Vizita.si

simptomi gripe

Zdravje 12. 11. 2021 05.00

Kdaj je glavobol lahko nevaren?

Na svetu ni človeka, ki se ne bi soočil z bolečino. Spremlja nas vse od rojstva in čeprav nikoli ni prijetna, je velikokrat opozorilni znak za težave. Lahko nas opozori, da se v našem telesu dogaja nekaj neprijetnega, na kar je potrebno biti pozoren. Včasih zahteva obisk zdravnika, pogosteje pa ob nenadni bolečini zadostujejo že protibolečinska sredstva. Pri izbiri teh velja biti previden – vsebujejo namreč različne sestavine, od česar je odvisen tudi njihov učinek.

Vitamini in minerali 10. 11. 2021 05.00

Vitamin C: vse kar morate vedeti

V času prehladov in različnih obolenj začenjamo vse bolj govoriti o vitaminu C. O slednjem vitaminu pa kljub vsemu obstajajo (pre)številni miti. Za kaj je zadolžen ta vitamin v našem telesu, kje ga najdemo, za kaj ga sploh potrebujemo, kakšna je ustrezna dnevna količina, ki jo potrebujemo in najpomembnejše, ali lahko pride do prekomernega vnosa tega vitamina? Na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje opozarjajo, da ja.

Alternativa 22. 04. 2021 06.00

8 rastlin, ki lahko pomagajo pri virusnih okužbah

Zdravilne lastnosti eteričnih olj so že dolgo znane, zlasti v zimskih mesecih. Številna med njimi so se znašla pod lupo sodobnih znanstvenikov.

Simptomi in bolezni 27. 01. 2021 06.00

Znanost je dokazala: moški res težje prenašajo gripo

Znanstveniki so dokazali, da so moški dovzetnejši za nalezljive bolezni in da jih res težje prenašajo, razlaga pa naj bi se skrivala v hormonih.

Nasmeh zdravju 27. 01. 2021 06.00

Glavne prednosti in slabosti ketonske diete

Glavno načelo ketonske diete je zmanjšan vnos ogljikovih hidratov. Ko beseda nanese na njo, se zdi, da smo ljudje razdeljeni le na dva pola - tiste, ki nanjo absolutno prisegajo in jo priporočajo vsem ostalim, ter tiste, ki opozarjajo na njene bistvene pomanjkljivosti, ki se dotikajo predvsem zdravstvenega vidika in samega zdravja. Dejstvo je, da ima ketonska dieta, tako kot vse v življenju, svoje prednosti in slabosti, kot takšna pa tudi ni primerna za vse in za vsakogar.

Bolezni 25. 11. 2020 06.00

"Za preprečevanje širjenja je priporočljivo upoštevati tri enostavna pravila"

Gripa ali influenca je akutna, zelo nalezljiva bolezen, ki prizadene dihala. Največkrat se pojavlja pozimi v obliki večjih ali manjših epidemij. Na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje so z rednim izvajanjem cepljenja proti gripi v ambulantah pričeli že 19. oktobra.

Alternativa 18. 11. 2020 05.45

Zeliščni čaji, ki pomagajo pri prehladu, kašlju in vnetem grlu

Okužbe zgornjih dihal se najpogosteje pojavijo s prihodom hladnejših dni in zimskih mesecev, spremljajo pa jih neprijetni simptomi, kot so kašelj, zasoplost, povišana telesna temperatura, občutki splošne šibkosti, vneto grlo in drugi. Kako nam lahko pomagajo čaji?

Bolezni 30. 03. 2020 11.24

Z njim lajšamo bolečino in zbijamo vročino tudi pri covid-19

Paracetamol je najbolj priljubljeno sredstvo za lajšanje bolečine in zbijanje vročine. Zaradi svoje varnosti se lahko uporablja tudi pri obolenju s covid-19.

Okužbe in zastrupitve 27. 03. 2020 14.06

Kakšni so simptomi, vzroki in zdravljenje pljučnice

Pljuča so največji del dihal in skoraj povsem zapolnjujejo naš prsni koš. V njih se iz ozračja izmenjuje kisik z ogljikovim dioksidom iz tkiv. Pljuča ne pozabljajo in se ne obnavljajo, zato je skrb zanje izjemno pomembna.

Bolezni 27. 02. 2020 08.22

Kaj ugotovimo, če primerjamo koronavirus s sezonsko gripo?

