sindrom policističnih jajčnikov

Skušate zanositi, pa vam ne uspe? Je čas za preplah?
Če si želite zanositi in vam to ne uspe v prvih nekaj mesecih, nikar ne zaženite panike. Spočetje otroka namreč ni vedno preprosto in kar četrtina parov se trudi več kot leto dni. Kdaj pa je res treba zagnati paniko?

Je vaš menstrualni cikel normalen ali ne?
Menstrualni cikel pove veliko o vašem zdravju. Naučite se, kako začeti slediti menstrualnemu ciklu in kako se spopasti z nenormalnostmi – če sploh obstajajo.

Devet vzrokov za izpadanje las
Izpadanje las je nekaj popolnoma običajnega, kajti prav vsak las na naši glavi gre skozi tri faze rasti in v zadnji telogeni fazi preprosto odmre in odpade. Včasih je za izpadanje vendarle krivo kaj drugega – tudi nekatera bolezenska stanja. Tukaj je devet mogočih vzrokov za nenadno izpadanje las.

Vzroki in zdravljenje neplodnosti
Če se že dolgo trudite zanositi in vam še kar ni uspelo, niste edini. Z neplodnostjo in težavami pri zanositvi se namreč spopada skoraj vsak šesti par. Vas zanima, kaj povzroča neplodnost in kakšni so načini zdravljenja?

Dermatološke težave lahko kažejo na policistične jajčnike!
Sindrom policističnih jajčnikov je najpogostejša reproduktivna oziroma presnovna motnja pri ženskah, ki prizadene od 15 do 20 odstotkov žensk. Prepoznajte znake in simptome bolezni!

Ženske, pozor! Menstruacija še ne pomeni ovulacije
Imate bolj ali manj redne menstrualne krvavitve, pa vam kljub temu ne uspe zanositi? Potem morda med vašim menstrualnim ciklom sploh ne pride do ovulacije. To pa pomeni, da tudi zanositev ni mogoča.

Policistični jajčniki
Pri policističnih jajčnikih gre za presnovno motnjo. Jajčniki so povečani in vsebujejo številne ciste – s hormonsko tekočino napolnjene mešičke.

SPOLNI ORGANI
Bolezni/simptomi: