spalni

Ste se kdaj ponoči zbudili in se niste mogli premikati? To je razlog
Izmed vseh nenavadnih stvari, ki jih človek lahko izkusi, je morda ta najbolj nenavadna. Se vam je že zgodilo, da ste se ponoči zbudili in se niste mogli premikati, čeprav ste se zavedali stvari okoli sebe? S tem se redno spopada kar 8 odstotkov populacije.

Postati starš: stvari, ki vam jih nihče ne pove!
Novo starševstvo je neverjeten dogodek, ki prinaša številne radosti. Toda v prvih nekaj mesecih lahko tudi spremeni nekatere vaše rutine.

Raka preprečite DANES!
Rakava obolenja so drugi najpogostejši vzrok smrti pri nas. Da v prihodnosti sami ne bi podlegli tej bolezni, morate za svoje zdravje poskrbeti že danes. Tu je nekaj ukrepov, ki so vam pri tem lahko v pomoč.

Kako se je zredil na 370 kg?
Keith Martin je dnevno zaužil desetkrat več kalorij kot povprečen človek, pojedel gore kruha in hamburgerjev ter se tako iz drobnega dečka počasi spremenil v najdebelejšega moškega na svetu.

Gorelo ji je skoraj celo telo
Danes 17-letna Nikita je pred osmimi leti zaradi lastne neprevidnosti utrpela hude opekline po celem telesu, kar je močno zaznamovalo njeno telesno in čustveno stanje.

Vam norijo hormoni? Uravnajte jih sami!
Ko se poruši hormonsko ravnovesje, se ne spremeni le naše počutje, temveč smo izpostavljeni tudi večjemu tveganju za bolezni, kot so debelost, diabetes in celo rak. Kako uravnotežiti hormone?

Pri petih mesecih zrla smrti v oči
Ko je bila Temperance stara pet mesecev, se je znašla na robu smrti. Odpovedalo ji je srce in za tem, ko so jo zdravniki oživili, je potrebovala presaditev srca. Operacija je k sreči uspela in danes je deklica živahna ter povsem običajna dvoletnica.

Je položaj spanja kriv za vaše zdravstveno stanje?
Ne le kakovost spanca, na naše zdravje močno vpliva tudi položaj spanja. Kar 95 odstotkov ljudi namreč vsako noč spi v isti poziciji, strokovnjaki pa so prepričani, da je prav ta pozicija kriva za nekatere zdravstvene težave.

Sklepi za boljši seks v letu 2011
Ste s partnerjem že dolgo časa skupaj in seks ni več vznemirljiv ter se zdi kot rutina, ki jo je treba opraviti? Potem je čas, da v naslednjem letu nekaj storite na tem področju. Dobro spolno življenje je namreč izjemno pomembno v partnerskem odnosu, poleg tega spolnost pripomore k boljšemu zdravju.

13 najpogostejših vzrokov za utrujenost
Vzroki za nenehno utrujenost so številni. A da bi izboljšali stanje, moramo najti pravega. Predstavljamo vam 13 najpogostejših vzrokov, ki motijo vašo dnevno storilnost in zaradi katerih čez dan komaj držite odprte oči.

Premagajte spomladansko utrujenost
Ste kljub daljšim dnevom in višjim temperaturam nenehno utrujeni in brez volje? Ste zaspani in izčrpani, čeprav dovolj spite? Potem vas morda daje spomladanska utrujenost. Kaj jo povzroča in kako jo premagati, smo vprašali strokovnjake.

Položaj spanja razkriva vašo osebnost!
Strokovnjaki pravijo, da je pozicija spanja odvisna od značaja osebe. Zato pomislite, kateri je vaš najljubši spalni položaj – na hrbtu, trebuhu ali boku – in preberite, kakšna je vaša osebnost.

Zakaj nam spomladi 'podivjajo' hormoni?
Pomlad je tu in z njo tudi »podivjani hormoni«. Med predavanji in v službi pogledujemo skozi okno in si želimo, da bi bili kje zunaj na soncu s prijatelji, kar na enkrat smo spet polni energije.

Nosečnice v poletni vročini
Poleti se lahko temperature dvignejo tudi nad 30 stopinj. Takrat vsi iščemo senco in "dihamo na škrge", nosečnice pa vročino prenašajo še težje.

RESNIČNA ZGODBA: Strah me je zaspati!
Kot dojenček sem veliko jokala, zato sta me sestri nekoč hoteli utišati tako, da sta name poveznili blazino. Na srečo je ravno takrat v sobo stopila mama in mi rešila življenje, pripoveduje 63-letna Rozalija Kovač.

Koliko spanja potrebuje dojenček?
Spalni vzorci vašega dojenčka so edinstveni in jih določa tako njegov temperament in stopnja razvoja kot tudi okolje, v katerem se nahaja. Vendar lahko na splošno rečemo, da potrebuje novorojenček okoli šest tednov, preden začne ponoči spati dlje kot podnevi.