sline

Znebite se slabega zadaha
Slab zadah lahko močno vpliva na samopodobo posameznika, ne le to, nekatere raziskave trdijo, da vas celo lahko stane nove službe in dobrega ljubezenskega odnosa. In kako si pomagati?

Nejasen vid le ni tako nedolžen
Nejasen vid oziroma zamegljenost vida je lahko znak resnih vidnih ali pa drugih zdravstvenih težav. Preverite, katere so najpogostejše in kaj morate v primeru nenadnega poslabšanja vida storiti.

Nova terapija za Parkinsonovo
Nova terapija za zdravljenje Parkinsonove bolezni bolnikom obljublja bistveno izboljšanje kakovosti življenja, poleg tega pa naj bi povzročala manj stranskih učinkov kakor dosedanje terapije.

Novo cepivo proti otroški paralizi učinkovito!
Novo cepivo proti otroški paralizi se je izkazalo kot izjemno učinkovito, saj se je, kot navaja Svetovna zdravstvena organizacija, število na novo obolelih otrok, odkar je cepivo v uporabi, zmanjšalo za več kot 90 odstotkov!

Katere bule na vratu so nevarne?
Ste se že kdaj vprašali, kaj so bule, ki jih imajo nekateri ljudje na vratu? Lahko gre za povsem nenevarno bulo, ki ostane ali sčasoma izgine, lahko pa gre za nevarnejšo bulo, morda celo maligno.

V petih minutah ugotovite, ali vaš otrok uživa kokain
Britanski znanstveniki so razvili poceni in hiter test, ki staršem omogoča, da preverijo, ali njihovi otroci uživajo kokain ali marihuano. Test zazna že majhne količine zaužite droge.

Se zdravimo s strupi?
Ko smo bolni, potrebujemo nekaj za boljše počutje. Kaj pa, če bi vam zdravnik namesto zdravil predlagal, da spijete nekaj strupa? Preverite, kateri smrtonosni strupi so v vaših zdravilih!

'Bilo je, kot bi jedla rezila!'
Dve leti je 48-letna Bridie trpela neznosne bolečine, saj je imela po ustih ogromne razjede, zaradi katerih ni mogla ne jesti, ne piti, ne govoriti. ''Ko sem jedla kaj začinjenega ali pa kaj bolj trdega, je bilo tako, kot bi jedla rezila!'' se spominja Britanka.

Fascinantna dejstva o našem telesu
Ste vedeli, da na dan proizvedemo liter sline in da naše telo vsako sekundo proizvede kar 25 milijonov novih celic? Preverite še nekaj neverjetnih dejstev o našem telesu, ki vas bodo fascinirala.

Za Parkinsonovo bolezen še ni zdravila
Parkinsonova bolezen je ime dobila po britanskem zdravniku Jamesu Parkinsonu, ki jo je prvi opisal leta 1817. Ta nevrološka bolezen je razmeroma pogosta in prizadene odstotek ljudi, najpogosteje se pojavlja pri moških, starejših od 60 let.

Osem nasvetov za zdrav in bleščeč nasmeh!
Ne le da je bleščeče bel nasmeh sila privlačen, zbuja tudi občutek, da dajete veliko na ustno higieno in da lepo skrbite zase. In za bleščeče ter zdrave zobe veliko naredite kar sami. Ponujamo vam nekaj preprostih trikov ...

Karies
Postopno, vztrajno gnitje zoba imenujemo zobni karies.

VIDEO: Hujšajte glede na svoj genski zapis!
Se nikakor ne morete znebiti čez zimo pridobljenih kilogramov? Morda pa je krivo to, da izbran način hujšanja ne ustreza vaši genski zasnovi. A zdaj je tudi pri nas na voljo gensko testiranje, ki razkrije, katere hranilne snovi in katera vadba ustrezajo vašim genom.

Uspeh hujšanja je odvisen od vaših genov!
Ste že dolgo na strogi dieti, pa nikakor ne morete shujšati? Vam tudi redna telovadba ne pomaga? Krivo je to, da vaš način hujšanja ne ustreza vaši genski zasnovi, pravijo raziskovalci. Rešitev: naredite preprost genski test in potem izberite pravi način hujšanja!

23-letnik zbolel za Parkinsonovo boleznijo
Shaun je ravno postal očka in pred njim je bila uspešna kariera v ragbiju. Potem pa so se njegove sanje čez noč sesule v prah. Pri komaj 23 letih je namreč zbolel za Parkinsonovo boleznijo.

