slabo počutje.

Na voljo nova podjezična tableta za zdravljenje alergij
Čeprav je sezona alergij daleč, je treba zdravljenje začeti že nekaj mesecev prej, torej v jesenskem in zimskem času. Alergikom je zdaj na voljo povsem novo zdravilo – podjezična tableta, za katero zdravniki pravijo, da predstavlja velik napredek na področju zdravljenja alergij.

Pet izvirnih načinov za izboljšanje razpoloženja
Se je tudi vas v teh vedno krajših in vse bolj mrzlih dneh lotila nekakšna jesenska otožnost? Potem si poskušajte razpoloženje izboljšati na katerega od naslednjih načinov …

Se gibljete v naravi? Učinkovito se zaščitite pred klopi!
Številni preživljajo svoj delovni ali prosti čas v naravi: na travnikih, vrtovih, v gozdovih, parkih, sadovnjakih, vinogradih, poljih ... In prav tam na nas prežijo tudi klopi, prenašalci nevarnih nalezljivih bolezni.

Največja težava modernega človeka - zakisanost telesa
Današnje moderno, hitro, nemirno in stresno življenje, nezdrava prehrana, onesnaženost okolja in pomanjkanje telesne aktivnosti izjemno povečujejo zakisanost telesa ali acidozo.

Vsak dan znova pozabi lastnega sina ...
Vsak večer Katie sede za kuhinjsko mizo in pregleda fotografije, ki jih je posnela tisti dan. Ker je izgubila kratkoročni spomin, se namreč samo tako lahko spomni, kaj vse je doživela.

Jesen je pravi čas za cepljenje proti klopnemu meningitisu
V UKC Ljubljana opozarjajo, da je prav jesenski čas najprimernejši za začetek cepljenja proti nevarnim klopnim meningoencefalitisom. Da bo zaščita res učinkovita, se je treba najprej cepiti s tremi odmerki cepiva, nato pa s posameznim poživitvenim odmerkom na tri do pet let.

Miti o prehladu – kaj je res in kaj ne?
Jesen je čas prehladov in prav smrkanje, kašljanje ter splošno slabo počutje nam lahko zagrenijo sicer lepe jesenske dni, ki bi jih lahko preživeli v naravi. O tem, kako ugnati prehlad in se čim prej pozdraviti, krožijo mnoge govorice. Kaj je res in kaj ne?

Začenja se cepljenje proti sezonski gripi!
Cepljenje predstavlja edino zanesljivo možnost zaščite pred okužbo z virusi gripe, zaradi katerih letno zboli več kot pet odstotkov prebivalstva. Cepljenje je na voljo od danes naprej, izvajali pa ga bodo v zdravstvenih domovih, zasebnih ambulantah, zavodih za zdravstveno varstvo in domovih za starejše občane.

Spite, pa ste zjutraj kljub temu utrujeni?
Spanje je pomemben fiziološki proces, ki močno vpliva na naše počutje in storilnost čez dan. A kaj če je ta moten in se ne moremo in ne moremo naspati. Preverite, kdaj in kako si lahko pomagate sami in kdaj je čas, da se oglasite pri zdravniku.

Petletni sestrici je rešila življenje
Pri komaj petih letih je Emily zbolela za redko boleznijo, imenovano aplastična anemija. Nujno je potrebovala presaditev kostnega mozga, sicer bi v roku pol leta umrla. Na pomoč ji je priskočila devetletna sestra in ji rešila življenje.

Koristni nasveti za peklensko vroče dni
Vremenoslovci napovedujejo, da se bodo v tem tednu temperature povzpele tudi do 36 stopinj Celzija. Ker lahko takšna vročina kaj hitro načne vaše dobro počutje in zdravje, smo zbrali nekaj nasvetov, kako preživeti peklensko vroče dni.

Potujete v daljne dežele? Cepite se proti hepatitisu
Boste v kratkem odpotovali v daljne dežele, kot so Afrika, Bližnji in Daljni vzhod, Indija, Azija, Južna in Srednja Amerika? Potem se cepite proti okužbi z virusom hepatitisa A in B.

Način hoje razkriva vaše zdravstvene težave
Strokovnjaki so ugotovili, da način hoje razkriva, katerim boleznim je nekdo bolj izpostavljen in za katerimi boleznimi morda že trpi. Preverite, kaj vaš stil hoje pove o vašem zdravju!

Zobati črvi so ju grizli od znotraj
Zakonca iz Avstralije sta doživela pravo nočno moro, ko sta izvedela, da je njuno slabo počutje posledica tega, da so ju drobni črvi z zobmi začeli gristi od znotraj in si tako utirali pot na prostost.

Koristni nasveti za premagovanje potovalne slabosti
Vožnja na dopust – naj bo to z avtomobilom, ladjo ali letalom – je za marsikoga prava nočna mora. Med potjo mu je namreč slabo, bruha, je omotičen in se mu vrti. Vse to so tipični simptomi potovalne bolezni oziroma slabosti, ki jo lahko z nekaj preprostimi ukrepi omilite ali celo odpravite.