Vsak virus ima svojo inkubacijsko dobo in rok trajanja. Kadar se pojavi, zboli veliko ljudi, vendar s časoma izzveni. Kako dolgo bo trajala epidemija, je odvisno od ljudi, ki so ga preboleli, in ljudi, ki se lahko okužijo. Tako naj bi bilo tudi s koronavirusom, trdijo strokovnjaki.

Zlata leta 25. 02. 2020 08.36

Odkrijte vzrok bolečine v sklepih

Vsaka bolečina je zoprna, če prizadene sklepe, pa še toliko bolj, saj močno vpliva na kakovost življenja. Ker brez vzroka ni mogoče odpraviti bolečine, preverite, kaj vse je lahko vzrok vaših težav!

Prehrana 07. 02. 2020 12.57

6 živil, ki jih v tem letnem času morate imeti v kuhinji

Ko razsajata prehlad in gripa, je priporočljivo poskrbeti, da imate v kuhinji živila, ki krepijo vaš imunski sistem in vam pomagajo, da se pred boleznijo odbranite. Nekatera so vam lahko v pomoč celo, če ste že končali v postelji. Če jih boste uživali, boste hitreje ozdraveli.

Infekcijske bolezni 30. 01. 2020 14.47

Kako najlažje preživeti sezono gripe in prehlada?

Sezona gripe in prehlada je v polnem razmahu, nekateri so se z njima že spopadli, številni pa se verjetno še bodo. Preverite, kako okrevati hitro in kako čim hitreje in lažje preboleti obe virusni obolenji.

Imunski sistem 15. 01. 2020 13.01

Veste, kdaj k zdravniku, ko se spopadete s prehladom ali gripo?

Prehlad in gripa sta virusni okužbi dihal. Praviloma bolezen izzveni sama. Vse, kar lahko storimo, je, da preprosto lajšamo simptome bolezni. Kljub vsemu je v nekaterih primerih tudi pri prehladu in gripi treba obiskati zdravnika. Preverite, kdaj.

Bolezni 09. 01. 2020 10.06

Tudi predsednik Borut Pahor se je cepil proti gripi

Gripa je izjemno nalezljiva bolezen. Gre za okužbo zgornjega dihalnega sistema, prenaša pa se lahko od prvega dne obolenja naprej, še preden se pojavijo simptomi. Zavedati se je treba, da gripa ne pomeni navadnega prehlada ter lahko pusti resne posledice, še posebej pri otrocih, starejših in ljudeh z oslabljenim imunskim sistemom. In tega se zaveda tudi predsednik republike Borut Pahor.

Bolezni 15. 11. 2019 13.38

Kdaj naj otroka peljemo k zdravniku?

Zaradi povišane temperature še ni nujno, da takoj obiščemo zdravnika. Tudi starši običajno prehitro pripeljejo otroka k zdravniku, opozarja pediatrinja Petra Mohar Bregar, dr. med. Ali pa druga napaka: otroka takoj, ko mu pade temperatura, že peljemo v vrtec.

Okužbe in zastrupitve 04. 11. 2019 10.55

Se boste cepili proti gripi?

Gripa je zelo nalezljiva in pogosta okužba dihalnih poti. Pojavlja se predvsem v zimskih mesecih in ogroža vse prebivalstvo, še posebno starejše ljudi, bolnike s kroničnimi srčnimi, pljučnimi, presnovnimi in drugimi boleznimi ter majhne otroke.

Imunski sistem 07. 10. 2019 16.03

Prihaja sezona kašlja. Kdaj k zdravniku?

Poletni čas se je prevesil v jesenske dni, jutra so hladnejša, prav tako večeri. Obdobje prehladov, viroz in gripe pa že trka na vrata. Ker smo prezaposleni z vsakdanjimi opravili in službenimi obveznostmi, premnogokrat odlašamo z obiskom zdravnika in zlahka jemljemo simptome prehlada, kot so glavobol, kašelj in izcedek iz nosu. Kdaj je skrajni čas za obisk zdravnika?

Imunski sistem 27. 09. 2019 10.42

Prehlad: kaj pomaga, kaj škodi in kaj koristi

Zdravila, s katerim bi pozdravili prehlad, ni. Obstajajo pa načini, kako poskrbeti za boljše počutje, omiliti simptome in skrajšati potek bolezni. Preberite, kaj vam lahko koristi in kaj ne!

