začetek povemo, da se nam tega ni treba sramovati. Še več – tisti ljudje, ki ne čutijo strahu, so v manjšini. Kako se torej znebiti strahu pred javnimi nastopi?

Naslovnica 26. 11. 2021 05.00

Vas pogosto tišči na stranišče? Odkrijte rešitev za svoj mehur!

Pogosta, neustavljiva potreba po uriniranju je lahko znak prekomerno aktivnega sečnega mehurja, ki je predhodna stopnja urgentne urinske inkontinence. Preverite, kdaj gre za težavo in kako jo učinkovito zdravimo.

Duševno zdravje 05. 11. 2021 05.00

Joga in duševno zdravje

Joga izhaja iz sanskrtske besede juji, kar pomeni ‘zveza’ in opredeljuje starodavno prakso, ki združuje um in telo. Za jogo je značilno, da vključuje dihalne vaje, meditacijo in različne položaje, ki spodbujajo sprostitev in zmanjšujejo stres. Redna vadba prinaša številne koristi tako za duševno kot za telesno zdravje, v nadaljevanju pa izpostavljamo predvsem tiste, ki jih je doslej podprla tudi znanost.

Lajfstajl 02. 11. 2021 05.00

Kateri slog učenja ti najbolj ustreza (in kako ga odkriti)?

Se raje učiš v skupini ali sam? Si ob učenju delaš zapiske ali na glas bereš? Morda raje poslušaš? Gotovo si že slišal za različne učne stile, ki se osredotočajo na enega od petih čutov ali pa vključujejo družbeni vidik. Preveri, kateri slog učenja, ti je najbližje.

Duševno zdravje 29. 10. 2021 05.00

Ta vprašanja bi si moral postaviti vsak, ki ima potrebo po ugajanju drugim

Ljudje, ki imajo potrebo po tem, da ves čas ugajajo drugim, so znani po tem, da naredijo vse, kar je potrebno, da osrečijo druge ljudi, svoja občutja, čustva in mnenje pa največkrat odrivajo na stran.

Duševno zdravje 29. 10. 2021 05.00

Kako komunicirati z osebo z demenco?

Demenca sčasoma poseže tudi na področje komunikacije, kar predstavlja poseben izziv zlasti svojcem bolnikov. Mnogi se znajdejo v stiski, saj naenkrat ne vedo več, na kakšen način in kaj se sploh z njimi pogovarjati ter kako sploh vzdrževati stik, kar lahko vodi v izgubljanje dragocene medosebne vezi. V nadaljevanju so predstavljena ključna vodila za komunikacijo z osebami z demenco.

Psiha 26. 10. 2021 05.00

Kdo so narcistični starši?

Popolni starši ne obstajajo, obstajajo pa dovolj dobri starši, ki se trudijo po svojih najboljših močeh in ravnajo tako, kot v danem trenutku najbolje vedo in znajo. A ko se nekdo, ki naj bi bil vir podpore, nege in zaščite, izkaže za vir stisk in bolečine, dobi to povsem druge razsežnosti.

Duševno zdravje 17. 09. 2021 05.00

Zakaj je odpuščanje pomembno?

Največjo bolečino občutimo takrat, ko nas izdajo ljudje, ki so nam najbližje – starši, partner, prijatelji ali znanci. Vsakdo, ki je to že doživel, ve, kako hudo je takrat omajan naš notranji svet. A ko nas življenje močno prizadene, ni nič učinkovitejše za celjenje čustvenih ran od pristnega in globokega odpuščanja.

Naslovnica 24. 08. 2021 09.15

Obožuješ šport in modo? Preizkusi športne komplete Dedoles!

Se že od mladih nog ukvarjaš š športom? Ali pa si začela telovaditi, da bi si krajšala čas med pandemijo?

Zdrav Lajf 20. 07. 2021 06.00

Do katere starosti rastejo dekleta in do katere fantje?

Na to, koliko smo visoki, močno vpliva genetika, za razliko od naše teže pa na to ne moremo vplivati. A ravno zato je višina velikokrat predmet pomanjkanja samozavesti.