5 vzrokov slabega zadaha
Slab zadah je posledica prekomernega razmnoževanja bakterij v ustni votlini. Česa se morate torej izogibati, da bo število bakterij manjše in kako si pri slabem zadahu lahko pomagate?

Odrezali so mi pol jezika
35-letni Andy je zbolel za rakom v ustni votlini. Na jeziku se mu je naredil velik tumor, ki ga niso mogli pozraviti drugače, kakor da so mu odrezali polovico jezika in ga nadomestili s tkivom iz zapestja.

Praznične jedi so lahko koristne za zdravje!
Silvestrovo je pred vrati in mize bodo spet polno obložene. Na krožnikih se bo znašlo marsikatero živilo, ki zdravju ni najbolj prijazno. A vendarle kot dodatek k prazničnim jedem pogosto uporabimo tudi kaj takšnega, kar je dobro za naše telo.

Izumili žvečilni gumi za odkrivanje malarije!
Po lepilu za kosti, bioničnih očeh, vgradnih nedrčkih in številnih drugih nenavadnih 'izumih' so zdaj v ZDA izumili žvečilni gumi za ugotavljanje prisotnosti malarije v organizmu!

10 načinov, kako z domačimi pripomočki odpraviti težave
Obstaja kar nekaj zdravstvenih pripomočkov, ki jih morate imeti vedno doma. Vendar pa se lahko veliko manjših zdravstvenih težav znebite tudi s predmeti, ki jih najdemo v vsakem gospodinjstvu! Preberite, kako!

Lažje je pojesti, kakor prebaviti
Prebava temelji na absorbciji in izgorevanju energijskih sestavin hrane. Tako kot se kaša kuha v loncu, se mešajo in prebavljajo hrana in tekočine v trebuhu. Ko se hranila in tekočine prebavijo, se iz hrane absorbirajo uporabne snovi, vlaknine, neprebavljivi ostanki pa se izločijo z blatom in urinom.

Kako preživeti posilstvo?
Zgodi se lahko komur koli – moškemu ali ženski, odraslemu ali otroku, samozavestni lepotici ali sramežljivi debeluški. In zgodi se lahko kjer koli ter kadar koli – doma ali v službi, v diskoteki ali temačni ulici, podnevi ali ponoči. Žrtev posilstva je lahko vsak izmed nas!

Kako si pomagati, ko zbolite za angino?
Za angino je značilno vnetje mandljev in žrela. Začne se hitro, brez predhodnih znakov. Običajno je brez izcedka iz nosu in kašlja. Značilna je tudi visoka temperatura.

Hujšanje me je skoraj pahnilo čez rob ...
Hrana je bila zame nujno zlo. Manj kot sem jedla, srečnejša sem bila. In takšno dojemanje hrane me je skoraj pahnilo čez rob.

INTERVJU: Kaj se dogaja s telesom ženske med nosečnostjo?
Ženska je posebna ravno v tem, da daje novo življenje, zato mora zaupati vase in v svoje telo, pravi ginekologinja Jasna Kuhelj - Recer.

Ovulacija in zanositev
Kaj se z žensko dogaja v obdobju ovulacije in kako povečamo možnost zanositve s spremljanjem ovulacije, nam je razložila ginekologinja Jasna Kuhelj Recer.

Imate klopa? Kaj zdaj?
Predvsem ne zganjajte panike! Poiščite pinceto, klopa primite tesno ob koži in previdno izvlečite. Odstranjenega klopa ne zmečkajte, temveč ga odvrzite v koš za gospodinjske odpadke. Za odstranjevanje klopov ne uporabljajte mazil, krem, laka za nohte, petroleja ali česar koli drugega.

VIDEO: Ko vam iz ust neprijetno smrdi
O vzroku ustnega zadaha obstajajo številna napačna prepričanja. Tako ne drži, da slab ustni zadah izvira iz pljuč ali želodca, da ga imamo zaradi slabe prebave, da ga temeljitejše umivanje zob odpravi in da ga lahko prekrijemo z žvečilko. O slabem ustnem zadahu smo se pogovarjali z zobozdravnikom Dušanom Brajovićem.

Rast zob
Dojenčkom začnejo zobje ponavadi rasti v šestem ali sedmem mesecu starosti.

Parkinsonova bolezen in parkinsonizem
Parkinsonova bolezen je napredujoča bolezen možganov.