Imunski sistem 27. 09. 2019 10.41

Gripa, angina, prehlad – kaj se vas loteva?

Sezonske viroze v jesenskem in pomladnem času, ko so značilna izrazita temperaturna nihanja, vsako leto prizadenejo več kot polovico Slovencev. Ste tudi vi med njimi?

Imunski sistem 27. 09. 2019 10.36

Kako si pomagati, ko se vname žrelo?

Vnetje žrela, ki ga pogosto spremljata še kašelj in smrkanje, je sila neprijetno. Težko govorimo, med požiranjem nas boli, pa tudi sicer nas prasketa v grlu. Vzrok težav je lahko virus ali bakterija, ravno od povzročitelja pa je odvisno tudi zdravljenje.

Bolezni 24. 06. 2019 08.50

Sprehod ji je življenje spremenil za vedno

37-letna Katherine Wood iz mesta Stow v Massachusettsu se je novembra leta 2016 sprehajala po naravi, ko jo je ugriznil klop. Kmalu je utrpela simptome, kot so kratka sapa, bolečine v prsih, otrdel vrat in izguba občutka v eni roki. Številni zdravniki so ji postavili napačno diagnozo in ji celo rekli, da je videti dobro, a nihče ni pomislil na Lymsko boreliozo.  

Bolezni 10. 04. 2019 13.30

Norovirozam podleglo že 270 ljudi - Kako preprečiti okužbo?

Nenadno in načeloma kratkotrajno bruhanje, slabost, driska in želodčne bolečine, so najpogostejši simptomi okužbe z norovirusom. Ti so navadno na pohodu predvsem v zimskih mesecih, a izbruhom noroviroz smo priča tudi v teh dneh: Tovrstnim virusom je (po do zdaj znanih podatkih) podleglo že 270 ljudi. Zakaj pa se tako hitro širijo ter kako učinkovito preprečiti okužbe?

POPovi zdravniki 20. 03. 2011 14.08

Okužba z borelijo?

Borelioza L. Pozdravljeni, prosila bi za vaše mnenje. V začetku marca 2011 so mi ugotovili boreliozo (IgM proti antigenoma OspC in VIsE: Pozitivno (28,10 E/mL) IgG proti antigenu VIsE: Negativno <5,...

POPovi zdravniki 07. 03. 2010 10.34

Listeria

Zanima me glede listerioze. Vem, da se prenaša iz živali na človeka z zaužitjem neprekuhanih živalskih izdelkov. Vem tudi, da je možnost prenosa od matere na plod. Ali je še kako drugače možno , da se...

POPovi zdravniki 06. 08. 2009 12.53

Distonija

Spoštovani! Pred dvema letoma, če ne več...sem zbolela z simptomi gripe-prehlada, skratka ni bilo nič hujšega in tudi diagnoza takrat ni bila postavljena. Vendar če zdaj pogledam nazaj - je bila tisto...

POPovi zdravniki 06. 08. 2009 12.54

MLADA, SIMPTOMOV PA MILIJON

Spoštovani! Pred dvema letoma, če ne več...sem zbolela z simptomi gripe-prehlada, skratka ni bilo nič hujšega in tudi diagnoza takrat ni bila postavljena. Vendar če zdaj pogledam nazaj - je bila tisto...

POPovi zdravniki 31. 07. 2009 17.46

ODTEGNITVENA KRIZA PO ANKSIOLITIKIH

Kakšni so znaki za apstinenčno krizo, če si zasvojen z Helexom in če ga prenehaš jemati. Na kakšen način se krize rešiš in koliko časa traja? Hvala za odgovor in LP.

POPovi zdravniki 22. 04. 2003 14.41

Klopni meningitis

Pred enim tednom me je pičil klop. Odstranila sem si ga že prvi dan, vendar je delček glave ostal v koži. Okrog mesta pika ni rdečine, se pa slabo počutim, imela sem tudi nekoliko vročine 37,4 st.C (k...

POPovi zdravniki 24. 03. 2003 18.45

Trebušna gripa in prehrana

Zanima me kaj vse lahko jem ko so nekoliko izveneli simptomi trebusne gripe (bruham ne več imam pa drisko). A je mleko OK? Kaj pa sveze sadje? Najlepsa hvala za odgovor.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996