Psiha 07. 06. 2021 06.00

Ko se počutiš negotovo: Nasveti, ki jih mora slišati vsako dekle

Teh nasvetov ti verjetno nihče ne bo dal v šoli, a bi ti jih kdo moral, ker so zelo pomembni.

Duševno zdravje 04. 06. 2021 06.00

Kaj pomeni zdrava ljubezen do sebe?

O konceptu ljubezni do sebe se v zadnjem času veliko govori, a pogosto se v zvezi s tem pojavljajo napačne interpretacije. Ljubezen do sebe ni egoizem ali narcisizem, ampak gre za spoštovanje svojega dobrega počutja in sreče. Pomeni tudi, da znamo poskrbeti za svoje potrebe in ne žrtvujemo sebe, da bi ugajali drugim. Ljubezen do sebe pomeni, da ne sprejmemo manj, kot si v resnici zaslužimo.

Duševno zdravje 28. 05. 2021 06.00

Vas kdaj spreleti misel: 'Kaj je narobe z mano?'

Ob takšnih in drugačnih čustvih ter občutij, ki so velikokrat posledica preobremenjenosti ali pa različnih življenjskih okoliščinah, skorajda ni človeka, ki ga ne bi vsaj občasno spreletela misel, 'kaj je narobe z mano?'.

Duševno zdravje 26. 05. 2021 06.00

Kako se odvaditi neskončnega premlevanja?

Premlevanje je težnja k ponavljajoči se pasivni analizi svojih težav, pomislekov in občutkov stiske, ne da bi ob tem storili kakršne koli pozitivne spremembe. Ta nezdrav vzorec prekomernega razmišljanja lahko premagamo s preprostimi koraki.

Zdrav Lajf 30. 04. 2021 06.00

To so najpogostejši miti o zdravem načinu življenja

Ko odraščamo, slišimo od okolice, pa tudi od svojih staršev in starih staršev, veliko nasvetov, ki niso najboljši. Vsi vemo, da moramo skrbeti zase, za zdravo prehrano in se redno gibati. A v naši družbi še vedno obstaja nekaj najpogostejših mitov, ko beseda nanese na zdrav način življenja.

Aktivno življenje 16. 04. 2021 09.14

Kakšne so prednosti igranja golfa?

Golf naj bi po vsem svetu igralo skoraj 70 milijonov ljudi v več kot 200 državah. Eden najbolj prepoznavnih zdravnikov začetka 19. stoletja, dr. Benjamin Rush, je zapisal: ''Golf je vadba, s katero se ukvarjajo gospodje na Škotskem. Kdor se enkrat do dvakrat tedensko ukvarja z golfom, živi deset let dlje kot drugi.''

Psiha 26. 03. 2021 05.30

Želiš ugajati drugim ali poslušati sebe?

V današnjem svetu, v katerem je meja med resničnim in virtualnim precej zabrisana, se zdi, da postaja vse večji trend iskanja potrditve, ugajanja, ustrezanja in tega, da bi bili všečni.

Osebna rast 25. 03. 2021 06.00

Kakšna je razlika med pozitivnim življenjskim pristopom in toksično pozitivnostjo?

Je lahko pozitivnosti preveč? Kaj sploh je toksična pozitivnost in zakaj je škodljiva? Poglejmo si tanko, resnično tanko, ločnico, ki ločuje zdravo samopodobo, samozavest in samospoštovanje ter tako imenovano škodljivo prepričanje, da 'ignoriranje problemov slednje odstrani'.

Lajfstajl 17. 03. 2021 06.00

Si želiš drastično spremeniti svojo pričesko? Potem si najprej preberi to

Kaj moraš vedeti, če si želiš drastično spremeniti svojo barvo las ali pa se zgolj ostriči? Predstavljamo 8 stvari, o katerih mnogi ne razmišljajo.

Duševno zdravje 01. 03. 2021 06.00

Najpogostejši razlogi, zaradi katerih je najstniku koristno poiskati strokovno pomoč

Ni skrivnost, da so najstniška leta lahko precej težka. V tem obdobju se pogosto pojavljajo večje spremembe razpoloženja, učne in vedenjske težave ter številne druge stiske, ki spremljajo odraščanje. Čeprav so mnoge od njih del normalnega razvoja, pa lahko težave dosežejo raven, ko je potrebna strokovna pomoč.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996