Preverite, ali ste izpostavljeni raku glave in vratu
Vsako leto za rakom glave in vratu v Sloveniji zboli okrog 450 ljudi, med njimi trikrat pogosteje zbolevajo moški po 50. letu starosti. S težko boleznijo sta se soočila tudi Ivan Košak in Marija Tomšič.

Zaščitite se proti klopnemu meningoencefalitisu
''Ko vidim bolnike s klopnim meningoencefalitisom, mi niti na kraj pameti ne pade, da se ne bi cepil. Tako se tudi svojci bolnikov navadno odločijo za cepljenje. Zakaj ne bi preprečili bolezni, če imamo to možnost,'' pove predstojnik Klinike za infekcijske bolezni in vročinska stanja prof. dr. France Strle iz UKC LJ.

Zdravi nasveti za spomladansko čiščenje
Pomlad je čas pomlajevanja in novega začetka. Narava se že prebuja, zato je čas, da se prebudite tudi vi, očistite telo toksinov in sterilizirate okolje v katerem živite. Kako to storiti na zdrav način?

Kako intenzivno naj vadim, če želim shujšati?
Intenzivnost vadbe določa, koliko boste od vadbe odnesli – ali boste shujšali, mišicam dodali volumen ali pa se zgolj razgibali. Kako torej izmeriti in določiti primerno intenzivnost vadbe?

Šest bolezni, ki jih lahko dobimo od živali
Hišni ljubljenčki so nam v veselje, a če nismo previdni, lahko od njih staknemo tudi kakšno bolezen. Tukaj je šest obolenj, ki se lahko iz vaše domače živali prenesejo na vas in vaše bližnje.

8 rakotvornih stvari v vašem domu, ki se jih znebite!
Ne samo da jih drago plačate, stanejo vas precej več, kot mislite. Predstavljamo vam osem najbolj rakotvornih stvari, ki jih imate doma in ki jih čim prej zavrzite.

Prepoznajte znake kroničnega vnetja črevesja
Tako imenovana Crohnova bolezen je redka, a dolgotrajna vnetna bolezen črevesja. Najpogosteje se pojavi med 15. in 25. letom starosti, pri nas za njo boleha približno 1100 odraslih in 50 otrok. Bolezen za zdaj ni ozdravljiva, z zdravili se le lajša njene simptome.

Probiotiki krepijo imunski sistem
Črevesje je eden najpomembnejših delov našega imunskega sistema, saj je tam kar 70 odstotkov obrambnih celic. Prav zato je pomembno, da v tem času, ko razsajajo viroze in prehladi, skrbite za uravnoteženo črevesno floro. Pri tem pa so vam lahko v pomoč probiotiki.

Najpogostejši vzroki za nespečnost
Pogosto delate ves dan in domov pridete šele pozno zvečer popolnoma izčrpani. A ko ležete k počitku, nikakor ne morete zatisniti očesa in zjutraj popolnoma neprespani začnete nov dan.

Črevesnega raka zamenjali za hemoroide!
Šokantna napaka zdravnika, ki je mlado nosečnico prepričeval, da so vzrok njenih težav hemoroidi, jo je stala skoraj življenja. Zbolela je namreč za rakom črevesja, ki se je že razširil na jetra in pljuča.

Koliko bi res morali spati?
Koliko in kako spite, je seveda stvar vsakega posameznika. Zdravniki pa opozarjajo, da je količina spanja izjemno pomembna, saj vpliva na splošno počutje, pa tudi na dvig odpornosti.

Preverite, ali imate težave z jetri
Jetra opravljajo zelo pomembno nalogo – sodelujejo pri presnovi, skladiščijo glikogen, razgrajujejo strupene snovi, pretvarjajo amoniak v sečnino. Včasih je z njimi kaj narobe in na to nas lahko opozori kateri od naslednjih znakov …

Devetletnica imela po 1000 napadov mesečno
Danes devetletna Joni je nekdaj na mesec imela tudi po 1000 epileptičnih napadov in več, letos pa so ji zdravniki z eno samo operacijo odpravili popolnoma vse simptome epilepsije.

Šest zmotnih prepričanj o antibiotikih
Antibiotiki so kos bakterijam, ki jih nobena druga zdravila ne uspejo uničiti. A pomembno je, da jemljemo prave antibiotike in da jih jemljemo prav. Predstavljamo vam šest zmotnih prepričanj o antibiotikih.

Brez operacije shujšala 95 kilogramov!
S tem, ko je shujšala za več kot polovico svoje telesne teže, je 25-letnica dokazala, kaj vse zmore volja. V samo 18 mesecih ji je namreč brez operacije uspelo stopiti neverjetnih 95 kilogramov maščobnih oblog.